Ponta: Nu poti sa fii presedinte de partid si sa te duci in fiecare luna la Inalta Curte

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 15 martie 2017, 15:08 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea si Victor Ponta (foto arhiva)
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Nu poti sa fii presedinte de partid si sa te duci in fiecare luna la Inalta Curte a declarat Victor Ponta, adaugand ca il considera pe Liviu Dragnea nevinovat in Dosarul referendumul. 

"Nu voi avea nicio functie de conducere in PSD sau in alt partid pana la o decizie definitiva in dosarul meu. Nu poti sa fii presedinte de partid si sa de duci in fiecare luna la Inalta Curte", a spus fostul presedinte PSD. 

"Am fost martor in dosarul domnului Dragnea, eu cred ca este nevinovat (…) la fel de nevinovat cum sunt si eu", a afirmat Victor Ponta. 

"Nu reprosez nimic, eu v-am spus ce cred eu, poate cred gresit", a mai spus acesta.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

14652 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Inseamna ca ai fix doua variante : (Miercuri, 15 martie 2017, 15:20)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    demisia sau desfiintarea/subordonarea ICCJ ...

    Atunci "se esplica".
  • +9 (9 voturi)    
    Doi mafioti (Miercuri, 15 martie 2017, 15:20)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nevinovati. Unul deja comdamnat penal, celalalt pagiator (=Hot). Ambii pesedisti, adica borfasi, Un om onest nu poate face parte din mocirla numita PSD (=PCR=FSN=PSDR=USL)
  • +7 (9 voturi)    
    Solutia salvatoare (Miercuri, 15 martie 2017, 15:21)

    Tiberian [utilizator]

    "Nu poti sa fii presedinte de partid si sa te duci in fiecare luna la Inalta Curte".

    Pai daca nu are voie ambele, sa-si dea demisia si sa nu mai fie presedinte de partid, ca la Inalta Curte tot trebuie sa se duca, asa cere justitia infractorilor.
    • 0 (0 voturi)    
      ZAMBET (Joi, 16 martie 2017, 7:54)

      CalmArius [anonim] i-a raspuns lui Tiberian

      Servici..servici...dar nu scrie automat! Mai citeste o data!
      E vorba despre Ponta!
  • -3 (11 voturi)    
    Nu credeam vreodata.. (Miercuri, 15 martie 2017, 15:22)

    andreeaandreea [utilizator]

    ...sa ajung sa regeret pe Monta. Am ajuns.
  • +9 (9 voturi)    
    ha-ha-ha!!!! (Miercuri, 15 martie 2017, 15:24)

    exilatul [utilizator]

    la fel de ""nevinovat"" ...ca si mine...tot un mistocar a ramas..sper sa ajunga amindoi colegi de "4 metrii patrati"..
  • +7 (7 voturi)    
    Intr-adevar! (Miercuri, 15 martie 2017, 15:24)

    constantinmarian [utilizator]

    "... la fel de vinovat cum sunt si eu". Pai nici nu credeam altceva. Asteptam sa ne spui ca informatia a fost scoasa din context si de fapt te refereai la plantat de panselute...
  • +4 (4 voturi)    
    Viorel Deontologu (Miercuri, 15 martie 2017, 15:35)

    YorkshireTerrier [utilizator]

    Ei na! Pai cum mai? De unde ai scos-o si pe asta? Esti un negationist al realitatii, Viorele draga? Nu vezi ca se poate si sef de partid si abonat la judecata? Asa este in democratia originala inventata de nen-tu Ilici. Daca omul are atentie distributiva si poate face mai multe lucruri deodata (multitasking - cum se zice acum), uite ca se poate. Asta e Romania, tara tuturor posibilitatilor.
    Ideea cu care vii azi este una straina de glia si de neamul stramosesc, cred ca te-ai contaminat de la corporatisti. Viorele draga, nu erai tu cu mandria nationala? Ce s-a intamplat? Noi stim cel mai bine ce si cum e bine. Hmm?
  • +4 (4 voturi)    
    Le zice bine "obraznicul de serviciu" (Miercuri, 15 martie 2017, 16:09)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Frumos spectacol cu ridicatul poalelor in plina strada, cu chibitii raspanditi pe la toate televiziunile doar doar vor deturna atentia.
    Obraznicatura de Ponta nu mi-e simpatic, insa pentru meciul cu Dragnea merita sa ma opresc, sa iau niste floricele si bere si sa ma uit cum se arunca in prapastie. Sper sa ia si partidul cu ei.
    Hai noroc!
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Joi, 16 martie 2017, 1:12)

      snowden [utilizator] i-a raspuns lui Pierrotlefou

      sper sa ne prindem ce ne mai coace de fapt "alde" PSD, pana la finalul spectacolului Ponta-Dragnea, ...
  • +4 (4 voturi)    
    Serios! (Miercuri, 15 martie 2017, 16:15)

    vio7 [utilizator]

    Hai,mai,asta e singura buba pe care o are teleormaneanu' -sef! Mai ai putin si te iei si de mustata lui:ca ce e cu hamsteru' sub nas,ca e murdar de ceva pe la nas...de astea de clasa a-2-a.Zi si tu ceva mai consistent,mai Victoras! Daca nu va bateti cu palmutzele si nu va ziceti ''fata''...e degeaba!
  • +2 (2 voturi)    
    Viorele macane la tribunal,ca esti de pus la beci (Miercuri, 15 martie 2017, 20:23)

    Plagarus [utilizator]

    600.000.000 $ puse pe masa kazahilor,de gregarul Viorel !!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Am scapat de dracu si am dat de tacsu (Miercuri, 15 martie 2017, 21:25)

    vidra [utilizator]

    Nu pot sa cred ca zic asta, dar Ponta macar nu era penal.
    Cand ajunge Zdragnea la puscarie, va fi inlocuit cu un criminal in serie pedofil? A stai, psd-ul a mai avut sef de partid un vinovat de genocid - Ilici. Greu de gasit unu mai naspa.
  • -2 (2 voturi)    
    !! (Joi, 16 martie 2017, 7:55)

    CalmArius [anonim]

    Mai dar pe aici toti sunteti de aceeasi parere!?
    Numai plusuri!