Liviu Dragnea despre Victor Ponta: Daca imi va trimite o demisie in alb nu o voi activa. Sper sa ii treaca supararea

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 8 martie 2017, 12:40 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat, miercuri, la Parlament, in legatura cu demisia in alb din partid anuntata de Victor Ponta, ca "Daca imi va trimite o demisie in alb nu o voi activa. Nu cred, nu concep ca un fost presedinte al partidului sa primeasca un tratament precum cel al lui Mircea Geoana. Sper sa ii treaca supararea, incerc sa inteleg de ce este suparat".

Liviu Dragnea a sustinut ca "Eu am mai vorbit cu Victor Ponta", dupa ce fostul lider al PSD afirmase ca ultima sa convorbire telefonica avuta cu Liviu Dragnea a fost in luna decembrie.

"Victor Ponta poate sprijini partidul, poate intra in Guvern. Nu il impinge nimeni afara si sper sa ii treaca motivele de suparare. Este un om cu experienta, a fost presedinte de partid, a fost prim ministru", a adaugat Liviu Dragnea.

Victor Ponta a anuntat miercuri ca isi va depune demisia in alb din PSD, urmand ca presedintele partidului, Liviu Dragnea, sa dispuna de aceasta demisie. "Asta e dreptul la care tin cel mai mult, sa imi spun opinia. Daca deranjez, de astazi eu ii trimit demisia in alb lui Liviu Dragnea si cand il supar foarte tare... Dar sa tac eu nu tac" a spus Ponta la Parlament.


Citeste mai multe despre   






















9161 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    ... (Miercuri, 8 martie 2017, 12:55)

    a.nonim [utilizator]

    Sa ne-o dea noua, o folosim noi...
    • +5 (5 voturi)    
      Eu sper sa nu ne-o "dea"... (Miercuri, 8 martie 2017, 13:42)

      dexpropriat [utilizator] i-a raspuns lui a.nonim

      Dragnea: "Nu poti sa intorci capul cand ma vezi si sa spui ca nu exista homosexuali".
      • +4 (4 voturi)    
        Cred ca undeva, au mai schimbat niste hartii! (Miercuri, 8 martie 2017, 14:44)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

        Cred ca undeva, au mai schimbat niste hartii!

        Presimt ca urmeaza sa apara niste documente, cu semnaturi la finalul paginii!

        Mafiotii si-au oferit deja astfel de garantii!
  • +12 (12 voturi)    
    circ si paine (mai putina paine ce-i drept) (Miercuri, 8 martie 2017, 12:58)

    ion_de_la_tara [utilizator]

    pai daca dorea sa-si dea demisia, trebuia sa scrie si data pe ea, asa ii da doar sah lu' nea' Liviu, cand o alta mutare era sah mat. PSD-ul are si oameni (mai) ok in interior, refuz sa cred ca nu sunt nici macar 10% oameni rezonabili in PSD. Asta astept, sa-i vad pe cei 10% cum ies in fata si spala podeaua PSD de jeguri. Ponta avea sansa asta, dar dezamageste in continuare cu jocuri pe sub plapuma.
  • +11 (11 voturi)    
    Dispareti (Miercuri, 8 martie 2017, 13:01)

    Rescator [utilizator]

    Dracu' cu totii hotomani comunisti .Faceti numai rau
    tarii.
  • +16 (16 voturi)    
    Una peste alta, (Miercuri, 8 martie 2017, 13:03)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    iaaaar a facut mickydutza shushu' pe tine in public ...
    Dar tu inima larga, il ierti ... gratierea si amnistierea te fac luuuuunnna, nu-i asa ?....

    SHO BO LAAAA NEEE !!! Intelege odata !!!

    NU MAI AI SCAPARE !!!

    Daca te speli cu legi vei fi linsat pe bune in piata , FMM de turbat !!!
  • +5 (5 voturi)    
    suparare (Miercuri, 8 martie 2017, 13:05)

    Ilidia [utilizator]

    Pinochio sigur e suparat ca n-a primit si el un "coledgi", acolo, vezi matale...doar OSCE!?
  • +8 (8 voturi)    
    Manevra era clara de la inceput (Miercuri, 8 martie 2017, 13:06)

    Andradda [utilizator]

    Un joc abject al penalilor din PSD.
  • +9 (9 voturi)    
    Nulitati ...... (Miercuri, 8 martie 2017, 13:12)

    TRABI [utilizator]

    Ce mai mesaj ! Si asa , in ochii nostril , sunt niste infractori si niste urmariti penali . Nu au ce cauta in fruntea tarii . La primele intentii de a slabi puterile justitiei , in special DNA , nu vor mai ramane prin Palatal Victoria si parlament . Romania nu are nici o imagine buna in exteriorul tarii , tocmai din cauza acestori infractori si urmariti penal . N-ar trebui sa dormim pe situatie pentru ca ne vor elimina sidin UE si din NATO .
  • +11 (11 voturi)    
    Rog sa observati (Miercuri, 8 martie 2017, 13:14)

    Rescator [utilizator]

    Ca astia ne livreza constant 1-2 ticalosii pe zi,iar tara
    este lasata in deriva.Sunt preocupati doar de protejarea
    furtului facut la vedere si de scoaterea hotilor din
    puscarii.Se fac ca nu aud ce zice strada.
  • +8 (8 voturi)    
    nu-l cred pe ponta nici (Miercuri, 8 martie 2017, 13:22)

    cladob [utilizator]

    daca renunta la cetatenie.. sa nu zic altceva ..

    Pesede-ul e minciuna prin minciuna.

    Cu alte cuvinte chiar daca demizioneaza e o persoana a pesede, un spion al partidului
  • +4 (4 voturi)    
    Proverb (Miercuri, 8 martie 2017, 13:46)

    ber [utilizator]

    Tine-ti prietenii aproape, iar pe dusmani si mai aproape!
  • +6 (6 voturi)    
    8 Martie (Miercuri, 8 martie 2017, 13:53)

    Conservator [utilizator]

    Telenovela, nu alta!
    Ponta s-a suparat ca Liva nu i-a luat cadou, fie el si simbolic (de exemplu, un Guvern mic, de citeva luni). Liva, stiind prea bine cum si-a facut averea, n-are incredere nici in râmele din pamintul vilei de la Alexandria, asa ca a preferat sa-i dea Guvernul lu' Grindeanu, fata cuminte, de la tara, care nu iese din vorba stapinilor.
    Nu si-au mai vorbit de citeva luni, fiecare avind orgoliile si mindria ca sint romani. Ponta ii trimite biletele de sinucidere politica, Dragnea ofteaza in fata camerelor dar gindul ii sta tot la sex cu Romania, cu perversiuni, si tinuta de argatul Serban, libidinosul Parlamentului.
  • +7 (7 voturi)    
    Dragnea niciodata nu va recunoaste (Miercuri, 8 martie 2017, 14:05)

    Cuca [utilizator]

    cat de fericit ar fi sa-si dea Ponta demisia intr-adevar.