Sorin Grindeanu: Modernizarea infrastructurii rutiere, in atentia Guvernului. Ma voi implica personal in recuperarea uriaselor intarzieri

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 6 martie 2017, 21:49 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu
Foto: Agerpres
Premierul Sorin Grindeanu a salutat, luni, decizia Companiei Nationale de Administrare a Infrastructurii Rutiere de a deschide un nou segment din autostrada Lugoj - Deva, el afirmand ca modernizarea infrastructurii rutiere ramane in atentia Guvernului si ca se va implica personal in recuperarea "uriaselor intarzieri" din acest sector, potrivit Agerpres.

"Salut decizia CNAIR de a deschide astazi un nou segment din autostrada Lugoj - Deva, intre localitatile timisene Traian Vuia si Margina. Va asigur ca modernizarea infrastructurii rutiere ramane in atentia Guvernului si ca ma voi implica personal in recuperarea uriaselor intarzieri inregistrate, de ani de zile, in acest sector", afirma primul ministru.

Circulatia rutiera pe autostrada Lugoj - Deva, Lot 2 km 27+620 - km 56+220, sectoarele A, B, C si Nodul Rutier Margina, s-a deschis luni.

In perioada 28 februarie - 2 martie, Comisia de receptie a inspectat si a analizat lucrarile executate in cadrul acestui proiect. Comisia a admis realizarea receptiei, fiind semnat si procesul verbal la terminarea lucrarilor.























4888 vizualizari

  • +35 (39 voturi)    
    Hai ma, lasa-ne (Luni, 6 martie 2017, 22:20)

    Malone_M [utilizator]

    Te implici personal, pe draq. Ti-am vazut privirea blajina de vitel cand vede ugerul plin al vacii-mama atunci cand te uiti la draknea, pe cine pacalesti? Nu te prinde postura de om hotarat, pus pe fapte, nu ai ce sa mai faci. Mai bine defileaza cu atitudinea umila de sclav supus si recunoaste ca faci doar ce-ti dicteaza tatucul mustacios, poate sinceritatea te va salva de flegmele romanilor de pe urma carora traiti regeste.
    • 0 (0 voturi)    
      Ponta: in 2016 veti avea autostrada Bucuresti- (Marţi, 7 martie 2017, 20:00)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Malone_M

      Brasov. Un alt P$D-ist, o noua minciuna, suntem obisnuiti cu ticalosia si minciuna guvernantilor nostri. Autostrazile sunt, da, dar in buzunarele lor. Nastase are cel putin o autostrada in buzunarele lui largi. Iar astia mai noi, ca Momgo, au km de autostrada pusi prin conturi in strainatate.
  • +26 (30 voturi)    
    Inca unul... (Luni, 6 martie 2017, 22:44)

    kralizec [utilizator]

    Inca unul care se muta cu cortul pe santier? Se face camping cu zona de conferinta de presa.
  • +31 (35 voturi)    
    mai usor cu panseluetele, mai specimenule (Luni, 6 martie 2017, 22:48)

    mnicku [utilizator]

    ce draq va trebuie atita timp sa faceti niste sosele jegurilor ? nu va mai satura cel de sus de atiata furat

    te implici si tu ca si aialalti !!!!!!!!!!! mulgeti din buget pina la limita inecului
  • +22 (26 voturi)    
    In atentia guvernului (Luni, 6 martie 2017, 22:57)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Este doar: cum sa fure, sa serveasca CIUna Rosie si sa scape de Justitie. In rest... vorbarie goala si demagogie PSD (=PCR+FSN) cu complicitate ALDE si UDMR
  • +26 (30 voturi)    
    Inca unul cu cortul sau lucrul prost facut=Ponta (Luni, 6 martie 2017, 23:04)

    Plagarus [utilizator]

    Șova, a reușit contraperformanța să lanseze 18 licitații de studii de fezabilitate în 2014 din care s-au anulat 15
    Ponta Viorel a reusit sa intre in cartea "recordurilor " romanesti,cu plutitoarea lui realizare.
    Gripeanu este gata sa-i intreaca cu realizarilii lui!?
  • +22 (26 voturi)    
    Multumesc d-le grindeanu (Luni, 6 martie 2017, 23:08)

    kokos [utilizator]

    acum pot sa dorm linistit daca te implici personal!
  • +22 (26 voturi)    
    A uitat sa specifice (Luni, 6 martie 2017, 23:23)

    Ord [utilizator]

    ca toate intarzierile erau din guvernul tehnocrat care trebuia sa faca peste 2000km de autostrada intr-un an. O sa-l certe Liviu.
  • +14 (18 voturi)    
    Excellent, ti-a lasat Shova carioca magica? (Marţi, 7 martie 2017, 4:13)

    Locke Lamora [utilizator]

    Aia cu care a umplut tara cu autostrazi, harta doar.
  • +12 (16 voturi)    
    sosele din 2017 incolo... (Marţi, 7 martie 2017, 5:24)

    BalaFlorin [anonim]

    aiurea... nicio schimbare....aceleasi vrajeli si sclifoseli si rezultate nimic...n-o sa mai fie nici ce-a fost pana acum...
  • +5 (7 voturi)    
    Grindeanu (Marţi, 7 martie 2017, 8:36)

    nimrod [utilizator]

    Cred ca principala preocupare a lu' domnu' ar trebui sa fie ca a trecut juma' de an si guvernu' pesede n-a facut nik in afara de a promite salarii uriase bugetarilor pe care vrea sa le scoata cu ANAF-ul, ca alta solutie n-are...
  • +3 (5 voturi)    
    nu e nevoie (Marţi, 7 martie 2017, 9:10)

    MinimaMoralia [utilizator]

    de implicare personala! ce trebuie sa faceti e sa alocati bani pt investitii/infrastructura, si sa debirocratizati aparatul care emite avize/autorizatii, si rezolva contestatii.
    Ca doar nu o sa te duci sa dai la lopata Grindeanule!, sau asa vrei sa te implici ???
  • +3 (5 voturi)    
    Sova II (Marţi, 7 martie 2017, 9:51)

    revo [utilizator]

    Da, ba, te credem: o sa dormi pe santier, ca Sova...
  • +3 (5 voturi)    
    Hilar (Marţi, 7 martie 2017, 9:55)

    subcultura [utilizator]

    Tragedia devine comica atunci cand acest domn se ia si in serios.
  • +2 (4 voturi)    
    Nu ai ce face... (Marţi, 7 martie 2017, 9:57)

    mhc [utilizator]

    Contractul s-a semnat, spaga s-a dat, mai bine vezi de unde scoti bani pentru bugetari fara sa cresti taxele.
  • +1 (1 vot)    
    Probabil era vorba de.. (Marţi, 7 martie 2017, 11:31)

    t4v1 [utilizator]

    autostrada Bucuresti Alexandria.