Serban Nicolae neaga ca ar putea fi noul ministru al Justitiei: "Sunt mult mai util in parlament"

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 9 februarie 2017, 16:03 Actualitate | Politic

Serban Nicolae
Foto: Agerpres
Liderul senatorilor PSD, Serban Nicolae, unul dintre numele vehiculate in spatiul public pentru a prelua functia de ministru al Justitiei in locul lui Florin Iordache imediat dupa demisia acestuia a negat, in direct la Digi 24, ca acest lucru ar fi o posibilitate.

Intrebat daca ar putea ajunge ministru al Justitiei, Nicolae, presedinte al Comisiei Juridice din Senat, a raspuns: "Nu. Banuiesc ca cei care fac asemenea speculatii o fac in mod pozitiv. Liviu Dragnea a vorbit de reasezarea parlamentului pe rolul constitutional. Eu cred ca sunt mult mai util in parlament decat as fi in calitate de ministru al justitiei."

Senatorul PSD a mai declarat si ca nu se astepta la aceasta decizie si sper ca premierul Sorin Grindeanu sa se razgandeasca si sa mearga mai departe cu Florin Iordache.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

3525 vizualizari

  • +16 (20 voturi)    
    Doamne fereste! (Joi, 9 februarie 2017, 16:07)

    fit [utilizator]

    Acest om este foarte periculos pentru justitie.
    • +5 (7 voturi)    
      De fapt... (Joi, 9 februarie 2017, 16:35)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui fit

      .. acest om este foarte periculos.
  • +19 (23 voturi)    
    Cred cu tarie ca matale ... (Joi, 9 februarie 2017, 16:09)

    Olyx [utilizator]

    ai fi MULT MAI UTIL IN AFARA PARLAMENTULUI !...
    • +6 (8 voturi)    
      cel mai util (Joi, 9 februarie 2017, 16:48)

      zigot [utilizator] i-a raspuns lui Olyx

      afara!
    • +7 (9 voturi)    
      Util cui? (Joi, 9 februarie 2017, 16:53)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Olyx

      Șerban Nicolae este pupă-n cour a găștilor de hoți.Lor le este util.Nu se discută de vreo hoție că hop și Șerban Nicolae.Este obraznic,sfidător,enervează,util găștii de infractori ajunși în Parlamentul României.
  • +14 (18 voturi)    
    mda... (Joi, 9 februarie 2017, 16:10)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    la cat neobrazat e individul asta ... asta ne mai trebuie.
  • +15 (19 voturi)    
    Asta mai lipsea (Joi, 9 februarie 2017, 16:12)

    banel [utilizator]

    Cred ca nu le-au ajuns protestele.
  • +11 (15 voturi)    
    RTV (Joi, 9 februarie 2017, 16:14)

    tarabost [utilizator]

    Romania se poate lipsi de serviciile domnului lider al senatorilor PSD. Domnia sa si-a demostrat pe deplin intentiile.
  • +10 (14 voturi)    
    Ne-am saturat de cretini in guvern ! (Joi, 9 februarie 2017, 16:15)

    Susufler0 [utilizator]

    Sunt mai "utili" in Parlament ? Foarte bine, atunci sa ramana acolo sa-i poata admira in toata splendoarea lor cei care i-au ales.
    • +3 (5 voturi)    
      Nu, nu e cretin. E agresiv si feroce (Joi, 9 februarie 2017, 16:51)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      nu intelectul e punctul lui tare ci smecheria joasa, aia biologica...
  • -5 (15 voturi)    
    Asa este! (Joi, 9 februarie 2017, 16:17)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Domnii Serban Nicolae si Calin Popescu Tariceanu sunt cel mai utili in Parlament ca stalpi ai Democratiei. Miscarea nu ar face decat sa destabilizeze demnitatea si mandria cu care reactioneaza Parlamentul la atacuri ale fortelor oculte asupra Democratiei! Zvonul este o provocare!
    • +5 (7 voturi)    
      Stalp de Adesgo nu al democratiei (Joi, 9 februarie 2017, 16:52)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      ce cauti tu aici? Vezi ca te-ai ratacit!
  • +14 (18 voturi)    
    auzi cica util ?!?! (Joi, 9 februarie 2017, 16:19)

    cir [anonim]

    Acest baron numit Serban Nicolae nu poate fi util decat in cocina cu porci...
  • +10 (14 voturi)    
    Util (Joi, 9 februarie 2017, 16:22)

    AdrianRO [utilizator]

    pentru prietenii lui de dupa gratii.
  • +9 (13 voturi)    
    unde-s multi(infractori) (Joi, 9 februarie 2017, 16:26)

    NWalker [utilizator]

    puterea creste.
    la minister trebuie sa mai si muncesti, sa mai iei castane, nu doar sa te tragi de bretele cu travestitii alfa si sa ridici mana ca primata (ca doar sistemul de vot electronic, nu merge...)
  • +5 (7 voturi)    
    pffff (Joi, 9 februarie 2017, 16:30)

    bancheru83 [utilizator]

    inca o petarda penala!
  • +4 (6 voturi)    
    ;-) (Joi, 9 februarie 2017, 16:31)

    exgweyss1 [utilizator]

    pleaca dracu', vine ma-sa...
  • +1 (5 voturi)    
    Muncitor la Justitie (Joi, 9 februarie 2017, 16:43)

    Venetic [utilizator]

    Acest domn a fost la baza muncitor pe timpul lui Ceausescu.A facultatea de drept "facuta" la privat dupa revolutie.
    Aceasta spune totul despre dansul.
  • +3 (5 voturi)    
    NORMAL (Joi, 9 februarie 2017, 16:54)

    Elena B. [utilizator]

    Niste soparle acolo prin legi cine sa le mai bage, sa ramana Nicolicea singur ? Acum ca toti sunt cu ochii pe guvern, nu te risti .Dar nu-i nimic veti monitorizati tot timpul si voi in parlament.
  • +2 (4 voturi)    
    singurul care a reusit sa explice situatia OUG-uri (Joi, 9 februarie 2017, 17:00)

    demaGOGU [utilizator]

    ...„CCR face o greşeală tehnică, voită sau nu, considerând OUG13 ca abrogată definitv şi ca atare, nejudecând pe fond! Tehnic, prin neadoptarea, în Parlament, a OUG14 şi eventuala adoptare a OUG13, o va face pe cea din urmă să producă efecte“, a explicat Şerban Nicolae.
  • +1 (1 vot)    
    Neh (Joi, 9 februarie 2017, 20:02)

    robert.b [utilizator]

    Mai util ai fi la groapa de gunoi de la Glina. Largeste-ti orizontul, ghertoiule!
  • 0 (0 voturi)    
    util (Vineri, 10 februarie 2017, 1:29)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    si mustele si tintarii sint utili, in ordinea evolutiei sau a creatorului, cum doriti. Asa si acest serban nicolae, e clar ca e util. Dar exista atit plici cit si insecticide.