Tariceanu: Mi s-a propus sa preiau conducerea PNL

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 16 decembrie 2016, 12:14 Actualitate | Politic

Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Calin Popescu ​Tariceanu a declarat vineri ca "mi s-a propus sa preiau conducerea PNL... dar aceste propuneri nu le putem lua in considerare". "In perspectiva, vom vedea, vom putea sa discutam. Dar azi, orice optiune politica trebuie sa plece de la vointa electoratului", a adaugat Tariceanu. "Acum suntem in discutii cu PSD, negociem programul de guvernare", a mai spus Tariceanu.

Principalele declaratii facute de Tariceanu:

  • "Electoratul liberal din Romania ne-a dat un mandat de incredere. Abordarea dintr-o persepctiva liberala vor ramane elemente definitorii in viitoarea coalitie de guvernare. Sunt lucruri de la care nu facem rabat
  • Pot sa va confirm ca au fost numeroase incercari de a fi convinsi sa ne raliem unei astafel de formule de centru dreapta.
  • Ofertele au inceput ca la licitatie, ni s-a oferit din ce in ce mai mumlt doar doar ne vor convinge. Mi s-a propus chiar sa preiau conducerea PNL.
  • Privesc cu mahnire la ceea ce se se intampla. Nu vreau sa vorbesc in termeni peiorativi de ceea ce i s-a intamplat PNL-ului
  • In perspectiva, vom vedea, vom putea sa discutam. Dar azi, orice optiune politica trebuie sa plece de la vointa electoratului
  • Astazi, pentru toata lumea trebuie sa fie clar ca orice optiune politica trebuie sa plece de la vointa electoratului. Nu imi schimb pozitia si atitudinea si nu voi face concesii acolo unde nu este nevoie.
  • Electoratul ne a dat un anumit vot
  • aceste propuneri nu le putem lua in considerare din aceste motive. Le-am spus, toti cei care doresc sa ni se alature, pt ca se vede care este partidul liberal adevarat in Romania, sunt bineveniti - ii astept alaturi de noi sa punem umarul la redresarea miscarii liberale.
  • Vreau sa accentuez inca o chestiune. Suntem in discutii cu cei de la psd negociem programul de guvernare ."























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

23811 vizualizari

  • +7 (35 voturi)    
    Cum asta? (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:19)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cum ar putea prelua Motocicleanu conducerea unui partid mort, aflat pe punctul de a disparea? Bine infiltrat, condus de o impostoare cu studii la Moscova (ca tov Iliescu, nu?) si compromis de mafia portocalie, PNL e doar o umbra a politicii românești.
    • +14 (18 voturi)    
      Aiurea ! (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:29)

      valjean [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      I-ai PSD -ului trompetele mediatice si e vai mama ei de gasca de infractori penali.Vorbesti de mafia portocalie pai aia sint pui de Gostat pe linga mafia rosie care le-a servit de mentor! Nimeni in tara asta nu va egala furturile si jafurile facute de mafia rosie nici chiar maruntii invatacei de la PDL care in zece vieti de ar avea nu s-ar putea apropia in visele lor cele mai indraznete de realizarile hotilor de la PSD! Pai uitati-va numai la averile lor ca vedeti cit de sarantoci sint alti de la alte partide!
      • -2 (6 voturi)    
        Tăriceanu se compromite. (Vineri, 16 decembrie 2016, 14:32)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui valjean

        Pune pe primul plan discuțiile cu PSD în locul unității mișcării liberale.Acum este un moment prielnic pentru unirea liberalilor.Mâine va fi prea târziu și să nu creadă Tăriceanu că nu va fi sancționat de simpatizanții liberalilor.
        • +6 (6 voturi)    
          Nu mai credeti tot ce "emana" unu`ca Tradiceanu (Vineri, 16 decembrie 2016, 16:31)

          UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          ...
          • +2 (2 voturi)    
            lui (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 11:52)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

            tradiceanu i se potriveste perfect refrenul de pe vremuri de la "Cronica carcotasilor", "minciunica, minciunicaaa".
        • +3 (3 voturi)    
          dar cine (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 11:50)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

          mai crede ca tradiceanu e liberal?
          el e vasal. vasalul psd si dragnea.
      • +9 (9 voturi)    
        si Madona (Vineri, 16 decembrie 2016, 18:04)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui valjean

        i-a propus sa o ia de nevasta.
        • +2 (2 voturi)    
          desi (Vineri, 16 decembrie 2016, 23:39)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

          e o scirba, parca mi-ar fi mila de ea sa treaca prin asa ceva.
    • +3 (13 voturi)    
      Cine i-a facut propunerea? Tot unii ca el, Zamfir? (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:30)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Nu i-a porpus conducerea PNL asta ci cei care vor sa plece din PNL, cei care au vrut USL, cei care sunt tradatori ai liberalismului ca el !

      Tariceanu spune: 'bordarea dintr-o persepctiva liberala vor ramane elemente definitorii in viitoarea coalitie de guvernare' dar nu da niciun exemplu pt ca ALDE nu are de fapt nicio idee liberala ci doar sloganuri si oricum PSD nu ar accepta ideile lor
      • +9 (9 voturi)    
        timesnewroman.. (Vineri, 16 decembrie 2016, 17:00)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        propunerea sigur a venit de la timesnewroman. e prea penibila ca sa fie reala.
    • +3 (11 voturi)    
      cine a votat PNL (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:30)

      Motanul_incaltat [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Sa o inghita pe asta. USL reloaded
  • +34 (46 voturi)    
    asta da stire (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:23)

    Humbert [utilizator]

    daca lui Tariceanu i s-a propus sa preia conducerea PNL, we are properly fucked indeed.

    deci practic acum in Romania in materie de partide nu exista decat PSD si USR, iar USR-ul probabil se va rupe, daca nu va imploda de-a dreptul.

    bine ati re-venit in era partidului unic.
    • +2 (20 voturi)    
      pt. PNL se zice SNAFU (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:35)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Humbert

      "situation normal, all fucked-up" (slang nato)
    • +11 (15 voturi)    
      eu cred, sper ca nu e adevarat (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:41)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Humbert

      si ca asta minte..

      Daca e asa, e clar ca e o mare intelegere a tuturor partidelor sa ne luam ochii de la ei.. sa ne fie sila si sa nu ne mai uitam la ei astfel incat ei sa poata face ce vor
    • +8 (12 voturi)    
      stai bre oleak (Vineri, 16 decembrie 2016, 14:15)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Humbert

      Ce e aia "i s-a propus"??? Cine i-a propus? Nevasta-sa, vecinul de vis-a-vis? Cine anume? Ma indoiesc ca i-a propus asta conducerea PNL...

      Desi pe de o parte ar fi mai bine... ar ramane USL de-o parte a baricadei si USR de partea cealalta.
  • +22 (28 voturi)    
    Ar fi bine (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:23)

    qwertyuiop [utilizator]

    Ar fi bine ca râsul asta sa conduca PNL.
    Macar am sti sigur ca PNL va face implozie si se va duce fracului pentru ca nu ii va mai vota nimeni.
    • -1 (19 voturi)    
      deja s-au spanzurat singuri cu sefuleasa Alina (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:28)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui qwertyuiop

      ----
    • +6 (8 voturi)    
      Poate ar fi mai bine ... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:32)

      valjean [utilizator] i-a raspuns lui qwertyuiop

      Sa faca ordine odata DNA printre hotii si excrocii de la PSD ! Sa nu mai prosteasca atita lume cu promisiunile lor mincinoase !
  • -38 (52 voturi)    
    omul providential (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:24)

    xanti [utilizator]

    Tariceanu TREBUIE sa ajunga presedintele Romaniei ,este singurul patriot adevarat la ora actuala.
    • -7 (21 voturi)    
      serios? (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:27)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Un catolic, bun amic al Udmr-ului?
    • +6 (12 voturi)    
      si tu (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:56)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      esti singura persoana scapata de la nr.9.
      • -1 (5 voturi)    
        nr.7, in Iasi :) (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:26)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        ----
    • +11 (15 voturi)    
      asta e patriotul cel mare (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:00)

      NWalker [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      "Draga Traiane,
      1. Iti trimit alaturat un document redactat de Petromidia in legatura cu cercetarile care au loc.
      2. Daca ai ocazia sa vorbesti la Parchet despre subiect?"
    • -5 (9 voturi)    
      trebuia din 2014... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:00)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      asta dacă am fi avut un electorat select...
  • +14 (18 voturi)    
    el spera sa fie PM (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:29)

    jackalphonse [utilizator]

    PNL ul este cam slab pentru ambitiile sale.
    Asa se intampla cand tratezi cu blandete infractorii, incep sa aiba ambitii.
  • +20 (26 voturi)    
    De-a dreptul scarbos (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:36)

    Astronautul [utilizator]

    Sincer, deja e scarbos ce se intampla...Cum poate PNL-ul sa preia rebutul asta, daca vrea sa se schimbe? ...dar de fapt nu prea vrea, se pare ca USL-ul n-a murit niciodata.
    • -3 (11 voturi)    
      chiar eşti în derivă printre astre... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:03)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui Astronautul

      prima cea mai mare greşeală a pnl-ului a fost în 2008 sau 2009 când în loc să-l aleagă pe tăriceanu preşedinte al partidului, măcar ca o sfidare la adresa ciumetelui băsescu, l-au ales pe antonescu care a vândut partidul în 2014 ppe-ului...
  • +14 (16 voturi)    
    bine ca n-a continuat licitatia (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:37)

    tropotaru [utilizator]

    ca ajungea Moliceanu sef si peste PSD, UDMR si USR.
  • +18 (24 voturi)    
    Traducere (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:39)

    reiand [utilizator]

    Prin "negociem programul de guvernare" vrea să spună "negociem cum împărțim ciolanul și cum facem să scăpăm mai repede de DNA".
  • -8 (20 voturi)    
    Jalnica incercarea lui Johann,adica (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:39)

    xrogo [utilizator]

    inainte de asazisele consultari ii cheama la el pe sefii ALDE icercand sa-si bage coada in negocieri si sa nesocoteasca votul popular,deci asta e presedintele mediator,vai de capul lui cu tot cu partidul lui de loseri!
    • 0 (0 voturi)    
      Votul "popular".. (Duminică, 18 decembrie 2016, 13:39)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      ... a spus 45% PSD. Adica mai pe romaneste esti primul dar nu esti neaparat cel mai puternic.
      Pana si ursul este pus pe fuga de un roi de albine.
      Asa si maretul tau PSD poate fi depasit de coalitia celorlalti mai mici.
      Asta cu " sa nesocoteasca votul popular" e de bla-bla. Tocmai ca se tine seama de votul popular iar in masura in care va exista o coalitie mai puternica decat PSD-ul, nu vad de ce Iohanis nu ar pune un prim ministru din partea acestei coalitii.
      Atunci va fi vai de capul lor de looseri (PSD-ul adica).
  • +9 (11 voturi)    
    Stiti de ce nu dispar astia? (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:47)

    Toni_Romania [utilizator]

    Pt. ca fiecare maimutoi are in seif dosarele celorlalti. Fiecare e santajabil si la randul lui, santajeaza. Si de aia in final nicunul nu dispare de pe "esichier".
    • -3 (7 voturi)    
      d'accord... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:13)

      demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      ...fiecare il are la mana pe fiecare, numai Binomul detine dosarele TUTUROR deci ii are la mana pe toti.
  • +11 (13 voturi)    
    horror (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:52)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    adica Tariceanu-Voiculescu sa refaca USL big time,?!!!

    PNL a ajuns asemenea unei femei usoare la criza de ''menopauza''.
    Inainte de alegeri se jura pe toti sfintii democratiei ca nu va colobora cu PSD iar acum isi etaleaza nurii in portjartiere eternului ibovnic al baronilor PSD????

    Mai urmeaza sa se dea o lege prin care sa se spuna clar negru pe alb ca oportunismul si lipsa caracterului sunt virtuti in Romania si trebuie recompensate cu spor de fluieraturi practicate inca de cativa naivi idealisti....

    Daca o asemenea grozavie se realizeaza putem sa ne trecem si pe noi pe harta rosie proputinista...
    • -2 (14 voturi)    
      păi măi minte slabă... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:10)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui EUROPA*EUROPA*EUROPA

      pnl a FUZIONAT cu pdl, entitate politică infinit mai odioasă românilor decât psd.
      în 2012 românii au zis clar şi fără echivoc: hai siktir pdl; şi-au călcat chiar pe suflet votând psd în usl doar pt. a scăpa de pdl; iar pnl ce a făcut? şi-a oferit sigla istorică acestor tâlhari portocalii raportat la care un hrebenciuc sau un mitrea par nişte ageamii începători...
      iar în consecinţă, în 2016 electoratul românesc (acel procent care avea ceva de spus la vot) le-au dat exact ceea ce merită...
  • +5 (9 voturi)    
    Cum o sa tradeze Tariceanu pe social-democratii (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:53)

    Susufler0 [utilizator]

    descalecatori din FSN-ul lui Iliescu, descalecator la randul sau din comunismul lui Dej, cand el se trage dintr-o ilustra ramura de liberali obisnuiti cu tradarea : Tatarascu - Negropontes. Nu Guta Tatarascu a fost acela care a intrat in guvernul comunistilor in 1945 ?

    Nu Tariceanu si cu Patriciu apar in imaginile de arhiva ale TVR ca participanti la o intrunire (inainte de infiintarea CPUN !!!) la care Iliescu vorbeste iar cei doi, la nici un metru de Bolsevic, ii sorb cuvintele din gura ?

    Asa ca despre ce vorbim ? Nu au nevoie pesedistii acum de PNL. Deocamdata l-a paradit suficient Alinutza.

    PS. Poate mai incolo !
  • +5 (13 voturi)    
    oamenii de nimic... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:11)

    astronaut [utilizator]

    jigodiile din PNL cauta sef prin alte partide ,fara rusine apeleaza la cel mai mare tradator al acestui partid ''elefantul roz'' Moliceanu ! venidu-i apa la moara comunistul profita si se arijeaza cu alde al lui in partid liberal , el nu poate trai 24 de ore fara PSD-ei fiidca ei sunt marii prieteni de HOTII !!
    • -7 (7 voturi)    
      aşa cum ţi-am mai spus mai sus... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:45)

      vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui astronaut

      tu pluteşti prin alte galaxii...
      oare cine ţi-o fi băgat în cap toate enormitătile cu care te faci de râs în public?
      • +2 (2 voturi)    
        minusurile ... (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 10:05)

        astronaut [utilizator] i-a raspuns lui vrempeBaselamititica...

        pe care binevoiesti a le lua demonstreaza altceva , despre ce enormitati vorbesti , ca moliceanu n-ar fi tradator sau ca in PNL n-ar fi niste ''insi '' de nimic , sau pur si simplu asa ti-a venit ??
  • +3 (11 voturi)    
    Ma repet, The Republic of Thieves este Romania (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:16)

    Wanheda [utilizator]

    unde prospera doar facocerii comunisti si slugile lor.
    • -8 (8 voturi)    
      secta de comunisti pro-occident vrei sa zici (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:25)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      ----
      • +3 (7 voturi)    
        Pai esti intre doua lumi (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:45)

        Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        si ai 3 optiuni, esti cu Westul, cu Estul aka Rusia sau continui in traditia ultimei mii de ani, in originalul stil balcanic de rit mioritic. Ghici care din astea 3 e calea aleasa?
        • 0 (0 voturi)    
          Fata de Lamora (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 20:39)

          Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

          Sunt cu ROMANIA.
      • -1 (1 vot)    
        Observatie! (Vineri, 16 decembrie 2016, 18:15)

        Sani [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        Sa te fereasca Dumnezeu de oamenii prosti si harnici!

        Toni, la cine crezi tu ca ma refer?
        • 0 (0 voturi)    
          cui au dat nene comunistii tara? (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 20:39)

          Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Sani

          cine are azi 80% din economie+resurse?
  • 0 (2 voturi)    
    really??? (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:28)

    oximoron [utilizator]

    sa zica ceva peNeLeu...ca nu e adevarat, sa asta minte..orice...
    Insa daca povestea e adevarata, atunci mai bine sa conduca alde Dragnea, macar stim cu cine avem de-a face.
    Rusine PeNeLe daca il acceptai pe asta inapoi..nu meritati nici alea 10 procente, cat ati primit.
  • +4 (6 voturi)    
    Buna ideea! (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:55)

    Martinezu [utilizator]

    Dar la Iliescu ati sunat? Am inteles ca e disponibil si el.
  • -3 (5 voturi)    
    perdea de fum (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:55)

    LC71 [utilizator]

    "Tariceanu: Am avut o discutie cu presedintele Iohannis, dar nu la Cotroceni" si nu in 2016 si nici nu mai stiu daca era in viata asta sau alta...

    Sa ne concentram totusi pe adevarata problema a PSD in desemnarea unui PM si reducerile de taxe ori maririle salariale promise pe care nu au cum sa le sustina.
  • +1 (7 voturi)    
    Intalnire Iohannis- Tariceanu? (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:56)

    Arminius [utilizator]

    Presedintele n-a vrut sa-l primeasca de Ziua Nationala, dar se intalneste cu "Penalul" la impartitul ciolanului? Ce consecventa e asta? Ah, am inteles, l-a reevaluat.
  • +6 (8 voturi)    
    Slabicene!... (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:57)

    Colebil Clinton [utilizator]

    Erai la Camera Ascunsa!
  • 0 (4 voturi)    
    Incredibil (Vineri, 16 decembrie 2016, 14:02)

    Mihai-G [utilizator]

    Te doare capul. Cat de idioti politic si lipsiti de principii sunt astia de la PNL de s-au gandit la o asemenea varianta si au mai si actional in directia asta?

    Chiar nu realizeaza ca se scufunda in penibil? Ca dispar ca forta politica cu fiecare miscare idioata ca asta?

    Chiar trebuie sa dispara un partid cu istoria PNL pe mana unor idioti?
    Mi se pare incredibil.
  • 0 (6 voturi)    
    Peneliceanu (Vineri, 16 decembrie 2016, 14:03)

    quietguy58 [utilizator]

    PNL se va numi de acum inainte Peneliceanu care va beliceanu coceanu.
  • +3 (5 voturi)    
    Pisica aratata lui Dragnea (Vineri, 16 decembrie 2016, 14:08)

    Mihai_S [utilizator]

    Asta cu invitatia de a prelua sefia pnl ii pisica aratata lui Dragnea. Cred ca in viitoarea colitie inca nu sunt clare lucrurile ceva scartâie. Probabil Tariceanu are un calcul de a guverna fara PSD in caz de colaps in negociere
  • -2 (6 voturi)    
    Dragnea si Tariceanu (Vineri, 16 decembrie 2016, 14:09)

    Flinder [utilizator]

    Da, e REALITATEA ca EI sunt EROII ROMANIEI la ora actuala care fac istorie de care se mandresc si in mormant toti eroii de oricand ai ETERNEI ROMANII. Toti contestatarii lor (din ce in ce mai putini) isi dau seama ca latraturile lor sunt doar zgomote neglijabile la urechea POPORULUI. Insusi Iohannis confirma acum cu lasitate realitatea asta. Dupa ce nu i-a invitat la ZIUA NATIONALA ca fiind "proscrisi" (penali) de parca era ziua ma-sii, acum ii " face pantofii" lui Tariceanu si i-ar oferi orice, numai ca sa-si spele si el cat de cat chiar si numai mediatic imaginea tamponata de POPOR ca sa para dorinta lui. Acum nu mai are "principii de integritate". Savurez , ca toti romanii satisfactia DREPTATII acestor zile si a celor ce vor urma. Mai avem doar 2 ani (sau poate mai putin) pana cand vom AVEA pe Dragnea sau Tariceanu PRESEDINTELE ROMANIEI. DOAMNE AJUTA !
  • +4 (8 voturi)    
    il doare in c.. (Vineri, 16 decembrie 2016, 14:19)

    villa [utilizator]

    de electorat. Vezi cu permisul
  • +2 (2 voturi)    
    zxzxzxz (Vineri, 16 decembrie 2016, 20:26)

    solar [utilizator]

    Ti-a trimis cineva un alt BILETEL ROZ?
  • +2 (2 voturi)    
    Acesta ar fii sfarsitul! (Vineri, 16 decembrie 2016, 21:30)

    nlln [utilizator]

    Orice alaturare a PNL-lui cu acest nume va fii un dezastru.( pt PNL).
    Nu vor mai obtine NIMIC.
    Cu siguranta se vor gasi oameni cu coloana vertebrala care sa construiasca un alt Partid Liberal.
    Asteptam.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 7:20)

    Flaviius [utilizator]

    Tariceanu: Mi s-a propus sa preiau conducerea PNL

    Dar si eu , domnule Tarcieanu v-am propus atatea chestii , si dvs , si familiei dvs , si tot neamului tau dvs...

    Plin frigideru` de sarbatori ?
  • 0 (0 voturi)    
    venirea lu tariceanu (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 22:45)

    pb80tm [utilizator]

    la carma pnl aduce a necrofilie. dar mai bine cu gorghiu decat cu tariceanu. sper ca electoratul de dreapta sa lase in offside aceasta gasca de comunisti oportunisti si la viitoarele alegeri sa dispara la brat cu alde. si mai sper in vreo 5 -10 de ani cand generatia aplaudacilor minerilor o sa miroasa panselutele la radacina viitorul ro sa le vina mintea la cap si sa faca ceva pt tara asta decat sa voteze infractori si tradatori