Mihai Gadea: Premierul Sorin Grindeanu nu demisioneaza

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 1 februarie 2017, 2:52 Actualitate | Politic

Mihai Gadea a anuntat in direct la Antena 3 ca a discutat cu premierul Sorin Grindeanu si acesta a infirmat categoric zvonurile ca ar urma sa demisioneze, asa cum aratau unele zvonuri din aceasta seara. "A spus ca e o intoxicare 100%, ca nu isi da demisia, ca vrea sa guverneze in continuare", a spus Gadea, citat de Antena 3.

Grindeanu a aprobat in sedinta de guvern de marti noaptea ordonanta de urgenta care dezincrimineaza abuzul in serviciu si alte infractiuni, fapt ce duce la disparitia de facto a sute de dosare penale pe numele unor politicieni de prim rang.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

8713 vizualizari

  • -8 (12 voturi)    
    Rares Bogdan a infirmat stirea si-a intarit (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:56)

    xrogo [utilizator]

    faptul ca Grindeanu o sa demisioneze,amenintare stravezie cu presiuni asupra PM pentru demisie!
    • +11 (11 voturi)    
      Oricine demisionează dacă presiunea e destulă, (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:03)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ce zici? :)
      • +4 (4 voturi)    
        albul la mutare (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:18)

        Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Grindeanu e pionul negru ce va fi sacrificat pentru a crea coridor Damei negre.

        Dar pozitia negrului nu e inca dezvoltata destul pentru a declansa atacul la Rege.

        Negrul a capturat Nebunul poporului si Dama de serei.

        Regele alb e sub amenintarea Nebunului. deocamdata.

        Negrul a scos caii, dar nu au ajuns la casuta k.

        Urmeaza rocada si abia apoi sacrificarea pionului.
      • +6 (6 voturi)    
        mda (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:51)

        Orizont [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        Chiar daca demisioneaza... Probabil ca asta a fost si scopul lui Dragnea, sa puna un papa lapte pentru sacrificiu si el scapa basma curata.
      • +4 (4 voturi)    
        si cine raspunde ptr mineriada? (Miercuri, 1 februarie 2017, 4:22)

        Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui Harald

        nu e normal...cine cedeaza primul? cretinii?
    • +5 (5 voturi)    
      Numai ca pe mine nu ma mai intereseaza (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:31)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      atat de putin : demisia lui Grindeanu ! Ci ANTICIPATE !! Daca ne-ai auzit din fata guvernului .Daca nu , o sa ne auzi in zilele urmatoare ! Oricum guvernul Grindeanu si-a realizat planul de guvernare intr-o luna !!
    • +2 (2 voturi)    
      PM ??! Papusa asta in acest '' rol " ? (Miercuri, 1 februarie 2017, 5:13)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Oricum poate sta casa,caci Dragnea vegheaza ROatza .
  • +12 (12 voturi)    
    deocamdata (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:59)

    Dedalus [utilizator]

    Nu. Normal ca nu.

    Il demite nashu' cand nu o sa-i mai fie util....
  • +7 (7 voturi)    
    sa nu demisioneze , ok (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:32)

    laila [utilizator]

    sa se impuste daca mai are o farama de demnitate
  • +3 (3 voturi)    
    PSDerbedeii fac ROatza Europei ! (Miercuri, 1 februarie 2017, 4:50)

    Plagarus [utilizator]

    Ciudati de prosti,daca nu oprim aceasta mascarada a pegrei "alesilor ".