VIDEO Un parlamentar care iesea din sala de plen face un gest obscen. Senatorul PSD Tit-Liviu Brailoiu, banuit ca ar fi cel din filmare: "Nu am facut niciun gest. Nu ma mai baraiti atata la cap"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Marţi, 7 februarie 2017, 15:40 Actualitate | Politic

Gest obsecan al unui parlamentar
Foto: captura facebook
Intr-o filmare realizata de deputatii USR si publicata marti pe Facebook sunt surprinsi parlamentarii PSD-ALDE care ies din sala de plen in timpul discursului tinut de presedintele Iohannis. Pe filmare se observa cum un parlamentar intoarce mana la spatele sau si face un gest obscen catre camera. Reprezentantii USR sustin pe Facebook ca ar fi vorba de senatorul PSD de Constanta Tit-Liviu Brailoiu. Contactat de HotNews.ro acesta a negat ca ar fi el: "Nu, domn'le, n-am facut nici un gest. Nu ma mai baraiti atata la cap si mai lasati-ma in pace".

"Astazi 07 Februarie 2017, in timpul discursului Presedintelui Klaus Iohannis rostit in fata camerelor reunite ale Parlamentului, alesii PSD au considerat de cuviinta sa-i intoarca spatele si sa paraseasca sala. In drum spre iesire ne-au transmis un semnal discret. Ce credeti ca vor sa ne transmita?", scrie contul USR Maramures pe Facbookm, in postarea in care este publicata si un scurt clip video cu momentul.

Pe filmare este evidentiat senatorul PSD Tit-Liviu Brailoiu ca fiind cel care face gestul obscen.


Nu se vede filmarea pe mobil? Vezi aici pe Facebook.

Contactat de HotNews.ro, senatorul PSD, fost prefect de Constanta, Tit-Liviu Brailoiu a negat ca el apare pe filmare si sustine ca nu are un ghiozdan de piele.

"Nu, domn'le, n-am facut nici un gest. Nu ma mai baraiti atata la cap si mai lasati-ma in pace", a declarat Brailoiu pentru HotNews.ro

Brailoiu a recunoscut ca apare in celalat clip video postat de un deputat USR care este bruscat de unii parlamentari PSD pe holurile parlamentului. Brailoiu a spus ca apare in filmare, dar nu are legatura cu ce se intampla pe hol.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

30345 vizualizari

  • +72 (74 voturi)    
    muahahaha (Marţi, 7 februarie 2017, 15:46)

    pardalian [utilizator]

    Ce imbecil!! Cam atat mai puteti face pesedistilor. Sunteti pe faras gunoaielor!!
    • +55 (57 voturi)    
      asta e gest (Marţi, 7 februarie 2017, 16:02)

      mavis [anonim] i-a raspuns lui pardalian

      pentru romani si pentru Romania.
      • -49 (55 voturi)    
        toti suntem vulgari (Marţi, 7 februarie 2017, 16:14)

        FFF T [utilizator] i-a raspuns lui mavis

        Sa ridice piatra cine n-a scandat ”m... Dragnea!” la proteste.
        • +29 (31 voturi)    
          confuzi strada cu parlamentul si invers (Marţi, 7 februarie 2017, 16:27)

          gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

          la fel ca 'nea caisa din video
          • +20 (20 voturi)    
            lasa asa (Marţi, 7 februarie 2017, 17:21)

            Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

            Ca eu unul am memorat moaca.
            Cand il remarcati prin oras, sa-i intoarceti binetea de vreo 20 de ori sa vada cum e.
        • +23 (25 voturi)    
          Tu! (Marţi, 7 februarie 2017, 16:34)

          J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

          D-aia ridici tu piatra, că n-ai striga așa ceva niciodată. Cum să-ți insulți conducătorul iubit?
        • +20 (24 voturi)    
          Eu (Marţi, 7 februarie 2017, 16:37)

          grigoreagape [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

          Eu ridic piatra.
        • +17 (19 voturi)    
          eu (Marţi, 7 februarie 2017, 16:40)

          Scotty [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

          s-a strigat "nu e Dragnea!!!", cel putin eu

          acum serios

          Ma crezi? :))
        • +26 (28 voturi)    
          mai FFF T (Marţi, 7 februarie 2017, 16:49)

          ardeleanu_ion123 [utilizator] i-a raspuns lui FFF T

          pe strada poti sa te comporti ca in parlament, dar in parlament nu poti sa te comporti ca pe strada.
    • +13 (13 voturi)    
      Taran Prost! (Marţi, 7 februarie 2017, 18:38)

      tudorLeo [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      Birjari needucați, asta-i PSD-ul! Prin comportament nu fac decât sa întărească acest lucru.
  • +52 (52 voturi)    
    mda... (Marţi, 7 februarie 2017, 15:46)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    la ce sa te astepti de la un cocalar analfabet ...
    • +19 (19 voturi)    
      De ce au iesit PSD-istii din sala ? (Marţi, 7 februarie 2017, 17:01)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Sufera de Klaustrofobie...
  • +43 (45 voturi)    
    la IQ-ul lor... (Marţi, 7 februarie 2017, 15:49)

    cris333 [utilizator]

    la IQ-ul lor nici nu ne asteptam la mai mult...pensionari fosti turnatori in securitate intrati pe nepotism in fruntea tarii cu functii pe viata...
    Gest scarbos de sfidare a oamenilor, tipic PSDului.
  • +40 (40 voturi)    
    Tipic, (Marţi, 7 februarie 2017, 15:56)

    potaissa [utilizator]

    la Constanta marul nu cade departe de Mazare....
  • +34 (36 voturi)    
    Sinceritate PSD (Marţi, 7 februarie 2017, 16:03)

    ramureanu [utilizator]

    Asta ne-a servit si ne serveste PSD-ul de 27 de ani! Macar asta e sincer!
  • +40 (42 voturi)    
    Normal baaaa ... (Marţi, 7 februarie 2017, 16:03)

    za-k [utilizator]

    cine sinteti voi pulifricilor? Io am fost ales baaa!
    Cine e Iohanis ala sa vina sa ne dea noua lectii? Ce? Presedintele ales de 6milioane? Pai pe mine m-au ales 5000 PSDisti adevarati baaa nu niste goange ca voi!

    Niste infractori astia de la PSD, ce mai e de demonstrat?
    • +15 (15 voturi)    
      Ai uitat sa adaugi: (Marţi, 7 februarie 2017, 16:18)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      "am fost ales de 3 milioane!!!".
  • +19 (19 voturi)    
    Parca legea ... (Marţi, 7 februarie 2017, 16:09)

    NicolaeA [utilizator]

    sanctioneaza astfel de gesturi !
  • +33 (35 voturi)    
    cretini (Marţi, 7 februarie 2017, 16:09)

    DT34 [utilizator]

    Astia sint de un tupeu de neimaginat, cita nesimtire, ei cred ca s-au ajuns, ca sint buricul pamintului, astia nu isi dau seama ca sint platiti de noi, de contribuabil, nu conteaza ca l-am votat sau nu, e platit si de mine. Scirbele astea uita ca ei sint in slujba noastra si nu invers.
    Cit respect are un senator sau un oficial pentru simplii cetateni in alte state...unii merg cu bicicleta la munca, altii cu metroul, altii merg pe jos, stau la semafoare ca tot omul. La noi nu, ei se cred zei, alesii poporului, ai luminii...
    • 0 (0 voturi)    
      Alt motiv sa ne intoarcem mai multi in strada!! (Marţi, 7 februarie 2017, 23:42)

      mhc [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      Astia se cred la palatul parlamentului ca in casa lor.

      Cred ca cei din alianta psd+alde (sa nu injuram doar psd-ul) sunt foarte surprinsi de ce fac colegii lor din parlament: filmari pe holuri, proteste cu pancarde in sala de sedinte. Iata ca cineva face opozitie....
  • +18 (18 voturi)    
    pacat ,putea sa fie destept! (Marţi, 7 februarie 2017, 16:09)

    Francisc 1 [utilizator]

    da e prost ! cred ca la psd asa-i alege!
  • +24 (24 voturi)    
    asta e iubitul parasutei care ne face putori: (Marţi, 7 februarie 2017, 16:34)

    21unas [utilizator]

    ordinea. ro /cine-i-a-facut-putori-pe-protestatari-iubita-senatorului-brailoiu/

    fost perfect de Cta, mana dreapta a lui nicusor constantinescu
    in top 500 miliardari de romanica:

    forbes ro /liviu-brailoiu_0_670-13763
  • +17 (17 voturi)    
    tipic psd (Marţi, 7 februarie 2017, 16:44)

    codrutz_74 [utilizator]

    ...la fel ca dragnea, el nu injura, nu spune "porcarii" elvetienilor...nu stie ce vrea sa faca guvernul cu ordonantele...nu intelege de ce iese lumea in strada dupa ce a marit pensiile!!.. Sa-i explice si lui cineva..
  • +16 (16 voturi)    
    Brailoiu lacheul lui Nicusor Constantinescu (Marţi, 7 februarie 2017, 16:46)

    mmmircea [utilizator]

    Amanta lui Nedelcu, proaspat unsa consilier local e cea care-i face pe protestatari putori.

    ordinea. ro /cine-i-a-facut-putori-pe-protestatari-iubita-senatorului-brailoiu/
    • +10 (10 voturi)    
      Turcoaica (Marţi, 7 februarie 2017, 16:59)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Numai turcoaica stie ce si cum. Vice-premier, nu?
  • +17 (19 voturi)    
    Crezul PSD (Marţi, 7 februarie 2017, 16:57)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Muie România. Furăm cât putem!
  • +9 (9 voturi)    
    Vatafii lui Dragnea (Marţi, 7 februarie 2017, 16:59)

    mistydo [utilizator]

    Nu va asteptati de la acest grup la bun-simt! Au in spate 2 milioane de asistati sociali manipulati prin primari pentru care Dragnea a promis de 3 ani ca le va da drepturi sporite si ii va proteja in fata legii!
  • +11 (11 voturi)    
    cred ca si de pe Luna (Marţi, 7 februarie 2017, 17:42)

    Stapanu [utilizator]

    e vizibil cu ce fel de derbedei ne confruntam de ceva timp; in topul meu la varf sunt dragnea bullshit, flegmiceanu-familie extinsa, venin nicolae, laba nicolicea
  • +12 (12 voturi)    
    pentru cine nu stie (Marţi, 7 februarie 2017, 18:00)

    #SCHIMBARE [utilizator]

    in Constanta erau pancarde pe care se scria ca "prietena" lui Brailoiu este Sabrina Maria Nedelcu, consilier judetean din partea PSD Constanta care a spus despre demonstranti conform presa: "„Practic Romania nu este de acord ca, atunci cand furi, sa fii gratiat si sa poti returna banii. Romania vrea sa plateasca 2000 ron pe luna pentru acela care fura 20000 ron. Da tare destepti sunteti sclipitorilor! Si poate imi spuneti si mie care este munca voastra si cu cotizati voi la stat de va duceti de la 09 dimineata la proteste? Putorilor!”, a scris Nedelcu pe Facebook." ...aduag alt citat din presa: " Pe contul ei se remarca pozele de la reuniunile de partid, care il aveau in prim-plan pe Tit Liviu Brailoiu, senator PSD, cu care are o relatie stransa, scrie Adevarul." .... deci cine se aseamana se aduna:D
  • +13 (13 voturi)    
    d (Marţi, 7 februarie 2017, 18:08)

    xox [utilizator]

    Aici este respectul pentru cetateni afisat de ilustrul politician. Toata increderea ca ne conduce bine.
  • +11 (11 voturi)    
    Mu e de condamnat (Marţi, 7 februarie 2017, 18:22)

    miss saloane [utilizator]

    Daca omul asa stie sa se ezprime, ce sa-i faci?
  • +6 (6 voturi)    
    ! (Marţi, 7 februarie 2017, 19:56)

    chiuaua [utilizator]

    Ne-a aratat cate clase are de fapt.
    Un idiot !
    • +6 (6 voturi)    
      Si a aratat (Marţi, 7 februarie 2017, 21:06)

      miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui chiuaua

      Cu ce gandeste
  • +8 (8 voturi)    
    teribil (Marţi, 7 februarie 2017, 20:06)

    Elfu [utilizator]

    teribil, ce josnici sunt o parte din parlamentari ... cum e posibil ca asemenea specimene sa ajunga in parlament ?
  • +7 (7 voturi)    
    pai e firesc (Marţi, 7 februarie 2017, 21:01)

    revo [utilizator]

    Este reprezentantul manifestantilor din fata Cotroceniului. Imi pare rau ca nu l-am auzit si glasuind, ca aia care "se taie" daca cade Grideanu. Acesta este nivelul PSD.
  • 0 (0 voturi)    
    plini de bani si nesimtiti (Miercuri, 8 februarie 2017, 9:36)

    grati [utilizator]

    Asta-i ala care are hotelurile Palas si Pelican din Mamaia.Aroganta banului si a puterii obtinute pe baza votului unor pomanagii sau jmecherasi si a unui dezinteres civic manifestat prin lipsa de la vot."Boierimea" rosie catarata pe umerii muhaielelor aduse pe 2 lei in fata palatului Cotroceni.
  • 0 (0 voturi)    
    Comentariu la gestul lui Brailoiu (Miercuri, 8 februarie 2017, 13:18)

    agga [utilizator]

    Stimate "domn" senator daca gestul facut era pe poza cu care v-ati prezentat la alegerile Parlamentare,credeti ca va vota cineva?Indiferent din care formatiune faceti parte sinteti doar un amarit,un vulgar ajuns pe un fotoliu de senator.Daca aveti copii cred ca se mindresc cu un astfel de tata.Rusine!