PSD Constanta a votat pentru demiterea lui Chirica din functia de vicepresedinte al partidului: Il sprijinim neconditionat pe Liviu Dragnea

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 15 februarie 2017, 16:03 Actualitate | Politic

Conducerea PSD Constanţa a votat pentru demiterea lui Mihai Chirica din functia de vicepresedinte la nivel natinal al PSD, anuntand ca se delimitează de declaraţiile acestuia si ca il sprijina neconditionat pe Liviu Dragnea, transmite News.ro.

"PSD Constanţa transmite în unanimitate un mesaj de susţinere pentru Guvernul condus de Sorin Grindeanu şi pentru implementarea programului de guvernare cu care Partidului Social Democrat a câştigat încrederea românilor şi votul acestora la alegerile din 11 decembrie 2016. PSD Constanţa îl sprijină necondiţionat pe Liviu Dragnea în funcţia de preşedinte al partidului şi se delimitează categoric de declaraţiile domnului Mihai Chirica, votând în unanimitate propunerea de eliberare a acestuia din funcţia de vicepreşedinte naţional al PSD", se arată în comunicatul citat.

Si PSD Dambovita a transmis un comunicat marti in care isi afirma sustinerea pentru Guvernul Grindeanu si in care solicita CEx National sa "ia in discutie conduita" lui Chirica. 

Declaraţiile domnului Mihai Chirică încalcă obligaţiile stabilite de Statutul PSD pentru membrii de partid, privind păstrarea şi întărirea unităţii partidului, neexprimarea în public, în numele partidului, a unor păreri care contravin politicii, strategiei şi hotărârilor adoptate. Prin declaraţiile sale, a adus daune grave imaginii şi prestigiului PSD, situându-se în afara acestuia. Din aceste motive, solicităm Comitetului Executiv Naţional să ia în discuţie conduita domnului vicepreşedinte Mihai Chirică şi să sancţioneze ferm pe toţi cei care, prin acţiunile lor, urmăresc slăbirea Partidului Social Democrat şi blocarea aplicării Programului de guvernare.























6068 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    miting pt sustinerea lui chirica? (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:06)

    qwerasdf [utilizator]

    macar sa mentionam 2-3 vorbe, de incurajare si pt alti membri pesedisti. Astia trebuie distrusi din interior
    • +6 (8 voturi)    
      Strans uniti in jurul Conducatorului iubit ! (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:03)

      LiviusAcris1 [anonim] i-a raspuns lui qwerasdf

      Asta e Romania profunda
      • +1 (3 voturi)    
        sunt (Miercuri, 15 februarie 2017, 21:32)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui LiviusAcris1

        curios cum se va manifesta sustinerea neconditionata daca mirobolantul si magnificul conducator livache dragnea paturica, va fi condamnat. ii vor trimite chiftele cu prastia?
    • +7 (9 voturi)    
      Alta e povestea... (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:45)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      Chirica A FOST ALES PRIMAR si din aceasta calitate nu-l poate da afara PSD-ul oricat s-ar da cu fundul de pamant...
      Da' cine stie, poate da o lege ca daca partidu' aflat la guvernare vrea musai ceva, legea sa-i lase sa obtina ceva-ul ala...
      Din punctul meu de vedere ar fi bine sa obtina cu totii ani buni de meditatie asupra naturii omului. In puscarie, bineinteles.
  • +19 (21 voturi)    
    Constanta? (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:07)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cuibul de hoti si mafioti Constantinescu/Mazare? Asteptam Arges, Slatina si Dolj.
    • +8 (10 voturi)    
      ;) (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:22)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Si Saiddeh e tot de acolo ;)
  • +13 (15 voturi)    
    PSD = PCR (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:08)

    Johanis [utilizator]

    mai ales filiala Constanta
  • +8 (10 voturi)    
    Hopa, (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:16)

    Cosanzeana9 [utilizator]

    a inceput, fiti pe faza, veti avea ce vedea si auzi!
  • +9 (11 voturi)    
    nici nu a venit primavara (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:16)

    zigot [utilizator]

    si "ghioceii" isi fac datoria: drepti si capul plecat
    vai de voi
  • +9 (11 voturi)    
    Infieram cu minie (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:18)

    ccc745 [utilizator]

    Devierile de la doctrina marxist-leninista ale tovarasului Chirica, si cerem excluderea lui din rindurile partidului!
    Asemenea elemente dusmanoase, descompuse, nu au ce cauta intre comunistii adevarati!
    Noi, discipolii lui Mazare si Nicusor, cerem sa se faca dreptate, iar tradatorii sa fie supusi oprobiului public!
  • +8 (10 voturi)    
    vai de capul lor de slugi (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:20)

    lp [utilizator]

    dar de fapt, care cap ?!
  • +10 (12 voturi)    
    Mazare (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:24)

    Frank777 [utilizator]

    trage sforile.Mazare si Dragnea sunt frati si surori cu Saideh.PSD constanta zice ca s-a desprins de Mazare dar nu s-a desprins.Stroe joaca scenete ca la ansamblul armatei.Reteaua este total dependenta unii de altii ca daca vorbeste unul se duc toti la puscarie.
  • +8 (10 voturi)    
    Asa, (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:28)

    Cosanzeana9 [utilizator]

    baietii, dati-i inainte, uniti in cuget si simtiri!
  • +7 (9 voturi)    
    secta penalilor P$D din Constanta (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:30)

    un domn [utilizator]

    NU se Dezminte !
    • +4 (6 voturi)    
      Atentie la pleonasm! (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:19)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Penali PSD e pleonasm. In PSD nu pot fi decit hoti si complici de-ai lor.
  • +8 (10 voturi)    
    No bine (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:32)

    mitg [utilizator]

    Ar fi si culmea ca PSD sa sustina pe altcineva decat universalil girant al hotilor.
  • +5 (7 voturi)    
    "Neconditionat" asta (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:34)

    MoemBius [utilizator]

    Poate totusi exclude o conditie?

    LA bulau sau numai in libertate?
  • +8 (10 voturi)    
    mai stiu eu un psd care a votat... (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:36)

    mitocanu [utilizator]

    PSD insulele Fuji a votat pentru excluderea fui Chirica....se asteapta votul PSD Vanuatu si PSD Bikini....
  • +9 (11 voturi)    
    Neconditionat? Pe bune? Va meritati disparitia! (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:36)

    QfeastQuizzes [anonim]

    Adica voi va puneti viitorul in mainile unui singur om, indiferent ce-ar face?

    Voi va meritati disparitia ca Pardit. Da Doamne!
  • +7 (9 voturi)    
    Niste mafioti ! (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:37)

    Idealistu [utilizator]

    Ca la astia se aplica omerta, nu la un partid democratic !
  • +12 (14 voturi)    
    Scoaterea psd in afara legii (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:45)

    Cozmin30 [utilizator]

    psd-ul nu este un partid politic, ci un Grup Infractional Organizat.
    Solidarizarea partidului cu infractorii, impotriva oamenilor cinstiti il face un partid nefrecventabil.
    In loc ca partidul sa-i elimine pe infractori din rindurile sale, ii alege in functii de conducere si ii sustine neconditionat, oricite faradelegi ar comite.
    Atunci cind oamenii cinstiti fac manifestatii impotriva faradelegilor comise de psd, partidul se solidarizeaza cu hotii si organizeaza contra manifestatii.
    Cind un infractor din psd este trimis in judecata, partidul il apara si ii ataca, ii insulta si ii calomniza pe procurori si pe judecatori, apoi incearca sa dezincrimineze faptele de coruptie si sa-i gratieze pe infractori.
    psd-ul incerca sa numeasca in functiile cheie din justitie persoane incompetente si corupte, care sa-i scape de puscarie, prin orice mijloace, pe infractorii din partid.
    Se impune scoaterea in afara legii a acestui partid.
    • +4 (6 voturi)    
      Bine spus (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:21)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Cozmin30

      PSD=PCR si-a anexaxt tara prin CRIMA si a jefuit-o. Un partid TERORIST si ANTI-NATIONAL. CEREM desfiintarea lui pentru distrugerea Romaniei si jaf organizat
  • +7 (9 voturi)    
    Comunistilor! (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:46)

    monterosa [utilizator]

    Vot in unanimitate si interzicerea libertatii de exprimare nu prea fac casa buna cu democratia adevarata. Dar ar trebui sa invatati ce e aia...
  • +7 (9 voturi)    
    Ca in vremurile de trista amintire, (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:50)

    CaiusCosades [utilizator]

    se trimit(eau) telegrame de felicitare si de sustinere a baronului rosu Munchausen din Teleorman si de infierare si condamnare a deviationistilor.
    Daca n-ar fi de plans - la 27 de ani de la revolta din 1989 - ar fi de ras, cui ii vine. Baronul rosu din Teleorman si acolitii lui cu siguranta rad. De noi.
  • +9 (11 voturi)    
    Ce știre ciudată! (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:51)

    asavreau [utilizator]

    PSD Constanța nu poate cere demiterea lui Chiriță.Dacă ăia de la Constanța sunt proști,de ce-i promovați?
    • +2 (4 voturi)    
      excludere ;) (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:30)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Nu pote sa ceara "demiterea" - dar poate sa cera excluderea din partid ;)
      Ceea ce cred ca, de fapt, Chirita chiar isi DORESTE! ;)
  • +11 (13 voturi)    
    Este absolut normal (Miercuri, 15 februarie 2017, 16:53)

    Rescator [utilizator]

    La Constanta este cea mai mare cloaca de pesedei
    penali dupa Bucuresti.Furati fratilor si caramizile de la
    Cazinou.Radeti tot.
  • +3 (5 voturi)    
    Las', ca-i bine! ;) (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:30)

    Codruta N [utilizator]

    Afla si lumea cine "sustine neconditionat" niste infractori! >:)
  • +4 (6 voturi)    
    Interviu (Miercuri, 15 februarie 2017, 17:43)

    ZinaRebeleanu1 [anonim]

    Am urmarit cu atentie interviul acordat dumineca de Mihai Chirica. Am ramas placut surprins sa constat ca in PSD se gasesc si adevarati oameni politici, cu mult bun simt, inteligenti devotati tarii si partidului din care fac parte. Azi constat ca in acest partid se gasesc si POLITRUCI ca cei din PSD Constanta si Dambovita fara coloana vertebrala, care sustin ,,NECONDITIONAT "pe Liviu Dragnea si Guvernul care da OUG cu dedicatie . In loc sa corectati erorile cereti ,,eliberarea din functie "a unui adevarat om politic. Precizez ca a-ti fost votati de 18% din eletorat . Priviti cat de simpatizati sunteti de oamenii din strada.
    Felicit locuitorii Iasului ca au ales primar pe M. Chirica !
  • 0 (2 voturi)    
    Niste lasi (Miercuri, 15 februarie 2017, 20:59)

    B.Michelle [utilizator]

    O zi rușinoasă pentru PSD Constanța și pentru conducerea acestei organizații, care dovedește prin aceste acțiuni că respectul pentru constănțeni îi lipsește cu desăvârșire.
  • 0 (2 voturi)    
    "Din cozi de topor nu (Miercuri, 15 februarie 2017, 21:31)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    pot iesi "dicat" proptelilii pintru gardu' shui ..."
  • -1 (1 vot)    
    bai tata... (Miercuri, 15 februarie 2017, 22:24)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    dar toata tara e impotriva lui Chirica? Foarte bine, sper sa-l dea afara si astfel iasul sa mai scape cat de cat de influenta mizerabila pesedista. Nicio vertebrata in tot psd-ul ala, toti sunt la unison pro-Dragnea. Nici macar ratatii din judetele din jurul iasului, chiar daca Dragnea le-a dat suturi in fund la toti. Nu degeaba bugetul alocat TR e mai mare decat a celor 6 judete nordice din Moldova.
  • 0 (0 voturi)    
    simplu.. (Marţi, 14 martie 2017, 20:15)

    tepes [utilizator]

    Pai daca-l iubiti neconditionat pe dragnea,de ce nu-l luati de nevasta?