VIDEO Florin Iordache - agresiv, balbait, tupeist, expeditiv si speriat la conferinta de presa dupa sedinta de Guvern

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 31 ianuarie 2017, 22:44 Actualitate | Politic

Florin Iordache
Foto: gov.ro
Prezenta ministrului Florin Iordache in conferinta de presa de dupa incheierea sedintei de guvern spune totul despre modul in care s-au adoptat cele doua ordonate: un furt facut pe furis. Iordache a tremurat tot timpul conferintei de presei, a incercat sa-si ascunda frica printr-o agresivitate si o aroganta greu de intalnit la un demnitar. A raspuns expeditiv sau a refuzat sa raspunda atunci cand intrebarile l-au deranjat. Raspunsurile sale au depasit adesea limita decentei si a dialogului civilizat.
  • Intrebat de ce aceste proiecte s-au discutat la aceasta ora, Iordache a raspuns ca acum a fost sedinta de guvern si ca era pe odinea de zi. Reporterul i-a amintit ca nu este adevarat, ca nu erau pe ordinea de zi. Iordache raspunde agresiv ca "numai Guvernul isi stabileste prioritatile"
  • A refuzat sa raspunda la intrebarile directe care vizau daca Dragnea si alti penali sunt favorizati

[Florin Iordache, de la min. 22:00]






















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

29690 vizualizari

  • +21 (27 voturi)    
    GUNOIULE!! (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:00)

    pardalian [utilizator]

    ESTI UN OM MIC MIC MIC.
    • +17 (21 voturi)    
      Nu este un om mic, este un grohaitor (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:08)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      Un nesimtit, un infractor care favorizeaza infractorii, un jeg, un ticalos, un nimic, un nimeni, toata abjectia umana este intrupata de acest Iordache.
  • +14 (18 voturi)    
    Romania are tradatori - un guvern de tradatori (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:08)

    Maniu [utilizator]

    care au jucat azi viitorul a milioane de romani. Bine.
  • +15 (23 voturi)    
    de azi... (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:13)

    liviu_ [utilizator]

    romania (cu r mic) s-a intors oficial in comunism...
    dar nu orice fel de comunism... comunismul condus de hoti care nu ii intereseaaza nici cincinalul in 4 ani... ii intereseaza doar propriul buzunar!

    in momentul de fata au mai ramas doar 2 posibilitati:
    1 - furci si torte sa incendiem guvernul si parlamentul
    2 - emigrarea
    • +5 (9 voturi)    
      pt de azi (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:00)

      RodicaFarcau [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      eu spun sa alegi varianta a 2-a,.....
  • +7 (13 voturi)    
    Traiasca hotia (Miercuri, 1 februarie 2017, 1:16)

    LaurentiuFilipescu [anonim]

    O mana de idioti a aruncat in aer Romania.
    Jos cioclul din fruntea guvernului !
    L.F...
  • +7 (15 voturi)    
    Tradare! (Miercuri, 1 februarie 2017, 1:40)

    Adri70 [utilizator]

    Atentie, actul miselesc facut de acesti sobolani obedienti se poate incadra ca act de inalta tradare, chiar daca gunoaiele si-au dezincriminat nemernicia de favorizare a infractorului.
  • +5 (9 voturi)    
    traiasca hotii (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:03)

    LaurentiuFilipescu [anonim]

    O mana de hoti a aruncat Romania in haos.
    Jos halloweenul din fruntea guvernului !
    Ati fost alesi sa faceti legi, nu faradelegi.

    L.F.
  • +3 (7 voturi)    
    INALTA TRADARE --DEMISIE Guvernul Grindeanu !!! (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:01)

    AvramLibertate [anonim]

    LOVITURA de STAT a fost formulata le miezul noptii !!!


    PRESEDINTELE are obligatia sa convoace CSAT !!!!