Oprisan, despre Chirica: In orice familie, intai discuti lucrurile care te nemultumesc si daca nu mai poti, abia atunci ajungi la divort sau la tribunal

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 16 februarie 2017, 20:31 Actualitate | Politic

Marian Oprisan
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD Vrancea, Marian Oprisan, a declarat, joi, ca ceea ce a facut Mihai Chirica este "un lucru complet gresit" si ca daca existau lucruri care il nemultumeau trebuia sa le prezinte mai intai Comitetului Executiv, adaugand ca "in orice familie, intai discuti lucrurile care te nemultumesc si daca nu mai poti si nu mai poti, abia atunci ajungi la divort sau la Tribunal", scrie News.ro.

"Domnul Mihai Chirica, vicepresedintele PSD si colegul nostru, trebuia sa aiba abilitatea ca orice problema sau orice nemultumire a domniei sale sa o prezinte intai Comitetului Executiv si colegilor din organul operativ de conducere al PSD si dupa aceea sa iasa in mod public, daca nu i s-ar fi dat un raspuns absolut relevant sau daca aspiratiile domniei sale nu s-ar fi rezolvat la nivelul organelor de conducere operative ale PSD", a afirmat Marian Oprisan.

El a adaugat ca declaratiile lui Mihai Chirca din ultima perioada sunt "un lucru complet gresit".

"In acceptiunea mea, nu vorbesc depre textul pe care l-a enuntat, ci despre faptul ca ceea ce domnia sa a facut pentru PSD este un lucru complet gresit, maniera este gresita", a spus Oprisan.

Intrebat daca Mihai Chirica ar trebui sanctionat pentru declaratiile sale, Marian Oprisan a raspuns ca nu poate vorbi despre sanctiuni.

"Eu nu vorbesc de sanctiune, e o maniera gresit abordata. In orice familie, intai discuti lucrurile care te nemultumesc si daca nu mai poti si nu mai poti, abia atunci ajungi la divort, sau la Tribunal, sau la notar", a mai spus Marian Oprisan.

Oprisan a adaugat ca numai Comitetul Executiv al PSD poate lua o decizie de sanctionare in cazul vicepresedintelui PSD Mihai Chirica.


Citeste mai multe despre   























Material sustinut de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Baba Ganoush, unul dintre cele mai populare aperitive din lumea araba

Baba Ganoush este unul dintre cele mai populare aperitive din lumea araba, fiind nelipsit de la masa in tari ca Liban, Siria sau Iran. Baba Ganoush este un aperitiv pe baza de vinete coapte si tahini, pasta de susan. Se serveste rece, dupa ce a stat cel putin 2-3 ore la frigider pentru a se intrepatrunde aromele si se potriveste perfect alaturi de painea arabeasca - pita sau lipie si in combinatie cu legume proaspete.


2352 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    măi, jupâne, (Joi, 16 februarie 2017, 21:37)

    Radu_Luci [utilizator]

    da’ neclintiți mai sunteți voi în gașca aia căreia-i spuneți pompos partid. stă acolo vreunu’ pe budă altfel decât îi spune șefu’? da, chiar dacă are crampe! păi ce-i asta, unu’ pentru el și toți pentru el?? cu onor, înainte, la ciolan!? sau ce? în cotloanele partidului ați pus la cale și treaba cu „elefanții” și ai văzut ce-ai ieșit! nu poți să faci totul așa, pe întuneric sau pe șest, că intră lumea la bănuieli și iar o să trebuiască să vă-mprumutați în numele tuturor românilor ca să-i momiți pe-ai voștri cu 2-3 lei în plus la lefuri și la pensii.
    • +4 (4 voturi)    
      mareane (Vineri, 17 februarie 2017, 9:19)

      404.8 [utilizator] i-a raspuns lui Radu_Luci

      voi in vrancea primiti dublu de la buget in comparatie cu cat contribuiti.
      ar trebui sa fii ultimul care isi da cu parerea, nu'i asa?
      • +1 (1 vot)    
        Opri$han contribuie cu reputatia de Diktator (Vineri, 17 februarie 2017, 12:11)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui 404.8

        vezi cazul din Odobesti, in rest praf si pulbere acolo
  • +9 (9 voturi)    
    Exact ! (Joi, 16 februarie 2017, 21:57)

    ZaibarPanduru [utilizator]

    PSD e un fel de "la famiglia", se aplica "omerta".
  • +6 (6 voturi)    
    Dupa ce ati castigat (Joi, 16 februarie 2017, 22:01)

    aniod [utilizator]

    alegerile
    Nu ati mai discutat.
    V-a convenit asa.
    Ce noutate v-a spus Chirica? Ceea ce striga toata lumea?
    Exact cum ziceti: sa punem batista pe tambal.
  • +9 (9 voturi)    
    Măi, jupâne (Joi, 16 februarie 2017, 22:11)

    moka [utilizator]

    Da' matale vrei sa traiasca toti ca la Focsani?
    Incalecati de niste voda locali si cu calusu-n gura?
    Acolo o duceti bine matale si inca 1000 de oameni. Restu' muncesc pentru voi! Ca vi se vad vilele de la Bacau.
  • +7 (7 voturi)    
    In orice famile. (Joi, 16 februarie 2017, 22:28)

    gayon [utilizator]

    Dar psd-ul nu e orice famile. Daca oprisan a uitat, ii aducem aminte ca el face parte din acea familie care si-a abuzat copiii in miez de noapte. Deci intre voi si normalitate exista o prapastie imensa, iar Ling Gau e numele cel mai comun in randul numeroasei familie psd-ista. E imposibil pt. aceste personaje sa inteleaga normalitatea.
  • +8 (8 voturi)    
    panaramele PSD... (Joi, 16 februarie 2017, 23:31)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    Nu inteleg cum rezista mutalaul asta incaltat, ca Vrancea nici nu e mare judet si nici nu se rupe cu mari contributii la bugetul tarii. Pericolul cel mai mare intr-o societate a fost expus chiar de banditul Oprisan: "Cand ajungi sa compari familia cu partidul mafiot, treaba-i naspa". Cat despre Chirica, acesta s-a exprimat direct ca sa nu se mai deplaseze pana la leprele de la Bucuresti care oricum nu-l ascultau, vorba aia, nu au ascultat nici macar pe cei cateva sute de mii de romani, d-apai pe unul de la iasi. Asa ca Oprisene, mars de-acilea.
  • +5 (5 voturi)    
    cosa nostra (Joi, 16 februarie 2017, 23:50)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    omerta
    • +5 (5 voturi)    
      Ii reamintim mega-baronului de Vrancea (Vineri, 17 februarie 2017, 9:56)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Motanul_incaltat

      Ii reamintim mega-baronului de Vrancea ca PSD-ul s-a declarat partid politic la tribunal si nu familie, desi v-o mai si trageti voi unii altora... Dar insa voi ati transormat aceasta deformatiune politica intr-o adevarata FAMIGLIE.
  • +3 (3 voturi)    
    Barosanu stie (Vineri, 17 februarie 2017, 9:32)

    JustinCase [utilizator]

    Barosanu' stie cum se aranjeaza lucrurile pe sest, fara sa se afle. Doar nu degeaba suntem nasi si fini intre noi, ce dreacu? Disidentii sunt niste turnatori.
  • +3 (3 voturi)    
    Ce-i din nascare moarte nu are (Vineri, 17 februarie 2017, 10:18)

    cuky [utilizator]

    Nu exista nici o sansa ca PSD sa se reformeze .Declaratiile D-lui Chirica si a celorlalt cativa ,mi-a lasat impresi ca exista oameni de valoare morala si in acest partid ,care vor corecta vevierile de taseu . .Atitudinea ABSOLUT CORECTA SI DEMNA A ACESTOR OAMENI , LA CARE AR FI TREBUIT SA SE ADAUGE SI SCUZELE CELORLALTI LIDERI cred ca ar fi sters o parte din pata de pe obrazul PSD .Din pacate ,prin atitudinea 'de punere la zid a D-lui Chirica si ceilalti cativa ,este dovada PROMISIUNII CLARE ca vor mai face si alta data, dar o vor pune mai bine sub pres,asa cum reese din declaratiile d-lui Oprisan. si nimeni nu-si va mai asuma vreodata decizia ASA-I IN TENISUL JUCAT DE LIDERII PSD Acest lucru este f.f.grav si sanctionabil ,fara drept de apel Nici D-L Prim ministru nu va putea face altfel deoarece va fi aruncat peste bord imediat .Nerecunoasterea unei asemenea erori ca cea a ordonantelor, este echivanenta cu incapacitatea de a stabili un diagnostic corect si tratament corespunzator intr-o boala f f grava si care in final va duce la decesul pacientului, care este mereu romanul de rand si nu politicianul .
  • +1 (1 vot)    
    fals (Vineri, 17 februarie 2017, 15:34)

    gituca [utilizator]

    Asta a gresit cuvantul! La ei , la PSD, se zice FAMIGLIA nu FAMILIE!