Alina Gorghiu: Cred ca in momentul acesta trebuie sa ne gandim la cum se face opozitie

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 20 decembrie 2016, 14:49 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu, parodie dupa un clip cu copilul singur acasa
Foto: captura facebook
Senatorul PNL Alina Gorghiu a afirmat marti ca liberalii trebuie sa se gandeasca in prezent la "cum se face opozitie", formula care "poate fi una de succes peste cativa ani".

'In acest moment, trebuie sa ne structuram noi, PNL, ca singura opozitie la formula guvernamentala ampla, mare cat o gogoasa in momentul asta, si singurul mesaj pe care cu foarte multa prietenie il dau fata de colegii mei este acela ca este un moment dificil pentru PNL, nu vreau sa pacalim pe nimeni. E un moment delicat, dar este un moment in care, ca fost presedinte al partidului care a gresit, care a facut si lucruri bune, care a muncit, dar a fost de buna credinta inclusiv atunci cand a gresit, apelul meu e de unitate, de solidaritate acum si de a incerca sa generam o formula de opozitie, care, in opinia mea, poate fi una de succes peste cativa ani atunci cand ne va fi dat votul de incredere al populatiei din Romania', a afirmat marti Gorghiu la Senat, citata de Agerpres.

Potrivit acesteia, 'PNL, in istorie, a demonstrat, si in istoria recenta si in istoria mai indepartata, ca se descurca precum pestele in apa in opozitie'.

'Cred ca in momentul acesta trebuie sa ne gandim la cum se face opozitie, iar PNL, in istorie, a demonstrat, si in istoria recenta si in istoria mai indepartata, ca se descurca precum pestele in apa in opozitie si poate fi o perioada de reviriment foarte buna. PSD este acum pe un val de incredere. Electoratul din Romania a crezut in niste promisiuni care, in opinia mea, se vor demonstra destul de repede a fi unele fanteziste. Trebuie sa avem rabdare, insa si intelepciunea sa credem ca momentele dificile intotdeauna sunt urmate de momente fericite. Asta e viata in politica, asta e ciclul', a mai spus Gorghiu.























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

2379 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    hopa! (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:05)

    vi_escu [utilizator]

    incepeti sa ganditi? ar fi o noutate....
  • +8 (8 voturi)    
    opozitie (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:05)

    bobyrou [utilizator]

    pai si de cand a venit iohannis la presedintie ce ati facut? erati mana in mana cu pesedeul USLamistilor.
  • +8 (10 voturi)    
    penele a facut Opizitie la Romania (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:09)

    un domn [utilizator]

    facand Blat cu P$D !
  • +4 (4 voturi)    
    Iar eu cred... (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:17)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ca ar fi bine sa ai bun simt. Gata! Ti-ai indeplinit misiunea pentru care ai fost infiltrata de gruparea Chioariu-Fenechiu-Vlasov, ti-ai pus toata clientela pe listele PNL, ai dus partidul de râpă, de-acum cara-te! Ai un MINIM bun simt - pentru ca ne-am lamut ca esti doar o carierista impostoare si o INCIMPETENTA de cel mai inalt grad!
  • +8 (8 voturi)    
    Nu se poate conduce o țară (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:18)

    Un cititor [utilizator]

    cu lozinci găunoase!
  • +7 (9 voturi)    
    Ai primit ordin sa ingropi PNL si in opozitie ? (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:20)

    Susufler0 [utilizator]

    Stai duduie macar acum in banca ta. Si-asa cred ca pana si calmul si flegmaticul Klaus isi trage palme ca te-a pus presedinta !

    PS. In fond, in afara de tine si de portar, mai era o persoana in PNL care ii raspundea la salut : actuala interimara ! :))
    • +5 (9 voturi)    
      penele la 2020 NU va intra in PArlament (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:30)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      e sigur !
      • +3 (3 voturi)    
        Fara suparare, dar daca o sa mearga din blonda (Marţi, 20 decembrie 2016, 17:11)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        in blonda, asa se va intampla !

        PS. In fond sunt cel putin trei partide care s-ar infrupta din PNL la o adica : USR, ALDE, PMP !! ;)
  • +3 (5 voturi)    
    Hai lasati.... (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:26)

    MaQ [utilizator]

    Desi probabil e cam tarziu, vreau sa subliniez faptul ca individa din articol nu reuseste decat sa arate in repetate randuri (pline de originalitate, trebuie sa recunosc), cat este de penibila.
    Ii sugerez sa isi ocupe timpul cu activitati mai la indemana, mai accesibile si pentru cei mai putin inzestrati si sa lase in pace politica. Si asa este vai de mama ei (las la latitudinea fiecaruia sa stabileasca cine...politica sau individa).
  • +4 (4 voturi)    
    Fa-o draga singura,pe drumul ce duce laTecuci. (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:52)

    Plagarus [utilizator]

    Tecu(l)ci si visezi ca-ti bate DNAul la usa,cu galeata de kw de la Registru.
  • +2 (2 voturi)    
    Alunecosi, asta da se poate spune despre PNL (Marţi, 20 decembrie 2016, 15:56)

    falcoind [utilizator]

    Stai sa vezi cați din deputați și senatori din PNL o sa treacă la psd pana în ianuarie, LEPRE , asta e azi PNL-ul,
    Păcat ați reușit sa mergeți pe urmele PNTCD-ului .
    Tu senatoare de TIMIS când o sa ai prima întâlnire cu cetățeni din județul pe care cică îl reprezinți , sau gata de acum nu mai dai pe aici, ai obținut alți 4 ani de fotoliu comod.
  • +2 (4 voturi)    
    Mami, nu mai trebuie (Marţi, 20 decembrie 2016, 16:27)

    talos [utilizator]

    sa inventezi apa calda! Sunt gramezi de carti despre cum sa faci opozitia iar abordarile au chiar si nume: misionar, lingura, briceag, 69, etc. La munca, pardon, opozitie deci!
    • +2 (2 voturi)    
      Vai, cum se poate sa treci pozitia lotus la etc ? (Marţi, 20 decembrie 2016, 17:32)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui talos

      ;)
  • +2 (2 voturi)    
    cafele Tarcancei (Marţi, 20 decembrie 2016, 16:39)

    U_swamp [utilizator]

    Prima regula a opozitiei, Alina: treci la facut cafele din nou!
  • +3 (3 voturi)    
    O pozitie? Numai una? (Marţi, 20 decembrie 2016, 16:40)

    Maniu [utilizator]

    madam Gorghiu, lasa-te de politica, esti doar o nulitate, nici macar hicleana, daramite desteapta. La ce ne folosesti acolo?