Traian Basescu: Dragnea, tu pricepi? Nu desemnarea doamnei Sevil Shhaideh este marea problema, ci sotul domniei sale

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 26 decembrie 2016, 18:55 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: AGERPRES
Liderul PMP, Traian Basescu, ii transmite un nou mesaj pe Facebook presedintelui PSD, Liviu Dragnea, in care afirma ca: "Dragnea, tu pricepi? Nu desemnarea doamnei Sevil Shhaideh este marea problema, ci sotul domniei sale. In locul Presedintelui Iohannis, te-as chema oficial si urgent la Cotroceni si ti-as solicita ferm o alta nominalizare care sa indeparteze orice risc si suspiciune."

Mesajul integral postat de Traian Basescu:


Dragnea, tu pricepi?

Nu desemnarea doamnei Sevil Shhaideh este marea problema, ci sotul domniei sale.

In locul Presedintelui Iohannis, te-as chema oficial si urgent la Cotroceni si ti-as solicita ferm o alta nominalizare care sa indeparteze orice risc si suspiciune, garantandu-ti ca recunosc dreptul aliantei PSD-ALDE-UDMR de a propune candidatul la functia de Prim-ministru.

Iar, daca Dragnea nu pricepe, responsabilitatea politica a Presedintelui (si nu a SRI) este maxima, iar respingerea propunerii este obligatorie.

Tu pricepi, Dragnea?

PS-Daca Dragnea este sincer cand sustine ca vrea rapid instalarea guvernului, trebuie sa colaboreze cu Presedintele. Altfel, totul este o demagogie care vizeaza amanarea masurilor propuse de PSD.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

11774 vizualizari

  • -48 (66 voturi)    
    Binomul roteste din nou cheita... (Luni, 26 decembrie 2016, 18:58)

    demaGOGU [utilizator]

    ...ptr a-i transmite un mesaj lui... Dragnea.

    (e secundar de ce s-a preferat canalul Basescu in locul sfinxului de la Cotroceni).
    • +35 (43 voturi)    
      Traian Basescu, picatura chineazeasca! (Luni, 26 decembrie 2016, 19:29)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Dragnea are o problema uriasa, caci Traian Basescu este cel mai redutabil oponent al lui si al PSD.
      Este de apreciat cum Traian Basescu i-a destramat jocul de imagine al lui Dragnea care incearca prin diferite tertipuri sa nu puna in aplicare masurile din programul PSD care ar aduce Romania in situatia Greciei in cativa ani. Dragnea si PSD si-au gasit nasul si vor avea cea mai crunta opozitie.
    • +11 (13 voturi)    
      Akram Shhaideh: „Nimic grav în Siria“ !!? (Marţi, 27 decembrie 2016, 7:42)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Ajuns în România in 2010, ( stia deja foarte bine romaneste !!! ) a obţinut într-un timp extrem de scurt privilegii ale statului român: cetăţenie română, slujbe la Universitatea Ovidius din Constanţa şi la două companii de stat - RAJDP şi RAJA, ajungând până la demnitatea de a fi consilier la cabinetul secretarului de stat din Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice.
      Akram Shhaideh era pana mai ieri,plătit din trei surse: Regia Autonomă Judeţeană de Drumuri şi Poduri Constanţa (regie subordonată Consiliul Judeţean Constanţa, forul condus de Constantinescu, unde Akram era angajat şi retribuit cu un venit anual de 41.536 lei), Universitatea Ovidius din Constanţa (profesor, 3.608 lei) şi Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale (consilier la cabinetul secretarului de stat, 4.120 lei).(adevarul.ro)
    • +5 (7 voturi)    
      pai ar fi bine sa fie Binomul, (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:09)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      inseamna ca inca mai avem o linie de aparare, care mai stie pe ce lume se afla si nu vrea sa-i calce pe bataturi pe aliatii de care chiar avem nevoie.
      Daca ne uitam cat de repede se desfasoara ofensiva politica ruseasca in Moldova, ar trebui sa ne agatam cu ghearele si cu dintii de firul firav care ne mai tine legati de Aliatii Nord-Atlantici. Daca d-na Sevil sau Dragnea sunt considerati o primejdie, atunci pa si la revedere.
      Nu cred ca trebuie sa le plangem de mila, au strans destul. Poate ca chiar a venit timpul sa se relaxeze prin tari exotice, ca Brazilia. Sa se sfatuiasca si cu Ghita, ca el deja a facut pasi. Drum bun.
    • 0 (2 voturi)    
      tu (Marţi, 27 decembrie 2016, 11:49)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      ori esti prost, ori esti prost.
      din doua una e cu siguranta.
  • +44 (60 voturi)    
    Ei, cum sa nu priceapa, ce, e slab la minte? (Luni, 26 decembrie 2016, 19:01)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Pricepe foarte bine, dar vea sa mai traga de timp, ca sa aiba motiv ca nu poate aplica masurile populiste anuntate.
    • +26 (28 voturi)    
      Dragnea e prost? Daca nu pricepe... (Luni, 26 decembrie 2016, 20:28)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Eu nu cred ca Dragnea e prost ci doar ticalos si PSD-ist! Culmea e ca Dragnea a plecat din PD dar votantii PSD nu se incurca cu detalii d-astea....
    • +11 (15 voturi)    
      Tu ce faci, ne mai spui o data ce ne-a zis (Luni, 26 decembrie 2016, 22:26)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      deja Base ?

      Dragnea daca era barbat, convoca Parlamentul in sesiune extraordinara si rezolva in 5 minute : se vota modificarea Legii 90, respectiv eliminarea conditiei negative referitoare la condamnarea penala, iar pana in 30 ar fi avut si votul pt investirea Guvernului.

      PS. E adevarat ca asta ar fi insemnat sa arate tuturor ca este tov Liviusenko al Romaniei si nicidecum nea Livache ot Teleorman !
  • -26 (60 voturi)    
    EBA !!?? (Luni, 26 decembrie 2016, 19:03)

    fdaniel [utilizator]

    Superb act de responsabilitate prezidențială .... doar că vine din partea unui cetățean care a decis (în numele meu) că o tânără domnișoară, care are număr la mașină EBA, mă va reprezeta, pe mine si întreaga Românie, în Parlamentul European...........................
    • 0 (6 voturi)    
      da, (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:11)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      dar macar nu a facut rau tarii. Nu s-a auzit nimic negativ despre activitatea ei acolo, a incercat sa fie si activa. Ma rog, nu prea i-a iesit, ca de unde nu e, nici consilierii n-au ce face.
  • +41 (51 voturi)    
    Dragnea. (Luni, 26 decembrie 2016, 19:06)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Ce sa-i ceri lui Dragnea? El vrea sa-l suspende pe Iohannis. A murit Castro, traiasca Dragnea!
  • -42 (64 voturi)    
    Hai, nene, lasa-ne ! (Luni, 26 decembrie 2016, 19:15)

    Flinder [utilizator]

    Si care e "marea problema" a sotului Doamnei??? Iar nu are liniste expiratul basescu de grija altora si se da pe el exemplu ce-ar face, sugerand (in mintea lui probabil si spera ) ce ar trebui sa faca Iohannis. Asta e, intr-adevar, o mare problema cu basescu, e rupt de realitate, dar se crede tot buricul targului.
    • +17 (25 voturi)    
      Mai Fleandura, faptul ca il tot bagati in seama (Luni, 26 decembrie 2016, 22:37)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

      si va basicati la tot ce spune el PT CA RESTUL OPOZITIEI, FIE NU ARE CURAJUL SA SPUNA FIE NU VREA SA SPUNA, demonstreaza ca rolul lui Basescu este sa ramana in politica institutionala activa.

      PS. Putini politicieni romani actuali sunt mai ancorati in realitate decat Marinarul. De fapt e vorba de unul singur si acesta cum este si normal este Presedintele Romaniei.
      • -8 (12 voturi)    
        Mai Mopule (Marţi, 27 decembrie 2016, 9:49)

        Flinder [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Tu nu intelegi realitatea, problema nu e ca basescu vrea sa ramana in politica, ci ca POLITICA LUI e distructiva. El nu poate gandi pozitiv sa accepte VOINTA POPORULUI si mereu se contrapune pe el mai presus de orice. El e tot in betia puterii (dar nu numai) , crezand ca mai are vreo influenta reala . Influenta lui, din pacate, mai prinde doar mediatic la naivi creduli (e si cazul tau) care nu pot gandi cu mintea proprie.
        • +6 (10 voturi)    
          Flinder, trebuie sa recunosti, (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:15)

          revo [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

          alaturi de noi toti ceilalti amarati, ca vointa poporului este minunata, dar lipseste cu desavarsire!
          Li s-a rupt exact in paispe, au stat in casa, desi a fost un timp frumos. Nu vointa i-a adus la putere pe PSD-isti, ci lipsa ei, neimplicarea, indiferenta, jomanfisismul, absenteismul.
          Ca si la moldoveni, de altfel, si ia uita-te nitel ce se intampla la ei. Si cu ce rapiditate!
          • -3 (3 voturi)    
            Doar rezultatul conteaza... (Marţi, 27 decembrie 2016, 13:54)

            Flinder [utilizator] i-a raspuns lui revo

            ...indiferent de mai comentezi acum cautand scuze. Asta inseamna sa intelegi ce e democratia, nu e doar o vorba fara valoare. Punct.
        • +5 (5 voturi)    
          Cu un parlament ... (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:32)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

          ... la fel de penal ca cel de dinainte, cata vreme politica distructiva a lu' Basescu e indreptata impotriva penalilor din parlament, se cheama ca e o politica constructiva.

          Vointa poporului nu e sa fie furat. Doar ca poporul e prost si naiv si-a mai pus o data botu' la minciunile PSD-ului.
          • +1 (3 voturi)    
            Parlamentul actual nu e la fel de (Marţi, 27 decembrie 2016, 11:46)

            bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

            penal ca ala de dinainte. N-am bagat de seama ca politica lui Basescu sa fie indreptata cu adevarat impotriva penalilor din parlament vreodata, ar fi insemnat sa faca ceva si impotriva penalilor PDL pe care i-a pastorit in trecut, ori n-a facut nimic in sensul asta. Ba, penalii din PSD au fost buni cand a avut nevoie de guvernare si liniste in 2008, cat sa-si pregateasca campania de realegere in 2009. Si au fost grozavi cand a avut nevoie de penalii din UNPR, sa continue guvernarea, UNPR-ul fiind cloaca in care se stransesera unele dintre cele mai sinistre figuri din parlament la vremea aia. Sau am "uitat"? eee, nu toti am "uitat".
          • -1 (1 vot)    
            Doar un idiot... (Marţi, 27 decembrie 2016, 13:59)

            Flinder [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

            ...poate afirma ca poporul e prost. Orice comentariu e de prisos cu astia dusi cu mintea.
        • 0 (2 voturi)    
          Iotete, inca unul cu politica "distructiva" (Marţi, 27 decembrie 2016, 12:17)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

          ca a lui Basescu ! Nici asta te pomenesti ca nu intelege realitatea si nu gandeste "pozitiv", nu accepta "vointa poporului" ("poporul" = 3,2 milioane de pesedisti, restul de 15 milioane e altceva, nu va intereseaza ce) !

          PS. Aveti grija doar sa nu va ia gura pe dinainte in Parlament si sa cereti suspendarea lui Basescu ! ;)
          • -1 (1 vot)    
            Cu atat mai rau pentru voi... (Marţi, 27 decembrie 2016, 14:02)

            Flinder [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            ...daca numai 3,2 milioane v-au ingenunchiat !
            • +1 (1 vot)    
              N-a fost nimeni ingenuncheat ci (Marţi, 27 decembrie 2016, 14:41)

              Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

              doar 3,2 milioane de oameni prostiti de Dragnea care acum le spune ca DOAR Sevil Shhaideh are cheia de la butoaiele cu miere si lapte ! :)

              PS. Trebuie sa recunosc ca are simtul umorului Dragnea ! Nu-l credeam in stare de poante asa bune !! :)))
    • +12 (14 voturi)    
      Plimba ursul ,stim ca esti postac psd-ist ! (Luni, 26 decembrie 2016, 22:57)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

      ...canta la alta masa ,tov-ule .
      • -4 (6 voturi)    
        Ai dreptate... (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:13)

        Flinder [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        ...sunt PSD-ist si sunt mandru de asta fiidca fac parte din INVINGATORI, cei care de-acum, cel putin 4 ani incolo (dar si dupa aceea), VOM CANTA CUM SA JUCATI VOI, la toate mesele.
        • +2 (2 voturi)    
          un (Marţi, 27 decembrie 2016, 12:00)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

          soricel si un elefant treceau impreuna un pod.
          "-ce tare tropaim noi!" ii zise soricelul elefantului.
          tu esti soricelul.
          • -1 (1 vot)    
            Imi pare bine,,, (Marţi, 27 decembrie 2016, 14:05)

            Flinder [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            ...ca ai auzit si tropaielile soricelului alaturi de cele ale elefantului. Ai spus, de fapt, PSD sI ALDE, multumesc !
      • +4 (4 voturi)    
        Nu-s sigur ... (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:33)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        S-ar putea ca sursele lui de finantare sa fie ceva mai de la rasarit. Parerea mea. Nu de alta, da' dac-ai sa-l urmaresti consecvent, ai sa vezi ca comenteaza impotriva intereselor Romaniei si la articole care n-au musai de-a face cu PSD.
    • 0 (0 voturi)    
      bah, tu esti de pe alta lume~! (Marţi, 27 decembrie 2016, 15:05)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui Flinder

      Cum ce problema are?!? sti nebun? simpatizeaza Hezsbollah (organizatie terorista), regimul Sirian actual (catalogat ca dictatura de NATO si ONU) si tu te miri ce are daca primul ministru al Romaniei are un astfel de sot? sau are cumnati care au legaturi cu actualul regim Sirian?!?!? tu esti nauc? intelegi conceptul de alianta militara economica si politica?!?

      Unii din alelgatorii psd sunt tari rau de cap!
      • 0 (0 voturi)    
        Esti mic pentru discutia asta (Marţi, 27 decembrie 2016, 17:57)

        Flinder [utilizator] i-a raspuns lui akillies

        Inghiti prafuri de la basescu cu hezzbollahul tau. Nu eu sunt nebun, TU esti papagal handicapat care repeti ce gandesc altii pentru tine fiindca tu nu esti in stare. De rasul curcilor.
  • +16 (20 voturi)    
    Eu pricep (Luni, 26 decembrie 2016, 19:34)

    ipolitic [utilizator]

    Dvs. pricepeti, noi pricepem, dar Dragnea nu-i atent. Are un ciocan in mana, si vrea sa bata cuie. Ce-o fi dincolo de perete, nu-l intereseaza.
  • +19 (25 voturi)    
    Cu ce-i bună Sevil? (Luni, 26 decembrie 2016, 19:45)

    asavreau [utilizator]

    De ce trebuie să avem prim ministru musulman?În 2017 se vor iniția principalele acțiuni pentru sărbătorirea a 100 de ani de la Marea Unire.Crede Dragnea că o musulmancă este potrivită pentru inițierea unor astfel de măsuri?De ce nu un ungur?Dragnea își bate joc de români.
  • +16 (18 voturi)    
    faptul ca suntem pe cale (Luni, 26 decembrie 2016, 19:45)

    NWalker [utilizator]

    sa avem o marioneta in loc de PM este o problema cel putin la fel mare
  • +3 (7 voturi)    
    comentariu (Luni, 26 decembrie 2016, 19:53)

    traiang [utilizator]

    Nu am nimic a comenta despre dna face parte din o comunitate care a convetuit sute de ani cu romanii s-au integrat perfect ea a avut rezultate f bune la scoala . a trecut prin fel de fel de greutati ca fiecare dar ma intreb ce fel de stat este asta care a dat o cetatenie unui om care ridica probleme si mai ales cine conducea acel sta cand a primit el cetatenia Deci eu ma astept ca maine poimaine sa puna nu stiu ce bomba intr-o pubela sau in nu stiu ce tren sau statie Oricum mi se pare penibil sa spun ca acum Kovesi Coldea sau sirianul sunt niste pericole de parca astia au aterizat de pe alta planeta nu au fost acceptati sau adusi !!!!
    • +11 (15 voturi)    
      O mică precizare (Luni, 26 decembrie 2016, 21:55)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      Doamna cu atâtea scoli a colaborat cu mafia dobrogeana, cu mafia rosie a lui Pontac si cu ciocoiul de Teleorman. O fi ea straina chiar de toate ticalosiile? Nu are nimic de zis despre tioate ciordelile urise facute sub ochisorii ei de turcoaica? Eu am moare indoieli :)))
  • +12 (22 voturi)    
    Amandiua.... (Luni, 26 decembrie 2016, 20:13)

    OvidiuStoica [anonim]

    Amandoua sunt probleme : si sotul sirian cu 20 de ani in guvernul Assad (si acum cu 3 slujbe bugetare in Romania !) si faptul ca nu ne trebuie premier musulman, si nici minoritar , ne ajunge Johannis presedinte si Eduard Helwig la SRI, am mai vrea si romani in conducerea...Romaniei.
    • +22 (26 voturi)    
      Lucrul care imi displace cel mai mult... (Luni, 26 decembrie 2016, 20:57)

      motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuStoica

      ... la dna Shhaideh si care ma face sa nu am deloc incredere in ea este istoricul asocierii acesteia cu gruparea PSD Constanta Nicusor Constantinescu - Radu Mazare.
  • -19 (31 voturi)    
    Băsescu vorbește (Luni, 26 decembrie 2016, 20:19)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    Epava asta nu se plimba la braț cu același Bashar? Câtă ipocrizie la acest trist fost președinte... Ce facem acum luăm decizii și judecăm lumea după postările de pe Facebook? Nație de lobotomizați.
    • +12 (20 voturi)    
      e bine ca recunosti (Luni, 26 decembrie 2016, 20:44)

      victor L [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      ca esti lobotromizat :P
      Dar tu ce vrei, sa judecam dupa postarile tale pe HN?
    • +4 (6 voturi)    
      Tu vorbesti? (Marţi, 27 decembrie 2016, 9:13)

      Adriana_10 [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      Unde l-ai vazut tu pe Basescu la brat cu Bashar? In visele tale umede sau ai auzit la singura televiziune pe care o urmaresti: latrina3
      • 0 (2 voturi)    
        T. Basescu si B. Al-Assad (Marţi, 27 decembrie 2016, 11:58)

        bdbd [utilizator] i-a raspuns lui Adriana_10

        Basescu l-a vizitat in Siria si Bashar l-a vizitat in Romania. Chiar, chiar la brat poate n-or fi mers, dar vizitele au fost mai mult decat cordiale.https://www.google.ro/search?q=bashar+al-assad+basescu&rlz=1C1CHBD_roRO721RO721&espv=2&biw=1280&bih=616&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj6gIH_jJTRAhWHbBoKHWDpCZ44ChD8BQgGKAE
        Acelasi Basescu spunea in 2015 care e solutia pentru Siria. Acum a schimbat-o. Zi Basescu si gata, te-ai lamurit, un hopa-mitica.
        https://www.realitatea.net/solu-ia-lui-basescu-pentru-siria-trebuie-sus-inut-pre-edintele-bashar-al-assad_1789021.html
  • +15 (21 voturi)    
    Salamalecum si Allah Maak tuturor PSDeilor (Luni, 26 decembrie 2016, 20:41)

    Plagarus [utilizator]

    Relatia comunitatii arabe din Romania cu social-democratii este veche,cu sagetile de inceput Haysam Omar si fratii sai Mukhles si Mahmoud, care au reusit sa cladeasca un imperiu financiar vast si prosper.
    Alti "Frati PDSR & PSD: Nassar Nasar ( sotul Rodicai Nassar), Ahmed Murad, Zouhair Tawil,Jihad El Khalil ,+ CCERPA-umbrela politica psdista a afaceristilor
  • -19 (27 voturi)    
    Nici Elena nu e o problema ! (Luni, 26 decembrie 2016, 20:55)

    Miky113 [utilizator]

    Troia e problema: nu mai are cososh care sa dea desteptarea in cetate.

    In rest vremea e tocmai buna pentru crosetat sosete(pentru cine se pricepe).
    • -1 (1 vot)    
      cauta, cauta cocosh (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:19)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Miky113

      dar, dupa cum se arata lucrurile, tot ea vrea sa cante in casa. Isi ia un cocoshel motat, sa-i fie ea closca si cocoshoi.
  • +5 (9 voturi)    
    SRI? (Luni, 26 decembrie 2016, 21:53)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Oare TB mentioneaza SRI doar ca sa ne aminteasca de vremea când Hassan Omar a fost făcut scăpat cu ajutorul serviciilor? Păi cu cât a decartat mafia arabă ca să pătrundă în RO se construiau 10 autostrazi. Poate intr-o zi vom afla încotro s-au dus banii arăbimii. TB știe sigur, dar nu vrea să spună.
  • -4 (8 voturi)    
    Nu-mi pasa cine va fi premier! (Luni, 26 decembrie 2016, 23:30)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Vine SS? Are sot spion? Inseamna ca se aseaza sa ia o halca din tara FSB si compania!
    Nu vine SS? Este blocat sotul sa spioneze? Altii vin sa ia o halca, dupa cum am vazut in guvernarea trecuta: bancile, multinationalele, UBER si alte metode de a fura din cealalta parte.
    Sunt romanii smecheri si preiau controlul? Atunci fura SRI si SIE si isi protejeaza uneltele de furat: Ghita, Condrea, SRI-istul care a primit suspendarea acum cateva zile!
    O relaxare ceva din partea cuiva? Pentru economie libera? Pentru afaceri corecte? Aiurea! Tara va ramane indiferent ce se intampla pe ultimul loc, furata de SRI-sti, KGB-isti, vestici, singura speranta care o ai aici ca roman e sa fugi dracului cat mai repede intr-o tara normala!
    Suntem Mexicul Europei! La fel si investitorii: esti gigantic, ai ceva enorm in spate? "Investeste" vei avea voie sa incalci legea si vei castiga bani cat timp le vei arunca ciozvarte angajatilor! Esti mic? Ai idei? Nu ai ceva masiv care sa mituiasca in spate? Mai bine arunca banii la toaleta! Vor da un profit mult mai bun!
    • +2 (2 voturi)    
      grozav comentariu (Marţi, 27 decembrie 2016, 10:23)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      si, din pacate, ai dreptate. Dar cumva, parca e mai bine sa fii pe partea de Vest a granitei. Totusi mai vine si cate ceva bun de acolo. Uite, macar libertatea de a ne varsa oful pe fata. Ai vazut ca rusii vor sa faca un Internet doar al lor, dupa model chinezesc? Asta inseamna automat cenzura si pumnul in gura si plumbi in fata blocului sau zbor accelerat de la etaj si excursii in Siberia...
  • +7 (11 voturi)    
    imposibil (Luni, 26 decembrie 2016, 23:47)

    bobyrou [utilizator]