UPDATE Alina Gorghiu isi depune demisia de la conducerea PNL, dar ar putea ramane presedinte interimar. Formula finala, decisa marti

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Luni, 12 decembrie 2016, 14:25 Actualitate | Politic

Alina Gorghiu
Foto: Hotnews
Presedintele PNL Alina Gorghiu a anuntat luni ca isi depune mandatul din fruntea partidului, iar conducerea interimara urmeaza sa fie decisa in cursul zilei de luni si finalizata marti, intr-o sedinta a Biroului Politic National. Pe de alta parte, Gorghiu ar putea ramane interimar pana la congresul partidului, care ar urma sa aiba loc la jumatatea lunii februarie.

UPDATE Potrivit unor surse liberale, si secretarul general Ilie Bolojan si-a depus mandatul, insa, pana acum, nu si Cristian Busoi liderul PNL Bucuresti - organizatie care a obtinut 12%.

Declaratiile lui Gorghiu (aceasta nu a dorit sa primeasca intrebari de la presa):

  • "Dati-mi voie din nou sa multumesc electoratului de dreapta care ne-a acordat increderea si voturile
  • Votul convarsitor s-a dus inspre PSD, dati-mi voie sa recunosc victoria PSD. Au un program de guvernare care presupune multe promisiuni.
  • PNL din opozitie se va asigura ca viitorul guvernurlui il va duce la indeplinire. Vom face opozitie curata, ferma.
  • I-am informat pe colegii mei ca pentru mine nu exista alt gest decat cel al depunerii mandatului. A fot o onorare pentru mine sa fiu presedintele PNL 2 ani de zile, sa colaborez cu toti din interiorul partidului ii asigur ca voi face asta in continuare.
  • Vreau sa va informez ca sunt si alti lideri din conducerea partidului care isi asuma aceeasi atitudine. (n.r. - nu a precizat cine sunt acestia)
  • La ora 18 voi avea o discutie cu primele 20 de filiale pentru ca maine asa cum va spuneam la ora 12.00 vom avea BPN.
  • Le voi propune colegilor mei sa convocam rapid Conventia Nationala a partidului, forul care organizeaza alegerile in PNL. Sper sa se poata la jumatatea lunii februarie
  • In mod cert, este nevoie sa se stabileasca o noua conducere a PNL, legitima, de un nou start, de stabilitate, de coerenta si de una act politic eficient.
  • Tot maine in cadrul BPN se va decide formula de interimat.
  • Obiectivul pe care mi-l propun acum pe final de mandat - solidaritatea PNL. Mi-as dori ca toti colegii mei sa ramana uniti in aceasta formula
  • Chiar daca astazi vedeti un psd la procentele pe care le-ati obtinut in alegeri puteti constata ca PSD face si alte lucruri mai neplacute la guvernare.
  • Vom depasi acest soc electoral, acest scor deloc placut."

Liderii PNL se reunesc in sedinta, la ora 18.00, cu liderii filialelor judetene care au obtinut un rezultat peste media nationala. Este vorba deci despre Arad, Alba, Bihor, Bistrita-Nasaud, Botosani, Brasov, Calarasi, Caras-Severin, Cluj, Constanta, Hunedoara, Ilfov, Prahova, Salaj, Sibiu, Suceava, Timis, Vaslui, Vrancea si diaspora. Acestia vor discuta formula de interimat la conducerea partidului.

Varianta cea mai plauzibila este cea in care Gorghiu ramane presedinte interimar, desi aceasta a transmis liderilor ca nu isi doreste acest lucru, intrucat nu se gasesc atat de rapid solutii pentru conducerea PNL. Un vot asupra acestei decizii va fi dat marti in BPN, dupa discutiile de luni seara.
























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

14248 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Bine Alinutza !! (Luni, 12 decembrie 2016, 14:29)

    Carcalete [utilizator]

    Noi, intre timp, am infrant !!
    • +13 (13 voturi)    
      au infrant, n-au infrant, ei se lupta (Luni, 12 decembrie 2016, 15:57)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui Carcalete

      si se lupta sa-si puna psd programul in aplicare -" PSD are un program de guvernare care presupune multe promisiuni. PNL, din opozitie, se va asigura ca viitorul guvern il va duce la indeplinire."
      alinuta inca se crede in USL :)
      • 0 (4 voturi)    
        exista O SANSA ! (Luni, 12 decembrie 2016, 17:04)

        Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        si anume sa fie un Guvern de MARE COALITIE care sa includa PNL, ALDE, PMP, USR si UDMR toti fara PSD

        ei toti au in procent mai mult decat PSD singur !


        Daca reusesc sa coopteze ALDE oferindu-le orice isi doresc, pot face un guvern non PSD !



        Toate aceste partide PNL, PMP, ALDE ar trebui sa inteleaga ca nu mai este loc de canibalizare intre ei, ci procentele in viitor care le pot castiga SUNT DOAR DE LA PSD !

        Astfel izoland monstru PSD aceste partide vor avea sansa sa creasca la viitoarele alegeri !!!

        Altfel PSD va domina nu cu 50% ci cu 65-70% !!! si atunci LA REVEDERE democratie in ROmania (de facto) !
        • -2 (2 voturi)    
          ar fi ideal dar e Piratul care spurca (Luni, 12 decembrie 2016, 17:50)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          Bulionul acolo..asa ca NICI o sansa !
        • +2 (2 voturi)    
          Marea Coalitie sau (Luni, 12 decembrie 2016, 18:19)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          Mos Craciun
        • +2 (4 voturi)    
          imposibil (Luni, 12 decembrie 2016, 18:53)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          alde e subsidiara psd iar cu udmr au batut palma de mult.
          iar pmp? vax nula base.marinelu-i fericit ca are imunitate. din postura de parlamentar, impreuna cu dragnea, tradiceanu si hunor vor pune bazele unei actiuni de "protezare dentara" a DNA, lasand-o in cel mai scurt timp fara colti. amnistierea va fi scopul lor principal, imediat dupa legiferarea noului parlament. in niciun caz guvernul si bunastarea prostanului care i-a votat.
      • +3 (3 voturi)    
        PNL nu are cel mai mic plan (Luni, 12 decembrie 2016, 18:01)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        pentru situatia asta.Sunt o adunatura de propagandisti de partid.Pentru orice partid.Nu au culoare si nu au ideologie.Stiu sa dea din gura si sa jmechereasca discursuri.Te fac din vorbe cum se spune la mahala.Din cauza asta PNL nu mai poate nimic.Nu are ideologie.Nu poate misca lumea la vot.Pana acum PNL si PDL au trait politic din votul anti PSD.Iata ca votul anti PSD nu mai este de ajuns.Si nu a mai iesit lumea.De aia a castigat asa major PSD,ca nu a mai iesit lumea la vot anti PSD ptr ca s-a saturat de lichelele din PNL si PSD care dupa ce ajungeau in Parlament pe vot antiPSD se dadeau la furaciuni cu totii si isi bateau joc de voturi.Acum PNL a ramas cu simpatizantii cati sunt.La PSD au iesit bugetarii si a fost deajuns.S-a vazut de la locale ca nu o sa mai fie vit anti PSD de care sa beneficieze sobolanii de la PNL.Nu le-a pasat,se credeau la adapost.Si sunt in continuare.Ca cei vinovati de situatie s-au ales si iar mananca in Parlament 4 ani.Degeaba isi da demisia,va fi in parlament.Vina lor este ca i-au adus pe PSD la guvernare si i-au bagat in parlament cu scorul asta.
      • +4 (4 voturi)    
        exista (Luni, 12 decembrie 2016, 18:47)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        multa ironie in afirmatia "PNL, din opozitie, se va asigura ca viitorul guvern il va duce la indeplinire."
        aduceti-va aminte cand unul din parlamentarii psd, autor al legii salarizarii pe ultima 100 de metri, a fost intrebat de unde va acorda guvernul majorarile salariale, cerandui-se sa precizeze cum e si normal, sursa majorarilor, a raspuns : "din buget".
        ei, acuma chiar psd va trebui sa gaseasca sursa banilor, ca doar ei vor forma guvernul.
        dragnea probabil ca nu stie vorba : "ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea chiar sa ti se intample".
    • +3 (3 voturi)    
      Discurs de coafor (Luni, 12 decembrie 2016, 18:21)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui Carcalete

      Alinuta are discurs de coafor.Parca discuta cu coafeza ca i-a ars parul da nu-i nimic ca creste.Ce a retinut este ca scorul nu este "deloc placut".A fost presedinte PNL 2 ani.S-a vazut ce a reusit.A adust PSD pe culmea gloriei.A reusit Alina si gasca ei de veleitari de genul guzganului Busoi sa faca minunea minunilor si sa stea acasa lumea dezgustata de prostia si lecelismul lor.Ei credeau ca au la dispozitie o mare masa de alegatori,cei care votau raul cel mai mic,anti PSD.Nu i-au mai pacalit.S-au dezgustat pana si acestia si au stat acasa.Cu aceasta ocazie a reusit PSD ce nici ei nu sperau.Alinuta si Busoi au reusit.Pot migra la PSD ca si-au facut treaba,
  • -9 (17 voturi)    
    Acum ... (Luni, 12 decembrie 2016, 14:32)

    cadian [utilizator]

    ar trebui ca Ciolos sa se implice la PNL
    • -30 (40 voturi)    
      Sigur ca da. 20% e prea mult, asa-i? (Luni, 12 decembrie 2016, 14:51)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui cadian

      "ar trebui ca Ciolos sa se implice la PNL"
      ===================

      Nici acum n-ai priceput cat rau a facut PNL-ului acest Ciolos-Soros? Sau consideri ca trebuie sa-i mai scada scorul PNL-ului?
      • +10 (18 voturi)    
        ariel... (Luni, 12 decembrie 2016, 15:24)

        nordus [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Esti sigur ca n-ai gresit site-ul? Ciolos-Soros? Bine te-au mai spalat pe creier.
      • +4 (6 voturi)    
        Intotdeauna voi prefera un prim ministru tehnocrat (Luni, 12 decembrie 2016, 16:39)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        decat unul din randurile PSD de genul celor pe care i-a promovat acest partid.
        • +3 (5 voturi)    
          Nu asa (Luni, 12 decembrie 2016, 17:01)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Premierul n-ar trebui sa fie tehnocrat, ci un politician cu greutate, capabil sa tina in frau o majoritate parlamentara. Si cu o raspundere politica clara si fara niciun echivoc.
          Dar ar fi excelent daca ministrii ar fi tehnocrati (in loc loc de oameni de partid). Fiecare dintre ei sppecilisti in domeniile pe care le primesc in gestionare.
        • -4 (4 voturi)    
          Da,da "tehnocrat" (Marţi, 13 decembrie 2016, 4:45)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Acest biet (sarac cu toate cele) numit Ciolos a convins romanii doar ca ipocrizia lui e intrecuta de marlania aroganta. Romanii normal la cap au votat in consecinta. Ceilalti cred inca in povesti de Craciun, cu premierul tehnocrat sarac si cinstit, cel care, avand venituri lunare de peste 10.000 de euro, nu gaseste 50 de lei sa-si varuiasca casa unde are domiciliul in Romania.
          • +1 (1 vot)    
            Faci cinste PSD-ului (Marţi, 13 decembrie 2016, 13:39)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui newlook

            Cu astfel de jeguri au castigat alegerile.
            Cati romani mai trebuie sa moara ca sa scapam iar de ei?
      • +3 (7 voturi)    
        s-a (Luni, 12 decembrie 2016, 18:54)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        terminat campania, ametitule.
        schimba-l pe "soros" cu "basescu".
    • +10 (16 voturi)    
      părere (Luni, 12 decembrie 2016, 14:54)

      Arl [utilizator] i-a raspuns lui cadian

      Pentru a reveni PNL are nevoie de un lider dur, hotarat, care sa reziste la tavaleala. Ciolos , care nu vroia sa supere pe cineva, nu are ce cauta aici.
  • +11 (13 voturi)    
    Acum (Luni, 12 decembrie 2016, 14:33)

    evoque [utilizator]

    dupa ce a facut totul pentru PSD. Partidele ar trebui sa aiba centre de detentie.
  • +5 (5 voturi)    
    alte demisii... (Luni, 12 decembrie 2016, 14:39)

    Minnie [utilizator]

    Prima de care am auzit azi a fost a lui Claudiu Buciu - la Lugoj. Apoi Robu la Timisoara a zis ca se duce la Bucuresti sa demisioneze in cadrul BPN. Apoi a venit stirea cu dna Gorghiu.
    • +3 (5 voturi)    
      Ar fi frumos ... (Luni, 12 decembrie 2016, 16:18)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Minnie

      ... daca ar demisiona Robu. Da' ma indoiesc.
  • +16 (16 voturi)    
    Foarte bine! (Luni, 12 decembrie 2016, 14:50)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Pana nu vom avea un PNL L I B E R A L, asa cum ii spune numele, nu voi vota eu personal macar, asa ceva. A fost buna miscarea cu dezbararea de infractori, acum este necesar ca sub aceasta titulatura de liberal sa fie liberali! Sa vada la stirile din ziua respectiva cum un parlamentar macar a pledat impotriva si a facut scandal cand se da o lege anti-liberala. Sa simta cel din mediul privat ca sunt unii care il protejeaza si pe el. Sa ii urasca bugetarii lenesi si inutili! Nu sa joace "safe" incercand sa acceada la publicul PSD, pentru ca am vazut ca nu ii iese!
    Si cand avem asteptarile astea cu ce vin domnii liberali?
    1. USL
    2. Sustinerea PSD in Parlament la masuri impotriva firmelor romanesti!
    Pai atunci, domnilor ori cautam altii care sa ne sustina in parlament, ori mergem direct la PSD. Si s-a vazut exodul asta!
    • +1 (15 voturi)    
      Liberali (Luni, 12 decembrie 2016, 15:18)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Daca PNL propunea masuri cu adevarat liberale si progresiste, asa cum se asteptau alegatorii lor - ar fi luat 5%.

      Liberalismul e mort in Romania manelelor, popularei si traditiilor de neam prost.
      • +2 (4 voturi)    
        Cred ca vorbesti prostii! (Luni, 12 decembrie 2016, 18:49)

        Prea_Tarziu [utilizator] i-a raspuns lui HP

        Si iti explic si de ce:
        1. Liberal nu inseamna "cu adevarat progresist" LIBERAL inseamna in primul rand libertate economica si fara retineri morale. PROGRESIST pe de alta parte inseamna mai degraba sustinerea unor drepturi ale omului, unei justitii sociale. Deci chiar dpdv economic inseamna contrariul liberalismului. E mai spre social democratie.
        2. Daca 20% din Parlament se crizeaza cand ii sunt atinse libertatile economice celui care lucreaza in mediul privat atunci atinge pozitiv macar cei 3 mil de angajati in privat si pe cei care au afaceri. Deci nu poti spune ca ar lua 5%. Cand privatul ar vedea in PNL portavocea lor, ar da ei liber angajatilor si i-ar indemna sa voteze! Cand PNL le baga POS-uri pe gat normal ca nu fac asta!
        3. Pe langa componenta economica liberalismul are si una morala si propovaduieste lipsa de retineri morale. Sa nu uitam ca poporul roman nu este unul moral. Da este unul ipocrit, fricos de-aia se duce la moaste, dar nu moral. Un personal care sa-si asume amoralitate, vedeti de ex. Basescu in paralel cu sustinerea a 3 milioane de privati si a patronilor lor ar capta altii pe langa. Ce PSD-istii sunt morali?
        • 0 (2 voturi)    
          Lol (Luni, 12 decembrie 2016, 23:00)

          HP [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

          Habar n-ai, la fel ca marea majoritate a astora de comenteaza de pe margine.

          Ideologia NU are de-a face doar cu politicile economice, dimpotriva - componenta sociala este cea mai importanta.

          Mai mult, cred ca ai ajuns sa confunzi conceptul de liberalism cu "dreapta".

          Poti fi liberal de stanga foarte bine.

          Poti fi liberal pe partea sociala (stanga), prin sustinerea drepturilor omului, a minoritatilor, a egalitatii in avantaje a tuturor indivizilor.

          In acelasi timp poti fi liberal pe partea economica (dreapta), prin sprijinirea antreprenoriatului, taxe mai mici pentru producatori, etc.

          Un exemplu sunt democratii americani din mandatele lui Obama si Clinton - se numeste social-liberalism, si e foarte bun.

          La noi, PNL - e de fapt o varza populista.

          Masuri economice de dreapta ? Unde ? Pai PSD, daca se tine de ce au zis, sunt dreapta pura.

          Ponta, cat a fost el de plagiator, a implementat niste masuri de dreapta excelente.

          Nu ma crezi, doar asa de-al dracului, ca faci icter cand auzi PSD, ca asa stii tu, ca trebuie sa fii contra ?

          Pai du-te intreaba antreprenorii, patronii de firme - vezi ce parere au despre scaderea CAS-ului, a CASS-ului.

          Intreaba-i si despre impozitul progresiv bagat de PDL si PNL, de au inchis 50.000 de IMM-uri.

          Ba, voi ne credeti prosti ?

          Du-te ba, in Asia, cu vrajelile astea anti-gay, anti-imigranti, pro-biserica, pro-familie.

          Aici e Europa. Si Europa e bazata pe cu totul alte valori decat vreti voi cu porcii si cu crucile si cu legionarii.

          De fapt, nu stiu de ce ma obosesc - s-au vazut rezultatele, si o repet: daca PNL propunea niste masuri progresiste - lua multe voturi.

          Asa, au facut un rahat "pro-familie". In 2018 vor deveni al doilea PNTCD.
  • +15 (17 voturi)    
    O incapabila, superficiala, rusine cui a numit-o! (Luni, 12 decembrie 2016, 14:56)

    Maniu [utilizator]

    rusine PNL. V-am votat la senat - nu cunosteam un singur nume de-acolo, la CD am votat USR, dar ati fost catastrofali de cand ati pierdut Bucurestii.
    • +12 (18 voturi)    
      Pnl (Luni, 12 decembrie 2016, 15:20)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Pnl e catastrofal din 1990 incoace. Pacat ca nu ai remarcat.
      • +4 (4 voturi)    
        PNL - partidul creat de Iliescu (Luni, 12 decembrie 2016, 20:02)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        In decembrie 1990 un avion militar s-a deplasat la Paris de unde l-a adus de urgenta pe Campeanu, sa fabrice Partidul Liberal. Securistul Campeanu, care avea sarcina de a dezbina diaspora, a fost insarcinat de Iliescu sa creeze acest partid fantoma, ca o contrapondere la PNT, infiintat de Coposu si care i-a dat fiori reci in spinare kgb-istului Ilici. In timpul anilor PL s-a schimbat, s-a divizat, s-a reunit, a adunat si cativa(putini) liberari autentici, dar matricea lui de baza este comunisto-securistica. Majoritatea liderilor sunt din acelasi aluat cu P$D-istii si au aceeasi origine. Pana nu sunt demolati toti liderii tip lichea ai PNL nu se poate face nimic cu acest partid. Busoi sau Munteanu, primari la Bucuresti???? Nu au fost astea semne al cardasiei P$D-PNL ??? Si nimeni nu a platit pentru aceste stupizenii - de fapt nu era o stupizenie ci un blat. Si acum, ca si in 1990, PNL nu este decat o butaforie menita sa serveasca intereselor mafiei securisto-comuniste.
  • -8 (12 voturi)    
    Vinovatul (Luni, 12 decembrie 2016, 14:57)

    Vladescu [utilizator]

    Iohannis e vinovat de această înfrângere; pe el lumea nu-l vrea si.... partidul a tras ponoasele
  • +10 (12 voturi)    
    Demisiile (Luni, 12 decembrie 2016, 15:02)

    talos [utilizator]

    ar fi trebuit sa curga dupa "rezultatele istorice si de exceptie" de la locale. Intr-un final apoteotic pe Blaga l-a insfacat DNA-ul iar Gorghiu si-a amintit ca e totusi o doamna onorabila si are copil acasa. Daca ar fi facut-o din timp si nu ar mai fi sunat pe la usile copiilor singuri acasa sa le explice cum e cu Ponta si cu Dragnea poate mai dregeau ceva si nu o dadeau de gard in halul asta. Acum, dupa ploaie chepeneag...
  • +5 (7 voturi)    
    "...dar ar putea ramane presedinte interimar." (Luni, 12 decembrie 2016, 15:09)

    adi_69 [utilizator]

    Asta e foarte tare !
    Dar nu este nimic nou.
    Dupa alegerile europarlamentare, prim-vicepresedindele PNL, Klaus Jonahis si-a dat demisia "de onoare" asumeandu-si rezultatele slabe. Aceasta l-a fortat pe presedintele PNL, Antonescu, sa faca acelasi lucru. Dar, surpriza ! Presedinte interimar, cu misiunea de refacere a partidului, a fost ales proaspat demosionarul Johanis (probebil pentru rezultate deosebite...)
  • +6 (8 voturi)    
    hai sa lasam emotia deoparte (Luni, 12 decembrie 2016, 15:17)

    Scotty [utilizator]

    Am alta parere ... ne dam demisia, ne-o dam, nu sunt sigur ca oricine ar fi fost la PNL, sau cat de liberali ar fi fost, se putea face mai mult.

    Sa fim seriosi, in urma unor locale cu primari alesi nereprezentativ intr-un tur, deci un sistem de vot care descurajeaza ... orice vreti voi, PSD s-a mobilizat exemplar si cu ajutorul posturilor de propaganda, scenariu identic cu cel al anilor '90, "nu ve vindem tara", acum sa ne luam tara inapoi si alte prostii, i-au convins pe parintii nostri "sa ne stabileasca" inca odata viitorul.

    Cu o asa-zisa dreapta divizata, cu o coada de topor ALDE, cu USR, PMP, eu zic ca PNL-ul nu avea cum sa obtina mai mult la aceste parlamentare.

    Cine poate convinge cineva vreun votant PSD de ceva, atata timp cat lui nu ii pasa de nici un fel de argument moral, sau de bun simt, astia sunt oamenii, poate ca traim intr-o bula. Poate ca peste 20 de ani va fi altfel, momentan nu cred altceva.

    Singurul lucru bun ca am scapat de "independenti".
  • -11 (21 voturi)    
    Mme Clotilde nu i urmeaza exemplul? (Luni, 12 decembrie 2016, 15:19)

    Toni_Romania [utilizator]

    ---
  • +3 (5 voturi)    
    Nigela Farage de Dâmbovița (Luni, 12 decembrie 2016, 15:35)

    ww [utilizator]

    asa a plecat si ala la o zi după dezastru.
    "Maurul şi-a făcut treaba, maurul poate să plece".
  • +6 (8 voturi)    
    ! (Luni, 12 decembrie 2016, 16:11)

    Kpriciu [utilizator]

    Sunteti praf!! Noi TOTI suntem praf! Tara este PRAF !!!
    Vom disparea ca natie in cativa zeci de ani!...
  • +1 (7 voturi)    
    FACETI LOC FACETI LOC (Luni, 12 decembrie 2016, 16:16)

    vodatepes [utilizator]

    Faceti loc domnule Sova si Ponta ca vine Alinuta pe banca acuzatilor cat de curand.
  • +2 (8 voturi)    
    Alinutzo nu pleca, ca te "pisca" justitia,la ce... (Luni, 12 decembrie 2016, 16:20)

    Plagarus [utilizator]

    ......potlogarii ai facut !!!
  • +6 (6 voturi)    
    pa (Luni, 12 decembrie 2016, 16:30)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    du-te tare, du-te invartindu-te... tu si gasca ta de incompetenti fandositi...
  • +10 (10 voturi)    
    Blatistul PNL a primit ce a trebuit (Luni, 12 decembrie 2016, 16:30)

    transalpinarum [utilizator]

    Acum a venit nota de plata pentru BLATUL cu PSD de la locale. Aveti primari penali PNL si vi se rupe, d-asta nu am votat si nu voi mai vota PNL. Sunt reprezentat in parlament, chiar daca partidul care l-am votat intra in opozitie, dar sa speram ca e primul pas.
  • +10 (10 voturi)    
    Ai avut o sansa uriasa si ti-ai batut joc (Luni, 12 decembrie 2016, 17:06)

    Comentatorul-x [utilizator]

    Dupa Colectiv si dupa guvernarea Ciolos puteai, draga Alina, sa scoti tu cu PNLun scor de peste peste 40%. Dar pentru asta ar fi trebuit sa cobori in arena si sa lupti, sa te zbati, sa arati romanilor ca le esti aproape.
    Tu, in spatele ochelarilor tai de lux, si cu o atitudine de primadona, ai murmurat ceva, neinteligibil, Credeai ca PNL e un brand care acumuleaza singur ? Ca Ciolos e reteta de succes ? Te -ai insleat. Cu Busoi si Chereches ti-ai imaginat ca cei castiga electoral ? Alina, PNL-istii sunt inteligenti si ti-au tras o palma. Meritata.
    E o rusine acest scor electoral. Iti va ramane numele lipit de aceasta umilinta. Vei fi amintit ca cel mai slab lider din istoria partidului.
    Ai fost o greseala. Mult prea tanara, fara realizari notabila, fara anvergura de lider, fara putere de munca.
    Pleaca, fara interimat. Fara nimic. Du-te si gata.
  • +8 (8 voturi)    
    mda... (Luni, 12 decembrie 2016, 17:21)

    liviu_ [utilizator]

    vb. aia... i-am batut de s-au kkt pe noi...

    dupa ce a iesit Iohannis presedinte... un sef CAPABIL de partid facea ca pnl sa castige alegerile astea fluierand... cu un sef la PNL CAPABIL acum psd era in deriva (cum a si fost dealtfel dupa ce a pierdut prezidentialele!
    dar noi ne-am procopsit cu alinutza...
    la fel cum ponta a reusit sa piarda niste alegeri pe care nimeni nu credea ca le poate pierde... alinutza a reusit sa faca un partid care avea sanse sa ia 35-45% din voturi fara probleme... sa castige doar 20%...
    la mai mare!
    bine macar ca si-a dat acum demisia si nu a mai lungit-o inca 2-3 luni!

    ce sa zic... speram ca ce o sa strice in urmatorii 4 ani psd sa nu fie ireversibil... dar tare imi e ca justitia nu o sa aiba sanse de scapare, evident toata (posibila) crestere economica o sa se duca in pomeni si nu in investitii...
    sper sa ma insel, dar imi e teama ca ne asteapta vremuri cacacioase... si ca romanii tocmai au votat ca Romania sa se intaorca in urma cu 10-15 ani!
    felicitari! dar eu ma gandesc f serios sa ma car de aici... nu sunt vampir sa am suficient timp sa astept sa se dezvolte si tarisoara asta!
  • +4 (4 voturi)    
    Run, femeie! (Luni, 12 decembrie 2016, 18:58)

    mcv [utilizator]

    Nimeni nu se deranjeaza sa o taxeze pe aceasta penibila fiinta pentru enormitatile debitate.
    Ne spune astazi cum peneleul ei se va asigura ca PSD va duce la indeplinire promisiunile din programul de guvernare! Ati auzit? Adica, peneleul, din opozitie, se va asigura ca PSD va ingropa tara, punand in aplicare promisiunile din programul de guvernare, acele promisiuni pentru care partidul doamnei s-a luptat sa ne arate cat sunt de toxice pentru tara! Nu stiu de ce-mi pierd vremea!
  • +2 (2 voturi)    
    Bravo (Luni, 12 decembrie 2016, 20:35)

    sondel [utilizator]

    Alina! in orice situatie o vezi cu zambetul pe buze si gata sa ne informeze ce mai face peneleul...draguta indiferent de subiect !
  • +1 (1 vot)    
    Alinuta... (Luni, 12 decembrie 2016, 21:05)

    Irina25 [utilizator]

    ...ai spulberat sperantele basistilor-aripa tanara...
  • 0 (2 voturi)