ERATA Contul de Facebook nu apartine lui Shhaideh/ Sunt 100% sigura ca dupa maxim un an de guvernare comentariile rautacioase se vor dovedi a fi complet false

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 23 decembrie 2016, 10:24 Actualitate | Politic

Sevil Shhaideh
Foto: Agerpres
ERATA Contul de Facebook nu ii apartine lui Sevil Shhideh. Biroul de presa al PSD informeaza ca Shhaideh nu are cont de Facebook. Retractam stirea.

//Premierul desemnat, Sevil Shhaideh, a scris vineri dimineata pe pagina ei de Facebook ca a observat "multe comentarii rautacioase", dar ca este "100% sigura ca dupa maxim un an de guvernare, acestea se vor dovedi a fi complet false".

"Am incredere in mine, am incredere in oamenii care ma sustin si, cel mai important, am incredere ca noul PSD se va ridica la asteptarile tuturor romanilor!", afirma Shhaideh in postarea de pe Facebook, insotita de o imagine cu sloganul PSD, "Indrazneste sa crezi in Romania".
























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

11349 vizualizari

  • +16 (22 voturi)    
    almanahu 2017 Scanteia P$D -snackbar (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:31)

    un domn [utilizator]

    a citat Glume Portuare din Constanta
    • +7 (7 voturi)    
      Da, uite ca nu vreau eu sa fii tu un an Premiera' (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:49)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Asa pot sa zic si eu, daca ma lasati 10 saptamani o sa ma iubeasca lumea...

      App, vezi cu Portul Constanta, sa nu-l bagi in vre-un buzunar de pesedist!
    • +7 (11 voturi)    
      E ridicol sai MUSULMAN conducator in Romania (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:55)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ar accepta vreodata Sirienii sa fie condusi de un Crestin ? NICIODATA !
      Ar accepta vreodata Turcii sa fie condusi de un Crestin ? NICIODATA

      Ar accepta vreodata Englezii, Francezii, Germanii sa fie condusi de un MUSULMAN ? NICIODATA
      • -2 (8 voturi)    
        Musulmani (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:52)

        neamprooost [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        1. Primarul ales al Londrei e musulman. 2. Siria e un rahat de dictatură, familia Assad e alawită - o ramură a shiismului - dar mișcarea baasistă e laică și creștinii sirieni au susținut-o și continuă să-l susțină pe Assad.
        3. Yasser Arafat era creștin.
        • +4 (4 voturi)    
          De unde ai scos-o, hombre? (Vineri, 23 decembrie 2016, 20:05)

          TheRealGicaContra [utilizator] i-a raspuns lui neamprooost

          Arafat era musulman sunit, de altfel e inmormantat in moscheea din Ramallah!!! Chiar m-ai facut sa rad! Ar fi fost super tare ca fondatorul Organizatiei pt Eliberarea Palestinei, comandant al gruparilor Fatah si Septembrie Negru sa fi fost crestin! Sau si mai si, practicant de cult mozaic! Atunci chiar ar fi meritat premiul Nobel pt pace!
      • -2 (2 voturi)    
        zxzxzxz (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 14:17)

        solar [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        BARAK OBAMA este negru si musulman originar din Kenia
        Primarul actual al Londrei este musulman si este sir
  • +22 (24 voturi)    
    " la nivelul urmator " (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:32)

    mnicku [utilizator]

    sau la care nivel ? - toti ministrii psd condamnati si urmariti penal, va angajati toate rudele inclusiv bunicii in guvern ?

    NU "indrazneste sa crezi" ca ma apuca groaza
    • +3 (5 voturi)    
      Îndrăznește să crezi în hoție, (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:58)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      nu numai în muncă, că poate aduce plusvaloare socială. Așa schimbi mentalitatea comunistă cu una capitalistă și dai posibilitatea și hoților din România, care se vede după vot că nu-s puțini, să ne ajute să creștem nivelul de trai.
    • +4 (4 voturi)    
      Dragnea o vrea pe asta premier si el Presedinte (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:06)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      trebuie sa gasim o solutie sa scapam de astia pana nu se trece 1 an ala de care vorbeste musulmana lui Dragnea pt ca dupa 1 an vor fi mai greu de excizat
  • +17 (19 voturi)    
    afinitati (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:37)

    revo [utilizator]

    Ohooo, deci nu e intamplator, sacul si-a gasit peticul! Nasicu si fina sunt pe aceeasi lungime de unda, probabil si pe alte lungimi de unda, ca doar au fost amandoi la borcanul cu miere de la Dezvoltare.
    Ei, Base, cum e cu reputatia aia impecabila a cadanei?
    • +9 (11 voturi)    
      reputatie (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:01)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Se referea la faptul ca n-are inca nici-un dosar la DNA...
    • +3 (3 voturi)    
      Cand Basescu spune ceva (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:09)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui revo

      trebuie sa urmaresti EXACT ce zice:
      Citez:"..mi-am sunat cunostinte din comunitatea turco-tatara din Constanta. Toti au vorbit extraordinar de frumos despre dumneavoastra. Aveti o reputatie impecabila."
  • +26 (28 voturi)    
    naspa (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:40)

    EXEs [utilizator]

    Individa nici macar nu a fost nominalizata de Johhanis si deja e cu trompa mare si tupeu cat incape. Ma asteptam sa fie ceva mai umila macar la inceput asa de forma, dar sa nu ne miram, asa sunt toti psdeii. Vai de capul nostru!
  • +20 (22 voturi)    
    nu (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:41)

    nahir [utilizator]

    apuci un an de guvernare.
    livache stie de ce.
  • +16 (18 voturi)    
    Da (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:42)

    aniod [utilizator]

    Indraznesc sa cred in Romania, nu in Siria.
    • +3 (3 voturi)    
      cine stie (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:10)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui aniod

      poate mesajul era poate pentru cei din afara nicidecum pentru romani
  • +22 (24 voturi)    
    Comentarii rautacioase? (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:43)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Mai curind multe suspiciuni: a facut parte din gruparea Mazare-N. Constantinescu, adica din mafia rosie dobrogeana, colaborare cu plagiatorul Pontac, colaborare cu condamnatul penal Dracnea, sotul sustinator infocat al criminalului Assad si cu legaturi dubioase cu interlopii egipteni importatori de produse agricole din Romania, ruda prin alianta cu seful gruparii de crima organizata numita PSD... Cum naiba sa nu ne punem intrebari (firesti) la un asa CV?
    • +4 (6 voturi)    
      Trebuie sa recunoasteti ca e tare... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:31)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Toata cariera si-a facut-o printre mafiotii din Constanta si cei din PSD gasca Dragnea. Si are o reputatie impecabila ! (by Basescu & finii).

      Eu nu cred in Romania pe termen nelimitat. Si nu e vorba de indrazneala. E vorba de putin creier si cateva carti.

      Campania pro PSD unlimited si impotriva ORICAREI OPOZITII este acum generalizata. pe langa posturile securistilor puscariasi Voiculescu si Ghita sunt si TVR si Realitatea..... Toata lumea se gudura pe langa liderul suprem geniul Carpatilor din Teleorman. Absolut penibil, tovarasi !
  • +17 (21 voturi)    
    lol (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:43)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Chiar crezi ca stai 1 an ?
  • +15 (17 voturi)    
    Waw......... (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:44)

    polonyca [utilizator]

    Iata , fem asta e o ...PSD-ista adevarata !!!! :)))
  • +16 (20 voturi)    
    Aaaaa, daaa! (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:48)

    Soljenitin [utilizator]

    Claro que si, tot asa ne zicea si ponta.

    Pai te credem, Servil Shhaorma, da' normaaaal ca te credem, da' cuuum sa nu te credem!
  • +20 (24 voturi)    
    Zau? (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:53)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    In afara de problema de securitate reprezentata de sotul sirian care, orice ar zice, este activ in politica siriana, doamna are si o mare problema de moralitate. In primul rand este strans legata de infractorul dovedit si condamnat Nicusor Constantinescu. In al doilea rand, sotul dumneaei, prezentat ca un om eminent cu 3 facultati si doctorat, nu si-a gasit un alt loc de munca decat la regiile autonome constantene controlate de "nasicu'" Constantinescu! Aferim, bre! Da-i inainte cu tupeu!
  • -8 (14 voturi)    
    E OK (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:54)

    ionoi [utilizator]

    ...STITI refrenul acela:
    "S-aide mandruto , s-aide mandro
    S-aide mandruto mandra mea"!!!
    Cam asa!
    Lasati doamna sa faca ceva si nu o mai barfiti ...nemeritat!
    Nu e civilizat!
    Vad barbati in mass-media care se comporta ca niste cocote nervoase! Urat! Urat! Vai de cavalerismul lor, iar la unele doamne...vai de feminismul lor!
    Si vaide noi ,pt ca uite...traiesc din banii de politica si nu decenta manifestarii sociale elevate!
    • +5 (9 voturi)    
      aici se vorbeste despre politica (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:05)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui ionoi

      nu de vreun salon unde se valseaza.
      nu trebuie jignita, dar asta nu inseamna ca nu mai vedem nimic. e vorba de tara asta totusi!
  • +15 (19 voturi)    
    sunt 140% sigur (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:57)

    nea_caisa [utilizator]

    ca nu prinzi nici 2 luni de guvernare, daca te accepta Iohannis. n-ai "conditie fizica", o sa obosesti repede si te trage pe linie moarta personalul de teleorman.
  • +11 (15 voturi)    
    asa e (Vineri, 23 decembrie 2016, 10:57)

    dum_i [utilizator]

    In statul federal Al-Rromania, comentarile vor fi total interzise.
  • +8 (14 voturi)    
    ce ziceti daca Sevil va divorta de Akram (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:03)

    tropotaru [utilizator]

    si se va marita cu Draqnea?
    • +4 (8 voturi)    
      iar Drqanea va purta bukra (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui tropotaru

      epic...
  • +10 (12 voturi)    
    un an (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:04)

    Ilidia [utilizator]

    "Noul PSD" !? Rad si curcile de afirmatia asta. "Nasul dragnea a pus-o sa-i tina scaunul cald pana cand isi "rezolva" treburile cu justitia. Nu este atat de proasta ca sa nu stie asta...
    • +5 (5 voturi)    
      Oricum Dragnea s-a exprimat clar spunand ca (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:13)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Ilidia

      Servil va obosi sigur in greaua functie si atunci el va fi pregatit sa o inlocuiasca de indata.

      PS. Tov. Livasenko ii va spune el cu precizie cand a obosit !
      • +4 (6 voturi)    
        Si evident ca acel cont de FB care "nu este (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:16)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        al lui Sedil" al ei este de fapt, doar ca nu mai vrea tov. Liviuscenko sa fie, pt ca "se expune" si "nu e bine".

        PS. Sarmana femeie, o sa-i ceara voie si ca sa se duca la toaleta !

        PPS. Si-aida de, Shhaideh, asta-i viata ?
  • +14 (16 voturi)    
    Tanti, (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:05)

    triciupa [utilizator]

    pana sa treaca anul ala si sa ne dam noi seama ce valoroasa esti, explica-ne rapid urmatoarele:
    1) Ce relatie are sotu' matale cu Rifaat al-Assad si daca e adavarat ca l-a vizitat anul asta acasa, in Mayfair, Londra.
    2) De ce natura este relatia sotului cu Alexander Kinshak, ambasadorul rus la Damasc?
    • +3 (5 voturi)    
      relatii ascunse (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:36)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      Imi devine din ce in ce mai simpatic sotul doamnei. N-are nici barba si ii este fidel presedintelui legitim al Siriei.
      Ma preocupa insa dezvaluirea matale cum ca ar avea niste relatii de o natura ascunsa cu niste barbati.
    • +5 (5 voturi)    
      mai bine sa explice... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:42)

      T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      Mai bine sa ne explice de ce o simpla functionara-care nu are nici cea mai mica realizare profesionala in aproape 30 de ani- ar merita sa ajunga prim-ministru al unei tari europene?
      Si cum se explica prietenia de 15 ani cu un personaj toxic, penal si smecher ca Liviu Dragnea.
      Lasand la o parte tinichelele agatate de coada sotului, numai motivele enumerate mai sus si mi se par suficiente ca doamna sa-si vada lungul nasului ( si nu al nashului) si sa -si vada de treaba ei.
      Cam mult tupeu pentru o oarecare absolventa de ASE care de 30 de ani nu face decat sa schimbe locurile de munca de functionara banala.
      Romania merita ca prim-ministru altceva decat o activista de partid.
      • -1 (1 vot)    
        sigur (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 0:30)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui T-Ora

        merita niste neica-nimeni de la bruxel, sau un slugoi ca boc, sau, mai stii, vreun hipster :)))
  • -6 (10 voturi)    
    mai ce sa zic... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:06)

    liviu_ [utilizator]

    oricat de mult as ura psd si pe dragnea...
    raspunsul si comportamentul ei chiar imi plac in aceasta situatie.

    asta evident nu inseamna ca psd nu si-a batut joc de electorat sau ca nu e sluga lui dragnea si ca barcasu nu are un trecut periculor pt sotul unui prim ministru

    dar strict ca declaratie ... nota 10!
    • +3 (5 voturi)    
      Dragnea, tu esti? (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:42)

      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Normal ca-i dai 10 la declaratii, ca de declarat, numai sa declarati stiti, cand e sa va apucati de treaba, v-o faceti numai p-a voastra, de-a tarii nu va prea pasa. Am vazut in 26 de ani cat sunteti de buni la declaratii, toate-s de 10. Faptele insa nu-s nici de 3.
    • +4 (6 voturi)    
      10/20 (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:44)

      T-Ora [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Da, de nota 10/20. Tupeu de activista de partid care n-a realizat nimic in viata profesionala si se vede prim-ministra, plecand capul in fata nashului Dragnea, penal notoriu al Romaniei.
    • +4 (4 voturi)    
      E si greu ... (Vineri, 23 decembrie 2016, 13:19)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      sa dai o asa declaratie, ce sa spun ....ce , credeati ca o sa zica "v-am spart ,o sa fac exact ce vrea Dragnea, noi ne facem treaba si scapam penalii , iar voua va mai aruncam un oscior , s-aveti iluzia ca a crescut nivelul de trai " .
    • -1 (1 vot)    
      update (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:50)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      fii atent, Liviule, ca declaratia nu-i apartine. Si nici contul!
      Eu chiar ma intreb daca ea exista cu adevarat sau este doar o proiectie a unei minti bolnave, Dragnea.
  • -1 (3 voturi)    
    Shhaideh... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:20)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    este cadoul de Craciun oferit de catre PSD romanilor...

    Shhaideh va ureaza cu aceasta ocazie un allahu akbar fericit!...detonare placuta :)
  • +6 (6 voturi)    
    Asa a zis si Firea (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:23)

    t4v1 [utilizator]

    Ca in 6 luni revolutioneaza traficul din Capitala :)). Hai sa te vedem!
  • +4 (4 voturi)    
    sa nu uiti... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:38)

    microbistu' [utilizator]

    sa nu uiti, darie...
  • 0 (6 voturi)    
    premierul desemnat???poate cel propus.... (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:41)

    ..13 [utilizator]

    Mai draga HN - este deocamdata DOAR PREMIERUL PROPUS.

    Pana la desemnarea premierului - JK - caci el si numai el poate desemna, se odihneste la un pahar de vin. Craciun fericit, pas cu pas.

    Mai vedem dupa 25 Decembrie cine o sa fie premierul desemnat.

    NU ma obosesc mai departe de atat.
  • -1 (1 vot)    
    Pana la proba contracrie (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:42)

    banel [utilizator]

    Eu raman cirscumspect.
  • -1 (9 voturi)    
    Superb raspuns (Vineri, 23 decembrie 2016, 11:45)

    quietguy58 [utilizator]

    Intr-o tzara unde pupatorii de moaste sint legiune, unde prea slavonicii de circumstantza injura si scuipa raspunsul dnei Sevil este mai mult decit excelent.

    La insulte, rigiieli cerebrala de circumstanta, "mistouri" de cea mai joasa spetza dna Sevil se dovedeste ca este o intr-o clasa total aparte prin raspunsul dat.
    • -2 (2 voturi)    
      quiet gay... (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:05)

      press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

      mai bine taceai...Tu vei fi primul jihadist gay dar nu prea tacut din istoria islamului!...iti doresc un alahuu akbarr cu striatii si lubrifiant fin... yo.u stupid mother f@kăr!...
      • 0 (2 voturi)    
        A venit si confirmarea (Vineri, 23 decembrie 2016, 14:37)

        quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui press_to_reset_the_world

        Ai ceva sa spui? Spune
        Daca esti capabil sa elaborezi macar o propozitie fara a insulta pe cineva ar fi foarte bine dar am marii dubii ca esti in stare.

        Din pacate a venit si confirmarea despre ca anumiti indivizi (gen press_to_reset_the_world) nu pot depasi conditia de mincatori de kkt.

        Serios, imi pare rau pentru tine ca nu esti capabil sa te exprimi si sa te comporti cit de cit uman, nu mai vorbesc sa fii civilizat, asta ffind "misiune imposibila".
        • -1 (1 vot)    
          - "Superb raspuns", ca sa citez... (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:50)

          press_to_reset_the_world [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

          ...un prost!
  • +4 (4 voturi)    
    Totusi... (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:00)

    mihai_mi [utilizator]

    Cand te asezi pe un fotoliu te uiti si cine s-a ridicat de acolo si daca meriti tu sa urmezi la rand... Dar asta e pentru oameni cu bun simt...
    • -2 (2 voturi)    
      o, nu :)) (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 0:32)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

      dupa "memorabilul" guvern csolos, oricine va fi mai bun
  • +2 (6 voturi)    
    oare (Vineri, 23 decembrie 2016, 12:31)

    tudormed70 [utilizator]

    Dragnea ii scrie si declaratiile ?
    nu de alta dar expresia "pas cu pas" apare si in raspunsul recent al lui Dragnea privind o viitoare candidatura la presedentie.
  • +2 (6 voturi)    
    e clar (Vineri, 23 decembrie 2016, 15:11)

    pardalian [utilizator]

    Daca psd-ul ii face si pagina de fb acestei femei.... Dar stai, ca cica ea nu primeste ordine de la hamsterul cu dinti stricati. O parodie... cucoana n-o sa miste in front fara ordin. Nici macar pagina de fb care este o chestie personala nu e a ei ci controlata de psd. Dar aia care i-au votat nu se dau pe net. N-au de unde sa stie. Ei se uita la antene si alte laturi.
  • -2 (4 voturi)    
    culmea culmilor! (Vineri, 23 decembrie 2016, 18:47)

    revo [utilizator]

    NU e contul ei? Nici macar contul nu e al ei? Pai atunci cine a scris toate alea acolo? Tot Dragnea?
    Fratica, intru la banuieli: barbata-su e al ei? Sau al lui Dragnea? Sa stim si noi: traim sau nu traim intr-o societate libera si diversa?

    Domne, femeia asta chiar exista?
    • -1 (3 voturi)    
      ... (Vineri, 23 decembrie 2016, 19:47)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Vezi ca si Mos Craciun are cont fb, deci exista. Da-i follow si urmareste cu sfintenie ce posteaza.