Raluca Turcan: "PNL solicita PSD sa nu ii mai acorde sprijin Ecaterinei Andronescu pentru un nou mandat; o sfidare la adresa tuturor romanilor"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 28 octombrie 2016, 17:11 Actualitate | Politic

Deputatul PNL Raluca Turcan afirma ca liberalii le solicita celor de la PSD sa nu ii mai acorde sprijin Ecaterinei Andronescu pentru un nou mandat, intrucat aceasta candidatura reprezinta o sfidare la adresa romanilor. Andronescu deschide lista de candidati PSD la Senta in Bucuresti, urmand astfel sa obtina al saselea sau mandat de parlamentar.

"Toate politicile publice girate de Ecaterina Andronescu au vizat politizarea învăţământului – de la rectori la personalul nedidactic;  acoperirea plagiatelor şi a imposturii în învăţământul superior; distrugerea învăţământului profesional; risipa banilor publici prin programe învechite sau inutile. Din această cauză, avem cel mai mare şomaj în rândul tinerilor din Europa. Suntem fruntaşi la procentul de analfabetism funcţional" afirma Turcan intr-un comunicat de presa.

"Dacă Ecaterina Andronescu a luptat, în ultimile săptămâni, pentru a salva impostura şi plagiatul academic, jignind zecile de mii de profesori şi doctori cinstiţi, lupta ei s-a încheiat la Curtea Constituţională a României" mai spune vicepresedintele PNL. Dupa ce a încălcat toate procedurile parlamentare, a impus o lege imorală şi a ignorat cererea de rexaminare a Preşedintelui şi criticile societăţii civile, PNL solicită clar şi răspicat PSD-ului să nu-i mai acorde sprijin pentru obţinerea unui nou mandat de parlamentar. Altfel, candidatura fostului ministru, Ecaterina Andronescu, ar fi o sfidare la adresa tuturor cetăţenilor români" continua vicepresedintele PNL.










2015 vizualizari
  • -6 (14 voturi)    
    doamna care cinta la pian in limba rusa (Vineri, 28 octombrie 2016, 17:21)

    gazuldebasist [utilizator]

    ride ciob de oala sparta
    • -3 (5 voturi)    
      cei care se simt sfidati nu o voteaza (Vineri, 28 octombrie 2016, 20:18)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui gazuldebasist

      cei care se simt sfidati nu voteaza lista pe care se afla, iar cei care o plac voteaza lista pe care se afla.
      electoratul stie ce are de facut.
  • +1 (7 voturi)    
    Subscriu (Vineri, 28 octombrie 2016, 17:53)

    ipolitic [utilizator]

    In plus:
    http://integru.org/reviews/andronescu-2003
  • -4 (10 voturi)    
    bai nesimtiti (Vineri, 28 octombrie 2016, 18:00)

    nesuferitu [utilizator]

    de parlamentari! uitati-va fiecare in ograda proprie. Robreta Anastase iti spune ceva madam'? care-i diferenta dintre miss(take) si Abramburica? mai bine trimite-ti-o pe Robreta (suna mai bine decat Roberta) la un curs de arirmetica pentru incepatori, si dupa aia la unul de integritate, da' tre' sa-i explicati mult ce inseamna aia. astea doua mai bine s-ar lua de manutza si s-ar sui pe casa aia a voastra si.... stiu ele ce sa faca.
    • +4 (10 voturi)    
      numarat voturi (Vineri, 28 octombrie 2016, 18:37)

      sareta [utilizator] i-a raspuns lui nesuferitu

      Posesor cert de doctorat ca sa nu sti ca-n niciun Parlament din lume Presedintii de camere NU numara voturile !!!
      • -7 (7 voturi)    
        ei nu zau, (Vineri, 28 octombrie 2016, 19:00)

        nesuferitu [utilizator] i-a raspuns lui sareta

        chiar asa? ia ''sapa'' matale mai mult sa afli despre miss(take). este de acelasi soi cu Abramburica, numai ca aia e mai perversa, asta e mai ''boamba''.
      • 0 (2 voturi)    
        asta-i informatia ce i-a fost inoculata (Vineri, 28 octombrie 2016, 20:31)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui sareta

        asta stie asta zice
        Sa-i vorbesti de logica sau de hotarari definitive e pierdere de vreme
  • +6 (12 voturi)    
    lista.. (Vineri, 28 octombrie 2016, 18:32)

    sareta [utilizator]

    Nu-i nevoie sa fie scoasa de pe lista ! Suficient ar fi daca zecile de mii de profesori si doctori cinstiti sa convinga si pe alte cateva milioane de cetateni cinstiti sa NU voteze lista pe care apare madame Cati .Reusita va fi daca si numai daca numarul acestor cinstiti va depasi numarul analfabetilor reali .
  • +7 (11 voturi)    
    Greata (Vineri, 28 octombrie 2016, 18:46)

    Radiu [utilizator]

    Daca ar fi sa fac un top cu oamenii care, in ultimii 26 de ani, au facut cel mai mult rau acestei tari si acestui popor, creatura asta toxica ar fi printre primii 5.
    • -3 (7 voturi)    
      ? (Vineri, 28 octombrie 2016, 19:10)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui Radiu

      Cine? Turcan?
      • +3 (5 voturi)    
        Andronescu (Vineri, 28 octombrie 2016, 20:36)

        Radiu [utilizator] i-a raspuns lui gazuldebasist

        Bineinteles. Cine a distrus invatamantul profesional, ca acum sa fie din nou infiintat? Cine a protejat si protejeaza, in mod absolut mizerabil, plagiatul lui Ponta?