VIDEO Florin Iordache - agresiv, balbait, tupeist, expeditiv si speriat la conferinta de presa dupa sedinta de Guvern

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 31 ianuarie 2017, 22:44 Actualitate | Politic

Florin Iordache
Foto: gov.ro
Prezenta ministrului Florin Iordache in conferinta de presa de dupa incheierea sedintei de guvern spune totul despre modul in care s-au adoptat cele doua ordonate: un furt facut pe furis. Iordache a tremurat tot timpul conferintei de presei, a incercat sa-si ascunda frica printr-o agresivitate si o aroganta greu de intalnit la un demnitar. A raspuns expeditiv sau a refuzat sa raspunda atunci cand intrebarile l-au deranjat. Raspunsurile sale au depasit adesea limita decentei si a dialogului civilizat.
  • Intrebat de ce aceste proiecte s-au discutat la aceasta ora, Iordache a raspuns ca acum a fost sedinta de guvern si ca era pe odinea de zi. Reporterul i-a amintit ca nu este adevarat, ca nu erau pe ordinea de zi. Iordache raspunde agresiv ca "numai Guvernul isi stabileste prioritatile"
  • A refuzat sa raspunda la intrebarile directe care vizau daca Dragnea si alti penali sunt favorizati

[Florin Iordache, de la min. 22:00]
























29525 vizualizari

  • +21 (27 voturi)    
    GUNOIULE!! (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:00)

    pardalian [utilizator]

    ESTI UN OM MIC MIC MIC.
    • +17 (21 voturi)    
      Nu este un om mic, este un grohaitor (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:08)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

      Un nesimtit, un infractor care favorizeaza infractorii, un jeg, un ticalos, un nimic, un nimeni, toata abjectia umana este intrupata de acest Iordache.
  • +14 (18 voturi)    
    Romania are tradatori - un guvern de tradatori (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:08)

    Maniu [utilizator]

    care au jucat azi viitorul a milioane de romani. Bine.
  • +15 (23 voturi)    
    de azi... (Marţi, 31 ianuarie 2017, 23:13)

    liviu_ [utilizator]

    romania (cu r mic) s-a intors oficial in comunism...
    dar nu orice fel de comunism... comunismul condus de hoti care nu ii intereseaaza nici cincinalul in 4 ani... ii intereseaza doar propriul buzunar!

    in momentul de fata au mai ramas doar 2 posibilitati:
    1 - furci si torte sa incendiem guvernul si parlamentul
    2 - emigrarea
    • +5 (9 voturi)    
      pt de azi (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:00)

      RodicaFarcau [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      eu spun sa alegi varianta a 2-a,.....
  • +7 (13 voturi)    
    Traiasca hotia (Miercuri, 1 februarie 2017, 1:16)

    LaurentiuFilipescu [anonim]

    O mana de idioti a aruncat in aer Romania.
    Jos cioclul din fruntea guvernului !
    L.F...
  • +7 (15 voturi)    
    Tradare! (Miercuri, 1 februarie 2017, 1:40)

    Adri70 [utilizator]

    Atentie, actul miselesc facut de acesti sobolani obedienti se poate incadra ca act de inalta tradare, chiar daca gunoaiele si-au dezincriminat nemernicia de favorizare a infractorului.
  • +5 (9 voturi)    
    traiasca hotii (Miercuri, 1 februarie 2017, 2:03)

    LaurentiuFilipescu [anonim]

    O mana de hoti a aruncat Romania in haos.
    Jos halloweenul din fruntea guvernului !
    Ati fost alesi sa faceti legi, nu faradelegi.

    L.F.
  • +3 (7 voturi)    
    INALTA TRADARE --DEMISIE Guvernul Grindeanu !!! (Miercuri, 1 februarie 2017, 3:01)

    AvramLibertate [anonim]

    LOVITURA de STAT a fost formulata le miezul noptii !!!


    PRESEDINTELE are obligatia sa convoace CSAT !!!!