Premierul Grindeanu s-a intalnit la Guvern cu Liviu Dragnea, imediat dupa intrevederea cu presedintele Iohannis

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 11 ianuarie 2017, 17:45 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu si Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Prim-ministrul Sorin Grindeanu si presedintele PSD, Liviu Dragnea s-au intalnit la Guvern imediat dupa ce premierul s-a intors de la intrevederea avuta cu presedintele Klaus Iohannis, transmite News.ro.

Seful Guvernului si presedintele PSD s-au intalnit la scurta vreme dupa incheierea convorbirii pe care Sorin Grindeanu a avut-o cu Klaus Iohannis la Palatul Cotroceni. La ora 17.30, Dragnea se afla inca la Palatul Victoria.

UPDATE
18.20 Potrivit Agerpres, cei doi au discutat despre calendarul de aprobare a bugetului.

Presedintele Klaus Iohannis a afirmat miercuri, dupa ce a discutat timp de o ora cu premierul Grindeanu, ca "nu va fi deloc usor" sa se construiasca un buget cu masurile deja aprobate de guvern si care sa respecte si incadrarea intr-un deficit de 3%, care este insa "obligatorie".


Citeste mai multe despre   























[P] Tu cum iti protejezi casa in cazul unui INCENDIU?

Riscurile majore precum INCENDIILE, EXPLOZIILE sau FURTUL, ori fenomenele naturale distructive precum CUTREMURELE, INUNDATIILE, ALUNECARILE sau PRABUSIRILE DE TEREN, FURTUNILE sau GRINDINA, pot afecta oricand, din pacate, siguranta casei fiecaruia dintre noi.

4716 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    hai na (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 17:50)

    GIGI_CIOCAN [utilizator]

    cum sa nu se intalneasca daca l-a chemat stapanul..?!?!?!
    • -2 (4 voturi)    
      cum il cheama (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 20:35)

      ValentinBrojban [anonim] i-a raspuns lui GIGI_CIOCAN

      e gigi ciolan
  • +5 (7 voturi)    
    Da (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:02)

    mitg [utilizator]

    I-a dat lu tata raportu'.
  • +6 (8 voturi)    
    Ce ti-a zis,Sorine? (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:11)

    ipolitic [utilizator]

    Aaa, nimic nou, ce stiam si noi. Ca am dat-o in bara cu promisiunile...
  • +8 (10 voturi)    
    s-a dus (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:27)

    nahir [utilizator]

    sa-i dea raportul, ca murea tzatza daca nu stia ce au discutat.
  • +10 (12 voturi)    
    :) (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:32)

    Soljenitin [utilizator]

    "Sefu', sefu'! Ia uite ce a zis Iohannis! Ce imi spui sa ii zic?"
  • +7 (9 voturi)    
    Pai premierul din umbra este DRAKNEA (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:55)

    Pierrotlefou [utilizator]

    asa ca s-a dus si Pacaliciul de serviciu la raport (si la clisma).
    Felicitari atat celor ce au votat PSD-ul si mai ales celor care au stat acasa: IT-istii (mandria tarii, ca de aia merita scutirea de impozite) si turma cea mare de corporatisti.
  • +5 (7 voturi)    
    subminare? (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 18:57)

    anonim3 [utilizator]

    Evident, dl Dragnea vrea ca toata lumea sa stie ca el este seful, si sa nu cumva sa-si imagineze ca dl Grindeanu poate decide ceva de unul singur.
  • +7 (9 voturi)    
    raport (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 19:03)

    Rasmus [utilizator]

    A trebuit sa raporteze tot ce i-a zis Klaus inainte sa il trimita Liviu dupa tigari
  • -3 (3 voturi)    
    raport (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 20:20)

    Ilidia [utilizator]

    Probabil s-a dus dupa ce a fost instruit de Dragnea si acum a venit sa-i dea raportul...
  • +2 (4 voturi)    
    tov. prim ministru (Miercuri, 11 ianuarie 2017, 22:26)

    gopo2016 [utilizator]

    nu sa putut duce a trimis sluga,
  • +2 (2 voturi)    
    hail to the chief... (Joi, 12 ianuarie 2017, 9:56)

    mitocanu [utilizator]

    catelusul grindeanu in fata stapanului dragnea...
    ...HIS MASTER′S VOICE...