Sustinatori ai PSD se mobilizeaza pe Facebook sa iasa in strada la Pitesti

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 6 februarie 2017, 13:11 Actualitate | Politic

Protest la Palatul Cotroceni 1
Foto: Hotnews
Sustinatori ai actualei coalitii aflate la guvernare se mobilizeaza pe Facebook pentru a iesi in strada luni seara, de la ora 17.00, in Piata Vasile Milea din Pitesti, unde in ultimele seri aproximativ 1.500 de demonstranti au protestat fata de Guvernul Grindeanu, scrie News.ro.

Jandarmeria Arges arata, intr-un comunicat de presa, ca fortele de ordine cer oamenilor "sa coopereze si sa ramana in dialog permanent cu fortele de ordine, asa cum au facut-o si pana acum" si amintesc ca legea sanctioneaza "organizarea sau participarea la contramanifestatii desfasurate in acelasi timp si in acelasi loc cu adunarile publice declarate, indiferent de modul lor de exprimare".

Un protest pro-Guvern este asteptat si la Vaslui, acesta fiind pregatit de organizatia locala PSD.

Liderul PSD Vaslui, Dumitru Buzatu, a declarat, luni, pentru Agerpres, ca la nivelul judetului se pregateste organizarea unui miting de sustinere a Guvernului, la care ar putea participa 10.000 de persoane.























16835 vizualizari

  • +19 (19 voturi)    
    Sustinatorii P$D Sunt Rugati sa Lase Curat (Luni, 6 februarie 2017, 13:14)

    un domn [utilizator]

    in urma lor, cei care au protestat la Cotroceni erau CLAR niste grobieni !
  • +16 (16 voturi)    
    Cum folosesc astia facebook-ul? (Luni, 6 februarie 2017, 13:14)

    triciupa [utilizator]

    Probabil isi pun cartea de telefoane pe fata...
    • +1 (1 vot)    
      sloganul lor: APARAM CORUPTIA (Luni, 6 februarie 2017, 14:21)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      cum sa iesi in strada pt a sustine PENALII?
  • +10 (10 voturi)    
    nu se poate (Luni, 6 februarie 2017, 13:16)

    Mawrkuss [anonim]

    corporatistii imperialisti fascisti au ajuns si la Pitesti!?
  • +19 (19 voturi)    
    Poi da... (Luni, 6 februarie 2017, 13:16)

    galusca [utilizator]

    ieri in Bucuresti, azi in Pitesti, maine in Vaslui si tot asa...Sa aiba timp sa ii transporte dintr-un oras in altul, gen alegeri.
    Oare pe morti nu ii pot invia?
    • 0 (0 voturi)    
      gata (Luni, 6 februarie 2017, 23:26)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui galusca

      gata, s-a fasati si treaba cu autocarele, nu s-a prezentat nimea la pitesti LOOL
  • +9 (9 voturi)    
    Brrr, aici puteti vedea protestul de la Cotroceni (Luni, 6 februarie 2017, 13:17)

    fit [utilizator]

    Brrrr!!!
    https://www.facebook.com/brrlog/?pnref=story
  • +18 (18 voturi)    
    Protest... (Luni, 6 februarie 2017, 13:18)

    Lucris [utilizator]

    Sunt tare curios ce sloganuri vor striga....
    Sus hotia!
    Vrem si noi!
    Nu ne uitati!
    Va acoperim!

    Sugestii? :)
    • +6 (6 voturi)    
      Noi tinem de sase ! (Luni, 6 februarie 2017, 13:48)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Lucris

      Vrem sa fim iobagi ! (asta suna misto scandat )
  • +4 (4 voturi)    
    In Teleorman (Luni, 6 februarie 2017, 13:55)

    burghi [utilizator]

    Sa se stranga la conacul lui Dragnea ...in Teleorman si in Vaslui ...acolo ..."ragaliile "
  • +3 (3 voturi)    
    mda... (Luni, 6 februarie 2017, 14:05)

    liviu_ [utilizator]

    cand auzim de un protest de maacar 10% din cat a fost asta (deci undeva la 50-60k pro-psd in tara) mai discutam. pana atunci... ciocu mic ca sunteti PENIBILI!!!
  • +3 (3 voturi)    
    miting psd: (Luni, 6 februarie 2017, 14:07)

    liviu_ [utilizator]

    http://www.weekendnotes.com/im/002/00/brisbane-zombie-walk-apocalypse-undead-festival1.jpg
  • +1 (1 vot)    
    E clar ca ... (Luni, 6 februarie 2017, 14:30)

    mazzola [utilizator]

    trebuie o lege pentru a vota doar cei cu un numar minimal de clase. Barem vreo 8.
  • +1 (1 vot)    
    abia asteptam (Luni, 6 februarie 2017, 16:25)

    g01an [utilizator]

    sa-i vedem cat de numerosi sunt si dispusi sa infrunte gerul pentru lucrurile in care cred.
  • -2 (2 voturi)    
    Complectare (Luni, 6 februarie 2017, 17:23)

    PantelimonTeofil Eugen [anonim]

    Nu sunt de acord sa selectam populatia in functie de scoala,sex,varsta,profesii,religie si apartenenta politica.Dreptul la vot este sfant in constitutie,el trebuie rescpectat cu sfintenie.Doamne ajuta.
    • 0 (0 voturi)    
      uai (Luni, 6 februarie 2017, 19:11)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui PantelimonTeofil Eugen

      daca maine legalizeaza astia omorul, prostitutia, o sa fii de acord si cu asta?

      ce scrie in biblie despre hotie?

      nu orice se poate legaliza, iar poporul daca prinde nereguli comise de politicieni trebuie sa apere ce este moral sa nu permita legilor sa fie strambe si facute pentru hoti si alte soiuri de criminali.
      • 0 (0 voturi)    
        stai linistit (Luni, 6 februarie 2017, 21:35)

        amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui g01an

        argumente din astea nu tin la semi-analfabeti care scriu "complectare"