VIDEO Noul prefect de Teleorman - un fost agent comunitar in Alexandria, cu facultatea inceputa la 37 de ani

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 8 martie 2017, 19:01 Actualitate | Politic

Florinel Dumitrescu
Foto: senat.ro
Guvernul l-a numit astazi pe Florinel Dumitrescu prefect al judetului Teleorman, in locul lui Liviu Dumitrascu. Florinel Dumitrescu a fost "agent comunitar" la Politia Comunitara din Alexandria in perioada 2006-2008, in timp ce era si student la Drept la Universitatea Ecologica. Florinel Dumitrescu a inceput facultatea la 37 de ani.

Inainte de a fi agent comunitar, Florinel Dumitrescu a fost comandant de grupa in Corpul Gardienilor Publici Teleorman (1994 - 2006), potrivit biografiei de pe site-ul Senatului Romaniei. El a devenit senator in 2012 dupa ce a candidat pe listele PPDD.

Dupa ce a terminat Facultatea de Drept, a fost angajat Consilier Juridic la Politia Comunitara Alexandria si apoi la Primaria Alexandria.

In 2009 a terminat si un master in Stiinte Penale si Criminalistica la Universitatea Ecologica Bucuresti.

Teleorman este fieful lui Liviu Dragnea, presedintele PSD.

VIDEO Imagini cu Florinel Dumitrescu din campanie electorala 2012

























20057 vizualizari

  • +48 (48 voturi)    
    ... (Miercuri, 8 martie 2017, 19:13)

    mihai_mi [utilizator]

    Ca sa-l citez pe CTP (aproximativ): "Am intrat in era in care maimutele ii conduc pe oameni. Planeta Maimutelor".
    • +20 (20 voturi)    
      Inca un golan (Miercuri, 8 martie 2017, 20:24)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

      din gradina zoologica a infractorului condamnat Dragnea.
    • +18 (18 voturi)    
      planeta maimutelor (Miercuri, 8 martie 2017, 22:56)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

      Ar trebui anuntat la Hollywood ca franciza nu mai e SF si a devenit realitate in Romania. Ar trebui urmatorul film din serie sa fie din categoria "documentar" si sa fie filmat la noi.
    • +15 (15 voturi)    
      Recrutarea (Joi, 9 martie 2017, 10:15)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

      Dragnea este atent la recrutari.
      Se aleg numai persoane de joasa conditie morala,din medii sarace,dar care sunt natural viclean-inteligenti.
      Acestia neavand norme morale dobandite prin educatie in familii morale, crestine, de bun-simt sunt gata la orice compromisuri si ticalosii imorale si slujesc cu supunere umila pe cei care ii recruteaza si le da o slujba.Accepta si perspectiva pedepselor penale ca o fatalitate cu care au fost deprinsi in familie.
      Se remarca prin umilinta fata de sefi si agresivitate fata de subalterni.
      Sunt parsivi,vicleni,isi compromit si santajaza colegii de servici care fac mici greseli si ii folosesc pe acestia pentru a genera conflicte in colectivele de munca in scopul introducerii unei atmosfere de neincredere generala mediu in care nu se pot remarca oameni mai capabili care s-ar putea promova ierarhic si care sunt o amenintare la postul sau.
      Acesti oameni sunt potriviti pentru tipul de administratie publica pe care o doreste Dragnea si PSD.
      O administratie a nonvalorilor ,executanti orbeste al ordinelor de partid.
      Dusmanul cel mai mare a PSD sunt oamenii liberi care gandesc.
      PSD incearca sa elimine oamenii liberi din administratia de stat sau locala .
      PSD doreste sa-i schimbe pe oamenii liberi cu oameni captivi din cauza slabei educatii ,moralei si calificari,nevolnici si sub mediocrii.
      Acestia sunt agresivii fata de oamenii normali pentru ca in adancul sufletului lor isi cunosc conditia de handicap moral.
  • +28 (30 voturi)    
    Ce o fi (fii , sa inteleaga si ei ) (Miercuri, 8 martie 2017, 19:14)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    cu atatea diminutive in Teleorman si Mehedinti, n-o sa inteleg niciodata ce e cu ATATA DRAGOSTE pentru " BAIATU' MAMII " :

    - florinel
    - mugurel
    - irinel
    - serbanel
    - ciprinel
    - scarpinel
    - sobolanel

    Oare cred ca daca ii alinta le ramane inocenta?...

    tot pandari la "viea" boierului ajung, care evolueaza in gardieni publici imbracati temeinic in visiniu puscariasi prin parcuri sa urle " nuuuu rupeti cainiii !! nuuu loviti florileee!"

    iete ca ajung si " perfecti" manca-i-ar mama dracului viu sa ii manance pe o masa !!!
    • +17 (17 voturi)    
      Ai uitat-o pe Bombonica!!! (Miercuri, 8 martie 2017, 20:32)

      soundtrack [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      .
    • +9 (9 voturi)    
      Observatie corecta (Joi, 9 martie 2017, 10:17)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui si_mort_va_vad

      Tendina de a atribui nume sub forme diminutive apartine unei anumite etnii.Asa se recunosc acesti indivizi.
  • +25 (27 voturi)    
    ... (Miercuri, 8 martie 2017, 19:20)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    o tara de rahat , care tolereaza orice ...
  • +33 (35 voturi)    
    Numai bun si reprezentativ pt.TR ? (Miercuri, 8 martie 2017, 19:23)

    Plagarus [utilizator]

    Nu poate fi mai rau decat secretara scolii din Videle,actuala teller front office la M.Interne.
    • +19 (19 voturi)    
      Daca dragnea (Miercuri, 8 martie 2017, 20:09)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      nu este pus urgent cu botul pe labe, florinel ar putea fi viitorul ministru de justitie. Am inteles ca are studii juridice temeinice, obtinute la universitati de top din domeniul juridic.
      • +7 (7 voturi)    
        Atentie cu ironiile (Joi, 9 martie 2017, 10:06)

        Mjay [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

        Votantii lor nu prea le au cu intelectul. Ironiile nu sunt percepute, decat cand le marchezi ca atare: ghilimele, liniuta, "caterinca/misto/ironie/hahaha/haicasuntglumet".
        Si obligatoriu, finalul cu declaratie de iubire catre psd
  • +7 (9 voturi)    
    Geniul Tele Ormanului? (Miercuri, 8 martie 2017, 20:08)

    Wanheda [utilizator]

    Dracnea a fost de acord??? Asta maine poimaine ajunge no 1 in psd.
  • +9 (11 voturi)    
    O fi (Miercuri, 8 martie 2017, 20:23)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ... nepot? Fosta sluga a lui Dragnev? Discipol de-al lui tătână-su, milițianul rural care bătea șăranii cu bulanu când furau de la CAP? Oricone ar f - e clar: GUVERNUL HOTIEI NATIONALE Draknea/Zgărdenu își bate joc de noi!
  • +13 (13 voturi)    
    Trist (Miercuri, 8 martie 2017, 20:28)

    hot news [utilizator]

    Este foarte trist ca asazisa stanga social-democratica a ajuns sa ne expuna unei guvernari formate din gardieni publici, soferi si secretare. Eu credeam ca romania are si optiuni mai bune de guvernare,are oameni pregatiti si bine intentionati, profesionisti de valoare, dar de foarte mult timp ne confruntam cu acest flagel mahalagisto-manelist si ma intreb pana unde poate acest partid-stat da coboare pe latura abject-mafiot-fanariota?
  • +14 (14 voturi)    
    un altul..... (Miercuri, 8 martie 2017, 20:35)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    De unde l-or fi gasit si pe nenea asta care,cu siguranta,transpira pana se iscaleste !
    • +7 (9 voturi)    
      Este o strategie clasică de recrutare, (Joi, 9 martie 2017, 3:57)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui acasa1284285656193

      fiecare își alege subordonați de nivel inferior, astfel încât să nu-i pericliteze funcția.

      Iliescu l-a ales pe Năstase, Năstase pe Ponta ... ș.a.m.d. ... Dragnea pe Grindeanu, iar Grindeanu pune prefect un gardian public. Ăsta e nivelul lor, recunoscut inconștient de fiecare.
      • +6 (6 voturi)    
        Proasta (Joi, 9 martie 2017, 8:12)

        aniod [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        strategia. Un manager bun se inconjoara de oameni mai inteligenti.
        Unde sa fie loc de cei competenti, cand fostii agenti de paza devin prefecti?
        Au intrecut masura.
  • +7 (9 voturi)    
    Ce va asteptati de (Miercuri, 8 martie 2017, 20:36)

    Rescator [utilizator]

    La Dragneev sa faca in cel mai puchinos judet din
    Emisfera Nordica a Pamantului.Asta-i marfa PSD/PCR.
  • +11 (11 voturi)    
    . (Miercuri, 8 martie 2017, 20:41)

    mariusssss [utilizator]

    Lipsa librariilor naste monstri.
    • +3 (3 voturi)    
      Librarii sunt (Joi, 9 martie 2017, 8:07)

      zece_plus [utilizator] i-a raspuns lui mariusssss

      dar mai trebuie sa fie si cativa neuroni la mansarda; material deficitar la electoratul psd.
  • +12 (12 voturi)    
    Numirea asta a depasit cu mult nivelul RIDICOLULUI (Miercuri, 8 martie 2017, 21:32)

    Pierrotlefou [utilizator]

    Nu mai am putere sa protestez...
    Problema e ca "Azi in Teleorman, Maine in toata tara".
    Singura consolare: am ras cu lacrimi vizionand acest video. Din pacate, am realizat ca e de plans...
  • +6 (8 voturi)    
    mda.. (Miercuri, 8 martie 2017, 21:47)

    AlinRadu1 [anonim]

    nu e vorba ca a facut facultatea la 37 de ani.. am vazut oameni mai in varsta de atat facand facultate (luata in serios, nu gluma..). se pune problema CE facultate a facut.. si cand am vazut universitatea ecologica, m-am lamurit.
    in concluzie, daca facea dreptul la uni buc la 19 sau la 60 ani, era o treaba.
    dar univ ecologica...
    • +1 (1 vot)    
      Și nu numai atât, dar ăștia (Joi, 9 martie 2017, 7:26)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui AlinRadu1

      iau toate locurile celor care au început cele mai bune universități, la 18 ani sau chiar mai devreme.
  • +11 (13 voturi)    
    Universitatea Ecologica (Miercuri, 8 martie 2017, 21:53)

    TDragos [utilizator]

    Trebuie sa se faca un documentar, sigur este peste Harvard la numarul de absolveti care ajung in administratia de "inalt nivel"...sa nu mai zic la capitolul "absolveti" cu varsta peste 30-35 ani. Cei drept nu am mai verificat recent clasamentul mondial al universitatilor...oare i-au detronat pe cei de la Caltech sau MIT?
  • +8 (8 voturi)    
    Vai!!! (Miercuri, 8 martie 2017, 22:05)

    basarabmatei [utilizator]

    Vai de mama noastră!!! Suntem de toată mila! Ne întoarcem in totalitarism ușor-ușor!
  • +10 (10 voturi)    
    plina tara (Miercuri, 8 martie 2017, 22:06)

    trandafil [utilizator]

    de agramati deveniti lideri peste noapte in urma studiilor la univ ecologica si alte institutii de mare faima. Am avut asemenea lacuste in toate guvernele.
  • +12 (12 voturi)    
    Omul potrivit la locul potrivit! (Miercuri, 8 martie 2017, 22:46)

    kokos [utilizator]

    Dupa secretara devenita ministru , iata-l si pe politaiul local(fost gardian public) care patrula pe strazi si prin parcuri ajuns ditai prefectul.Bravo!Urmeaza femeia de serviciu...
    • +3 (3 voturi)    
      probabil.... (Joi, 9 martie 2017, 8:21)

      ber [utilizator] i-a raspuns lui kokos

      va fi viitorul ministru de interne.
  • +4 (4 voturi)    
    Jalnic (Joi, 9 martie 2017, 8:06)

    hamangiu [utilizator]

    Ce va mira asta e rezerva de cadre a PSD-ului..este omul care va pastra judetul pe primul loc din coada...
  • +3 (3 voturi)    
    Postaci PSD? (Joi, 9 martie 2017, 10:01)

    Sani [utilizator]

    Au facut bajetii de cartier, mari postaci PSD o analiza scurta si au decis ca este contraproductiv sa se 'bage'!
  • +3 (3 voturi)    
    psd = partidul lombrozienilor (Joi, 9 martie 2017, 11:09)

    stefan04 [utilizator]

    In curand noile criterii de promovare in aparatul de stat vor fi:
    sa ai fata de infractor
    sa fi inceput facultatea dupa 30 de ani, eventual imediat dupa bacalaureat
    sa fii cel putin agramat, daca nu chiar analfabet
    sa ai doctorat(preferabil in siguranta nationala)