Liviu Dragnea: Nu stiam proiectul ordonantei gratierii/ N-am inteles exact ce vor sa faca, astept si eu sa vad totusi o linie clara. Eu nu sunt la Guvern

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 26 ianuarie 2017, 18:35 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Captura Digi 24
Presedintele PSD Liviu Dragnea a declarat joi, pentru Digi24, ca a vazut proiectul ordonantei de urgenta pentru gratiere dupa ce s-a intors din vizita in Statele Unite si nu a inteles exact la ce se refera. El sustine ca asteapta de la premier si ministrul Justitiei clarificari si ca nu a vorbit cu cei doi despre ordonanta. Intrebat daca in calcul angajarea raspunderii pe aceasta chestiune, Dragnea a raspuns: "Nu sunt la Guvern".

Intrebat daca, on privinta ordonantelor, ia in calcul angajarea raspunderii, Dragnea a raspuns: "Eu nu sunt la Guvern. Nu, vorbesc foarte serios. In subiectul asta trebuie sa vorbiti cu Guvernul. Cu premierul si cu ministrul Justitiei. Si eu m-am uitat cu foarte multa curiozitate, dupa ce m-am intors din America, n-am inteles foarte mult, exact ce vor sa faca, astept si eu sa vad totuti o linie clara. Nici nu am vorbit cu ei si nici nu vreau sa vorbesc cu ei acest lucru."

*** De remarcat ca luni seara, la o zi dupa revenirea din SUA, Dragnea afirma intr-o emisiune la RTV ca "stia de de acum o saptamana - zece zile ca presedintele Klaus Iohannis are de gand sa anunte organizarea unui referendum" pe tema gratierii si amnistiei, acelasi lucru fiind cunoscut si de premierul Sorin Grindeanu.


El sustinea totodata ca a aflat duminica, la intoarcerea din SUA, ca presedintele Iohannis va participa la protestul anti-gratiere si amnistie organizat in Capitala.

"Se estima deja de cand am aterizat noi ca presedintele va participa. Nu era o noutate. Stiam de exemplu, de acum o saptamana - zece zile, ca presedintele are de gand sa anunte organizarea unui referendum. Stiam asta. Asta a si fost scenariul, de-aia a si facut acel spectacol neconstitutional la Guvern, cand s-a dus brusc peste prim-ministru pentru a crea foarte multa discutie si vizibilitate pe tema gratierii, pentru a putea spune in aceasta seara ca aceasta tema a devenit de interes national, pentru a se putea lega cat de cat de prevederile constitutionale pentru organizarea unui referendum ca si tema. Da, si eu si prim-ministrul stiam de acest lucru. Este in logica unui om politic care a scazut in sondaje, care a facut foarte multe greseli, om politic care a pierdut alegerile, pentru ca, practic, el a fost varf de lance al PNL-ului si USR-ului in 11 decembrie si vrea sa resusciteze intr-un mod total gresit si riscant pentru Romania niste fosti sustinatori, alegand o cale care nu este corecta si necinstita", a declarat Dragnea, luni seara, la Romania TV.

Mai mult, in cadrul aceleiasi emisiuni, Dragnea se exprima ferm cu privire la ce intentioneaza Guvernul si ce nu cu aceste aceste normative, precum si cu privire la ce contin acestea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















39301 vizualizari

  • +104 (110 voturi)    
    Asta chiar ne ia de prosti! (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:44)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Pai nu ai batut campii pana acum cu proiectul asta, ca nu se gratiaza infratiuni de coruptie (gresit!), apoi ca ca cele 4 innfractiuni de coruptie din Codul Penal nu se gratiaza etc..etc... Si acum aflam ca "dupa ce m-am intors din America, n-am inteles foarte mult, exact ce vor sa faca, astept si eu sa vad totusi o linie clara".
    Pentru fiecare public de televiziune alt mesaj! La RTV si A3 e una, la Digi alta. De toate pentru toti!
    • +44 (48 voturi)    
      Nu pe noi, pe ailalti (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:02)

      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      pe aia care i-au votat pe ei. Aia au nevoie sa auda d-astea, ca sa se anestezieze la loc.
      • +43 (45 voturi)    
        comportament tiganesc (Joi, 26 ianuarie 2017, 23:05)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui bdbd

        te fura pe fata si te intreaba de ce esti suparat...
        Daca romanii inghit toata voma lui nemernicul de dracnea, imi rezerv dreptul de a renunta la aceasta cetatenie.
        Daca o forta externa ne-ar vrea distrusi ca natie, ar proceda ca pesedei de azi.
        • +28 (30 voturi)    
          KGB tata FSN- FDSN-PDSR-PSD (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:01)

          MosTeaca_ [utilizator] i-a raspuns lui rov

          "Daca o forta externa ne-ar vrea distrusi ca natie, ar proceda ca pesedei de azi".
          --
          Vezi ce au făcut bandiții cu bugetul Apărării: l-au vrut la 1,32%, deși derbedeul de Teleorman se angajase, și el, la 2%.
          --
          Trăiasc[ KGB-ul tată al FSN- FDSN-PDSR-PSD !
          --
          Acesta e purul adevăr, cancerul peren.
    • +49 (53 voturi)    
      balaurul are patru -cinci capete (Joi, 26 ianuarie 2017, 21:26)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      care trebuie taiate: Dragnea, Tariceanu, Iordache asta , Grindeanu, Mungiu Pipidini.
      • +27 (29 voturi)    
        cind (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:25)

        keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui thatchme

        am zis ca am nevoie de un sniper....
    • +19 (29 voturi)    
      1984 (Joi, 26 ianuarie 2017, 21:29)

      Anonym [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Vanzarile cartii 1984 sunt pe primul loc pe Amazon dupa alegerea lui Trump, pt ca minte si foloseste contradictii sa manipuleze (doublethink).

      Ar trebui sa devina no1 si in Romania, pt ca ar fi inteleasa de toata lumea si ar fi relevator pt caracterul alesilor poporului.

      Nu e nici o rusine daca ai gresit votand niste mincinosi, mai nasol e sa persisti in greseala!
    • +38 (40 voturi)    
      @ Dragnea (Joi, 26 ianuarie 2017, 23:55)

      MosTeaca_ [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Nu ți-e rușine, mă, escroc interesat, să spui că nu ești la guvernul care ți-a jurat supunere prin catastrofalul din vârf ?
    • +38 (40 voturi)    
      Ponta era mic copil ! (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:02)

      ana-pat [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Sa speram ca pe 31.01.2017 vor avea judecatorii destul singe in instalatii......
      • +11 (13 voturi)    
        Ponta era si el .. (Vineri, 27 ianuarie 2017, 11:37)

        silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui ana-pat

        de o nesimtire si impertinenta care trebuiau declarate monument al umanitatii (in sens negativ)

        dar Dragnea este mult mai pervers; tipul asta are ceva din perversiunea lui Stalin - si nu e legat de mustata ci de modul de a manipula oamenii si de a aranja anumite lucruri..

        cum (dracu) aproape toti "marii" liderii pe care i-a produs PSD sunt niste cetateni profund amorali: Nastase, Ponta, Dragnea ... iar Geoana care era putin mai pozitiv a fost "prostanac" ? :)
    • +8 (10 voturi)    
      Livache vorbeste de cinste ???? (Vineri, 27 ianuarie 2017, 13:01)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      Tocmai el, un infractor dovedit si condamnat definitiv ????
  • +58 (62 voturi)    
    Ca la barbut (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:44)

    buncrestin [utilizator]

    Cam asa arata discursul lui Herr Dragnea - ca la barbut.
  • +59 (63 voturi)    
    Saracul. E pe dinafara (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:44)

    rareshb [utilizator]

    Stapanul nu stie ce face papusa.
    • +1 (17 voturi)    
      pai nu (Joi, 26 ianuarie 2017, 21:02)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui rareshb

      nu stia. baietii au voit a'i face o surpriza placuta, cu ocazia intoarcerii de la inscaunarea licuriciului, cu care Sefu avusese o scuturare de maini/:-))
  • +77 (81 voturi)    
    ! (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:47)

    Kpriciu [utilizator]

    Dle Dragnea, sunteti cel mai ORDINAR mincinos, posibil din istoria pesede-ului! Si deveniti pe zi ce trece un mare pericol pentru Romania!
    Va fi un pic de furca cu Dvs.!
    • +44 (48 voturi)    
      Mamaaaaa!!!!! (Joi, 26 ianuarie 2017, 22:30)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui Kpriciu

      Va dati seama de ce e in stare omul asta daca are atata soric pe obraz??.
      Cum este posibil asa ceva? Sa sfidezi in halul asta milioane de oameni cu bun simt...
      • +16 (20 voturi)    
        Comment sters de user (Vineri, 27 ianuarie 2017, 9:10)

        Crioan [anonim] i-a raspuns lui moka

  • +112 (116 voturi)    
    Haita A3 continua sa manipuleze (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:47)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    cu argumentul ca si Obama a gratiat peste o mie de puscariasi.
    Nu spun insa ca Obama a dat numai gratieri INDIVIDUALE, nu colectiva cum vrea Dracnea.
    • +34 (38 voturi)    
      Dar Hammsterul? (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:26)

      transalpinarum [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Hammsterul stia bre de ordonantza? Sunt convins ca e lucratura lui...
    • +51 (55 voturi)    
      Obama a gratiat 1700 din 2 milioane de detinuti (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:52)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Obama a gratiat 1715 oameni din 2 milioane de PUSCARIASI deci un numar foarte mic.

      si exact cum spui si tu au fost gratiati individual nu colectiv, dosarul fiecaruia a fost studiat saptamani intregi de o echipa speciala

      in Romania PSD vrea sa gratieze 2000-4000 din 28.000 totalul detinutilor si la GRAMADA deci comparatia cu SUA e nu doar deplasata ci si mincinoasa
      • +25 (29 voturi)    
        2000-4000 dintre puscariasi (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:02)

        ZeroAbsolut [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Dracnea si Minolta Justiei tac malc atunci cand vine vorba de numerele MARI, cele ale "alesilor" ale caror condamnari cu suspendare sau ale caror dosare inca in lucru ar fi anulate.
    • +16 (18 voturi)    
      Comment sters de user (Joi, 26 ianuarie 2017, 22:50)

      gorky.park [anonim] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

    • +10 (12 voturi)    
      @ Ciobanul Bucur (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:03)

      MosTeaca_ [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Ai dreptate. Au fost individuale.
    • 0 (10 voturi)    
      Dar de cand (Vineri, 27 ianuarie 2017, 8:31)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      este Obama un etalon pentru deciziile corecte ?
  • +81 (85 voturi)    
    Penibil! (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:49)

    stoenec1 [utilizator]

    Rusine!
  • +52 (56 voturi)    
    minti de ingheatza apele! (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:50)

    trem [utilizator]

    Parca venisera Ordonantele de la Cabinetul tau...acum te-a lovit amnezia. Ca doar sunt facute pentru viitorul si libertatea ta! E ultima ta reduta. Daca o pierzi se duce totul de rapa.
  • +59 (61 voturi)    
    bai, ma lasi (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:50)

    Bittick [utilizator]

    te pomenesti ca maine seful PSD ii ia de urechi pe Grindeanu si pe Iordache pe motiv ca au pus la cale magaria asta profitand de absenta lui din tara si uite asa, el, cel neprihanit si de salarii/pensii maritor, va face dreptate in fata poporului iubit... Ma duc sa storc o lamaie...
    • +10 (10 voturi)    
      tupeu (Vineri, 27 ianuarie 2017, 9:51)

      TudorNicolae1 [anonim] i-a raspuns lui Bittick

      saa nu va mire la tupeul lui !
  • +36 (38 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:53)

    [anonim]

  • +58 (60 voturi)    
    Mincions ordinar (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:53)

    OvidiuTudor [anonim]

    "Nu stiam proiectul ordonantei gratierii/ N-am inteles exact ce vor sa faca, astept si eu sa vad totusi o linie clara."

    Si marmota invelea ciocolata.

    Mai jigodie, nu te bateai tu in piept ca la guvern nu vor face nimic altceva decat se stabileste la partid ?! Nu am arhiva tv sa-ti dau cu ea in cap nesimtitule.

    Si cum n-ai inteles ce vor sa faca ? Sa te scape pe tine si pe Bombonica de puscarie parnaiusule.
  • +47 (51 voturi)    
    super (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:54)

    gituca [utilizator]

    Bai fratilor, asta minte de te apuca ameteala. Daca asta o sa conduca tara asta 4 ani ne-am c.... pe noi!
    Nu mai sti cum sa te exprimi, cum sa injuri, pentru ca orice ai zice rau de asta e prea putin. La dracu!!!!
  • +38 (40 voturi)    
    .... (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:54)

    tirolez [utilizator]

    Si bineinteles fanii lui spalati pe creier vor inghiti iar galusca.
  • +24 (26 voturi)    
    Pe bune ???? (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:57)

    falcoind [utilizator]

    sa il creadă ....
  • +32 (34 voturi)    
    ce.. (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:57)

    Andrei B [anonim]

    ce vrajeala pe Erdogan de Teleorman...
    asta chiar ii crede pe TOTI fraieri?
  • +34 (36 voturi)    
    nici usuturoi n-a mancat (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:58)

    81ack [utilizator]

    nici gura nu-i miroase. Dar ce părere adre dl Dragnea despre faptul că documentul a fost inițial conceput pe computerului directorului general de la Cancelaria presedintelui Camerei Deputatilor (anca.spiridon, asa cum a fost identificat deja) ?

    Angajații își fac singuri de cap cât a fost el plecat.
    • +19 (21 voturi)    
      Hai ma ca v-am mai explicat (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:27)

      vidra [utilizator] i-a raspuns lui 81ack

      Ancuta si-a uitat calculatoru deblocat si un coleg mai sugubat a redactat repede acolo o ordonanta :))))
  • +30 (32 voturi)    
    Dragnea... (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:58)

    Cataleya [utilizator]

    ...un mizerabil.
  • +70 (74 voturi)    
    un nou record de josnicie (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:58)

    revo [utilizator]

    Info de pe site-ul KanalD, din 18 ian.2017:
    "Forma finala a proiectului de Ordonanta de Urgenta privind gratierea a trecut printr-un calculator de la cabinetul liderului PSD Liviu Dragnea, la autor fiind trecut numele “anca.spiridon”. Anca Spiridon este director general la Cancelaria presedintelui Camerei Deputatilor".
    Aceeasi stire, exprimata putin diferit, apare in foarte multe alte articole.
    Deci, asta, nici cand il prinzi cu mana bagata pana la cot, nu recunoaste nimic. Pana unde poate ajunge un asemenea limbric? Ma bucur pentru portia zdravana de rahat cu care le-a umplut pe slugile lui. Poate invata ceva.
    • +40 (42 voturi)    
      L-am nedreptatit pe Ponta ! (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:44)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Basescu a avut dreptate : Ponta a fost un pisicut ! Adaug eu, un pisicut nevinovat in materie de minciuni, in comparatie cu jigodia cu ochi de peste mort.
      • -16 (16 voturi)    
        V-am zis eu că-l veți regreta pe Ponta (Joi, 26 ianuarie 2017, 21:43)

        Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Când cu Colectivul.
  • +43 (45 voturi)    
    După declarație a lăsat-o baltă (Joi, 26 ianuarie 2017, 18:59)

    Con_stan_tin [utilizator]

    cu grațiera și amnistia. Trece la planul B pentru a scăpa de pușcărie, suspendarea președintelui.
  • +65 (67 voturi)    
    Aceeasi schema (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:00)

    fLoreign [utilizator]

    Nici la referendum el nu a fost vinovat - altii au furat voturi pentru el.
    • +26 (28 voturi)    
      El e mic, nu stie nimic (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:53)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui fLoreign

      nu stiu de ce il tot invita sclavii ala de la Antena 3 in emisuni daca el 'nu stie nimic'. Sa-l invite pe sluga lui, Salam Slugil suau cum il cheama pe prim ministru
  • +60 (62 voturi)    
    ordonanta (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:02)

    Walking_dead [utilizator]

    Atunci cum se poate ca documentul a fost editat in cancelaria Dumneavoastra? Vedeti ca a inceput sa va creasca nasul!
  • +53 (55 voturi)    
    Cum citesc eu declaratia: (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:03)

    ekek [utilizator]

    "Nu stiu nimic, ma feresc ca de dracu de cartoful asta fierbinte. Daca va treziti cumva cu OUG publicate, sa stiti ca nu e vina mea, e vina lor, ii schimbam si reparam. Imaginea lor sa fie patata, nu a mea, eu va zic ca nu stiu nimic."
    • +16 (16 voturi)    
      V-am zis eu (Joi, 26 ianuarie 2017, 22:38)

      moka [utilizator] i-a raspuns lui ekek

      Ii convine de minune ca KWJ n-a vrut sa-l numeasca pe motiv de integritate. Acum semneaza alti fraieri in locul lui...
      Mi-e si mila de Grindeanu si nenea de la justitie... astia o sa plateasca pentru seful lor.
      Baieti, aveti putina minte. Nu uitati ca roata se invarte si peste ceva timp se prea poate sa nu mai aveti majoritate. Nimeni nu este forever. Nici macar Ceausescu n-a fost. Si nici in anii lui de glorie n-ar fi fost atat de marsav.
      Ganditi-va bine inainte de a trece intr-o situatie ireversibila.
  • +32 (36 voturi)    
    mda.... (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:06)

    liviu_ [utilizator]

    ori e mincinos, ori incompetent .... either way ... marf de la conducerea romaniei!!!!
  • +54 (56 voturi)    
    Si omul asta conduce Romania !!!! ???? (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:06)

    MasP [anonim]

    Peste 6-8 luni cand toata sandramaua se va prabusi, o sa arunce toata vina in spatele lui Grindeanu si o sa spuna ca el n-a stiut nimic de nicio decizie luata de acest guvern.
  • +45 (47 voturi)    
    minciuna si dezinformarea... (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:07)

    astronaut [utilizator]

    sunt uneltele lui Dracnea , zice condamnatul ca nu stie ca el nu e guvern , pana cand vrea sa prosteasca lumea , pai guvernul nu face nimic pana nu ia VERDE de la acest individ (masculul alfa) , deci ,nu vor sa renunte la OUG-uri ,dar vor sa-si asume raspunderea , adica le transforma in proiecte de lege , care obligatoriu trebuie atacate prin Motiune de cenzura ! dupa care vom vedea !
  • +43 (45 voturi)    
    rusine nationala acest dragnea (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:07)

    Goya [utilizator]

    un dinu paturica al zilelor noastre, dar parca eroul lui Filimon nu a sfarsit prea bine
  • +50 (52 voturi)    
    Pai, este normal sa nu stie (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:08)

    CezarN [utilizator]

    Pentru ca dl Dragnea nu stie decat ce este in programul de guvernare PSD, si este singurul care stie. Cum gratierea si amnistia mascata nu sunt in acest program de guvernare, el nu stie nimic. Si, daca vreti sa stiti, nici gura nu-i pute.
    • +12 (12 voturi)    
      mai si spune ca (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:14)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      prograul de guvernare va fi implinit 100%, programul votat si pe de alta parte spune ca nu stie de ordonantele astea si ca nici nu se baga ca nu e in guvern..

      Inca o dovada de minciuna, si bataie de joc fata de romani.

      daca prograul de guvernare votat reprezinta 100% si el nu contine ideile de gratiere si amnistie atunci cum de guvernul marioneta grindeanu aduce aceste doua OUG si marele Mustata nu stie, nu se baga, dar e de acord cu ele! e de acord cu actiuni care nu sunt in programul de guveranre cel votat!
  • +25 (27 voturi)    
    Daca nu stie, de ce o tot analizeaza? (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:11)

    UnDude [utilizator]

    Zice ca nu stie ce e acolo dar de 2 saptamani tot o analizeaza si o explica pe la televizor.

    S-a ajung la punctul in care nici nu le mai pasa ce scot pe gura pentru ca oricum nu conteaza...
  • +24 (26 voturi)    
    I-auzi (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:16)

    Trantorul [utilizator]

    Mai Livache,ce convenabil..

    Ce coincidenta, s-a gandit Iordache asa, din senin, pe langa toate magariile din ordonantele alea, sa puna un plafon de 200.000 lei la infractiunile de abuz in serviciu, cand prejudiciul in dosarul tau e in jur de 100.000 lei. De ce nu 50.000 sau 99.000?
    Iar graba care justifica ordonanta de urgenta care e?
    Vine termenul la proces?

    La brutarie cu tine!
  • +26 (28 voturi)    
    Nu am inteles exact, da' a vorbit de 5 zile ... (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:17)

    za-k [utilizator]

    la tot felul de televiziuni despre asta, cu majorarea alocarii de hrana la detinuti, mortu' zilei, etc! :)
    Cit de patetic! El nu stie nimic.
    • +3 (3 voturi)    
      "N-am inteles ce vor sa faca... (Vineri, 27 ianuarie 2017, 12:15)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      ...astept sa vad o linie clara."

      Eu ii traduc spusele usor diferit decat au facut-o majoritatea co-forumistilor si anume : "Eu le-am zis sa faca cu totul si cu totul altceva si din ce au scos ei pe taraba nu imi este foarte clar daca am scapat definitiv si cu pedeapsa cu suspendare si in dosarul in care ma cerceteaza astia alaturi de bombonica mea de menta?"

      Deci omu' , asa simplu cum e, in gandirea lui de taran care i-ar fi permis sa stea mai in margine de poiana la fieraria lui Iocan si sa-i alimenteze pe "analistii politici" din poiana cu tigari, vrea sa stie : pe ce drac a insailat Jordas acolo in OUG-urile alea, scapa au ba ?
  • +33 (35 voturi)    
    @#$@%@#%$@!!@ (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:17)

    marianmarian [utilizator]

    Din ciclul "Ponta pleaca in China si n-are habar de Martea Neagra", avem acum si "Dragnea pleaca in SUA si n-are habar de ordonante", in conditiile in care nimeni nu trage o basina in partid fara s-o miroasa sefu'.

    In cazul in care sleahta de votanti adormiti intru cuget nu s-a prins inca (ceea nu nu m-ar mira deloc) - ASTA E CONDUCATORUL pe care vi-l meritati. Unul de-asta care se asaza turceste de-asupra gurii voastre cascate si apoi isi slobozeste toate umorile in gura si-n mintea voastra, in timp ce rade de se caca... pe voi. Va doresc un burdihan satul anul asta si poate si urmatorul, ca de traiul copiilor vostri va doare-n cur. Iar cand, peste alti 20 de ani irositi, o sa dati iar vina pe Soros, tehnocrati, binoame si extraterestri pentru mizeria in care traiti, va urez o singura clipa de iluminare, sa va prindeti in ultimul ceas in ce hal ati fost manati ca vitele cele mai... vite.

    Nici macar nu simt nevoia sa-mi cer scuze pentru jigniri. Nici "voi" nu v-ati cerut niciodata scuze pentru tara de cacat si incremenita in alt secol pe care o "claditi" de (deja) decenii, cu botu' tot la TV pe-un singur canal (acum doua, aveti de unde alege!!!) si mintea ratacita pe coclauri.
    • -5 (11 voturi)    
      Bine ca te-ai racorit, (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:33)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      ca "sleahta de votanti" nu va citi niciodata acest text scris din rarunchi. Gandeste-te ca putea fi mai rau. Puteai sa te nasti in Somalia.
      • +1 (1 vot)    
        dragnea minte cum respira (Vineri, 27 ianuarie 2017, 11:45)

        cladob [utilizator] i-a raspuns lui manusha

        nu stiu cum se minte in somalia. Cine stie ce se intampla la astia care mint.

        minciuna: Dragnea spune ca guvernul trebuie sa implementeze programul de guvernare 100%, nu mai mult. Cele doua ordonante insa sunt in plus. Cum de permite Dragene asta ? nu mai e valabila implementarea 100% ?
        • +1 (1 vot)    
          Stiu. N-as mai sti! (Vineri, 27 ianuarie 2017, 14:15)

          manusha [utilizator] i-a raspuns lui cladob

          Faceam si eu haz de necaz. Este atat de insuportabil ce se intampla ca riscam s-o luam razna.
  • +20 (22 voturi)    
    Nu stiai nimic... (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:18)

    rubberduck [utilizator]

    Hai sa mooooori tu! Ai invata de le Dump, dubla gandire si nouavorba, paduche de teleormanistan....
  • +18 (20 voturi)    
    GOGOASA DA DELIORMAN S-A DESUMFLAT ! (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:19)

    arheopterix [utilizator]

    Ma miram eu ...Zic... Baa da combativ peisanu. Chiar m-am temut ca o sa-si duca amenintarile la indeplinire . Asa cum plecarea socrului din grupul parlamentar PSD mi-a prevestit sfarsitul lui Ponta , tot asa aceasta declaratie este ,,cantecul lebedei de deliorman,, . Urmeaza statia ...LADA DE GUNOI A ISTORIEI.
  • +17 (19 voturi)    
    fix (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:20)

    berenger [utilizator]

    rețeta lui ponta, în marțea neagră: „eu nu știu nimic, eram la înmormântarea lui ponta”
  • +21 (23 voturi)    
    Dragnea (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:20)

    egroeg5 [utilizator]

    zice ca nu stia de OUG. Cata nerusinere!
    Cei de la EUROPA FM anuntasera ca au verificat felul
    in care s-a procedat la intocmirea OUG si au descoperit ca fusese scrisa si inegistata de la biroul lui Dragnea.
    N-ar trebui sa ne revolte atata ca doar e vorba de practica PSD- ului. Trist este ca noi trebuie sa inghitim balivernele lor
  • +18 (20 voturi)    
    ordinar (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:22)

    mai-sper [utilizator]

    un raspuns ce caracterizeaza un mincinos ordinar si lasitate maxima
  • +17 (19 voturi)    
    Zi-ne domnule'n fata (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:23)

    middle_brick [utilizator]

    ca ne iei de prosti. ba tu crezi ca toti ne uitam la A3!? Auzi la el, ei nu e in guvern, pai nu exista guvern, nu exista miniștrii...exista doar Dragnea in tot si in toate.
  • +12 (14 voturi)    
    Mustata (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:28)

    ber [utilizator]

    Si uite asa o mustatza mare avea.... si uite asa si-o mangaia!
  • +17 (19 voturi)    
    Ma miram eu... (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:29)

    Observator roman [utilizator]

    ...sa se fi ocupat dl. Dragnea de chestiuni d'astea, dansul are alte procupari, intalniri la nivel planetar, redactari de programe de guvernare uimitoare, etc.
    Pe scurt, guvernul a facut porcariile astea, guvernul sa raspunda!
    Off their heads!
  • +21 (23 voturi)    
    Este mai rau decat..... (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:30)

    gigiN [utilizator]

    ...daca ai fi la guvern-esti la ....butoane-dar in curand vei fi ...in alta parte !!!
  • +23 (25 voturi)    
    Incredibil (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:31)

    mprodanus [utilizator]

    Cum sa nu razi la asa o mostra de teatru ieftin? Aproape ca uiti cat de periculos este acest personaj.
  • +28 (30 voturi)    
    Voiati sa stiti cum arata un jeg ? (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:36)

    Susufler0 [utilizator]

    Ati aflat !
  • +26 (28 voturi)    
    Smenar josnic (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:36)

    Maniu [utilizator]

    arunci in haos institutiile statului ca sa-ti scapi musteata?
  • +18 (20 voturi)    
    el a mers la sedinta de Guvern pentru (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:38)

    __alex__ [utilizator]

    ca nu face parte din Guvern. Doar sa afle...
    Am baut pentru Bombonel, pentru Varan, abia astept sa beau pentru Ilici, Dragnea si Monta. La cati sunt ar trebui sa iau hepato-protectoare.
  • +18 (20 voturi)    
    ai vazut ba ponto ..... (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:39)

    Tinam [utilizator]

    cum se tine haita in lat?!!
    ai ce invata de la mister!!!
  • +19 (21 voturi)    
    Flit! (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:44)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Oare secătura asta ne consideră prosti pe toti? Un om care trebuia sa infunde ocna ani in sir, o lepadatura, seful unui asa-zis partid de borfasi, RUSINEA TARII, isi permite orice? CHIAR NU II ESTE FRICA? TARGOVOSTE DOI ar fi prea putin pentru acest JEG ODIOS!
  • +21 (23 voturi)    
    Ar fi de râs (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:46)

    Wan Ted [utilizator]

    Dacă n-am știi ce-i poate capul acestui sinistru ticălos și juntei profitrocratico-mafiote din jurul lui. Acești șobolani trebuiesc eradicați urgent. De data asta vor fi ori ei ori noi, oamenii cinstiți și corecți care au mai rămas în țara asta. Dacă pierdem ne așteaptă o dictatură infinit mai sinistră decât cea comunistă. Comedia pe care o joacă acest ventriloc e menită să aburească adversarii conjurației ticăloșilor. Nu puneți botul la minciunile grosolane scuipate de acest ticălos. Protestele de stradă trebuie să continue în ritm mult mai susținut. E singurul lucru de care au o frică atavică acești șobolani.
  • +21 (23 voturi)    
    Minciunile psd; (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:46)

    strungarul [utilizator]

    Daca nici acum votantii psd nu se lamuresc atunci toti votantii de la ultimele alegeri da, prefera hotii si mincinosii care fura si mai vor sa fure.
    Unora le place sa fie mintiti, dar sa fie mintiti nu doar odata ci permanent!
    Astia cu MCV nu stiu ce vorbesc; ei nu inteleg ca la noi sant altfel de politicieni decat la ei.
    Atunci da, trebuie iesit in strada chiar si cei care s-au luminat din psd; nu-i pacat sa fii cinstit dragi romani!
    • +5 (7 voturi)    
      votantii psd... (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:17)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui strungarul

      ...Dragnea sau Ponta il omoara pe unul in direct la TV si votantii PSD tot or sa ii voteze, tot pe ei or sa-i creada.
  • +18 (20 voturi)    
    Tov. auto ,copy paste dupa "dr" Ponta Viorel (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:49)

    Plagarus [utilizator]

    Sigur nu stiai ca nu va trece ac. OUG si te "paste" inca o condamnare nedreapta !
  • +18 (20 voturi)    
    "Penibil" (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:50)

    KostasP [utilizator]

    Ei sunt corupti nu penibili. Penibili sunteti voi, cei care ati votat psd.
    • +8 (12 voturi)    
      RAUL A FOST FACUT! (Joi, 26 ianuarie 2017, 21:00)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      Cum putem sa facem sa indreptam greseala?
      Asta este marea dilema!
      Trebuie o mobilizare generala care sa duca la alegeri anticipate!
      • +8 (8 voturi)    
        Simplu (Joi, 26 ianuarie 2017, 23:38)

        KostasP [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        Data viitoare sa votati.
        • +2 (6 voturi)    
          Pe cine? (Vineri, 27 ianuarie 2017, 8:29)

          masterchaos [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

          Nimeni din clasa politica actuala nu merita votul. Toti sunt la fel. Pana nu se schimba mentalitatea polititcienilor, votezi corupti.
          O solutie ar fi ca oamenii cinstiti si muncitori de acum, sa se adune in gandire si idei si sa faca un partid. E foarte greu, ca e de munca, dar e pentru viitor.
          • +1 (1 vot)    
            Uite unde a dus (Vineri, 27 ianuarie 2017, 18:43)

            KostasP [utilizator] i-a raspuns lui masterchaos

            Gandirea ta. Au iesit psd-istii majoritari si acum fac ce vor. Cu oricine in afara de psd. Este asa de greu de inteles?
        • +1 (3 voturi)    
          DE UNDE STII CA N-AM VOTAT? (Vineri, 27 ianuarie 2017, 8:43)

          schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

          Te bagi ca musca-n K((&( calului!
          • +1 (1 vot)    
            Nu era vorba doar de tine (Vineri, 27 ianuarie 2017, 18:45)

            KostasP [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

            Te crezi buricul pamantului? Sensibilule!
  • +13 (15 voturi)    
    efilatul asta (Joi, 26 ianuarie 2017, 19:53)

    Stapanu [utilizator]

    mental se radea (sic!) de zgonea, ca ala-l juca pe Zorro; acum vad ca el il joaca pe Pilat din Pont; parerea mea e ca cei doi psihopati (el & cu anton) trebuie garati undeva si medicati corespunzator
  • +8 (10 voturi)    
    What? (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:04)

    mihai.mihaita [utilizator]

    Mai stiu eu un Ponta, in timp ce se dateau tunuri mari, el era in Turcia. S-a intors si a spus : Nu stiu nimic!

    Deh situatia aici e diferita. NU Dragnea e premierul asa ca ce tot vorbeste la tv. Cineva trebuie sa-l ignore.

    2. Nesimtit pe fata. Auzi si tu cum prosteste lumea.. Cat tupeu!
  • +12 (14 voturi)    
    Eu nu sunt la Guvern. (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:23)

    vidra [utilizator]

    Nu, vorbesc foarte serios. Ma, pe bune ca nu sunt. Daca va zic. Adica v-am mintit io vreodata? Io nici nu-I cunosc pe aia.
  • +11 (13 voturi)    
    daaaa (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:31)

    BillytheGreat [utilizator]

    " io nu shtiuuuuu" " Eu nu sunt de pe aicea" .Si uite asa impaturea marmota...
  • +4 (6 voturi)    
    ahahahahahaah (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:34)

    Erre [utilizator]

    ahahahahahahaah
  • +15 (17 voturi)    
    Democratie impotriva poporului??? (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:54)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    Ce democratie e asta cand un grup infractional organizat a arestat statul roman si-l foloseste pentru propriul interes si impotriva interesului national, al cetatenilor, calcand in picioare Constitutia si legile tarii???
  • +16 (18 voturi)    
    TARANU'FACE MISTO... (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:58)

    schroedinger [utilizator]

    De intrega tara!
    Singura solutie: un plumb in cap!
    Poate nu mai cenzurati HN ce nu va convine.
    Stim ca in ultimul timp ati aderat la miscarea PSD (poate mai pica ceva bani, nu-i asa?)
    • +10 (10 voturi)    
      Nu, nu unde spui tu (Joi, 26 ianuarie 2017, 22:39)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

      ci la glezna, ca sigiliu la bratara electronica.
      • +12 (12 voturi)    
        Asa da ! (Joi, 26 ianuarie 2017, 23:31)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        De acord cu tine... suntem umani.

        PS. Desi parca nu-i de colea sa stim ca isi aduce aminte de copilaria de la Gratia daca face vreo doi ani la o buda turceasca, dupa gratii.
  • +17 (19 voturi)    
    baaa da chiar n-ai pic de rusine (Joi, 26 ianuarie 2017, 20:59)

    kokos [utilizator]

    sa minti in halul asta , chiar ne crezi pe toti prosti ca pe aia care urmaresc latrina3 si ghitatv si cred tot ce le spui?Stim toti ca proiectul de ordonanta l-ai facut tu si ti l-a scris secretara ta pe computerul ei .Vezi ca nu ne poti prosti pe toti.
  • +17 (19 voturi)    
    HA HA HA (Joi, 26 ianuarie 2017, 21:20)

    deville2010 [utilizator]

    Ce personaj sinistru!
  • +19 (21 voturi)    
    >>>>>>>>>>>>> (Joi, 26 ianuarie 2017, 21:35)

    Invincible [utilizator]

    "Ordonanța grațierii a fost lucrată pe un computer de la Cancelaria lui Dragnea"
  • +15 (17 voturi)    
    Ponta era... (Joi, 26 ianuarie 2017, 22:11)

    Paulwien1 [anonim]

    mic copil pe langa asta.... Vai tara, vai popor....
  • +16 (18 voturi)    
    Eu sunt mic nu stiu nimic (Joi, 26 ianuarie 2017, 22:25)

    Savitar [utilizator]

    Tata-n pod beleste oaia. Dracnea e mic si in pod e toata haia de hirne pesediste care asteapta eliberate sa beleasca poporul
  • +15 (15 voturi)    
    Zdreanta (Joi, 26 ianuarie 2017, 22:41)

    Mos Andrei [utilizator]

    Dragnea asta imi aminteste de poezia cu "Zdreanta cel cu ochii de faianta". Ca el nu stie nimic, ca Guvernu'....
  • +14 (14 voturi)    
    ooops ... iara ia scapat porumbelul (Joi, 26 ianuarie 2017, 23:14)

    BubuTodo1 [anonim]

    Sefu sefu... Dar nu de la biroul lui matale au fost scrise ? Uitasi deja ? Cum mama naibii sa uiti, cand de curand ii dictai secretarei ce sa scrie ca sa "iasa bine"... pentru matale normal ca restul nu conteaza...sunt prosti... si multi evident... uitasem...
  • +12 (12 voturi)    
    ce mincinos (Joi, 26 ianuarie 2017, 23:29)

    Adrian1 [utilizator]

    Cum sa spui ca o sa controlezi strict ce face Guvernul si dupa aia sa spui ca nu stii ce-au facut? pe un subiect asa delicat?
  • +16 (16 voturi)    
    Atunci retrage proiectul. de la partid. (Joi, 26 ianuarie 2017, 23:32)

    PetruBorsan [anonim]

    Pai daca e asa, spune sa nu dea ordonanta si sa se concentreze pe promisiunile electorale. ...Doar ai m-ai facut asta cand i-ai chemat si i-ai pus sa modifice bugetul, nu ????
  • +13 (13 voturi)    
    hai (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:27)

    keiser_soze [utilizator]

    si_c_tir ! ce altceva pot sa-i spun unuia cu 4 clase primare si alea facute la f.f. (fara folos) ? Chiar a ajuns unul ca asta sa insulte inteligenta multor romani ?
  • +13 (13 voturi)    
    Amnezie generala (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:33)

    revolution2017 [utilizator]

    Daca ramanea in SUA, Administratia Trump ar fi putut beneficia de expertiza lui. Ce pierdere pentru americani!
  • +14 (14 voturi)    
    păi ăsta... (Vineri, 27 ianuarie 2017, 0:59)

    IliciHater [utilizator]

    ... nici usturoi n-a mancat, nici gura nu-i miroase....
    Sigur mănâncă altceva... nu știu ce, dar pute....
  • +15 (15 voturi)    
    ASTA E NEBUN (Vineri, 27 ianuarie 2017, 3:00)

    pardalian [utilizator]

    oameni buni dragnea asta e nebun de legat. Serios! Asta trebuie internat la balamuc.
  • +9 (9 voturi)    
    mda (Vineri, 27 ianuarie 2017, 8:36)

    SoulSearcher [utilizator]

    Dragnea cand a venit din america: stiam ca iohannis va face referendum pe tema gratierii si a amnistiei de la grindeanu

    Dragnea la cateva zile: habar nu am ce sunt alea gratiere si amnistie, nici nu vorbesc cu grindeanu

    te doare mintea :))))))))))))
  • +5 (5 voturi)    
    Ii creste mustata (Vineri, 27 ianuarie 2017, 9:07)

    Pac-pac [utilizator]

    Pupilului lui, Ponta, ii crestea nasul cand mintea, de unde si porecla Pinocchio. Lui Gepeto asta ii creste mustata. Deja e nevoie de o coasa, ca trimmer-ul se blocheaza din prima.
  • +7 (7 voturi)    
    Grindeanu si Iordache, (Vineri, 27 ianuarie 2017, 9:16)

    constan [utilizator]

    Oare oamenii astia nu realizeaza in ce rahat i-a bagat Dictatorul de Teleorman?Cred ca inca nu este prea tarziu sa-i lase pe Tariceanu si pe Dragnea sa-si rezolve singuri problemele.Tara are probleme extrem de serioase de rezolvat si Primul ministru se joaca de-a prostu satului.Sa nu uitati domnilor guvernanti ca va veni si vremea când o sa dati socoteala pentru tot,,mare atentie.
  • +8 (8 voturi)    
    Metadata (Vineri, 27 ianuarie 2017, 9:40)

    revolution2017 [utilizator]

    Documentul Word "OUG-pentru-gratierea-unor-pedepse.doc" descarcat de pe site-ul Ministerului Justitiei apare clar

    Author: anca.spiridon
    LastAuthor: Marinela Emi
    • +5 (5 voturi)    
      Marinela Eni (Vineri, 27 ianuarie 2017, 9:54)

      revolution2017 [utilizator] i-a raspuns lui revolution2017

      La fel si pe cealata OUG si pe cele doua Note de fundamentare
      • +2 (2 voturi)    
        rectific (Vineri, 27 ianuarie 2017, 10:29)

        revolution2017 [utilizator] i-a raspuns lui revolution2017

        ultimele 3 documente nu au metadata in campurile respective
  • +12 (12 voturi)    
    ce ipocrizie ? (Vineri, 27 ianuarie 2017, 9:46)

    CezarSimion1 [anonim]

    Mai nea caisa ,tu crezi ca toti locuitorii din tara asta sunt idioti ca cei care te voteaza ,ce mama dracului crezi ca faci ?minti cu nerusinare ,iti bati joc de cretinii care te cred ca esti salvatorul natiei ,dar de fapt est demolatorul no. 1 al acestei natii (din pacate cu un IQ colectiv sub cel al unei maimute) Ti-ai facut guvern de slugi,amante,submediocrii ca pregatire profesionala,imorali ,ca tu sa fi bossul din umbra RUSINE,RUSINE,RUSINE
  • +6 (6 voturi)    
    L_a intrecut pe Ponta (Vineri, 27 ianuarie 2017, 10:18)

    Bradisor [utilizator]

    ca mincinos si tupeist
  • +5 (5 voturi)    
    Stiri de la mitropolie (Vineri, 27 ianuarie 2017, 11:46)

    hamangiu [utilizator]

    S-a propus marirea tagmei sfintilor,cu un nou sfant,sfantul Dragnea blajinul.
    Sarbatoarea v-a fi trecuta in calendarul ortodox cu rosu PCR
  • +5 (5 voturi)    
    Io, Dragnea, Voievod de Teleorman, nu va mint (Vineri, 27 ianuarie 2017, 12:21)

    ofCAER [utilizator]

    cand afirm ca "nu sunt la guvern", ca priviti-ma, sunt aici, la DIGI! Si va mai zic una adevarata: inca "sunt singurul care cunoaste programul de guvernare din scoarta-n scoarta". Da' hai, ca va iubesc, sa va mai dau una; "stiu dinainte ca voi fi invitat la toate sedintele de guvern"...
  • +3 (3 voturi)    
    In strada (Vineri, 27 ianuarie 2017, 13:52)

    Crisy [utilizator]

    Nu ne mai ramane decat iesirea in strada in numar cat mai mare.Poate asa se sperie si renunta la ordonante.Hai sa le aratam ca la noi e puterea.Ne vedem duminica Liviule!!
  • +2 (2 voturi)    
    JUR !!! (Vineri, 27 ianuarie 2017, 14:00)

    nicknolteanu [utilizator]

    sa platesc cat mai putine impozite , nu sunt obligat sa-l tin in spate pe penalul asta .
    AMIN !
  • +4 (4 voturi)    
    nu este bun de Presedinte de Partid... (Vineri, 27 ianuarie 2017, 14:03)

    ..13 [utilizator]

    Nu a spus el cu gurita lui ca stie tot ce se intampla in gubern???

    Nu stiu ce ma face sa cred ca si de data asta Dracea asta iarasi ne minte ca un comunist ordinar ce este...

    Deci avem:

    1. varianta 1 - nu a stiut - cer sa fie DEMIS din functia de Presedinte la Partidul este in Toate

    2. varianta 2 - a stiut, dar se face ca nu site - cer sa fie DEMIS

    Ca urmare a concluziilor exprimate mai sus - DEMISIA - nu vad ce se mai poate face cu acest biet teleormanean ajuns pe malurile Dambovitei decat aceea de a fi demis si trimis spre executare la Beciul Domnesc!

    #Haicasepoate
    #Curajgainacatetai
  • +1 (1 vot)    
    Mi-am tras ordonanta ca sa scap, dar ma fac (Vineri, 27 ianuarie 2017, 18:42)

    Maniu [utilizator]

    ca ploua. Si or sa scape si Androneasca si toti ceilalti care-au adus bani la grupul infractional organizat numit partid.
  • +2 (2 voturi)    
    Sa fim seriosi... (Vineri, 27 ianuarie 2017, 18:57)

    mb63 [utilizator]

    Un ticalos mai mare nu a avut Romania ! In ordine cronologica... Ceausescu,Iliescu,Nastasesi Ponta ,sunt copii mici pe langa asta! Daca mai ramane mult in varful politicii romanesti va fi un nou Hitler,un nou Stalin.E de o josnicie incalificabila,alaturi de Tariceanu-linge- blide.Trebuie inlaturat atat el cat si toata camarila lui rosie de penali. Sa fim bine intelesi!!! Un adevarat partid social-democrat are vederi de stanga dar nu derapaje,chiar fanatism bolsevic,care face legea lui cand vrea,cum vrea si daca vrea.E de neconceput ca acum la 27 de ani dupa evenimentele prin care am scapat de comunism ,,o scursura ,cu fata umana face ceea ce vedem si auzim zilnic. Trebuie dat jos ,cat mai curand,trebuie sa scapam odata pentru totdeauna de parvenitii astia,de ticalosi si jigodii.Nu vom progresa altfel in veci! Avea dreptate Brucan acum 27 de ani cand spunea ca suntem un popor de prosti-fiindca ii rabdam ,ca ii lasam in fruntea tarii., Jos cu ei,la groapa istoriei cu ei!!! Trebuie inlaturati!!!