Tariceanu: Ambasadorii de la Bucuresti nu pot sa recunoasca ca au stat degeaba la Bucuresti si ca au inchis ochii

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 5 februarie 2017, 8:24 Actualitate | Politic

Tariceanuui
Foto: Captura Digi 24
Presedintele Senatului, Calin Popescu-Tariceanu, a declarat, sambata, la Antena 3, ca sunt ambasadori acreditati la Bucuresti care "au stat degeaba" si nu au semnalat ca exista institutii care isi depasesc atributiile afectand astfel respectarea Constitutiei si a drepturilor si libertatilor cetatenesti, transmite News.ro.

"Cei care sunt acreditati ambasadori la Bucuresti de ani de zile in momentul asta nu pot sa recunoasca ca au stat degeaba la Bucuresti si ca au inchis ochii si ca nu vad ca sunt institutii care functioneaza in afara cadrului legal si constitutional si care afecteza drepturile si libertatile cetatenilor, care nu ar fi admise in alt locuri din Uniunea Europeana, dar in Romania sunt perfect tolerabile pentru ca aceasta cruciada impotriva coruptiei sa indreptateasca UE sa spuna <<Uite, domnule, am avut un experiment in Romania si experimentul a reusit>>", a declarat copresedintele ALDE.

Calin Popescu-Tariceanu a afirmat ca "tabloul deplorabil" al democratiei in Romania este ignorat de catre Comisia Europeana cu complicitatea unor ambasadori acreditati la Bucuresti.

"Pe mine ma intereseaza ca Romania sa fie o tara in care oamenii sa fie cu adevarat liberi, ca Romania sa fie o tara demna si o tara suverana. Ma intereseaza in planul doi relatia aceasta (cu amabasadele - n. red.). Imi doresc sa fie buna, dar nu cu orice pret, adica Romania sa fie o tara plecata pe care europenii si-o doresc lasata undeva la marginea Europei", a conchis Tariceanu.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

9893 vizualizari

  • +56 (66 voturi)    
    Imbecilule...!!!!!! (Duminică, 5 februarie 2017, 8:30)

    polonyca [utilizator]

    Iata , omul asta traieste intr-o lume paralele cu realitatea......!!!! Simte ca se strange latul si stie cu claritate ce urmeaza pt el si pt gasca lor de penali.....Cred ca ii rasuna in minte lozincile din piate..."DNA- sa vina sa va ia...."....:) Cred ca este efectiv , ingrozit !!!!!
    • +4 (10 voturi)    
      rock (Duminică, 5 februarie 2017, 9:09)

      TLiviu [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      ai inceput bine +
      • -16 (22 voturi)    
        SUA și statul de drept (Duminică, 5 februarie 2017, 10:54)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui TLiviu

        Departamentul de stat a fost îngrijorat de „statul de drept” în ultimele zile.

        De Arabia Saudită unde se execută oameni pentru vrăjitorie nu sunt deloc îngrijorați.

        De regimul criminal Pinochet pe care l-au dus în trecut la putere nu au fost îngrijorați.

        INTERESUL POARTĂ FESUL! Și interesul pt. Ro e să rămânem colonie.
        • -6 (8 voturi)    
          Exact, numai ca aici nu e vorba... (Duminică, 5 februarie 2017, 12:47)

          press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          De America ca stat ci de de elita globalista care încearcă sa acapareze puterea in SUA și prin urmare sa distrugă națiunea si statul american din interior...la nivel global se întâmpla același lucru. Ca o paranteza, Trump le-a cam încurcat socotelile ăstora peste cap, ceea ce este îmbucurător pentru toată Civilizația bazată pe creștinism. In România fenomenul distrugător al globalizării este un proces aflat in plină desfășurare...agenții sau mai exact "uneltele" elitelor globaliste sunt infiltrate peste tot...administrație, partide, societate, etc...nemulțumirea populară, reala, vis-a-vis de ordonanța de "trista amintire" este deturnata de către agenții aflați in solda globalistilor. Cei mai mulți dintre acești agenți se afla actualmente in rândul unor partide pompos auto intitulate "pro europene" și in rândul așa zisei "societăți civile" formată din ONG-URI finanțate la greu de către elitele globaliste...
          • -3 (3 voturi)    
            PS... (Duminică, 5 februarie 2017, 13:19)

            press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

            Principalul agent, și totodata cel mai activ, nu este altul decât celebrul mutulica din capul satului care tace dar le face (in ultimul timp am observat totuși un ciudat fenomen de limbariță la acest individ, care individ părea la fel de vorbăreț și mobil cu puțin timp in urma precum un vechi recamier dintr-o casa părăsită)...
            • -3 (3 voturi)    
              acelasi individ... (Duminică, 5 februarie 2017, 15:24)

              press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

              care in malta se referea la zecile de mii de manifestanti din toata tara ca la, citez: romanii mei care reprezinta vointa poporului se referea in schimb cu ceva timp in urma la cei peste 3 milioane de romani semnatari ai unuei petitii pentru initierea unui referendum national cu privire la specificarea clara in constitutie ca familia sa fie compusa dintr-un barbat si o femeie, deci se referea la acesti romani, ca la o majoritate care vrea sa impuna, chipurile abuziv, vointa lor minoritatilor din societatea romanesca. El si-a exprimat atunci opinia ca dictatura minoritatilor trebuie sa fie componenta principala a societatii romanesti iar drepturile majoritatii sa fie puse sub oprob si considerate drept abuzuri...auzi ce enormitate!...voi sunteti de accord cu imbecilitatea asta?!...
        • +4 (8 voturi)    
          Colonie (Duminică, 5 februarie 2017, 14:41)

          C0tilli0n [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          Colonie, cum zici tu, am fost aproape mereu. Suntem prea mici si prea slabi ca sa fim noi suverani si 100% liberi, cum cer unii. Ai de ales intre Vest si Est, Vestul ne vrea cat de cat puternici, pentru pozitia geografica si strategica in Europa, Rusia ne vrea in genunchi, tocmai din cauza aceleiasi pozitii. UE are nevoie de noi, mai ales acum, dar noi avem mai mare nevoie de UE, fie ca ne place sau nu.
          • -3 (7 voturi)    
            Se vede cât de puternici ne vrea (Duminică, 5 februarie 2017, 14:49)

            Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui C0tilli0n

            Prin caracterul oamenilor pe care ni-i impun cu forța: Băsescu, Iohannis, etc.

            Care de care mai curați, mai demni și mai onești.

            Ce se mai aude cu dosarele lui Băsescu? Totul e în regulă? Mă bucur să văd că justiția funcționează!
            • +3 (3 voturi)    
              bine (Duminică, 5 februarie 2017, 18:47)

              nahir [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

              ca potlogarul asta de dragnea are un caracter mirobolant, nu?
              hai basti de-aici cu cretinismele.
              vezi ca aici nu ai parte de senili si lobotomizati. incearca in fata la Cotroceni unde s-a adunat liga Alzheimer.
        • 0 (0 voturi)    
          Shaolina mica (Duminică, 5 februarie 2017, 18:14)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          Tu sa fi fericita ca Ro nu executa persoane pentru iq scazut. In rest da-i pe goarna, ca banu' vine.
          • -1 (1 vot)    
            vad ca voua astora de stanga... (Duminică, 5 februarie 2017, 20:36)

            press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

            la fel ca si celor ce cred in islam va plac executile la nebunie...ati executa pe toti care va sta in cale, asai?
            • +1 (1 vot)    
              Cand vi se aplica (Duminică, 5 februarie 2017, 21:16)

              KostasP [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

              Acelasi tratament pe care l-ati aplicat voi in '45 intelectualilor pe care i-ati aruncat in puscarii si torturat cu cruzime, invocati imediat drepturile omului. Dar uitati ca voi nu va calificati pt a fi considerati oameni. Voi sunteti comunisti, ma. Mai rau, o sleahta de hoti care fura cu nerusinare pe tot ce pot pune mana. In sfarsit au vazut si naivii de romani pe cine au votat sau pe cine au lasat sa fie votati prin neprezentare la vot. Nu mai prostiti pe nimeni.
              • 0 (0 voturi)    
                ba baiatule, chllout!... (Duminică, 5 februarie 2017, 22:05)

                press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

                in primul rand nici nu traiam pe timpul ala, iar in al 2-lea rand, pe cine faci tu comunist?!..uita-te la tine si analizeaza-te putin...ai sa constati cu uimire ca esti la fel precum erau comunistii veroce (si feroce) din anii cincizeci la care faci referire...intelectualii romani de atunci, spre deosebire de cei ai zilelor noastre, reprezentau urmatoarele lucruri pe care tu si cei ca tine le urati atat de mult si anume: Patriotismul, Credinta Crestina, si ANTI-COMUNISMUL...Tu, la fel ca altii ca tine, urati aceasta tara si tot ceea ce reprezinta ea...
    • +19 (23 voturi)    
      Omul nu pricepe (Duminică, 5 februarie 2017, 9:30)

      R.A.Muresan [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Sau se face ca nu pricepe. Nu Romania e plecata in fata cuiva, ci politicienii sint cei care servesc cetatenii si se tem de puterea lor -- asta daca vorbim de o democratie.
    • +14 (14 voturi)    
      se uita pe RTV sau Antena 3 si traieste in (Duminică, 5 februarie 2017, 10:27)

      ilex2013 [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      fictiunea aia paralela cu realitatea in care toti infractorii sunt oameni cinstiti persecutati de Justitie...
    • +12 (12 voturi)    
      Ce porc.... (Duminică, 5 februarie 2017, 10:28)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Nu-mi plac cuvintele pe care le-am scris, nu-mi sta in obicei, dar aberatiile pe care le scoate pe gura acum acest decrepit ma fac sa reactionez. Cum poti sa tradezi interesul Romaniei si sa o indepartezi de statele occidentale prin niste jigniri care nici pe vremea lui Stalin nu se faceau ????? Jignirea mea facandu-l porc este infim mai mica decat insulta partenerilor nostri strategici, de care depinde insasi existenta noastra. Acest troll al Moscovei ar trebui sa dispara definitiv din peisajul politic.
    • +9 (9 voturi)    
      Nu este ingrozit.... (Duminică, 5 februarie 2017, 11:50)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      ....este doar un imbecil a carui gura este comandata de c....(si evident,si de noul dictator ot Teleorman.)
    • +4 (4 voturi)    
      Sugestie pt. categ. Tariceanu (Duminică, 5 februarie 2017, 14:13)

      n.dumiritu [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Tariceanu si linia de gindire Tariceanu (care e mai ampla, chiar cu Basescu) au o varianta de iesire din ceea ce le cauzeaza mari nelinisti: pot pleca din posturile in care se simt permanenti hartuiti si pot deveni cetateni fara functii, fara bugete pe miini, fara puterea de a da legi cu dedicatie, fara afaceri cu statul. Garantat, vor avea liniste. Daca nu au vazut aceasta iesire si continua sa se plinga cu cita nedreptate li se face, atunci au o problema de sesizare a cauzalitatilor, adica cum bine diagnostica "polonyca" sit doar niste bieti imbecili" care insista ca locul lor este sa stea in capult mesei.
  • +38 (46 voturi)    
    Ramolit! (Duminică, 5 februarie 2017, 8:34)

    Raju [utilizator]

    Tariceanu s-a ramolit de tot, nu intelege situatia reala si da vina pe ambasadorii de la Bucuresti. Acestia au necazul ca nu au fost la Academia Stefan Gheorghiu si deci nu inteleg filozofia geniala a comunismului. In concluzie: DEMISIA GUVERNULUI si PLECAREA lui Tariceanu.
    • +19 (23 voturi)    
      . (Duminică, 5 februarie 2017, 8:47)

      theo667 [utilizator] i-a raspuns lui Raju

      A facut pe prostul ani de zile si acum chiar a devenit.
    • +36 (42 voturi)    
      .... (Duminică, 5 februarie 2017, 9:01)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Raju

      Ei, ramolit. A avut agenda clara inca din 90 cand a rupt PNL-ul impreuna cu Patriciu de cate ori s-a ivit ocazia. El stie jocurile cui le face.
      • -5 (9 voturi)    
        rock (Duminică, 5 februarie 2017, 9:10)

        TLiviu [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        si 28 ianuarue 1990 ora 17 impreuna cu Campeanu ce a fost?
        • +3 (3 voturi)    
          ... (Duminică, 5 februarie 2017, 10:17)

          tirolez [utilizator] i-a raspuns lui TLiviu

          Ce a fost? Ca nu mai stiu? Decat celebra vorba "imi puneti sula in coaste" a lui Iliescu. Probabil tot ei(Campeanu, alt securist) l-au sfatuit pe Coposu sa calmeze multimea.
  • +27 (35 voturi)    
    L A S A N E (Duminică, 5 februarie 2017, 8:37)

    zigot [utilizator]

    P L E A C A si vin-o inapoi cand te voi chema eu.
    esti in ultima faza si ai si sansa sa nu realizezi
    • +11 (15 voturi)    
      Tariceanu (Duminică, 5 februarie 2017, 8:58)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Acest individ lucreza inca dinainte de 1989 pentru
      o putere "prietena" ,asa ca el, raspunde promt la
      cererile patronilor.
  • +15 (19 voturi)    
    Agenturile straine (Duminică, 5 februarie 2017, 8:42)

    feisbuk [utilizator]

    Pai ce sa ii faci daca oamenii civilizati nu urmaresc Al Latrina si Rrrromania TV ...

    Sa recunoastem ca omul este consecvent:

    "Pe mine ma intereseaza ca Romania sa fie o tara in care oamenii sa fie cu adevarat liberi"

    Iar solutia gasita de moliul de tine si sapte-dinti-galbeni este golirea puscariilor si legalizarea hotiei. Asa vom fi cu adevarat liberi.
  • +4 (6 voturi)    
    Romania sa fie o tara demna si o tara suverana (Duminică, 5 februarie 2017, 8:44)

    Plexus [utilizator]

    Cea mai saraca si corupta, cu oamenii cu speranta de viata cea m
  • +9 (9 voturi)    
    Tara suverana, dar cea mai saraca si corupta (Duminică, 5 februarie 2017, 8:46)

    Plexus [utilizator]

    Nu mai vrei in clubul UE si NATO.
    Ce s-a facut cu sacrificii de generatii si milioane de pribegi, capsunarii Europei, desfaceti voi.

    Ne-
  • +9 (11 voturi)    
    NU ITI MAI PLACE IN CLUBUL UE (Duminică, 5 februarie 2017, 8:47)

    Plexus [utilizator]

    Ai uitat de tratate. Cruciada impotriva coruptiei
  • +13 (15 voturi)    
    Astept momentul (Duminică, 5 februarie 2017, 8:49)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Astept momentul in care jurnalistii ii vor intoarce spatele si il vor lasa sa vorbeasca singur...
    • +3 (3 voturi)    
      .... (Duminică, 5 februarie 2017, 10:19)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      S-ar intampla daca nu l-ar vota nu stiu cati admiratori pe care ii tot aud ca Tariceanu se pricepe. Ce bine era in 2007, "credite cu buletinul". A pus exporturile pe butuci, era dolarul 2 lei si un pic. Dar mergea bine importul de masini probabil.
  • +10 (12 voturi)    
    Adica (Duminică, 5 februarie 2017, 8:52)

    ice666 [utilizator]

    Vrei sa zici ca institutiile care baga coruptii la puscarie si-au depasit atributiile? Cand le-au depasit? Cand au ajuns la voi?

    Nemernic penal si rusofil!
  • +10 (12 voturi)    
    IN TRADUCERE LIBERA GATA CU UE CU NATO (Duminică, 5 februarie 2017, 8:56)

    Plexus [utilizator]

    "(...)Călin Popescu Tăriceanu. Cel care a provocat poate cea mai mare criză de încredere dintre România și SUA de la Adrian Năstase încoace, atunci când, în 2006, a cerut intempestiv retragerea trupelor românești din Irak.(...)

    „Șeful departamentului politic al Ambasadei «și-a exprimat stupefacția că nici Guvernul, nici PNL – cu care Ambasada a menținut un dialog constant – nu s-au consultat cu SUA sau cu alți parteneri înaintea cererii de retragere din Irak. A fost și mai surprinzător, în lumina asigurărilor repetate din partea premierului și a ministrului Apărării, că trupele românești vor rămâne în Irak atât timp cât va fi nevoie de ele și că nici o schimbare nu va exista fără consultări prealabile. Chiar și diplomați din țări europene FARA trupe în Irak au cerut Ambasadei să își exprime preocuparea față de capacitatea României de a fi un partener de încredere».“

    http://www.digi24.ro/opinii/dragnea-si-a-atins-deja-primul-mare-obiectiv-663013
  • +32 (36 voturi)    
    tariceanu (Duminică, 5 februarie 2017, 8:59)

    cerberul [utilizator]

    Asadar taricene ambasadele sunt de vina! Dar tu ce-ai facut in acest timp? Incerci sa ne imbrobodesti ca pe niste prosti. Care a fost atitudinea ta de la declansarea protestelor din strada si pana acum? In calitate de presedinte al parlamentului aveai obligatia sa te pronunti public si sa faci totul pentru abrogarea OUG 13/2017 prin care se incearca (ghici de cine?) sa transforme Romania intrun stat mafiot. Deocamdata n-ati reusit dar sunt sigur ca veti mai incerca iar noua nu ne ramane de facut decat sa iesim in strada, zi de zi, pana veti intelege si voi ca nu mai aveti ce cauta in politica romaneasca. Ati pacalit niste alegatori naivi, dar acum au inteles cu totii cine sunteti asa ca...JOS LABELE DE PE ROMANIA!
  • +34 (38 voturi)    
    Imbuibatii post-comunisti (Duminică, 5 februarie 2017, 8:59)

    florynn [utilizator]

    EU M-AM SATURAT DEFINITIV! Vreau ca toti imbuibatii post-comunisti (inclusiv specimenul de Tariceanu) sa dispara de la conducerea Romaniei. Si pentru a nu fi inteles gresit, nu ma refer la disparitia fizica. Asadar, ideea mea este urmatoarea:
    - exista sute de anchete jurnalistice facute in decursul anilor foarte bine documentate dar nebagate in seama de nimeni
    - exista acte, firme, date despre toata increngatura "marilor nostri politicieni"
    - banii intotdeauna lasa urme
    Unde gasim un ONG cu juristi buni care sa puna totul cap la cap si sa se faca o plangere pentru subminarea economiei nationale?
    E doar o idee, un punct de plecare.
  • +30 (34 voturi)    
    bai ametitule!, ia declara razboi SUA (Duminică, 5 februarie 2017, 9:01)

    mnicku [utilizator]

    sa vina americanii si sa implementeze in RO sistem de justitie by the book, fara smecherii cum iti plac tie.
    comunist imputit

    Sa vezi ce condamnari primesti
    ex: tradare : 200 ani + bonus 400
    marturie mincinoasa 25 ani
    coruptie si evaziune fiscala : 50 ani +bonus 200

    sper sa se ingradeasca privilegiile infractorilor
    • +2 (6 voturi)    
      Ei ash, (Duminică, 5 februarie 2017, 9:43)

      Heissnachricht [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      dar nu sunt americanii cei mai buni prieteni ai lui Dragnea, invitatul personal si de cel mai inalt rang al noului presedinte cu ocazia investirii!?!
      • 0 (0 voturi)    
        americanii sint prietenii banilor (Luni, 6 februarie 2017, 2:41)

        Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Heissnachricht

        stai linisti ca a(am) platit f mult sa fie acolo din moment ce a primit viza. condamnati penali fotografiati cu presedintele americii....nu se intimpla asta in fiecare zi....
  • +32 (36 voturi)    
    Perspectiva (Duminică, 5 februarie 2017, 9:01)

    kilroy456 [utilizator]

    Tariceanu sa inteleaga ca Romania nu este acelasi lucru cu Dragnea si Tariceanu.
    Romania nu este tara celor care vor sa fure cate 2 miliarde de lei vechi la fiecare contract cu statul si sa scape nepedepsiti.
    Romania este tara oamenilor cinstiti.
    Statul roman le ia romanilor cinstiti sume enorme ca taxe. Banii astia trebuie cheltuiti corect ca sa ajungem si noi ca restul lumii pe care il admiram (Germania etc). Bulgarii cheltuiesc de 5 ori mai putin pe acelasi kilometru de autostrada.
    Hotii din guvernul Romaniei si din primarii iau diferenta de bani ca sa-l trimita pe Dragnea la investirea lui Trump (sa ne spuna Dragnea cat a costat participarea acolo).
    Hotii din guvernul Romaniei si din primarii iau diferenta de bani ca sa organizeze pe Arena Nationala miting pentru lansarea candidaturii lui Victor Ponta la presedintie (mai tineti minte? Cine a platit pentru tevatura aia? Romanii cinstiti care isi platesc taxele. Ei au platit).
    Tariceanu sa inteleaga ca romanii cinstiti ii vor pe hoti in puscarii, nu in scaunul de la senat sau de la guvern.
    Tariceanu sa inteleaga ca europenii cinstiti vor acelasi lucru ca si romanii cinstiti.
    Tariceanu sa inteleaga ca el, pana acum, a tinut partea hotilor care fura din buzunarul romanilor, bani cu care romanii ar vrea sa-si creasca copiii si sa-i dea la scoli bune.
    Tariceanu sa lase politica si sa se apuce si el de o afacere care sa produca ceva pe lumea asta. Tariceanu n-a mai produs nimic util de multi ani de zile. Tariceanu a pus mancare pe masa platita chiar de cei 170.000 de oameni care au manifestat in Piata Victoriei.
    Tariceanu sa-si schimbe perspectiva asupra lumii si sa le pupe mana celor care ii platesc viata lui de "diplomat".
    • +9 (13 voturi)    
      mai grav (Duminică, 5 februarie 2017, 9:37)

      ion+ [anonim] i-a raspuns lui kilroy456

      Tariceanu a amanetat teritoriul din Marea Neagra desi nu era castigat definitive in procesul cu Ucraina.
      • -2 (4 voturi)    
        si mai grav (Duminică, 5 februarie 2017, 11:53)

        De Pe AiciUnul [anonim] i-a raspuns lui ion+

        @ioan mihalache - Te-ai intrebat vreo secunda DE CE a castigat RO acel teritoriu maritim, din ce motive si cum de s-a intamplat asa ceva ? Aurescu mare avocat ?? Neahh ! Mai intai, s-au facut prospectiuni, prin teledectie avansata, in urma carora care s-a "mirosit" ca in acea zona, si nu numai, exista rezerve imense de hidrocarburi. CIJ este o institutie aservita intereselor occidentale (UE si SUA). RO este in UE. Ucraina, nu este, ca daca era, nu mai lua RO niciun centimetru patrat de platou continental, se duceau direct acolo. In acest caz, Tariceanu a executat doar un ordin venit din occident. Case closed !
    • -4 (6 voturi)    
      TARICEANU E INSPIRAT DE BREXIT (Duminică, 5 februarie 2017, 9:58)

      Plexus [utilizator] i-a raspuns lui kilroy456

      Tăriceanu înțelege de ce britanicii au votat Brexit:Și românii vor înțelege că bunăstarea nu e totul

      http://www.parlamentor.ro/youth-parlamentor/tariceanu-intelege-de-ce-britanicii-au-votat-brexit-si-romanii-vor-intelege-ca-bunastarea-nu-e-totul-6649?cfcc
  • +12 (14 voturi)    
    .. (Duminică, 5 februarie 2017, 9:02)

    guest3 [utilizator]

    Alta intrebare: cand scapam de asta?
  • +9 (11 voturi)    
    liber ? (Duminică, 5 februarie 2017, 9:03)

    codrean [utilizator]

    Stim, liber la furat in Romania, asta vrei !
  • +11 (13 voturi)    
    Penibil... (Duminică, 5 februarie 2017, 9:04)

    MrMeisenshi [utilizator]

    L-am urmarit aseara pe asa-zisul al 2lea om in stat: un amalgam de autosuficienta, sentiment de superioritate absoluta, dispret fata de 'gloata', iar sub toata acea poleiala de discurs sfatos, aproape ca se auzeau fosnind frunzele morcovului...
  • +7 (9 voturi)    
    lecţii (Duminică, 5 februarie 2017, 9:05)

    Ilenuca1 [utilizator]

    După ce a scindat PNL, liberalu pesedist se crede şef legitim şi dă lecţii ambasadorilor de la Bucureşti. Efectul DNA asupra politrucianului.
  • +12 (14 voturi)    
    STATUL de DREPT inpune D E M I S I A Guvernului (Duminică, 5 februarie 2017, 9:13)

    FlorianColdea [anonim]

    ROMANIA cere D- E -M -I- S- I- E-A GUVERNULUI Grindeanu !!!

    STATUL de DREPT INPUNE---Poporul suveran Roman cere : ”Un Partid politic sau un Guvern corupt care militează împotriva statului de drept trebuie dizolvat”
    CORUPTIA -CRIMA si HOTIA (PSD-ALDE -KGB ) nu mai au DREPTUL de a reprezenta ROMANIA !!!

    FARA alternativa : DEMISIA GUVERNULUI TRADATOR si ARESTAREA celeor care cu rea intentie a subminat Siguranta NATIONALA prin atac fara precedent la STATUL de DREPT cu scopul de a fura mai departe Poporul Roman !!!
    • 0 (2 voturi)    
      ti-ai ales un nick neinspirat (Duminică, 5 februarie 2017, 10:05)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui FlorianColdea

      Amicul Florica al lui Ghita fugarul?
      In rest, total de acord cu tine.
      Obs.: se scrie impotriva.
  • +9 (11 voturi)    
    Nicusor Dan (Duminică, 5 februarie 2017, 9:14)

    kilroy456 [utilizator]

    USR al lui Nicusor Dan a castigat la alegeri de 2 ori mai multe voturi decat ALDE al lui Tariceanu.
    De ce este Tariceanu seful senatului?
    Nicusor Dan sa fie seful senatului.
    (da, stiu ca Nicusor Dan a candidat pe listele de la deputati. Dar intelegi ce vreau sa spun)
  • +10 (12 voturi)    
    offf... (Duminică, 5 februarie 2017, 9:20)

    Stapanu [utilizator]

    incet-incet obraznicul asta ridica nesimtirea la un nivel greu de egalat sau depasit in viitor! sau sunt eu pesimist?
  • +10 (12 voturi)    
    Rușine (Duminică, 5 februarie 2017, 9:21)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    Rușine,
    Tăricene ia-ți valiza si te du!
    Tara nu are nevoie de tine!!
    Esti inutil in aceasta tara!
    Retrage-te!
    Motocicleanu si Felescanu- doi dinozauri politici care vor ajunge la lada de gunoi a istoriei!
  • +10 (12 voturi)    
    Zice el: (Duminică, 5 februarie 2017, 9:24)

    AKM [utilizator]

    "Pe mine ma intereseaza ca Romania sa fie o tara in care oamenii sa fie cu adevarat liberi..."
    Fatarnicule, "oamenii" pe care-i vrei tu liberi sunt penalii din politica, prinre care te numeri si tu.
    Poporul roman va fi cu adevarat liber, cand va scapa de voi. Nu ambasadorii sunt vinovati pentru ca sunteti voi penali si prin coruptie ati luat libertatea cetatenilor acestei tari.
  • +10 (12 voturi)    
    CPT (Duminică, 5 februarie 2017, 9:26)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    A fost o exceptie: ambasadorul Federatiei Ruse care nu a stat degeaba, ci a dat ordine unor scursuri ca tine. TOTUSI ACEST IMBECIL TREBUIE OPRIT SA FACA ROMANIA DE RAS!
  • +7 (9 voturi)    
    Ce e tariceanu (Duminică, 5 februarie 2017, 9:39)

    napocanul [utilizator]

    Infractor, senil, imbecil sau traitor in alta lume? Normal nu poate fi !!! E un specimen necuprins in cartile de zoologie. Trebuie ca un zoolog sa-l clasifice.
  • +7 (9 voturi)    
    tudorsiciobanu (Duminică, 5 februarie 2017, 9:42)

    CiobanuTudor1 [anonim]

    din discurs se vede clar ca este antieuropean, nu pricepe absolut nimic din ce se intampla, este parte a grupului infracțional.
  • +8 (10 voturi)    
    . (Duminică, 5 februarie 2017, 9:48)

    Evq [utilizator]

    Ok, retrag ce-am spus ieri, să-i astupe cineva gura, vă rog. Problema e că oricât i-ai cere demisia, obrazul chestiei ăsteia e atât de gros încât putem să strigăm până la primăvară și tot nu rezolvăm nimic.

    Chiar e nevoie să trimitem noi scrisori și să ne cerem scuze că al doilea om în stat își face treaba pe ele de relații externe?
  • -5 (17 voturi)    
    Orice voce vare spune lucruri contrare crezului (Duminică, 5 februarie 2017, 9:49)

    xrogo [utilizator]

    vostru ori e imbecil,ori ramolit,ori retrograd dar sa spuneti un argument care sa-l combata nu sunteti in stare!
    • 0 (4 voturi)    
      Nu orice voce ! (Duminică, 5 februarie 2017, 10:27)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Dar a ta in mod sigur !
  • +9 (11 voturi)    
    Încăpățânarea ramolitului. (Duminică, 5 februarie 2017, 9:52)

    asavreau [utilizator]

    Tăriceanu este dus cu mintea de mai mult timp.Vă mai amintiți cum insulta lumea când cu podul peste canalul Dunăre-Marea Neagră?Spunea că el este de la București și știe mai bine!Ramolitul ăsta este în stare să ceară schimbarea unor denumiri după confuziile lui.Să-l întrebe cineva dacă știe unde se află!
  • +10 (12 voturi)    
    scarbele astea... (Duminică, 5 februarie 2017, 9:53)

    liviu_ [utilizator]

    acu se gandesc "ba am anulat ordonanta... hai sa injuram pe toata lumea ca s-au calmat prostii"
    tariceanu e tariceanu... corupt, hot si nesimtit...
  • +11 (13 voturi)    
    din acest "tablou deplorabil" face parte d-l Tari (Duminică, 5 februarie 2017, 9:55)

    Ochiana [utilizator]

    ceanu cu siguranta.

    Tablu deplorabil al democratiei romanesti ?!
    Cu siguranta.
    Alegeri locale intr-un singur tur. Blocarea accesului la vot al cetatenilor din diaspora, o lege electrorala care nu faciliteaza votul, o lege a finantarii partidelor care permite acestora sa nu mai returneze banii primiti, oh, da....asta e tabloul unei democratii strambe.....
    Dar el si-a adus si isi aduce contributia cu varf si indesat la asta.
  • +6 (10 voturi)    
    chiar trebuie mers pana la capat (Duminică, 5 februarie 2017, 10:01)

    revo [utilizator]

    ALEGERI ANTICIPATE!
  • +3 (3 voturi)    
    Visul lui Tariceanu (Duminică, 5 februarie 2017, 10:06)

    hamangiu [utilizator]

    Ridicând putin pledul declaratiilor lui Tariceanu se intrevede adevaratul scop al atacurilor sale comtinue la presedintele Iohanis..ii tot intarata pe PSD -isti sa puna de o suspendare...Scopul final Tariceanu presedinte ..fie el si interimar.
  • +4 (4 voturi)    
    Nesimtire si tupeu (Duminică, 5 februarie 2017, 10:10)

    xenomorph [utilizator]

    Tariceanu este unul dintre cei mai nocivi politicieni.

    O ia pe urmele lui Voiculescu. Megaloman, suferind de sindromul mesianic. Refuza orice urma de indoiala, de regret. Se considera persecutat. Ignora ca Parlamentul are cel mai mic procent de incredere conform tuturor sondajelor. E caz patologic la fel ca la multi altii (Nicolicea, Palada, Serban Nicolae).

    Oare daca nu existau Antena 3 si RTV mai ajungeau specimenele astea in Parlament ? Nu cred. Oameni cu scoala, tineri si batrani, mananca Antena 3 pe paine. Jurnalistii vanduti dezinformeaza non stop iar CNA-ul se face ca ploua. Trebuie oprita manipularea!
  • +5 (5 voturi)    
    Moliceanule (Duminică, 5 februarie 2017, 10:35)

    CodrutzaN [utilizator]

    tu crezi ca lumea-i proasta si a uitat ca te-ai intalnit cu Dughin (politrucu bolsevicilor) la Bucuresti.
    Nulitatea asta trebuie judecat pentru inalta tradare si executat in regim de urgenta.
  • +5 (5 voturi)    
    zici ca Tariceanu e platit sa enereveze (Duminică, 5 februarie 2017, 10:40)

    __alex__ [utilizator]

    ca sa nu se linisteasca lumea!
    Bravo Tariceanu, tine-o tot asa!

    Fa-ti publica prostia si nesimtirea, sa vada oamenii de ce trebuie ANTICIPATE!
  • +5 (5 voturi)    
    Calin Popescu-Tariceanu (Duminică, 5 februarie 2017, 10:44)

    Non [utilizator]

    stim ca apartenenta Romaniei la UE va incurca si, cata vreme va mai exista uniunea, din pacate pt voi, asa va fi. stim ca incercati sa le bagati batul prin gard a.i. sa ne dea kick si sa va faceti voi de cap. asta n-o sa va iasa.
  • +4 (4 voturi)    
    la fel ca ceausescu (Duminică, 5 februarie 2017, 10:54)

    adeh [utilizator]

    Cand tarile vestice il criticau, Ceausescu ne spunea la fel: strainii vor sa ne dezbine tara, agenturile straine sunt impotriva noastra, o tara suverana care trebuie sa se apere.
    Tariceanu in penibilitatea lui incearca acelasi discurs.
    Cine e impotriva lui, vrea raul tarii.
    Un LAS!!! apare acum dupa ce zile in sir a tacut malc si i-a lasat pe altii in fata. Acum e foarte important.
  • +1 (1 vot)    
    mda (Duminică, 5 februarie 2017, 18:06)

    dottore-plagiatore [utilizator]

    > Pe mine ma intereseaza ca Romania sa fie o tara in care oamenii sa fie cu adevarat liberi

    Liberi sa fure. Adica voi sa fiti liberi sa furati fara a fi pedepsiti, lepre imputite.