Traian Basescu, atac la Andrei Plesu: O minte sclipitoare, dar are o mare infirmitate. Ii lipseste caracterul

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 7 noiembrie 2016, 3:22 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: Hotnews
Presedintele PMP, Traian Basescu, a lansat, duminica seara, un atac la Andrei Plesu, fost consilier al sau in perioada in care era sef al statului: :Andrei Plesu, o minte sclipitoare din care adesea patrund in spatiul public idei geniale. Cu toate acestea, Andrei Plesu are o mare infirmitate. Ii lipseste caracterul", a scris Traian Basescu pe pagina sa de Facebook.

Mesajul lui Traian Basescu:


Infirmul!

Andrei Plesu, o minte sclipitoare din care adesea patrund in spatiul public idei geniale.

Cu toate acestea, Andrei Plesu are o mare infirmitate.Ii lipseste caracterul.

Mi-l aduc aminte pe Andrei Plesu in vremea cand Petre Roman era pe val. L-a sustinut fara rezerve in schimbul unei functii de ministru pana cind Petre Roman a inceput sa alunece catre abisul sondajelor si atunci n-a ezitat sa-l faca pulbere.

Mi-l aduc aminte pe Andrei Plesu in era Emil Constantinescu. Nu mai avea cuvinte cu care sa-i ridice ode, pentru ca spre sfarsitul epocii sa-l faca pulbere.

De mine nu mai vorbim. Laude pe aproape doua mandate, iar azi, pentru Andrei Plesu, sunt nici mai mult nici mai putin decat egalul lui Ghita si partenerul PSD. Conform caracterului a uitat inclestarile formidabile ale celor doua mandate si m-a introdus in propriu-i ventilator al pulverizarii.

Si asta pentru ca a venit vremea altora sa fie proslaviti filosofic. Va veni si randul lor sa fie pulverizati de geniul fara caracter Andrei Plesu, cu siguranta, la momentul declinului popularitatii.
Ce ti-e si cu infirmitatile de caracter. Doctorii nu au proteze pentru ele.

Andrei, nu te ingrijora, sunteti multi care nu puteti fi protezati la caracter.

PS: Acesta este un drept la replica, dupa multe atacuri pe care le consider incorecte.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
10000 vizualizari
  • +8 (36 voturi)    
    win win (Luni, 7 noiembrie 2016, 4:05)

    voxpopulix [utilizator]

    Partea amuzanta este ca amandoi au dreptate :))))))))))
    • 0 (2 voturi)    
      si se merita unul pe altul! (Luni, 7 noiembrie 2016, 19:06)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      .
  • -12 (30 voturi)    
    S-a sculat badica Traian,noul Cuza ?! (Luni, 7 noiembrie 2016, 5:04)

    Plagarus [utilizator]

    La lună, la săptămână, bădica Traian
    Într-o dimineaţă s-a sculat
    Pe cal a încălecat
    Şi la câmp a alergat
    Să vadă de-i grâul copt.
    Bădica Traian loc de arie căta,
    Loc de arie şi-a găsit
    La capătul pământului,
    În bătaia vântului.
  • +7 (23 voturi)    
    In ce ma priveste,l-as asculta.... (Luni, 7 noiembrie 2016, 6:08)

    gigiN [utilizator]

    ...ore intregi pe Andrei Plesu.In ceea ce priveste afirmatia lui Traian Basescu,nu pot sa ma pronunt,dar nici nu cred ca acesta din urma ar excela la ...capitolul respectiv.
  • +12 (36 voturi)    
    mare om mare caracter! (Luni, 7 noiembrie 2016, 6:18)

    Francisc 1 [utilizator]

    te-o fi reevalut mai basica cum l-ai reevaluat si tu pe oprea daca ai uitat , nu ti-e rusine sa vorbesti ? tu esti toata ziua cu aceleasi prostii ca ghita in gura ! cum sa nu fi pus in aceeasi oala?
  • +10 (36 voturi)    
    Formidabil tupeu! (Luni, 7 noiembrie 2016, 6:50)

    Tzepe [utilizator]

    Basescu e ultimul om care poate da lectii de caracter.
    Sa ne amintim doar de urmarea la acel "Petrica, esti cel mai tare!".
  • -1 (19 voturi)    
    Nea Traiane ne lasi... (Luni, 7 noiembrie 2016, 6:54)

    tontu [utilizator]

    .... matale sti foarte bine ca pentru un politician caracterul e un handicap si mi-e greu sa cred ca dupa '89 tara a fost condusa de niste handicapati.
  • -5 (17 voturi)    
    D-le Plesu, (Luni, 7 noiembrie 2016, 8:12)

    John M. [utilizator]

    Proverb american,"Don't tangle with ugly people because they have nothing to lose".
  • -2 (12 voturi)    
    Corect. Este . . . (Luni, 7 noiembrie 2016, 8:43)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . copia fidela, in varianta romaneasca, a UDMR. Ubi bene, ibi patria! Nu are importanta de unde vine caracterizarea.Defectele Presedintelui Traian Basescu nu o anuleaza! Este perfecta!
  • +7 (17 voturi)    
    Asta cu Petre Roman... (Luni, 7 noiembrie 2016, 8:44)

    Prostu' satului [utilizator]

    ... e colosala.
    Citez din memorie: "Esti cel mai tare, Petre, hah, hah, hah..."
    • 0 (2 voturi)    
      Asta cu rasul din citatul tau e chiar colosala, (Luni, 7 noiembrie 2016, 20:47)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

      da-i usor inexacta. E "ha-ha-ha"...

      Ei, hai, sa ne citim sanatosi !
  • +4 (16 voturi)    
    A rezistat mult Marinarul ! (Luni, 7 noiembrie 2016, 9:00)

    Susufler0 [utilizator]

    Dar cand se-apuca el sa spuna despre un om sau sa faca un lucru, totdeauna spune sau face apasat.
  • +4 (12 voturi)    
    in cea va priveste... (Luni, 7 noiembrie 2016, 9:22)

    astronaut [utilizator]

    cred ca sunteti pe cale sa-l depasiti daca nu cumva la-ti si depasit deja !
  • +14 (36 voturi)    
    a imbatranit degeaba (Luni, 7 noiembrie 2016, 9:27)

    prepeleac [utilizator]

    Sa intelegem ca toti cei care l-am sustinut pe mariner in cele doua mandate, chiar stiindu-i slabiciunile pentru nutzi si eba (pentru ca a fost singura stavila in fata viiturii penalilor), iar acum nu mai suntem de partea lui (tocmai pentru ca a intrat in corul penalilor) avem o infirmitate neprotezabila la caracter. Minunata logica, adica tu, care strigai in gura mare hotii la puscarie, iar acum esti de partea hotilor doar pentru ca apropiatii tai nu au fost cei mai cinstiti cetateni, esti un mare caracter, iar noi astia care te-am sustinut tocmai pentruc ca te credeam un om cinsiti, nu mai avem caracter.
    Nea Traiane, sa intelegem ca toti cei care am avut incredere in tine si ne-ai dezamagit avem o ruptura de caracter, iar matale, om de mare caracter, care pupa acum ce a scuipat ieri, ai coloana vertebrala intacta. Vezi ca suntem cateva milioane, nu e doar Plesu sau cei cativa care au avut curajul sa se dezica de tine, nu fara a-ti recunoaste meritele politice. Si stii ce e interesant, s-au dezis de caracterul tau pentru ca au fost langa tine si te-au cunoscut mai bine, ca om. Noi fraierii, am avut incredere in mesajul tau, insa se pare ca mesajul omului Basesu nu prea este congruent cu omul Basescu. Si aici abia intervine ruptura, adica infirmitatea aia de caracter de care spuneai. Stii nea Traiane, se zice ca majoritatea oamenilor imbatranesc degeaba, numai cativa imbatranesc intelept. Te las pe matale sa raspunzi la intrebarea cum ai imbatranit.
    PS Nu cred ca esti cel mai potrivit sa-l plangi pe Petrica, dupa ce i-ai bagat cutitul sub coaste.
    • -5 (27 voturi)    
      Sa ne intelegem! (Luni, 7 noiembrie 2016, 10:48)

      Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui prepeleac

      L-as vota oricand a treia oara!
      • -2 (6 voturi)    
        Dupa ce vezi ca omul nu corespunde mesajului? (Luni, 7 noiembrie 2016, 12:11)

        viorrell [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

        Cum naiba?? Am dat plus fara sa clipesc la comentariul de mai sus, dar acum nu mai inteleg.
        Imi vreau plusul inapoi!
      • 0 (4 voturi)    
        Si ce treaba are votul... (Luni, 7 noiembrie 2016, 22:08)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

        ... cu mesajul preopinentului @prepeleac???
        V-a spus cineva sa nu-l votati pe dl. Basescu??? Dvs. votati pe cine vreti dvs., eventual pe d-na Udrea sau pe dl. Dragnea, e treaba dvs.
        Sau acel "sa ne intelegem" inseamna ca daca dvs, l-ati vota pe dl,. Basescu si-a treia oara asta inseamna musai ca e om de mare caracter?
        • +1 (1 vot)    
          problema e . . . . (Luni, 7 noiembrie 2016, 23:12)

          Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          . . . ca foarte multi dintre Dvs. nu intelegeti mesajul transmis de Dl Basescu in ultimele sale declaratii. E adevarat ca uneori pierde din coerenta, dar firul rosu al declaratiilor sale este acela ca nimeni nu trebuie sa fie lasat sa acumuleze prea multa putere pentru ca acea putere va corupe. In nici un caz nu tine partea hotilor si coruptilor, dar vrea ca cei care pedepsesc sa fie judecatorii si nu procurorii sau alte servicii.El spune ca omul nu este vinovat pana nu este gasit vinovat de catre judecatori si pentru aceasta orice individ cercetat si pus sub acuzare de catre procurori trebuie sa fie tratat cu respectul cuvenit. Adica nu arestari sub lumina reflectoarelor si nu plimbarea presupusului infractor cu catuse la maini prn fata multimii. Atat vrea! Daca Dvs. credeti ca e prea mult va doresc sa aveti parte de timpurile vazute de mine cu ochi de copil prin anii 50. cand daca aveai doi porci in curte erai catalogat drept dusman al poporului bun de deportat si tarat din Banat pana in fundul baraganului din post in post cu catuse la maini si scuipat in fiecare sat prin care treceai . Si asta pentru ca sistemul capatase prea multa putere. Nu stiu daca e om de mare caracter sau nu, dar stiu ca este un om franc ce spune ce gandeste cu multa indrazneala. In ce priveste titlul postarii mele, era o parafraza la primele cuvinte din postarea lui prepeleac.
          • +2 (2 voturi)    
            Ceva pute (sau putred) in Romania. (Marţi, 8 noiembrie 2016, 10:13)

            Lebada Neagra [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

            citand :
            nimeni nu trebuie sa fie lasat sa acumuleze prea multa putere pentru ca acea putere va corupe.

            Domnule Vali,

            at cand pe sticla era Vantu, Voiculescu.. era perfect! Dl Basescu era presedinte jucator FFFactiv.
            Eu vad ca de fapt Dl Basescu plage fix dupa ceea ce nu mai are: Dupa Putere!

            (l-am votat de fiecare data, nu stiu daca si pe viitor).

            //
            Dl Basescu a fost un bun strateg.
            In marile contracte autostrazi, apa si canal..etc., a lucrat in asociere cu dusmanul, pe principiul te faci frate cu dracul ca sa treci puntea. Prin urmare, dusmanul PSD nu va fi niciodata interesat sa scoata pe masa adevarate furaciuni ca sa-l loveasca pe dlBasescu intrucat chiar el PSD-ul ar merge la ”facultate”.

            //
            ”El spune ca omul nu este vinovat pana nu este gasit vinovat de catre judecatori si pentru aceasta orice individ cercetat si pus sub acuzare de catre procurori trebuie sa fie tratat cu respectul cuvenit. Adica nu arestari sub lumina reflectoarelor si nu plimbarea presupusului infractor cu catuse la maini prn fata multimii. Atat vrea!”

            Stimate domn,

            pleaca ai nostri, vin ai nostri... stiti continuarea?
            Ei bine, fix asa.

            Dl Basescu este foarte franc cand acuza pe altii, dar este muult mai putin franc atunci cand este vorba de el. Sau deloc.

            Justutia l-a dus pe fratele la ”facultate”..nu l-am vazut pe Dl TBasescu sa recunoasca spaga dandu-i dreptate justitiei. Nu l-am vazut sa-si asume ceva.
            Sa fi venit sa ne spuna ca el plateste oricum acei bani catre stat, nu catre tiganii aia, pentru ca justitia l-a gasit vinovat pe fratele, si atunci integritatea lui morala zice.. sa retuneze banii.
            Ati vazut asa ceva??
            Eu nu.
            Cu flota aia..n-am inteles niciodata speta, poate si pt ca dosarul a fost muuuult prea discret, asa cum îi place presedintelui.

            In fine. Lumea e razna rau, ce-i al meu e doar al meu, ce-i al tau e si al meu...ma refeream la drepturi.
            Tocmai de aceea nici nu comentez asa des pe politica. O zi buna.
          • 0 (0 voturi)    
            Problema e alta in cazul de fata (Marţi, 8 noiembrie 2016, 13:07)

            Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

            Anume ca sunteti complet pe langa subiect.
            Subiectul articolului si al comentariilor este declaratia d-lui Basescu referitoare la presupusa lipsa de caracter a d-lui Plesu (in contrast, se intelege, cu supraabundenta de caracter a domniei sale); nu e vorba nici despre justitie, nici despre catuse, nici despre arestari sau altceva.
            Si banuiesc ca nu acumularea unei prea mari puteri personale de catre dl. Plesu (?) l-a deranjat pe dl. Basescu.

            Iar daca doriti sa discutam despre alt subiect, de exemplu presupunerea ca "firul rosu al declaratiilor sale este acela ca nimeni nu trebuie sa fie lasat sa acumuleze prea multa putere pentru ca acea putere va corupe", o prima intrebare care se impune de la sine este daca acest fir rosu se refera si la dl. Basescu insusi.
            Pentru ca n-am avut vreodata impresia cum ca dl. Basescu ar fi fost indiferent fata de putere. Dimpotriva, impresia mea e ca domnia sa a fost intotdeauna foarte grijuliu ca ALTII sa nu acumuleze prea multa putere, dar nu si-a pus vreodata problema ca dansul ar putea acumula prea multa...
            E doar o parere, fireste.
            • +2 (2 voturi)    
              :) (Marţi, 8 noiembrie 2016, 17:15)

              Lebada Neagra [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

              caracterul unei persoane se reflecta si in viata persoanala, si in afaceri, si in justitie...etc. Sigur ca, nu avem pretentii sa se pogoare sfintii pe pamant, suntem si noi consienti ca nimeni nu e perfect, problema se pune cam pe unde e granita si daca, sau cand a fost depasita.

              De pe satelitul meu, nu prea inteleg cum este sa fii casatorit cu d.na Basescu si sa ne explici cat de misto este d.na Udrea. (Scuzati limbajul, sunt nitel pe fuga :))...)

              Parerea mea, care pe undeva, pe undeva.. poaate asha fooarte putin se intersecteaza si cu a domneavoastra. :)
      • 0 (0 voturi)    
        iubirea este ... (Vineri, 11 noiembrie 2016, 14:13)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

        ,,,neconditionata???
        • 0 (0 voturi)    
          dvs. tot fără de pereche sunteți? (Duminică, 13 noiembrie 2016, 21:31)

          Apollo12 [utilizator] i-a raspuns lui ..13

          lasați o adresă...să vă trimitem o ursoaică.
          Simplă ! ;)

          Ps. ..doar pentru cunoscători :)
  • +11 (25 voturi)    
    Alaturi de Plesu (Luni, 7 noiembrie 2016, 9:29)

    urbaniesiconstructie [utilizator]

    E normal sa sustii pe cineva atunci cand crezi in el. E normal sa renunti la acel cineva atunci cand te dezamageste. Ce e asa de complicat ?
    Am crezut in P.Roman, Constantinescu, Basescu. Apoi m-au dezamagit. Azi cred in Boc si in Ciolos (sper sa nu ma dezamageasca). Inseamna asta oare ca...nici eu n-am caracter ?... Ca sunt "infirm" ??...
    • +4 (18 voturi)    
      Una e sa crezi in ei, alta e sa te apuci sa-i (Luni, 7 noiembrie 2016, 11:17)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui urbaniesiconstructie

      lauzi si sa le gasesti calitati. Cam asa as traduce eu interventia lui Basescu vis-a-vis de Plesu. Fiindca sint convins ca Basescu nu l-a rugat pe Plesu sa scrie laudativ despre el. Dar Plesu a facut-o. Iar acum scuipa peste ce a scris.
      • +1 (1 vot)    
        S-o fi inspirat si dansul... (Luni, 7 noiembrie 2016, 22:09)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Kecske

        ... de la frecventele reevaluari ale d-lui Basescu...
      • +1 (3 voturi)    
        O curiozitate (Marţi, 8 noiembrie 2016, 1:36)

        anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui Kecske

        Dar dvs, dac-aţi fi persoană publică şi lider de opinie, cum v-aţi manifesta credinţa într-un om în aşa fel încât să-i sprijiniţi cauza? Nu l-aţi susţine vocal? Nu l-aţi lăuda?
        Sau poate că i-aţi trimite bileţele anonime cu mesajul "îmi place de tine! mult succes, îţi ţin pumnii! xoxo".
  • +4 (20 voturi)    
    ha?! (Luni, 7 noiembrie 2016, 10:04)

    nahir [utilizator]

    cine vorbeste de caracter?
  • +7 (25 voturi)    
    hai ca-i tare (Luni, 7 noiembrie 2016, 10:15)

    CRMS [utilizator]

    Daca unul nu te mai sustine dupa ce a vazut ca esti o hahalera inseamna ca e lipsit de caracter ?
    Logica pentru cei cu 5 clase..e clar ca PMP vra sa fure din electoratul PSD.
  • +2 (20 voturi)    
    Hai Base ! (Luni, 7 noiembrie 2016, 10:54)

    da capo [utilizator]

    Basescu are talentul caracterizarilor rapide si memorabile; pe de alta parte n-am auzit pe nimeni sa laude caracterul lui Plesu cu exceptia ferocilor antibasisti care contrazic orice zice Basescu din principiu.
  • -1 (13 voturi)    
    In politica (in politica romaneasca indeosebi ) (Luni, 7 noiembrie 2016, 11:24)

    Susufler0 [utilizator]

    nu prea exista loialitate !

    Am vazut coalitii politice destramandu-se inainte de vreme, am vazut politicieni din acelasi partid stabilind sa demisioneze impreuna iar apoi unul inselandu-l pe celalalt. Exemplele de care vorbesc (USL, respectiv Antonescu si Iohannis) sunt destul de proaspete in memoria noastra iar ele nu au condus la ceva bun nici pt PSD, nici pt PNL.

    Asa-zisa lipsa de loialitate a lui Basescu fata de Roman, ne-a scapat de cei 1000 de ani de pesedism pe care ii anuntase Bombonel !

    Apoi, mai scapati ceva din vedere : relatia Basescu-Plesu a fost aceea dintre un Presedinte si consilierul sau, omul care se presupune ca ii este cel mai de incredere si cel mai apropiat. Faptul ca dupa ce a plecat de la Cotroceni, Plesu nu a publicat o carte cum se obisnuieste in America, in care sa dezvaluie, picanterii ori dedesubturi politice, ori viata de la Cotroceni nu inseamna ca Plesu i-ar fi ramas loial Presedintelui, cata vreme a umplut spatiul tipografic precum si pe cel virtual cu articole mai mult sau mai putin corecte !

    Cred ca pt a observa ce inseamna loialitate in cazul asta e bine sa ne uitam la Dorel Onaca !

    PS. Iar basistilor care s-au dezis de Marinar pt ca ar fi carmit-o
    in problema apararii justitiei si implicit a statului de drept, le spun, nu ca nu stiu ce inseamna loialitate, ci doar ca s-au grabit.
  • +8 (26 voturi)    
    Basescu nu are nivelul moral (Luni, 7 noiembrie 2016, 11:38)

    Bogdan_100 [utilizator]

    de a evalua caracterul lui Plesu. Mai bine s-ar uita i curtea proprie unde caracterul e total absent (de la frati la copii pana la "maestrul" insusi). Cu bune si rele basescu a facut cariera politica tocmai pe lipsa lui totala de caracter.
  • +9 (27 voturi)    
    nu s-a schimbat Plesu, ci Basescu (Luni, 7 noiembrie 2016, 12:24)

    mihai2013 [utilizator]

    Pai nu dl. Andrei Plesu s-a schimbat, bre. Domnia-sa a ramas aproape neschimbat din 1990 incoace. Mereu consecvent cu principiile (nu cu oamenii), mereu egal cu el insusi. Tu in schimb, Basescule, ai evoluat din rau in mai rau, iar acum esti in aceeasi categorie cu Ghita, Ponta si Dragnea.
  • +4 (18 voturi)    
    Nu vom mai avea un presedinte mai bun ca Basescu! (Luni, 7 noiembrie 2016, 13:56)

    Miky60 [utilizator]

    Da, acum este la moda sa il critici pe Traian Basescu, asa este "hipster" si "cool", sa il injuri pe Traian Basescu. Dar, sa ne amintim ca doar datorita lui am reusit sa nu avem P$D-ul si pe Nastase la putere, datorita lui am reusit sa avem un DNA functional si sa avem mari corupti si baroni locali la puscarie.
    E usor sa uiti...
    • -5 (9 voturi)    
      ce amuzant (Luni, 7 noiembrie 2016, 17:15)

      voxpopulix [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      datorita lui a sarit datoria externa de la 15 la 105 miliarde de euro.

      PLus ca DNA a devenit functional abia dupa ce mizeria nu a mai fost presedinte.
    • -3 (5 voturi)    
      da' de unde!! (Luni, 7 noiembrie 2016, 19:58)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      NU "datorita lui am reusit sa nu mai avem PSD si pe Nastase la putere" - ci "datorita" celor care au votat IMPOTRIVA acestora si care au facut eforturi ca sa scape de ei!
      Basescu n-a facut decat sa profite de aceasta sictireala a oamenilor, impotriva PSD, ca sa se catzere unde NU ii era locul! Dupa ce s-a vazut acolo, a facut tot posibilul sa duca lumea cat mai mult de nas - atata tot!
      Nu are nici un "merit"! Tot ce a facut a fost ca sa ramana acolo cat mai mult, sa poata sa-si sprijine proprii hotzomani si cocalari!
      Ce ii era cu adevarat in tartacutza i-a scapat in 2009, cand a luat PSD la guvernare: ca "visul lui" a fost ca PD si PSD sa guverneze impreuna!
      NU toti suntem fraieri, NU toti am uitat! >:

      Cat despre referirea la "caracterul" lui Plesu... s-a si gasit cine sa o faca! Rade ciob de oala sparta! Mai bine s-ar fi abtinut de la a folosi acest cuvant, tocmai el, ilustrarea vie a "lipsei de caracter"! >:
    • 0 (0 voturi)    
      ba io cred ca DA (Vineri, 11 noiembrie 2016, 14:23)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Vom avea un presedinte mai valoros decat Basescu -

      s-a nascut, este printre noi si umbla cu o mapa - stiti despre cine vorbesc?

      Poate o sa dezamageasca si acesta, dar pana atunci putem considera ca cel putin 1 om este gata sa devina un presedinte mai bun decat Basaescu - si mai am in vedere unul, este si mai tanar, si este si frumusel si destept si la casa sa.

      Daca Basescu este considerat cel mai bun presedinte de pana acum este si pentru ca a facut cate ati spus Dvs si inca porbabil altele multe bune. Daca a cazut in dizgratie este pentru ca atitudinea sa fata de coruptie s-a schimbat, ca are preferinte ciudate si practica de la o vreme atacuri la persoana. Fie omul cat de mare atacurile la persoana descalifica si ultimul golan, da pai un ditamai ex-presedinte!

      Pi scurt_ PA!
  • +14 (16 voturi)    
    so-so (Luni, 7 noiembrie 2016, 14:31)

    L8MA [utilizator]

    Trebuie sa recunoastem ca TB a avut curajul nemaipomenit sa porneasca o cruciada fara mila impotriva infractorilor de serviciu din Romania.Suntem constienti ca s-a format o gasca de furaciosi si in jurul sau.ii suntem totusi recunoscatori ca a pus capat stapanirii securistoide a clicii Nastase &co fara doar si poate.
    Andrei Plesu a criticat si la mijloc si la inceput si la sfarsitul unor guvernari, nu a laudat nimic la pesedei niciodata.A laudat ce era de laudat si cand era oportun, de cele mai multe ori s-a rastit frumos la tot estabilishmentul.
    Nu e in alb si negru si sa nu uitam ca AP nu are case, vile, masini si fiii lui nu sunt europarlamentari.
    TB are toate motivele sa fie suparat si cu respect o spun, nu are dreptate in privinta lu AP.
    In rest respect pt ca a pus bazele unei justitii independente de care nu se mai pot pazi nici cei din jurul lui care au calcat urat pe becul banului public.
  • -1 (15 voturi)    
    unii ar numi ce face pleshu... (Luni, 7 noiembrie 2016, 14:36)

    demaGOGU [utilizator]

    ...versatilitate, sincronizare perfecta cu directia vantului, samd.

    sportul perfectionat de romani in 2.000 de ani de istorie.
    • +2 (6 voturi)    
      ca si Onaca.... (Luni, 7 noiembrie 2016, 19:08)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      de la PRM la PMP e distanta scurta!
    • 0 (0 voturi)    
      o rusine pe numele lui Noica si pe cel de roman! (Marţi, 8 noiembrie 2016, 19:02)

      Ari2016 [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      si ce versatilitate are acest Plesu: cum a nascocit el de prin cotloanele "mintii sclipitoare"(grr!!) acel termen nefericit pentru minoritarii romani calatori prin EU, care tine si acum pe europeni in confuzia: oare toti romanii sunt rromi!?
  • +3 (11 voturi)    
    pai... (Luni, 7 noiembrie 2016, 17:01)

    bogdan1477 [utilizator]

    Coane Traian, 'mneata ai vost re-evaluat de jumate de tara. Daca ne uitam in sondaje, te-au reelaluat aproape toti cei care te-au sustinut in 2004, in 2007, in 2009, in 2012. Oare de ce? Toti or fi fara caracter, spre deosebire de uselisti, spre exemplu? Sau matele ai devenit intre timp dusman cu lumea civilizata si prieten cu aia mai de la est?
  • -1 (7 voturi)    
    Hãã, hãã, hãã ! (Luni, 7 noiembrie 2016, 18:51)

    OviCti [utilizator]

    Bine cã ai tu caracter, boierule !
    Si nici nu ai nevoie de proteza, ... Elena Udrea poate sa confirme!
  • 0 (2 voturi)    
    parere (Marţi, 8 noiembrie 2016, 0:13)

    DorweenMichael [anonim]

    cei care se aseamana , se simt ...
  • -1 (3 voturi)    
    dansul final al lui Basescu (Marţi, 8 noiembrie 2016, 14:43)

    ..13 [utilizator]

    Acum cand meandrele mirabolantei blonde care l-a oribilat pe Plesu si pe multi altii se va incheia asa cum este de asteptat - deodat si zgomotos rabufneste caracterul domnului Basescu.

    DA, Plesu a avut dreptate cand a cerut indepartarea dnei Nutzi de la Cotroceni.

    DA, Plesu are dreptul sa critice asa cum si dl Basescu are dreptul sa critice sau sa laude ceea ce doreste domnia sa.

    DA, este dreptul meu sa cred ca Basescu a luat-o rau de tot in jos atunci cand apara doar pe unii oameni care au lucrat pentru ei - si asta pentru ca au fost apropiati de membrii familie sale.

    NU cred ca dl Plesu merita acest atac.
    Din punctul meu de vedere dl. Plesu este net superior moral domnului Basescu.

    Regretele mele pentru cel mai bun presedinte al RO de pana acum, care se afla in cadere maxima rapida!

    Poate nu strica ca Basescu, din cand in cand, atunci cand poate, sa incerce sa isi mai tina nervii si vorbe acasa. Isi demoleaza singur cariera. SI personal nu cred ca ar trebui sa faca asta.

    Totodata ma bucur ca Basescu mi-a amintit de dl. Plesu - si volum sau "Nelinisti vechi si noi!"

    "Ce oameni fericiti! Ce limpezime launtrica! Ce grozav trebuie sa fie cand esti mereu fericit de prestatie proprie, sigur pe dreptarea ta, "stapan pe soarta" si pe semenii tai!....

    Ce oameni fericiti!
    Si la cati sunt de multi, ce curios ramane faptul ca lucrurile nu prea merg cum trebuie"

    Lectura se poate continua cu "Despre frumusetea uitata a vietii" , evident tot sub semnatura lui Plesu.

    Spor!
    • 0 (2 voturi)    
      beat cu apa rece! (Marţi, 8 noiembrie 2016, 19:08)

      Ari2016 [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      va imbatati cu apa rece domnule! Plesu ramane amploaiatul lui Soros, iar domnia sa "emite" la ordine precise, dar nu ma lasati sa va intrerup lectura!
  • +1 (1 vot)    
    Decat sa vorbeasac (Marţi, 8 noiembrie 2016, 22:31)

    adrian88000 [utilizator]

    despre Plesu, mai bine ar citi pana la capat cartea 'Levantul " de Cartarescu. Se pare ca e singura pe care a incercat sa o citeasaca. Si nu a reusit.