Raluca Turcan: Asteptam cu maxim interes lista guvernului. Vom vedea autonomia si buna credinta a prim-ministrului desemnat

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 30 decembrie 2016, 11:11 Actualitate | Politic

Raluca Turcan
Foto: Facebook
Presedintele interimar al PNL, Raluca Turcan, arata, intr-o declaratie de presa, ca "Prin lista guvernului vom vedea autonomia si buna credinta a prim-ministrului desemnat." Raluca Turcan adauga ca "Asteptam cu maxim interes lista guvernului, speram sa avem ca ministri oameni cu o activitate cunoscuta si feriti de suspiciuni."

"Principala responsabilitate a PSD este sa vina cu o echipa care sa guverneze in interes public si nu in interesul personal al lui Liviu Dragnea. Romania are nevoie de un guvern competent, european, cu viziune si ferit de orice fel de vulnerabilitati. De asemenea, vrem ca noul guvern sa respecte angajamentele externe ale Romaniei si sa consolideze cooperarea cu partenerii si aliatii", adauga liderul PNL.

Raluca Turcan mai spune ca "PSD si-a abandonat deja prevederi importante din programul de guvernare. La dezbaterile din Parlament vom arata din nou frauda de incredere facuta de acest partid la alegerile din 11 decembrie."























​VIDEO MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii HotNews.ro

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care a avut loc luni dimineata.
  • Intalnirea s-a incheiat. Urmareste VIDEO in articol

2385 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    "oameni cu o activitate cunoscuta" (Vineri, 30 decembrie 2016, 11:13)

    Francisc 1 [utilizator]

    andronescu la invatamant? e buna?
    • +13 (15 voturi)    
      ... (Vineri, 30 decembrie 2016, 11:16)

      VarailVarail1 [anonim] i-a raspuns lui Francisc 1

      Foarte buna .. a distrus invatamantul romanesc din prima. Acum habar nu am ce mai poate distruge la invatamant .. poate era bine s-o bage altundeva
  • -10 (16 voturi)    
    Ce mai vrea si asta ? (Vineri, 30 decembrie 2016, 11:23)

    all23 [utilizator]

    Idioata asta vorbeste de autonomie !!
    Pai Ciolos care a "jurat " ca autonom , a vandut Romania pe urmatorii 10 ani ( a semnat redeventele la acelasi nivel .... Parca Bombonel era tradator ca a facut asta , iar acum se pune batista pe tambal , ca trebuia sa raman Videanu cu toata marmura pe care plateste 3 lei pe an redevente , securistii cu sarea , etc.
    De Boc nu mai zic, ca iesea Base si spune " l-am pus pe Boc sa faca si sa dreaga " ....
    Omul asta chiar trebuie sa faca ce ii spune partidul, iar daca partidul e Dragnea , nu e treaba tzatzei de Turcan !
    • -3 (11 voturi)    
      Raluca (Vineri, 30 decembrie 2016, 11:44)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui all23

      Bla bla ! Cîh ! Bla bla bla.... Stolo... Ptiu!
    • +3 (5 voturi)    
      "sa faca ce ii spune partidul".. (Vineri, 30 decembrie 2016, 12:09)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui all23

      Pai " partidul"tocmai spunea ca poporul psd trebuie sa iasa in strada. Asa intelege partidul sa fie grijuliu cu linistea si stabilitatea tarii. Cat despre tzatze, partidul nu duce lipsa, de la penala Olgutza la Plumbutza si GabiFirea, cea care si-a plimbat coafeza si pe sotul Pandelica in Tara Sfanta. In interesul bucurestenilor, desigur..
    • +4 (4 voturi)    
      dubla masura (Vineri, 30 decembrie 2016, 13:31)

      Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui all23

      Bombonel era minunat, Ciolos a vandut...
      Boc era rau ca facea, vezi Doamne, ce zicea Base. "Omul asta", Grindeanu, trebuie sa fac ce-i spune partidul, adica Dragnea si e absolut in regula, nu?
      Cum se mai schimba parerile in functie de interese!
      Pe de alta parte, Turcan pare la fel de neinspirata ca tipa dinainte, cum o chema, ca deja am uitat?
  • +4 (10 voturi)    
    Nedumeriri . (Vineri, 30 decembrie 2016, 11:52)

    Andrei_Fieraru [utilizator]

    Pupezele care au distrus PNL , continua spectacolul . Liberalilor ! Daca mai existati pe undeva prin partid , luati-o la goana . Ajungeti ca taranistii .
  • +2 (6 voturi)    
    pai, (Vineri, 30 decembrie 2016, 12:14)

    Cezy [utilizator]

    ce autonomie, cand tipul se declara in relatii de subordonare fata de Dragnea? Vorbim discutii...
  • +2 (6 voturi)    
    Asteptati ca altceva nu aveti de facut (Vineri, 30 decembrie 2016, 12:50)

    Frank777 [utilizator]

    PNL este blocat in prostie si neputinta.trebuia anuntat congres in Ianuarie si inceperea campaniei pentru anticipate in 2019.Nu va duce capul nu ?
  • -2 (6 voturi)    
    Autonomie?! (Vineri, 30 decembrie 2016, 13:28)

    Vladescu [utilizator]

    Doamna vrea autonomia guvernului ? Da, dar față de PNL ,de marioneta USR ! E un guvern PSD, deci face ce spune partidul și programul de guvernare.
  • 0 (2 voturi)    
    Si noi (Vineri, 30 decembrie 2016, 13:48)

    danielush [utilizator]

    si noi asteptam cu interes sa dispara blondele din fruntea partidului asta, poate, poate reusiti si voi sa treceti de 5% la viitoarele alegeri