Victor Ponta si-a invitat ministrii din guvernele pe care le-a condus la o intalnire in Brasov

de Red. Politic     HotNews.ro
Marţi, 21 februarie 2017, 9:50 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: AGERPRES
​Victor Ponta i-a invitat pe cei care au fost ministri in guvernele pe care le-a condus la o intalnire in Brasov, la finalul lunii februarie, au declarat pentru HotNews.ro surse din PSD. Intalnirea ar urma sa aiba loc la un hotel. Reamintim ca relatiile dintre Ponta si Dragnea sunt extrem de reci. De asemenea, intre Dragnea si premierul Sorin Grindeanu au aparut primele fisuri. Victor Ponta a lansat luni seara un atac dur la adresa lui Liviu Dragnea si Sorin Grindeanu.

UDPATE Ora 9.58: Victor Ponta a explicat pentru HotNews.ro ca intalnirea marcheaza un an de la infiintarea fundatiei Black Sea Regional Project, condusa de el, si ca intalnirea s-ar fi amanat pentru luna martie, deoarece sambata Ponta e plecat din tara.

Fostul premier Victor Ponta a declarat la Romania TV ca PSD si guvernul au gresit pe mai multe planuri cu OUG 13. In opinia sa, prima mare greseala este de asumare, "faptul ca au dat-o pe Iordache, ca el a facut-o singur, ca ei nu stiau, e o prostie pe care nu o cred nici votantii PSD, nici eu". Ponta crede ca Dragnea-Tariceanu-Grindeanu trebuiau sa iasa public si sa isi asume proiectul.

Ponta a mai declarat ca i-a spus lui Sorin Grindeanu ca are "o mare problema", in conditiile in care un avion care este condus de mai multi piloti are toate sansele sa se prabuseasca rapid deoarece fiecare se bate pentru "mansa", facand astfel referire la liderul PSD, Liviu Dragnea, presedintele Klaus Iohannis si primul-ministru, potrivit News.ro.

Intrebat daca el l-ar fi pus premier pe Sorin Grindeanu, Victor Ponta a spus ca "ar mai fi asteptat un pic". "Dintre ministrii Guvernului, l-as mai fi lasat un pic. Eu nu cred ca a venit Grindeanu la domnul Dragnea si a zis: 'sefu, puneti-ma pe mine'", a completat social-democratul. Ponta a sustinut ca Sorin Grindeanu are "o mare problema", deoarece un avion nu poate fi condus de mai multi piloti pentru ca fiecare se bate pentru mansa.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

20723 vizualizari

  • +26 (30 voturi)    
    Ce scenariu ... (Marţi, 21 februarie 2017, 9:53)

    fdaniel [utilizator]

    Am ajuns departe :(

    Salvatorul natiei va fi Ponta !!

    Hitchcock e mic copil iar pe viitor la afirmatia "mai rau nu se poate" vom putea raspunde in cunostinta de cauza : "ba se poate" !
    • +11 (19 voturi)    
      Am vazut,la miting , o pancarda cu mesajul (Marţi, 21 februarie 2017, 10:20)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Citez:
      " Ponta ,hai ca am glumit cu mowia aia , vino inapoi "

      Cred ca ne-a crezut...:)
      • 0 (2 voturi)    
        Brasov ? Nu la Instanbul ? (Marţi, 21 februarie 2017, 15:25)

        LiviusAcris1 [anonim] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        sau Kazahstan ?
    • +16 (18 voturi)    
      Incredibil (Marţi, 21 februarie 2017, 10:32)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      Asta e cu un picior în pușcărie și ăștia vor să îl spele și să îl prezinte că nou?!
      • +4 (6 voturi)    
        Sambata pleaca din tara dupa GHita? (Marţi, 21 februarie 2017, 12:59)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

        Nu cumva il asteapta niste dosare si de aceea Ponta pleaca din tara? Sau se reface planul impeuna cu Ghita?
  • +6 (12 voturi)    
    imi scuzati ignoranta (Marţi, 21 februarie 2017, 9:54)

    bancher [utilizator]

    dar de ce s-au racit relatiile intre Dragnea si Ponta/ Dragnea a furat functia de presedinte PSD de la Ponta, acum ce probleme mai are de nu este multumit?
    • +4 (6 voturi)    
      o alta intrebare - PE BANII CUI ??? (Marţi, 21 februarie 2017, 11:19)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui bancher

      chiar si pe banii PSD mi se pare exagerat !!?!?!

      ca unii membri se duc frumos in tot felul de intalniri la munte...

      sau cine FINANTEAZA, SPONSORIZEAZA aceasta adunatura de corupti ???!??!

      Tot aia care i-au cumparat Mitsibishi de rally a "maretului copilot sofer" Ponta ?
  • +22 (28 voturi)    
    Gata.. (Marţi, 21 februarie 2017, 10:06)

    Johanis [utilizator]

    se rupe-n doua marele partid.

    Tot inainte, tovarasi!
    • +13 (15 voturi)    
      nu te bucura devreme (Marţi, 21 februarie 2017, 10:36)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      Iti dai seama ce balaur cu doua capete va iesi din asta????
  • +23 (27 voturi)    
    Si pe asta l-a cuprins nostalgia ?! (Marţi, 21 februarie 2017, 10:07)

    anca_2017 [utilizator]

    Cam devreme ;))

    mai era un nene, Ion, astazi onorific, tot PSD-ist !
  • +12 (14 voturi)    
    Ha, ha, ha!!!!!! (Marţi, 21 februarie 2017, 10:20)

    saandi [utilizator]

    De rasul curcilor! A ajuns retardatul mic in pielea celui care da sfaturi! Am trait sa o vedem si pe-asta: "Puie reloaded" Cred ca asta a luat in serios ce scria pe pancarta din piata: "Ponta, hai ma inapoi ca am glumit cu muia aia". Ne simtim totusi datori sa-i spunem ca era doar o ironie si ca nu, nu glumim cu astfel de lucruri... serioase.
  • +10 (12 voturi)    
    Uliul tanar (Marţi, 21 februarie 2017, 10:21)

    Statul Necoplanar si Irational [utilizator]

    Se roteste deasupra viitorului posibil les.

    Ponta oricand le poate da atat lui Dragnea cat si lui Grindeanu o lectie. Problema e ca daca aflu continutul lectiei cred ca ma ia groaza.
    • +4 (6 voturi)    
      Ponta cu Grindeanu sunt cumnati. Just sayin'. (Marţi, 21 februarie 2017, 11:23)

      spectator13 [utilizator] i-a raspuns lui Statul Necoplanar si Irational

      asa ca lectii poate ii da lui Dragnea. Astia is doar urmasii retarzi si nedemni de fraiele puterii ai oamenilor gen "tata socru" care vorba aia are in familie 2 prim ministrii si unn europarlamentar, asta fara sa enumeram nasii si finii.
  • +6 (8 voturi)    
    Avionul condus de mai multi piloti (Marţi, 21 februarie 2017, 10:26)

    Statul Necoplanar si Irational [utilizator]

    Este de-a dreptul din straputzul gandirii filosofico-agrar-alpine. Pentru mine cel putin a fost really deep acest gand. Cred ca si mai bine putea spune ca si un tren poate deraia daca exista mai multi piloti care se lupta pe mai multe manse.

    Oricum, nu ma astept mai mult avand in vedere ca VVP nu a fost pilot ci copilot. Si nu in aer ci la sol. Si nu in avion ci pe (langa - ?!?) masina.

    Deci deep: cum poti forma o echipa cand esti un coechipier atat de bun cu tine insuti?!?!?
  • +10 (12 voturi)    
    Il vrem pe Ponta inapoi (Marţi, 21 februarie 2017, 10:33)

    Anonym [utilizator]

    Era o pancarta la protest
    "Hai mai Ponta inapoi! Glumeam si noi cu m**a aia" :))

    Oare Ponta va fi acea cale de mijloc de care are nevoie aceasta societate in acest moment? Ar fi hilar, dar clar romanesc, caragialesc!
    • +1 (1 vot)    
      Dar de ce nu Mircea Geoana premier ? (Marţi, 21 februarie 2017, 19:46)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Daca tot va fi data de 21 martie in fiecare an aprobata de parlament ca ziua Olteniei !.

      Astfel, Mircea Geoana ar putea devenii premier al Romaniei cu suportul PSD-stilor olteni (Pitesti 6000 de manifestanti acum vreo 3 zile!)

      Sunt sigur ca Mircea Geoana va avea suportul PNL-ului si USR-ului (Nicusor Dan tot oltean este).

      Si se poate forma o noua coalitie de guvernare pana in 2020 cu aripa olteneasca a PSD !!
  • +12 (14 voturi)    
    tatonari (Marţi, 21 februarie 2017, 10:38)

    wizard_mefisto [utilizator]

    Ca sa il rastoarne pe dragnea ii trebuie sustinere , vrea sa vada daca vine cineva la intrunire .
    Degeaba se sparge psd-ul, nu ne ajuta cu nimic ,aceeasi oameni vor fi si nu se albesc ei la cate schelete au in dulapuri .
    Tot ce trebuie sa facem e sa stam cu ochii pe ei .
  • +5 (7 voturi)    
    his time (Marţi, 21 februarie 2017, 11:02)

    suckthepen!!!!! [utilizator]

    is over.
  • +7 (9 voturi)    
    Aste este!Nu ai cu cine. (Marţi, 21 februarie 2017, 11:25)

    asavreau [utilizator]

    La PSD cum o sucești,numai de borfași dai.
  • +7 (9 voturi)    
    Austeritate PSD!... (Marţi, 21 februarie 2017, 11:39)

    ArgusRO [anonim]

    Vine si Tony Blair?
    Dar Olguta Vasilescu si alti scamatori financiari
    social-democrati?
  • -5 (5 voturi)    
    reactivat de Binom.. (Marţi, 21 februarie 2017, 12:41)

    demaGOGU [utilizator]

    ...si re-evaluat de KWJ?
  • 0 (0 voturi)    
    VICTOR PONTA - UN ROMAN VITEAZ (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 8:46)

    hotulroman [utilizator]

    Va felicit pentru lansarea fundatiei

    " BLACK SEA REGIONAL PROJECT"
    Va asigur ca ati facut un lucru bun si csalvareaare va dainui peste timp.Va sugerez sa-i dati o tenta social-politica si economic-comerciala. .Sa ramana numai a grupului fondator si sa solicitat colaboratori apropiati,oameni de stiinta,cercetatori,oameni politici de prestigii, pentru a elabora studii de impact foarte actuale,asa cum a-ti facut pe vremea guvernarii in relatiile cu Moldova(gazoductul,autovehicule pentru scoli,salvarea,etc) . La fel intalnirea cu cei mai buni colaboratori din guvernele dvs.. Nu cedati,tineti seama de deviza unui acad. " Fiti ingaduitori cu faptele si incercarile mele.Eu am incercat sa fac ceva util,frumos,dar poate n-am reusit pe deplin. In schimb stiu multi care si-au propus sa nu faca nimic si au reusit perfect. Cu toata pretuirea acad., Cm.Dragan