Mihai Gadea: Premierul Sorin Grindeanu nu demisioneaza

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 1 februarie 2017, 2:52 Actualitate | Politic

Mihai Gadea a anuntat in direct la Antena 3 ca a discutat cu premierul Sorin Grindeanu si acesta a infirmat categoric zvonurile ca ar urma sa demisioneze, asa cum aratau unele zvonuri din aceasta seara. "A spus ca e o intoxicare 100%, ca nu isi da demisia, ca vrea sa guverneze in continuare", a spus Gadea, citat de Antena 3.

Grindeanu a aprobat in sedinta de guvern de marti noaptea ordonanta de urgenta care dezincrimineaza abuzul in serviciu si alte infractiuni, fapt ce duce la disparitia de facto a sute de dosare penale pe numele unor politicieni de prim rang.




















8739 vizualizari

  • -8 (12 voturi)    
    Rares Bogdan a infirmat stirea si-a intarit (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:56)

    xrogo [utilizator]

    faptul ca Grindeanu o sa demisioneze,amenintare stravezie cu presiuni asupra PM pentru demisie!
    • +11 (11 voturi)    
      Oricine demisionează dacă presiunea e destulă, (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:03)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ce zici? :)
      • +4 (4 voturi)    
        albul la mutare (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:18)

        Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Grindeanu e pionul negru ce va fi sacrificat pentru a crea coridor Damei negre.

        Dar pozitia negrului nu e inca dezvoltata destul pentru a declansa atacul la Rege.

        Negrul a capturat Nebunul poporului si Dama de serei.

        Regele alb e sub amenintarea Nebunului. deocamdata.

        Negrul a scos caii, dar nu au ajuns la casuta k.

        Urmeaza rocada si abia apoi sacrificarea pionului.
      • +6 (6 voturi)    
        mda (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:51)

        Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Chiar daca demisioneaza... Probabil ca asta a fost si scopul lui Dragnea, sa puna un papa lapte pentru sacrificiu si el scapa basma curata.
      • +4 (4 voturi)    
        si cine raspunde ptr mineriada? (Miercuri, 1 februarie 2017, 4:22)

        Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        nu e normal...cine cedeaza primul? cretinii?
    • +5 (5 voturi)    
      Numai ca pe mine nu ma mai intereseaza (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:31)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      atat de putin : demisia lui Grindeanu ! Ci ANTICIPATE !! Daca ne-ai auzit din fata guvernului .Daca nu , o sa ne auzi in zilele urmatoare ! Oricum guvernul Grindeanu si-a realizat planul de guvernare intr-o luna !!
    • +2 (2 voturi)    
      PM ??! Papusa asta in acest '' rol " ? (Miercuri, 1 februarie 2017, 5:13)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Oricum poate sta casa,caci Dragnea vegheaza ROatza .
  • +12 (12 voturi)    
    deocamdata (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:59)

    Dedalus [utilizator]

    Nu. Normal ca nu.

    Il demite nashu' cand nu o sa-i mai fie util....
  • +7 (7 voturi)    
    sa nu demisioneze , ok (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:32)

    laila [utilizator]

    sa se impuste daca mai are o farama de demnitate
  • +3 (3 voturi)    
    PSDerbedeii fac ROatza Europei ! (Miercuri, 1 februarie 2017, 4:50)

    Plagarus [utilizator]

    Ciudati de prosti,daca nu oprim aceasta mascarada a pegrei "alesilor ".