Basescu: Nu are importanta cine a fost desemnat pentru functia de premier: Noi suntem in opozitie, noi ramanem in opozitie

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 21 decembrie 2016, 13:57 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: Facebook / Traian Basescu
Presedintele Partidului Miscarea Populara, senatorul Traian Basescu, nu a dorit sa comenteze punctual propunerea lui Liviu Dragnea pentru functia de prim-ministru - Sevil Shhaideh -, precizand ca PMP este si ramane in opozitie, transmite Agerpres.

"Nu am (o prima reactie - n.r.). Noi suntem in opozitie, noi ramanem in opozitie. La noi nu are importanta cine ar fi fost desemnat, suntem in opozitie, deci oricum nu votam instalarea Guvernului", a declarat Traian Basescu, miercuri, la Parlament, intrebat ce parere are despre propunere si daca PMP o va sustine in Parlament. 

Despre faptul ca functia de premier este una importanta si priveste pe toata lumea, el a spus: "Da, priveste pe toti". 

Presedintele PMP a mai spus ca nu o cunoaste pe Sevil Shhaideh. 

"Nu o cunosc pe doamna prea bine, doar am auzit cate ceva, deci nu va pot spune mare lucru", a afirmat Basescu. 

El a precizat ca a auzit despre Sevil Shhaideh ca a fost ministru la Dezvoltare Regionala dupa Liviu Dragnea. "Atat stiu despre dansa. Deci, concluzia mea: nu o cunosc pe doamna, daca o intalnesc nu stiu cine e", a completat Basescu. 

Potrivit acestuia, la nivelul conducerii PMP se va analiza daca la consultarile de joi cu seful statului formatiunea politica va merge cu o propunere de premier. 

"Analizam in seara asta", a precizat Traian Basescu.


Citeste mai multe despre   





















3975 vizualizari

  • -15 (19 voturi)    
    Basescu trebuie sa dispara (Miercuri, 21 decembrie 2016, 14:04)

    Frank777 [utilizator]

    din viata publica.Sa meraga in parc.Daca declara asa ceva inseamna ca nu este patriot roman.Stefan cel Mare si Mircea cel Mare au memoria intinata si istoria romanilor este batjocorita.Dragnea si PSD arata ce se va intampla cu Romania.Va fi sacrificata si data ca prada intereselor obscure.Dragnea are o ura viscerala si vrea sa isi bata joc de romani.
  • -9 (17 voturi)    
    Noi...?! Voi :) (Miercuri, 21 decembrie 2016, 14:05)

    rov [utilizator]

    Base, "NUTI" amintesti ca ea nu a intrat in parlament??
    Esti solo acolo si in general ti-ai ales sa fi...
    • -5 (9 voturi)    
      Base si Nuti (Miercuri, 21 decembrie 2016, 14:55)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Base si aventura lui cu Nuti -Terente si Didina-au dezgustat pe romani si au compromis opozitia.Impreuna cu comportamentul baronilor PNL-PDL care au subminat NoulPNL ptr interesele lor personale si slaba prestatie a lui Gorghiu,toate astea au adus PSD la guvernare.Base s-a senilizat si da declaratii din astea.Omul este iresponsabil.Rugam apartinatorii sa vina si sa il ia acasa.
  • +4 (12 voturi)    
    basescu (Miercuri, 21 decembrie 2016, 14:33)

    bobyrou [utilizator]

    de asta am votat PMP-ul pentru ca am incredere ca Basescu face cea mai buna opozitie pesedeului.
    • -2 (8 voturi)    
      base se pare ca face o_pozitie lui NUTI (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:34)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      pentru popor are alta pozitie...
  • -4 (8 voturi)    
    Base, i-ai spus lui Udrea (Miercuri, 21 decembrie 2016, 14:42)

    tropotaru [utilizator]

    ca n-o cunosti pe Sevil?
  • -7 (9 voturi)    
    Asa sa faci, sa ramii in opozitie. Pe veci. (Miercuri, 21 decembrie 2016, 14:56)

    quietguy58 [utilizator]

    Asa sa faci, sa ramii in opozitie. Pe veci.
  • +5 (7 voturi)    
    cam multi (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:16)

    victor L [utilizator]

    gura casca la Haznaua 3 si Guita tv pe aici :P
  • +8 (10 voturi)    
    pesedeii (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:27)

    bobyrou [utilizator]

    cum se face ca la fiecare articol cu basescu sar puscariasii lui voiculescu si armata pesedista cu minusuri.
    • +4 (4 voturi)    
      CHIAR NU MAI AU ALTCEVA... (Miercuri, 21 decembrie 2016, 18:12)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      Decat Nuti, flota si sa dispara!
      Penibil, sa jignesti intruna si niciodata sa nu vii cu un argument.
      Folclorul este mai tare decat realitatea! Multi cretini!
      Dar, foarte curand o sa isi dea seama ca Basescu este un sfant fata de jigodia teleolteana!
      Comentam in max. 2 luni!
      • +1 (1 vot)    
        De acord, dar din nefericire ... (Joi, 22 decembrie 2016, 0:12)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        ... raul e deja facut - daca nu se alege Dragnea cu o condamnare noua in dosarul alora de le-a angajat pe pile in Teleorman, patru ani suferim.