VIDEO Dragnea, haituit de parlamentarii USR pe holurile parlamentului, pana la lift: "Nu va este rusine ca sunteti comparat cu Ceausescu?"/ "Luati elicopterul?"

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 2 februarie 2017, 19:44 Actualitate | Politic

Mai multi parlamentari USR si-au continuat seria de proteste la adresa PSD chiar in parlament si l-au asteptat pe Liviu Dragnea sa plece de la conferinta de presa de joi seara, haituindu-l practic pana la lift. Acestia aveau tricolurul pe umeri si coli albe cu mesaje, pe care le strigau in timp ce il urmareau pe liderul PSD.

Ce au strigat acestia:

  • Indrazniti sa credeti si dvs intr-o tara fara Dragnea!
  • Abrogati Ordonantele!
  • Nu va este rusine ca sunteti comparat cu Ceausescu?
  • Rusine, dictatorule!
  • Nu va jucati cu noi si cu tara!

Vezi mai jos imagini de la aceasta actiune de protest a USR-istilor, filmate de jurnalistul Cristi Citre (click aici daca nu se vad corect pe mobil)

























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

19010 vizualizari

  • -16 (22 voturi)    
    Pa astia nu-i mai inchide (Joi, 2 februarie 2017, 19:52)

    potaissa [utilizator]

    nimeni odata???
    • +16 (16 voturi)    
      ... (Joi, 2 februarie 2017, 22:04)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      Pe pesedisti? Din pacate, se pare ca nu. Tocmai s-au iertat pe ei insisi.
      • +3 (3 voturi)    
        Da, dar nu poate merge asa de simplu, (Vineri, 3 februarie 2017, 10:36)

        potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

        atia fura tara de peste 25 de ani si nu se mai satura. Acuma vor libertatea , dar ce are sa urmeze? Au adunat averi imense, au ajuns pe posturi bune in politica si industrie, tara e mai mult sau mai putin deja in mana lor. Si vor sa scape....
        Bineinteles ca se simt nevinovati, lipsa de scrupule arata lipsa totala a caracterului .Au prostit deja doua generatii cu televizorul, i-au dus la urne cu promisiuni imposibil de indeplinit, au mai si furat destule voturi electoratului debil din zonele rurale....e strigator la cer.
  • +12 (14 voturi)    
    In barcutza trasa de boY prin TR (Joi, 2 februarie 2017, 19:58)

    Plagarus [utilizator]

    Cu devotata Pana la pupa, vant bun si Tel Drum.
  • +15 (17 voturi)    
    Poate a inteles ca e adevarat ce s-a zis (Joi, 2 februarie 2017, 19:58)

    mmagic [utilizator]

    Poate in sinea lui a inteles ca lumea are dreptate.

    Dar e prea mare orgoliul dumnealui ca sa poata recunoaste ca a gresit cum cu mai mult bun simt Victor Ponta a recunoscut la randul lui si apoi si-a dat demisia onorabil.

    Pastrand onoarea partidul. PSD din care D = DEMOCRATIC adica ii pasa in primul rand de demos, de popor.

    Asemenea masuri dicatatorile sunt in COREA DE NORD, dar ROMANIA are onoarea ei, romanii au onoarea lor sa nu se coboare pana acolo si toata europa si america ne va sustine.
    • +13 (13 voturi)    
      Ponta si-a data demisia (Joi, 2 februarie 2017, 20:53)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui mmagic

      din postura de prim-ministru, dar tot o jivina psdista a ramas. dragnea ramane in continuare un psdist ordinar. sunt destui in psd+alde care sa ii pupe zilnic dosul si sa ii preamareasca actiunile. asta trebuiue sa vorbeasca din puscarie, dar slabe sanse cata vreme judecatorii ii amana intr-o veselie termenele.
  • +16 (18 voturi)    
    Din video reiese ca lui Dragnea (Joi, 2 februarie 2017, 20:01)

    Zimbru [utilizator]

    ii face placere sa fie comparat cu Ceausescu, zambeste miseleste si parca ii cade drag la inima. Pai daca iti place Ceausescu, vrei sa ai soarta lui?
  • +13 (15 voturi)    
    A zambit. (Joi, 2 februarie 2017, 20:14)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    A zambit cu gura stramba! Nu are bani de dentist? Ai rabdare, la la Jilava are stomatolog!
  • +12 (14 voturi)    
    Asa a zambit si Ceasca inainte de (Joi, 2 februarie 2017, 20:24)

    Fane Babanu [utilizator]

    Stiti care este faza cu astia care se cred intocabili? Au impresia pana in ultimul minut ca ei butoneaza si ca pot face orice vor ei pentru ca restul populatiei sunt prosti , controlati si li se poate astupa gura. Banul si puterea corupe omul slab
  • +9 (9 voturi)    
    Ii e frica (Joi, 2 februarie 2017, 20:29)

    miohaiham [utilizator]

    De parnaie....
  • +10 (10 voturi)    
    abuz in serviciu sub ochii nostri (Joi, 2 februarie 2017, 20:59)

    revo [utilizator]

    Eu vreau sa stiu daca a plati sala de la Parlament, in care au tinut sedinta.
    Deocamdata, ocuparea unei sali a Casei Poporului pentru activitati straine de activitatea normala, se face contra cost. Daca n-a platit si doar i-a ordonat femeii de servici sa descuie sala, atunci este ABUZ IN SERVICIU!
  • +7 (7 voturi)    
    A luat ceva? (Joi, 2 februarie 2017, 21:59)

    mfilip91 [utilizator]

    Oare ce a luat? NU vi se pare ca pluteste? Sau e dus cu pluta?
    • +7 (7 voturi)    
      Se parte (Joi, 2 februarie 2017, 22:59)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui mfilip91

      ca a luat ! Cel putin un tranchilizant .
  • 0 (0 voturi)    
    Daca e cinstit Dragnea (Vineri, 3 februarie 2017, 15:54)

    DomnuTrandafir [utilizator]

    sa vina in mijlocul Pietii Victoriei cand au loc protestele si sa discute cu strada.

    Cred ca nimic rau nu i se poate intampla daca vrea cu adevarat sa raspunda la intrebarile poporului revoltat.

    Lumea care protesteaza e pasnica iar daca nu are curaj sa lamureasca cu piata, cu jurnalistii toate nelegiuirile puse la cale este un mare LAS.

    Vicleanul se da important cu declaratii ca nu el e beneficiarul de ordonante.
    NICI EL NICI GASCA DE FURACIOSI DIN PARTID.

    La fel sustine si limba sa de pantof - Prim Ministrul Ro.
    Pana la urma Motocicleanu va trada si Dragnea va pierde.