Directorul Institutului de Psihiatrie Socola, sustinator PSD, le ofera liberalilor "consultanta de specialitate": Depresia poate avea consecinte grave. Va asteptam cu drag

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 15 decembrie 2016, 14:26 Actualitate | Politic

Gabriel Oprisanu, director la Institutul de Psihiatrie Socola
Foto: Facebook
Gabriel Oprisanu, director al Institutului de Psihiatrie Socola, si sustinator public al PSD a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj in care le ofera invinsilor din alegeri "consultanta de specialitate" la institutia pe care o conduce, scrie Botosaneanul.ro

"Sigur... nu as dori sa fiu arogant dar.... in caz de depresie, invinsilor de ieri , le oferim consultanta de specialitate si sprijin psihologic de inalta clasa. Atentie !!!! Depresia poate avea consecinte grave.......Adresa B-dul Bucium 36 Institutul de Psihiatrie Socola. Va asteptam cu drag", a scris el intr-un mesaj care nu mai apare pe pagina de Facebook.  

Acesta a atasat si un scurt clip video in care se confrunta intr-o lupta un PSD-ist cu un PNL-ist, infruntare castigata de primul.  



Potrivit publicatiei citate, Oprisanu a fost sef al Directiei de Sanatate Publica Botosani in guvernarea Tariceanu iar in 2008 a candidat din partea PNL la Senat, fara succes. 

El a ajuns sef al spitalului de psihiatrie cand presedinte al Consiliului judetean era Mihai Tabuleac (PDL) si a trecut in sfera PSD, ajungand chiar consilier al ministrului Nicolae Banicioiu. 

Pe 11 septembrie apare pe pagina sa de Facebook un mesaj de campanie al PSD pe care l-a descris ca fiind in postat din cladirea Trump Tower din New York.



Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

7983 vizualizari

  • +69 (69 voturi)    
    sunteti siguri (Joi, 15 decembrie 2016, 14:30)

    om simplu din multime [utilizator]

    ca'i director la balamuc ?
    ca tare mult arata a pacient...
    sa nu mai vorbim de ideile traznite :-))
    • +27 (31 voturi)    
      Ce nesimtit! (Joi, 15 decembrie 2016, 14:51)

      Adriana_10 [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Cum sunt toti PSD-istii, de altfel...
      Adevarul e ca la asa popor care voteaza cu hotii si arogantii astia, asa specimene...
      Puneti-va centurile de siguranta, romani care munciti si platiti taxe! Urmeaza vremuri grele, in care ii platiti si pe cei care nu muncesc si nu platesc taxe, ca asta e politica facuta de PSD. Ca doar aia ii voteaza. Si specimenele dezaxate ca asta...
    • -21 (21 voturi)    
      Salut (Joi, 15 decembrie 2016, 14:58)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Uite postarea care nu a trecut de mania cenzurii ieri, la articolul cu aia bine dotata din PSD.

      ======================

      Matale tot penetecedist, asa-i ?

      Pacat, fata de tinerii astia analfabeti functionali ai ceva cunostinte si clasa.

      Dar ca tot veni vorba, speculatia matale e interesanta.
      Dar iti dau una si mai interesanta: daca teliormaneanu matale i-ar fi aratat cel mai mic interes nefericitei

      aleia de la USR (arhitect dupa parerea ei) care a gasit un privat care o platea cu 1000 lei/luna....cum

      crezi ca ar fi facut ...telectuala ? (trecem peste faptul ca e cam urata, nu prea intelege si nu prea

      vorbeste romaneste).
      Comenteaza un pic si imprejurarea ca "un arhitect" e platit cu 1000 de lei/ luna...cam cat de arhitect si

      cat de competent e ala, oricare ar fi numele si partidul de care se agata.


      ======================
      • +13 (13 voturi)    
        ce zici,nevloace, (Joi, 15 decembrie 2016, 18:02)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        de o consultanta si nitel sprijin,de inalta clasa,gratuit?Cum stai cu ITP-ul?
    • +17 (17 voturi)    
      insul vorbeste sincer (Joi, 15 decembrie 2016, 15:04)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      din experienta traita pe propria-i piele caci figura o demonstreaza cu prisosinta..
    • +21 (21 voturi)    
      Depresia poate avea consecinte grave... (Joi, 15 decembrie 2016, 15:20)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Dupa cum se observa, la el a avut... :-)
    • +6 (6 voturi)    
      Groh-groh asta precis e specializat si el (Joi, 15 decembrie 2016, 22:37)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      in operatiuni gen Malaxa.Numai sa vrea cineva sa-l caute. Deocamdata, in provincie, DNA nu prea exista sau, daca exista, este in cardasie cu mafia locala. Iar in Iasi, P$D-ul și influenta Moscovei ii permit sa guite linistit.
    • +2 (2 voturi)    
      E un pacient (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:43)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      care se crede director. Vecin de pat cu pacientul Napoleon.
      Nu prea se aplica terapia moderna la Socola ! Vin bolnavii cu delir florid, si asa raman.
  • +44 (46 voturi)    
    Oprisanu (Joi, 15 decembrie 2016, 14:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Figura se potriveste perfect cu caracterul lui porcin.Un ticalos impostor si traseist, complice la toare mizeriile din sistemul sanitar CRIMINAL românesc
    • +18 (18 voturi)    
      numele porcin este inrudit cu Porcin de VN? (Joi, 15 decembrie 2016, 14:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      are fizionomia lui Brejnev inainte de Ignat !
  • +32 (32 voturi)    
    No (Joi, 15 decembrie 2016, 14:34)

    mitg [utilizator]

    N-o fi director la nebuni degeaba ;)
    • +20 (20 voturi)    
      Asta umbla cu urna mobila (Joi, 15 decembrie 2016, 14:58)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Socola e mai degraba o filiala a PSD. E si greu sa faci deosebirea intre spitalul de nebuni si organizatiile lor de partid. Mai ales cand vezi pe cine trimit pe la emisiuni...
  • +31 (31 voturi)    
    Daca-i medic ... (Joi, 15 decembrie 2016, 14:37)

    NicolaeA [utilizator]

    de ce nu se trateaza !
    • +12 (12 voturi)    
      au scapat PSD-istii de la balamuc? (Joi, 15 decembrie 2016, 16:57)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      PSD-istul asta imi aminteste de filmul Shutter Island in care un baiat se credea doctor la balamuc dar de fapt era un pacient, asa si cu PSD-istul asta - sigur e directorul?
  • -40 (40 voturi)    
    Pe la Socola este indicat sa treaca si (Joi, 15 decembrie 2016, 14:37)

    xrogo [utilizator]

    Johann,depresia si sentimentul de neputinta ii afecteaza gandirea,avem nevoie de un presedinte valid!
    • +19 (19 voturi)    
      Vezi poate te ajuta si pe tine (Joi, 15 decembrie 2016, 15:19)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      sa scapi de "sindromul chinezesc" ca de prostie nu te pot vindeca :-)))))
  • +34 (34 voturi)    
    Un cretin sinistru!!!! (Joi, 15 decembrie 2016, 14:38)

    triciupa [utilizator]

    Atat...
  • +30 (30 voturi)    
    /// (Joi, 15 decembrie 2016, 14:38)

    hmara [utilizator]

    Mistocareala de 2 bani, de maidan.
    Spiritual baiatul acesta.
    Indrazneste sa crezi in Romania.
  • +31 (31 voturi)    
    By Socola (Joi, 15 decembrie 2016, 14:44)

    Games_of_RO [utilizator]

    Domnule director by Socola ... probabil inainte erati si dvs un pacient de la Socola si in urma voturilor cu o prezenta de 100% a pacientilor ati ajuns director pe acolo.
  • +28 (28 voturi)    
    sigur nu e un pacient? (Joi, 15 decembrie 2016, 14:49)

    bogdan1477 [utilizator]

    In general se zice ca nu e bine sa te legi de fatsa omului... Da' asta loa cum arata, ai putea jura ca e un pacient de la socola care se viseaza director...

    Oricum, o consultare cu vitselul ala ori te binedispune, ori te baga si mai tare-n depresie, cind vezi cine te-a invins.
  • +13 (15 voturi)    
    pork alert (Joi, 15 decembrie 2016, 15:16)

    muciflenduri [utilizator]

    Porcaletele se risca, uita ca vine in curand craciunul si sunt sacrificati porcii. O fi depresia nasoala, dar nici obezitatea morbida nu e de ici, de colo.
  • +14 (16 voturi)    
    Omul e deștept. (Joi, 15 decembrie 2016, 15:25)

    BokassaOficial [utilizator]

    Probabil între primii trei în topul pesediștilor deștepți.
    Pesedistul deștept se cunoaște după gușă.
    (deștept după standardele lor: adică 'oț, șmecher, dibaci).
  • +17 (17 voturi)    
    lol (Joi, 15 decembrie 2016, 15:52)

    sorvas [utilizator]

    Asta zici ca e unu care l-a mancat pe adevaratul director al institutului :))
  • +12 (14 voturi)    
    Raspunsul tot la porcalan e (Joi, 15 decembrie 2016, 15:54)

    Wanheda [utilizator]

    Elimini CAUZA depresiei, elimini PSD de pe podium si scoti din depresie o tara intreaga.
  • +10 (10 voturi)    
    sa ne amintim de "victoriile" PSD (Joi, 15 decembrie 2016, 15:59)

    TDragos [utilizator]

    Sa intelegem ca Geoana si Ponta au stat internati vreo 6 luni? Va rugam sa ne dati mai multe detalii…se pare ca la Ponta ati gresit “reteta”….nu prea a functionat terapia.
  • +10 (10 voturi)    
    Ferma animalelor (Joi, 15 decembrie 2016, 16:00)

    NWalker [utilizator]

    strikes back!
  • +11 (11 voturi)    
    mosuleee, (Joi, 15 decembrie 2016, 16:01)

    nesuferitu [utilizator]

    poza aia este din' launtru nu? cum dracu' ai sarit gardu'?
  • +11 (11 voturi)    
    Un Mengele al PSD-ului (Joi, 15 decembrie 2016, 16:17)

    neagoe [utilizator]

    Nu m-aș mira să fi făcut și acest PSD-ist experimente pe oameni ca Mengele-Burnei.
  • +11 (13 voturi)    
    Are dreptate, dar... (Joi, 15 decembrie 2016, 16:26)

    reiand [utilizator]

    Și obezitatea poate să aibă consecințe grave. De nesimțire, aroganță și prostie nu mai vorbesc. Uitați-vă pe pagina lui de Facebook, postează poze haioase cu pisici, parcă ar fi un boboc de liceu. Dacă ăsta e directorul celui mai mare centru de psihiatrie din Moldova, vai și amar de pacienți.
  • +9 (11 voturi)    
    un grobian (Joi, 15 decembrie 2016, 16:43)

    pardalian [utilizator]

    ca toti pesedistii..
  • +10 (10 voturi)    
    Nu se poate (Joi, 15 decembrie 2016, 16:46)

    ac [utilizator]

    Doctor sustinator PSD? In Iasi? Imposibil.
    A, de fapt toti doctorii din Iasi sint pesedisti, uitasem.
    • -2 (2 voturi)    
      nu mai rade de noi iesenii (Vineri, 16 decembrie 2016, 10:48)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui ac

      Ca azi toata tara e Psd in caz ca nu ai remarcat.
      • +3 (3 voturi)    
        45% nu inseamna toata tara (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:11)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        Daca ai remarcat!
        • +2 (2 voturi)    
          45% din 40% (Vineri, 16 decembrie 2016, 23:57)

          UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Vreo 17% ca de obicei.
          Oameni n-au inteles inca ce valoare are votul lor si nu-si misca sictirul la urne..
      • +1 (1 vot)    
        Sint iesean (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 23:15)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        Si cunosc ce se intimpla. Ce-ai vrea, sa spun ca Burlui nu era pesedist cind era? Asta e.
  • +12 (14 voturi)    
    Chiar e director? (Joi, 15 decembrie 2016, 16:53)

    PaulSöze [anonim]

    dupa moaca pare pacient...
  • +7 (7 voturi)    
    parca... (Joi, 15 decembrie 2016, 16:54)

    andreiu [utilizator]

    Parca n-as vrea sa citesc stiri din astea aici. Daca stam sa cautam poate ca o sa gasim multe specimene din astea din toate taberele. Ograda internetului e mare.
    Poate ca gluma e buna daca n-ar fi dureroasa si poate ca putin "awareness" pt. aceasta boala urata (depresia) nu strica.
    Dar omul asta nu face decat sa accentueze confuzia intre o stare de deprimare temporara si o boala ingrozitoare.
  • +9 (9 voturi)    
    Nu stiu voua (Joi, 15 decembrie 2016, 18:06)

    persuasiv [utilizator]

    dar mie imi plac zidurile masive din fundal.
    • +8 (8 voturi)    
      copie fidela a celor de la Kremlin (Joi, 15 decembrie 2016, 18:41)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      doar il vezi pe porcalan ce mandru ii...roman P$D ist
      • +4 (4 voturi)    
        Dupa cum se vede (Joi, 15 decembrie 2016, 20:11)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        e buna zicala:Daca taceai,filozof ramaneai.Bag mana in foc pentru faptul ca cineva regreta nespus de mult ca nu si-a vazut de treaba.
  • +2 (2 voturi)    
    Inspirat de Trump (Joi, 15 decembrie 2016, 20:18)

    Setalcott [utilizator]

    Radeti voi, radeti, dar aici e vorba de treburi serioase

    http://www.redstate.com/jimjamitis/2016/11/16/federal-employees-depressed-trump-victory-offered-counseling-sick-leave/
  • +5 (7 voturi)    
    Deontologie (Joi, 15 decembrie 2016, 20:55)

    RaduMuntean1 [anonim]

    Este deontologic oare ca directorul unui institut de psihiatrie sa foloseasca o tulburare psihologica atat de des intalnita si de sensibila, depresia, pe care se presupune ca ar trebui sa o trateze, in scopul unor ironii care tin de adversarii politici ai partidului caruia ii este simpatizant? Raspunzandu-i in aceeasi nota, eu cred ca ar trebui consultat si dansul, gluma pe care incearca sa o faca mi se pare o marlanie fara niciun rost.
    • +2 (2 voturi)    
      pentru Radu Muntean (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:21)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui RaduMuntean1

      Ai dreptate. Poate nu e doar un porc lacom care a devenit obez din cauza nesimtirii cu care baga in el. Poate sufera cu glandele ?
      Sa-i recomnadam un consult endocrinologic ?
  • +3 (3 voturi)    
    asteptam demisia (Vineri, 16 decembrie 2016, 9:04)

    eucomentez [utilizator]

    Asteptam demisia, isi bate joc de oamenii bolnavi care sunt internati acolo, pe banii statului.
  • -3 (3 voturi)    
    a iesit psd (Vineri, 16 decembrie 2016, 10:49)

    Toni_Romania [utilizator]

    ...pt. ca peneleul e varza (mai varza ca pesede) - de aia
  • +2 (2 voturi)    
    acest gigi (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:37)

    Toni_Romania [utilizator]

    Are leafa de 10.000 lei, ca focu
    • +2 (2 voturi)    
      fara shpagile din licitatii (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      10.000 sunt pentru hamburger...