Liliana Minca, numita vicepresedinte al ANPC/ Politicianul "6 partide in 6 ani"

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 15 martie 2017, 23:12 Actualitate | Politic

Liliana Minca
Foto: AGERPRES
Premierul Sorin Grindeanu a numit-o, miercuri, pe Liliana Minca in functia de vicepresedinte al Autoritatii Nationale pentru Protectia Consumatorilor (ANPC), potrivit unei decizii publicate in Monitorul Oficial.

Tot miercuri, Marieta Safta a fost numita secretar de stat la Ministerul Justitiei, iar Marcel Alexandru Stoica - subsecretar de stat la Ministerul Dezvoltarii Regionale, Administratiei Publice si Fondurilor Europene.

Grindeanu a numit, de asemenea, patru consilieri la Cabinet - consilieri de stat in aparatului de lucru al prim-ministrului: Elena Cucu, Raluca-Andreea Constantin, Kunigunda Sprencz si Aron Szele.

Premierul a semnat si o decizie privind stabilirea atributiilor lui Marin Nitu, inspector guvernamental in cadrul Secretariatului General al Guvernului., potrivit Agerpres.

Liliana Minca este unul din traseistii clasici ai politicii romanesti schimband nu mai putin de 6 partide in 6 ani de zile. Minca a fost in Partidul Conservator pana in 2011, in PPDD pana in 2014, a trecut apoi la PND unde a stat doar pana in august 2015, a schimbat macazul pentru UNPR-ul lui Oprea, in PSD pana in 2016 cand a trecut la ALDE ai a devenit sefa filialei din Botosani a partidului lui Tariceanu 2016.























8914 vizualizari

  • +28 (28 voturi)    
    Si nu numai (Miercuri, 15 martie 2017, 23:23)

    mitg [utilizator]

    "Liliana Mincă a făcut în paralel facultate, două masterate și un doctorat"

    Jurnalistul care a scris articolul asta nu si-a dat seama cat de multilateral dezvoltata este DOAMNA DOCTOR MINCA, aceasta pur si simplu schimband partidele in paralel cu eruditiile si experientele sale educationale.
    • +6 (6 voturi)    
      Acoperita in Politica (Joi, 16 martie 2017, 9:36)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      sau politicianul infiltrat in servicii.Cum o iei tot aia este.De fapt nu mai este nimic secret .A devenit asa de public ca nu se mai fereste nimeni.Prezenta lui Minca este de la sine inteleasa.
    • +10 (10 voturi)    
      Exemplarul asta ..... (Joi, 16 martie 2017, 10:21)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      ........... de politician este cu adevarat graitor pt intreaga clasa politica !!! Oportunism si lichelism cat incape !! Asta este "doctrina" generala a actualei clase politice......fara exceptie !!!! E vai si amar de tarisoara asta pe mainile cui a ramas....
    • +8 (8 voturi)    
      Asta se numește... (Joi, 16 martie 2017, 11:40)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      .... amețitoarea rotație a cadrelor de nădejde cu diplome fictive!
  • +23 (23 voturi)    
    O ALTA SKROAFA (Miercuri, 15 martie 2017, 23:44)

    DiDiRo [utilizator]

    vopsita. Asa alegatori asa alesi.
  • +24 (24 voturi)    
    O "profesionista" veritabila! (Miercuri, 15 martie 2017, 23:46)

    kokos [utilizator]

    Sictir!
  • +21 (21 voturi)    
    Edificare (Joi, 16 martie 2017, 0:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Asta e PSD - carieristi, impostori, mafioti, politruci, hoti, incomptenti, clientelari...

    ASTIA DISTRUG TARA = Ciuma Rosie. In istorie vor ramine ca un PARTID DE CRIMINALI, ca si PCR..
  • +21 (21 voturi)    
    alta (Joi, 16 martie 2017, 0:07)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    scoasa din pestera, uitasem complet de matracuca respectiva. Da chiar, marta nu primeste si el ceva, o sinecura bine platita?
  • +21 (21 voturi)    
    Sorin Grindeanu a numit-o, miercuri, (Joi, 16 martie 2017, 0:14)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    pe Liliana Minca in functia de vicepresedinte al Autoritatii Nationale pentru Protectia Consumatorilor de Loterie Nationala (ANPCLN )


    E un fetis cu coafura asta de ciocanitoare evil a cuiva?... ca prea le alege pe spranceanda dupa buze si culoarea coafurii "ceaun a la madam ...." ?...
  • +13 (13 voturi)    
    E in cautarea profunzimii... (Joi, 16 martie 2017, 7:49)

    Pierrotlefou [utilizator]

    ... politice.
    Un guvern de neuitat.
    La fel vor si rezultatele: de "neuitat" pentru economie si tara...
  • +11 (11 voturi)    
    6 / 49 asa-i si " castigul " cu tuta asta la ANPC (Joi, 16 martie 2017, 8:11)

    Plagarus [utilizator]

    Ulterior va fi reportata la Mediu,responsabila cu vulcanii noroiosi ?
  • +10 (10 voturi)    
    Nimic mai mult (Joi, 16 martie 2017, 9:07)

    Rescator [utilizator]

    Decat o alta vivandiera vorbareata ,obraznica si profitoare,care,se adauga "fetelor"celebre de la PSD,
    fost si viitor PCR:Katy A.,Olguta,Firuta,etc.Sa vedeti
    de acum ce protectie vor avea consumatorii.
  • +4 (4 voturi)    
    sa manance si ea ceva (Joi, 16 martie 2017, 12:37)

    subcultura [utilizator]

    doar nu puteau sa numeasca un profesionist
  • +1 (1 vot)    
    Pupaza rosie, fiica ciumei rosii (Joi, 16 martie 2017, 15:16)

    carapaccio [utilizator]

    De la loterie - unde "hazardul" era raspunsul ei la orice intrebare incuietoare, desi habar n-avea ce inseamna termenul, repeta si ea ca papagalul ce-i sopteau directorii aia harsiti in rele si furtisaguri - la protectia consumatorilor... hmmm, era si pacat sa lasam un asemenea talent nefolosit in beneficiul tarii.
    Pai fmm bai alde ginerica batran, ca daca era asa pretioasa o luai tu de nevasta, nu noi.
    Pai fmm, bai papushea prim-ministru, ca esti tot atat de destept cat cel mai prost om pe care-l numesti in functie.
    Si acum, hai, bagati iarasi placa cu vestitul vostru program de guvernare...