Premierul Grindeanu s-a intalnit la Guvern cu Liviu Dragnea, imediat dupa intrevederea cu presedintele Iohannis

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 11 ianuarie 2017, 17:45 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu si Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Prim-ministrul Sorin Grindeanu si presedintele PSD, Liviu Dragnea s-au intalnit la Guvern imediat dupa ce premierul s-a intors de la intrevederea avuta cu presedintele Klaus Iohannis, transmite News.ro.

Seful Guvernului si presedintele PSD s-au intalnit la scurta vreme dupa incheierea convorbirii pe care Sorin Grindeanu a avut-o cu Klaus Iohannis la Palatul Cotroceni. La ora 17.30, Dragnea se afla inca la Palatul Victoria.

UPDATE
18.20 Potrivit Agerpres, cei doi au discutat despre calendarul de aprobare a bugetului.

Presedintele Klaus Iohannis a afirmat miercuri, dupa ce a discutat timp de o ora cu premierul Grindeanu, ca "nu va fi deloc usor" sa se construiasca un buget cu masurile deja aprobate de guvern si care sa respecte si incadrarea intr-un deficit de 3%, care este insa "obligatorie".


Citeste mai multe despre   






















4739 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    hai na (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 17:50)

    GIGI_CIOCAN [utilizator]

    cum sa nu se intalneasca daca l-a chemat stapanul..?!?!?!
    • -2 (4 voturi)    
      cum il cheama (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 20:35)

      ValentinBrojban [anonim] i-a raspuns lui GIGI_CIOCAN

      e gigi ciolan
  • +5 (7 voturi)    
    Da (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:02)

    mitg [utilizator]

    I-a dat lu tata raportu'.
  • +6 (8 voturi)    
    Ce ti-a zis,Sorine? (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:11)

    ipolitic [utilizator]

    Aaa, nimic nou, ce stiam si noi. Ca am dat-o in bara cu promisiunile...
  • +8 (10 voturi)    
    s-a dus (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:27)

    nahir [utilizator]

    sa-i dea raportul, ca murea tzatza daca nu stia ce au discutat.
  • +10 (12 voturi)    
    :) (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:32)

    Soljenitin [utilizator]

    "Sefu', sefu'! Ia uite ce a zis Iohannis! Ce imi spui sa ii zic?"
  • +7 (9 voturi)    
    Pai premierul din umbra este DRAKNEA (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:55)

    Pierrotlefou [utilizator]

    asa ca s-a dus si Pacaliciul de serviciu la raport (si la clisma).
    Felicitari atat celor ce au votat PSD-ul si mai ales celor care au stat acasa: IT-istii (mandria tarii, ca de aia merita scutirea de impozite) si turma cea mare de corporatisti.
  • +5 (7 voturi)    
    subminare? (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:57)

    anonim3 [utilizator]

    Evident, dl Dragnea vrea ca toata lumea sa stie ca el este seful, si sa nu cumva sa-si imagineze ca dl Grindeanu poate decide ceva de unul singur.
  • +7 (9 voturi)    
    raport (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 19:03)

    Rasmus [utilizator]

    A trebuit sa raporteze tot ce i-a zis Klaus inainte sa il trimita Liviu dupa tigari
  • -3 (3 voturi)    
    raport (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 20:20)

    Ilidia [utilizator]

    Probabil s-a dus dupa ce a fost instruit de Dragnea si acum a venit sa-i dea raportul...
  • +2 (4 voturi)    
    tov. prim ministru (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 22:26)

    gopo2016 [utilizator]

    nu sa putut duce a trimis sluga,
  • +2 (2 voturi)    
    hail to the chief... (Joi, 12 ianuarie 2017, 9:56)

    mitocanu [utilizator]

    catelusul grindeanu in fata stapanului dragnea...
    ...HIS MASTER′S VOICE...