Liviu Dragnea: Cer public serviciilor secrete sa spuna daca exista vreo problema de securitate legata de sotul premierului propus Sevil Shhaideh / Altfel o sa consider ca zvonurile pleaca de la ei

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 22 decembrie 2016, 16:16 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Captura Realitatea TV
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a cerut "public" serviciilor secrete sa precizeze daca exista vreo problema de securitate legata de sotul premierului Sevil Shhaideh, Akram, care este cetatean siriano-roman si a fost acuzat ca ar avea pozitii pro Bashar al-Assad.

"Cred ca serviciile secrete ar trebui sa aiba o pozitie foarte clara daca exista vreo problema de securitate" legata de nominalizarea PSD-ALDE pentru postul de prim ministru, Sevil Shhaideh, a spus Liviu Dragnea, la intrebarile presei.

"Chiar le cer public. Nu vor sa o puna, mergem in alta parte", a adaugat Dragnea, fara a preciza ce inseamna acest "in alta parte.

"Altfel o sa consider ca zvonurile pleaca de la ei", a amenintat Dragnea.

Acesta a precizat ca Akram Shhaideh este un cetatean roman si s-a declarat convins ca a fost verificat de "toate institutiile statului roman" care "nu acordau cetatenie unui om daca era o problema".

Este "un om foarte bine pregatit, un om linistit si nu e niciun fel de problema", a continuat Dragnea, inainte de a sublinia: "Nu exista niciun fel de vulnerabilitate aici", "nu exista niciun risc aici".

Acesta a afirmat ca mai degraba serviciile secrete ar fi trebuit sa "intervina de mult" in cazul "riscului de securitate nationala al  fostului guvern zero al lui Dacian Ciolos", pe care l-a acuzat ca a pierdut "miliarde de euro".

Liviu Dragnea a vorbit "glume proaste si pretexte inventate care nu stau in picioare" si s-a intrebat de ce serviciile secrete nu au avut nicio problema cu Sevil Shhaideh atunci cand a fost numita ministru.

In acest ritm, "o sa ajunga la strabunic", a adaugat Dragnea.

"Nu pot sa discut intr-una despre o prostie. Eu il cunosc pe acest om", a mai spus liderul PSD.



Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

12816 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Ce problema? (Joi, 22 decembrie 2016, 16:21)

    rov [utilizator]

    Oricum rusii au alte surse sa afle ce se discuta in CSAT...nu trebuie sa afle via - prim ministru via - Siria...
    E doar o problema de HOTIE SI NESIMTIRE marca pesede!
    • +9 (9 voturi)    
      Dragnea e cel mai mare pericol pentru Romania! (Joi, 22 decembrie 2016, 17:59)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui rov

      E in stare sa puna secrete NATO vitale in mana finei sale ca premier casatorita cu un sirian care a fost in guvernul liderului sirian, Bashar al-Assad, nesustinut de USA si coalitia antiterorista dar sustinut de Rusia. Dragnea minte cu nerusinare sustinand ca a mai fost in guvern si nu a fost nicio problema, numai ca era doar un ministru si nu premier, cu acces la date confidentiale NATO si nu numai.
      Mai rau ca Ponta, mai periculos ca Antonescu, mai hot ca Vantu si mai antiroman ca Ghita, acest individ trebuie sa infunde puscaria daca nu poate spune de unde are asa viloaie si investitii in Brazilia. E in stare de orice, doar sa scape. Minte mai ceva ca Ponta, fura mai ceva ca Vantu, bate campii mai ceva ca Ghita, e mai lipsit de continut ca Antonescu.
      In cel mult un an trebuie iesit in strada si dat jos guvernul pe care il pregateste si care va aduce prin pomenile electorale Romania in situata Greciei, dupa ce guvernul Ponta a ridicat datoria externa a Romaniei la un nivel record. Cu lideri gen Dragnea, Firea, Olguta Vasilescu, Nicolicea si un electorat imbecil care voteaza cu ochii pe Antena 3 si RomaniaTV sau B1TV, Romania e pragul dezastrului.
      Sarbatori Fericite si sa ne ajute Bunul Dumnezeu!
  • +19 (19 voturi)    
    propunere (Joi, 22 decembrie 2016, 16:25)

    T-Ora [utilizator]

    Ce securitate domle, hai sa fim seriosi! Reiterez propunerea l\ca sotul doamnei Shhaideh, detinator a doua diplome de doctorat obtinute la Bucuresti in acelasi an, doctorate pregatite cu mare dragoste de cercetare pe cand muncea cu norma intreaga pentru guvernul sirian, sa fie propus la minsiterul educatiei. Ca asa om destept cu asemenea performante in cercetare va reusi in mod sigur sa scoata invatamntul romanesc la lumina. De cercetare ce sa mai vorbim: vom fi macar in Top 50 al universitatilor!
  • +16 (16 voturi)    
    Cerem public (Joi, 22 decembrie 2016, 16:28)

    Geo7 [utilizator]

    Ai tupeul sa arunci o tara intreaga in degringolada datorita dorintei tale bolnave de control. Si apoi ridici din umeri ca si cum ceilalti au probleme. Cerem si noi public un prim ministru fara agenda ascunsa care ne mentine in alianta cu SUA si Europa vestica. Cerem public sa te duci foarte departe domnule Dtagnea si sa nu te mai intorci in versiunea asta de acum de smecheriala ieftina, cu tendinte mafiote si fara respect pentru statul de drept! E bine acum sa stai acasa si sa nu iesi la vot? E bine sa iti lasi tara in mana unor astfel de specimene?
    • +3 (3 voturi)    
      popor viteaz si cre(s)tin (Joi, 22 decembrie 2016, 17:53)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Geo7

      Ce se intampla acum este rodul educatiei si atitudinii tale. Ai votat cu PSD+Izmene sau ai stat acasa. Acum primesti ce meriti ! Televiziuni controlate de doi mafioti, securisti, puscariasi... ti-au spalat creierul inca o data.
      Are dreptate Adrian Nastase sa fie suparat: toata lumea a uitat ca el a fost prima femeie premier.
  • -10 (10 voturi)    
    fasten your seat belt... (Joi, 22 decembrie 2016, 16:28)

    demaGOGU [utilizator]

    ...Dragnea&majoritatea votacilor vs. Binom!

    cu cat se sparge mai repede buba, cu atat mai bine.
    • +1 (1 vot)    
      Bai Dragnea facusi si tu o propunere . . . (Joi, 22 decembrie 2016, 19:05)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      te lupti si tu pentru tarisoara?
  • +11 (11 voturi)    
    a fost prea sigur pe el (Joi, 22 decembrie 2016, 16:30)

    PopPopescu [utilizator]

    secretomania cu propunerea doamnei, asa de capul lui, fara consultarea partidului, ci doar a strategilor de campanie din strainatate este o catastrofa pentru intreg PSD-ul, dar in primul rand pentru tara.

    N-am nimic cu dansa, cum n-am nici cu majoritatea musulmanilor, dar nu e cazul sa fie pusi la conducerea tarii, mai ales in acest context geopolitic.
  • +6 (8 voturi)    
    o prostie (Joi, 22 decembrie 2016, 16:32)

    buteflix [utilizator]

    destul de tare. intai isteria soros si nu ne vindem tara lui julien, acum isteria sevil si sirienii.
    muchas gracias pentru circ.
  • +6 (8 voturi)    
    Da... (Joi, 22 decembrie 2016, 16:32)

    karula [utilizator]

    Poate acum ne mai umplii si de azilanti de ai lui Bashar, ca sunt prieteni cu asta de-l cunosti tu.
    Capabilu' asta dupa 20 de ani de minister, in Siria a venit sa se angajeze bugetar la Regia Judeteana Constanta.. :)! Pt asta chiar merita sa emigrezi in Romania! LOL
  • +2 (4 voturi)    
    Da... (Joi, 22 decembrie 2016, 16:32)

    karula [utilizator]

    Poate acum ne mai umplii si de azilanti de ai lui Bashar, ca sunt prieteni cu asta de-l cunosti tu.
    Capabilu' asta dupa 20 de ani de minister, in Siria a venit sa se angajeze bugetar la Regia Judeteana Constanta.. :)! Pt asta chiar merita sa emigrezi in Romania! LOL
  • +5 (5 voturi)    
    Vezi (Joi, 22 decembrie 2016, 16:32)

    mitg [utilizator]

    Ca s-ar putea sa-ti raspunda public si sa cam ajungi inclusiv tu la zdup.
  • +10 (12 voturi)    
    asa (Joi, 22 decembrie 2016, 16:36)

    nea_caisa [utilizator]

    si cine esti dumneata sa ceri public serviciilor secrete informatia asta?
  • +3 (9 voturi)    
    mambo Siria (Joi, 22 decembrie 2016, 16:37)

    Mazeta [utilizator]

    Dragnea se face că nu înțelege. Coldea, Tapalagă și Mitropolitul au spus că un bun premier ar fi Dâncu. Ar fi, adică va fi.
  • +11 (11 voturi)    
    Miliaredele de euro pierdute de Monta nu va deranj (Joi, 22 decembrie 2016, 16:37)

    UnOarecare [utilizator]

    eaza musiu?
    Intreb si eu...
  • +15 (15 voturi)    
    e vulnerabil (Joi, 22 decembrie 2016, 16:38)

    tirolez [utilizator]

    O fi el linistit, dar e vulnerabil. Pe David Petraeus l-au dat afara din functia de director CIA pentru ca i-au descoperit legaturi extraconjugale. Nu pentru ca pocneau de morala ci pentru ca devenise santajabil. Directorul CIA santajabil.
    Daca nenea asta primeste un telefon ca sora/nepoata/matusa/varul mai are x zile de trait daca nu.... ce va face? Va pune interesul Romaniei pe primul loc?
  • +11 (11 voturi)    
    acest om (Joi, 22 decembrie 2016, 16:38)

    of of [utilizator]

    uraste poporul roman?

    Chiar nu gasea niciun alt executant loial in esalonul doi?
  • +7 (7 voturi)    
    fa (Joi, 22 decembrie 2016, 16:39)

    nahir [utilizator]

    o cerere scrisa, ca un cetatean cuminte si respectuos cu organili statului, chiar daca tu esti un condamnat penal aflat in timpul executarii pedepsei
    in 30 zile o sa-ti raspunda.
    hai basti d-acilea. adica te faci ca nu stii nimic si nici gura nu-ti miroase.
    sau, intreaba-l pe ghita, daca afli pe unde e.
  • -16 (16 voturi)    
    sotul doamnei shhaideh (Joi, 22 decembrie 2016, 16:41)

    xanti [utilizator]

    Ar trebui sa dea in judecata Rise project si Presedentia Romaniai pentru calomnie.
    • +5 (5 voturi)    
      Nu-i nici o "calomnie" (Joi, 22 decembrie 2016, 17:42)

      mitg [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Atunci când esti sotul unui membru CSAT, simpatiile geopolitice si strategice brusc conteaza foarte mult.

      In acest caz, domnul a postat pe Facebook clar ca sustine organizatii care, finut spus, contravin interesor statului Roman si aliatilor.
  • +3 (3 voturi)    
    Tov Livake: (Joi, 22 decembrie 2016, 16:42)

    Miky113 [utilizator]

    Ai habar ce se va intampla daca afla Yris ca avem PM makedonean; ?
    In urmatoarele 5 luni, or sa vina sa-l felicite toti refugiatii din Halep .

    Mai mult ca sigur ca nu or sa plece inapoi.

    Pana atunci, Fa bine de termina autostrada spre Alexandria, si un Noul Champ de campare !
  • -8 (8 voturi)    
    Asteptam mutarea serviciilor,o s-o scalde (Joi, 22 decembrie 2016, 16:48)

    xrogo [utilizator]

    sau o sa iasa sa spuna ce stiu,aici Dragnea are dreptate,de ministru era buna,de primministru nu?
    • +3 (3 voturi)    
      lasa ca o s-o scalde Dranea pe p.m. (Joi, 22 decembrie 2016, 18:05)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      si in timp ce o va sapuni pe spate o sa-i comunice si ordinea de zi pt palatul Victoria...
  • +8 (8 voturi)    
    eh (Joi, 22 decembrie 2016, 16:50)

    Adrian_1234 [utilizator]

    eu propun sa mai votam o data
    Sa vedem acum daca mai iese PSD si cum indeamna preotul satului, votati dragilor PSD :) :)
  • +7 (7 voturi)    
    mda (Joi, 22 decembrie 2016, 16:50)

    keiser_soze [utilizator]

    de asta ne este si noua teama !

    "Nu pot sa discut intr-una despre o prostie. Eu il cunosc pe acest om", a mai spus liderul PSD.
  • +8 (8 voturi)    
    Nuca-n perete. (Joi, 22 decembrie 2016, 16:50)

    Johanis [utilizator]

    E o vorba la romani: cand esti prost stai acasa!

    Pacat de cei care au votat PSD. Tare dezamagiti trebuie sa fie acum!

    Nu exista o alegere mai proasta!

    Chiar nu exista un roman adevarat sa conduca acest guvern?!
  • +8 (8 voturi)    
    :)))) in alta parte (Joi, 22 decembrie 2016, 16:53)

    stefansb [utilizator]

    Asta mereu ameninta ca merge in alta parte....pai ia du-te ba Livache.
    De fapt el e disperat ca tocmai o sa si-o ia in freza si autoritate ii va fi stirbita. Singura lui sansa sa-si ia doar un bobarnac, nu o directa sub barbie, ar fi ca intr-adevar serviciile sa fie cele care atrag public si oficial atentia, pt ca atunci ar spune simplu "n-am stiut, nu-s serviciu secret sa stiu ce face fiecare cetatean".
    Daca serviciile nu apar public si Iohannis ii refuza nominalizarea ii ramane fie sa plece cu coada intre picioare dupa ce a venit amenintator sa ne anunte ca daca nu accepta "mergem in alta parte", fie sa o tina pe a lui, si sa i se tranteasca abia apoi, pulic si in nas raportul serviciilor secrete, si sa pice de fazan ca insista sa puna securitatea tarii in pericol.
    De-asta Livache o da inainte cu "sa spuna acum serviciile secrete.
  • +1 (5 voturi)    
    Cerem si noi... (Joi, 22 decembrie 2016, 16:56)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    public serviciilor secrete sa ne spuna daca exista vreo poblema cu infiltratii in PSD, PNL etc...
    • +2 (2 voturi)    
      da, exista (Joi, 22 decembrie 2016, 18:07)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      si sunt toti de la fostul pcr..
  • +5 (5 voturi)    
    Agenturili (Joi, 22 decembrie 2016, 16:59)

    cato [utilizator]

    Se pare ca e o mare constipatie, pardon conspiratie, contra pesede. Agenturili nu o suporta pe sclava lui Dragnea
  • +10 (10 voturi)    
    Defensivă (Joi, 22 decembrie 2016, 16:59)

    reiand [utilizator]

    A intrat in defensivă după ce a realizat ce gafă monumentală a făcut. Degeaba se mai agită acum, avea postul de premier în mână dar și-a tăiat singur craca de sub picioare. Mai mult, a întors proprii alegători împotriva PSD-ului, a căror suspiniune față de străini chiar el a alimentat-o. Nu știu ce-a fost în mintea lui, misterioase sunt căile.
  • +13 (13 voturi)    
    Dragnea incepe sa o scalde! (Joi, 22 decembrie 2016, 17:00)

    Andradda [utilizator]

    N-am nimic cu tataroaica. Poate ca chiar e o persoana capabila in domeniul administrativ.
    Dar sa nu mai vina alde Dragnea, Basescu, Ponta, Tariceanu si toata liota de infractori din politica romaneasca sa-i laude reputatia si integritatea, pt ca pute urat de tot.
    Dupa ce ani de zile ai fost mana dreapta a baronului penal Constantinescu si ai slujit cu docilitate aparatul mafiot din Republica Mazare, numai de integritate si reputatie excelenta nu mai poate fi vorba. Chiar daca n-a fost vreodata partasa la hotiile puse la cale de Constantinescu si Mazare, este imposibil sa nu fi stiut de ele. Iar asta e mai mult decat suficient ca sa o descalifice pt orice functie importanta in guvern. Ca sa nu mai spun de functia de premier, fie si numai ca interimar pana isi "rezolva" Dragnea dosarele din justitie.
    Intr-o tara cu populatie crestina in proportie de peste 95% sa pui un premier musulman, mai ales in conjunctura geopolitica actuala, mi se pare nu doar o nesabuinta, ci de-a dreptul o abjectie din partea baronului condamnat definitiv si cercetat in continuare pt alte infractiuni, la fel de abjecte..
    A la turca bre, ati votat cu PSD....
  • +12 (12 voturi)    
    Nu zaetz, nu pogodi (Joi, 22 decembrie 2016, 17:00)

    Vlad Dracul [utilizator]

    Cetatene Dragnea,

    Faptul ca il cunosti pe acest om nu e o garantie, ca nu esti o autoritate in stat. Dimpotriva.
    Vad ca tot ataci guvernul Ciolos: hai sa vedem cate zile de guvernare apuca PSD-ul. Pacat ca majoritatea care a votat nu stie sa aprecieze bunul simt ci se lasa dusa de nas de promisiuni desarte.
    Presimt ca tot la Ciolos ne vom intoarce, cel mai bun guvern pe care l-a avut Romania dupa 90.
  • +11 (11 voturi)    
    Fac ceva (Joi, 22 decembrie 2016, 17:01)

    Cetateanu [utilizator]

    Fac ceva pe increderea lui Dragnea- ca sa stim cum stam.
    1. baietii din directiile -orient din SIE ,SRI si sefii lor, ar trebui sa-si faca singuri harachiri ( nu trebui sa astepte ajutor).
    2 Cum adica: un personaj (sa nu vb de sexism) se inrudeste cu un indivd dintr-o tara cu problem - individul cel putin nomenclaturist in acea zona - uitati CVu lui - ce tip de tip fu. dar si iute de picior - cand mirosi pucioasa o sterse- gasi repede partenera - si ea ajunse INALT functionar in RO (si nu la turism si sport). Cateva capete (de fapt foarte multe) at trebui sa cada. Noaptea mintii. Si Klaus - o alta facatura , ar trebui - daca nu e jocul acelorasi servicii - sa demita toti sefii si sefuletii din servicii.
  • +8 (8 voturi)    
    dragneo? (Joi, 22 decembrie 2016, 17:01)

    cladob [utilizator]

    ai dovezi pentru "miliardele pierdute" ?
  • +9 (9 voturi)    
    Delir in toata legea. (Joi, 22 decembrie 2016, 17:05)

    Andradda [utilizator]

    Este "un om foarte bine pregatit, un om linistit si nu e niciun fel de problema", a continuat Dragnea, inainte de a sublinia: "Nu exista niciun fel de vulnerabilitate aici", "nu exista niciun risc aici"."
    Si ce-are sula cu prefectura?
    Voi sunteti toti numai un zambet pe la TV, sunteti foarte linistiti, sunteti plini de masterate si doctorate, dar asta nu v-a impiedicat sa fiti niste escroci, corupti sau infractori de drept comun.
    El vrea sa ne convinga ca sirianul e curat ca lacrima, pt simplul motiv ca e foarte bine pregatit si e linistit.
    Penibil!
  • +4 (4 voturi)    
    Liva$henko de Romania Ambasador (Joi, 22 decembrie 2016, 17:06)

    un domn [utilizator]

    al lui Putin sau al lui bashar ?
  • +5 (5 voturi)    
    După ce face prostia,Dragnea se întreabă! (Joi, 22 decembrie 2016, 17:10)

    asavreau [utilizator]

    Nu era corect ca Dragnea să se fi interesat înainte de a propune cu tupeu și nesimțire,pe cineva de religie musulmană,taman în perioada sărbătorilor de Crăciun?Și ce mândri români se pretind ai lui Dragnea și creștini ortodocși!
  • +12 (12 voturi)    
    Mi se pare mie (Joi, 22 decembrie 2016, 17:10)

    Mustata lui Dragnea [anonim]

    sau acest infractor dovedit santajeaza o tara intreaga in numele unei minorităti care din diferite motive i-a dat votul ? Ăsta trebuia să fie in puscărie in momentul de fata ,dar se pare că statul nu s-a intărit atât de tare după cum recomanda un alt infractor , iar individul isi cam face de cap .
    Cât il mai răbdăm ?
  • +6 (6 voturi)    
    + BORul sa-l boteze,ca matale esti deja "miruit".. (Joi, 22 decembrie 2016, 17:14)

    Plagarus [utilizator]

    .......penal bis,dulce Bombonicule
  • +8 (8 voturi)    
    Clar (Joi, 22 decembrie 2016, 17:14)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Pe mine m-a convins. Daca zice ca il cunoaste, ce mai tura-vura. Gata, nene, ne vedm in alta parte.
  • +9 (9 voturi)    
    AI vrea tu (Joi, 22 decembrie 2016, 17:18)

    danen [utilizator]

    Serviciile il informeaza pe presedinte, care ia o decizie in cunostinta de cauza.

    Asta cu spusul public e o prostie.
  • +1 (3 voturi)    
    Mapa profesionala (Joi, 22 decembrie 2016, 17:20)

    Arminius [utilizator]

    Un nou episod din ciclul "mapa profesionala".
    In rest, circul continua in epoca lucrului bine facut. Asta dupa epoca de aur si epoca "sa traiti bine". Pace!
  • +9 (9 voturi)    
    E secret (Joi, 22 decembrie 2016, 17:22)

    Frank777 [utilizator]

    Nu poate sa spuna pentru ca ar pune in pericol alti agenti.Dragnea nu te mai agita.Ai ajuns in aceasta pozitie cu voturile a 18% din romanii cu drept de vot.Nu ai nici o legitimitate.Ai doar o majoritate cu tariceanu si maghiarii.Atat.Nu te mai da rotund.daca spuneai ca dna SS va fi primul ministru nu te mai vota nici dracu...cu 3 milioane de voturi PSD este nereprezentativ si nelegitim.
  • +9 (9 voturi)    
    lol (Joi, 22 decembrie 2016, 17:24)

    liviu_ [utilizator]

    comunistu ramane comunist... ori e alba ori e neagra,.... in mintea lui nu exista gri...

    ii dau eu o problema (care nu tine de sri)

    prostii care l-au votat l-au votat pentru ca "e klau si junien, sa dam romania romanilor" "sa ne luma tara inapoi", "suntem ortidoxi" s.a.m.d.

    sunt destul de sigur ca alea de mai sus sunt exact invers decat premier musulman cu sot sirian! zic si eu..
  • +3 (3 voturi)    
    Problema este că noi te cunoaște pe tine (Joi, 22 decembrie 2016, 17:26)

    IorguII [utilizator]

    Și uite cum alesul e ca nealesul Prostănac. Sama că și Bombonel amenința serviciile și uite cum plânge pe la ușile televiziunilor după stagiul la pripon!
    Nu vezi ce este în Siria?! Oameni ca finul tău au adus rușii de au distrus Siria! Ca deobicei, comuniștii distrug orice ca să ajungă la futere. Și vorbeai de patritism...
  • 0 (6 voturi)    
    Inca un sah... (Joi, 22 decembrie 2016, 17:32)

    adi_69 [utilizator]

    De data aceasta la servicii. Si cum dracu sa spuna acestea ca este o problema, brusc. De cativa ani, de cand este in guvern tipa si mai ales cand a aprobat-o KWJ acum 2 ani, nu s-au prins serviciile...Si cand i s-a acordat cetatenie romana arabului, nu era o problema ?
    • 0 (0 voturi)    
      sahul e un sport nobil (Sâmbătă, 24 decembrie 2016, 14:08)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      nu bambiliciul pe care il joaca Dragnea
      Una e sa capeti cetatenie, alta e sa fii ministru la Dezvolatrea multilaterala si alta e sa fii Prim-ministru si membru in CSAT si sot de Prim-Ministru.
      Dragnea tocmai ce a facut pi.. cu bolta in capul a 3,5 milioane de romani verzi votanti si tu vrei sa credem ca e un mare strateg?
  • +1 (1 vot)    
    Baronetul (Joi, 22 decembrie 2016, 17:40)

    ComentNews [utilizator]

    Este foarte aprig, decis sa ii puna pe toti la punct, sa isi arate puterea pe care banuie ca o are! Din pacate votantii PSD au aratat inca odata ca nu pricep nimic, istoria e clar ca e ceva total necunoscut pentru ei, astfel ca au cocotat un baronel la putere, presedinte de camera, privat de dreptul lui de a fi prim ministru! Cere socoteala in dreapta si in stanga, da ultimatumuri, explica raspicat cum legea care spune ca un condamnat definitiv nu poate fi "gestionarul" nr.1 al tarii este neconstitutionala!

    da, un condamnat pt inselaciune nu poate fi angajat ca gestionar prin lege! Condamnarile au termene de prescriere si in acest sens probabil ar trebui sa fie modificata si acea lege care ii interzice pe termen nelimitat sa fie ministru sau prim ministru.

    Dar, penalul ar trebui sa fie somat de partid sa abdice din functia de sef de partid pur si simplu pentru ca a fost condamnat definitiv pentru frauda! Ca sa nu mai zicem ca in orice tara pe care noi o consideram democratica si civilizata, un politician cu probleme penale se retrage discret si dispare de pe scena. Aste sunt la noi inca vise!

    Va veni insa ziua cand asemenea conduita va fi normala pentru clasa politica! Si oricat de controversata este si a fost prestatia lui Johannis pana acum, la capitolul "o altfel de politica" a fost consecvent! A cerut curatenie, integritate, demnitate si bun simt si de aceste criterii s-a tinut! Hai sa nu ne pierdem speranta si sa luptam in orice fel civilizat pentru Romania aia pe care o vrem cei care votam PNL sau USR, chiar daca procentul la vot a fost mic!
  • 0 (2 voturi)    
    Mda, (Joi, 22 decembrie 2016, 17:47)

    gorky.park [utilizator]

    cu așa politică ajung "camioanele morții" și în România. Dracnea ne bagă într-o mare capcană, dacă protestăm împotriva perspectivei unui prim-ministru "străin" primim automat ceea de ce Franța, Anglia și Germania au parte de multă vreme...
  • +2 (2 voturi)    
    maturitate??? (Joi, 22 decembrie 2016, 17:53)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    pai daca erai responsabil to'arasul Dragnea, cereai acest lucru inaintea desemnarii, nu la modul acesta provocator si lipsit de profesionalism.
  • +2 (2 voturi)    
    Despre ce zvonuri vorbeste Dragnea? (Joi, 22 decembrie 2016, 18:24)

    bdbd [utilizator]

    nu ne spune si noua care-s zvonurile?
  • +4 (4 voturi)    
    public (Joi, 22 decembrie 2016, 18:28)

    Ilidia [utilizator]

    Cere "public"... E prost sau se preface, ceea ce e mai probabil !? De cand SRI da comunicate publice despre indiferent ce persoana?
  • 0 (2 voturi)    
    O fi asa ? (Joi, 22 decembrie 2016, 19:02)

    taticutu [utilizator]

    Stiti care este paradoxul nostru ca romani "verzi" : suntem contra constructiei de moschei in Romania,simbolul islamului, dar si impotriva Catedralei Neamului , un simbol al ortodoxiei noastre
    ? In fond ce vrem ?