Dragnea: Imi voi da demisia daca PSD nu va castiga alegerile parlamentare

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 28 octombrie 2016, 15:29 Actualitate | Politic

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, vineri, ca, in cazul in care social-democratii nu vor castiga alegerile parlamentare, va demisiona din fruntea partidului, transmite News.ro.

"Eu imi voi da demisia daca nu castigam alegerile", a spus Dragnea intr-o conferinta de presa.

Liderul PSD a adaugat ca, "in politica, cel care pierde alegerile e cel care nu e pe primul loc", a spus Dragnea, intrebat daca va lua exemplul Alinei Gorghiu de a demisiona daca PNL nu va face Guvern dupa alegerile din 11 decembrie.

Dragnea nu a spus insa care este scorul pe care mizeaza PSD la alegerile parlamentare.










1921 vizualizari
  • +6 (12 voturi)    
    Nu a spus scorul? (Vineri, 28 octombrie 2016, 15:45)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Il spun eu! 40%! Colcaie Romania de inteligenta!
    • -2 (8 voturi)    
      da da (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:10)

      rochiri [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      35-40% va lua psd-ul clar..
      tot pe primul loc va fi
    • +4 (4 voturi)    
      stai linisit (Vineri, 28 octombrie 2016, 17:22)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      oricum il linseaza curand baietii din partid... cu sau fara alegeri castigate.
    • +1 (1 vot)    
      mi-e frica de 50%+ (Vineri, 28 octombrie 2016, 17:22)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      40% ar fi parfum
      • 0 (0 voturi)    
        ce nu (Vineri, 28 octombrie 2016, 19:29)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

        intelege lumea este ca, cu cat iese mai multa lume la vot, cu atat mai mult scade procentul obtinut de psd.
  • +6 (8 voturi)    
    asa (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:06)

    zigot [utilizator]

    ai zis si inainte de alegerile prezidentiale, si?
    cuvant au numai oamenii care se respecta atat pe ei
    cat si pe ceilalti, ceace nu este cazul aici;
    • +2 (2 voturi)    
      aduceti hartia, sa dea semnat: (Vineri, 28 octombrie 2016, 17:16)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      ,,Subsemnatul Dragnea Liviu ma angajez in fata opiniei publice sa imi dau demisia din partid si sa ma retrag definitiv din viata poitica daca partidul pe care il conduc nu va obtine minimum 50%+1 vot la alegerile parlamentare din dec. 2016''
      Si acum sa semneze dl Dragnea si sa puna data.
  • +3 (7 voturi)    
    Iarasi plagiaza! (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:09)

    Johanis [utilizator]

    Prima a fost Gorghiu!

    Nu se poate sa faca PNL-ul ceva, ca, hop si PSD-ul!

    Mai bine ar zice PNL-ul ca pleaca din tara, sa-i copieze si PSD-ul, si, poate asa, mai avem si noi o sansa sa traim normal in tara asta!
  • +4 (6 voturi)    
    totul sau nimic (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:11)

    cladob [utilizator]

    comunistic, unic, monolitic partid mai e si P(e)SD(-eul) aista

    o fi ordin de a baietii din est.. Bai bineinteles ca PSD -ul se dispare ca nu e decat fum, n-are ce ramane daca nu mai fumega si tine lumea in ceata
  • +7 (9 voturi)    
    Sa el ajutam... (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:19)

    _eu_ [utilizator]

    Sa il ajutam pe om sa iasa la pensie, poate vrea sa se mai odihneasca, ca prea a muncit (furat) mult!
  • +7 (9 voturi)    
    Sau altfel spus.. (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:20)

    averageJoe [utilizator]

    In cazul in care ramanem fara oxigen, eu ma omor.
  • +3 (5 voturi)    
    Ar fi prea frumos! (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:29)

    Enofereus [utilizator]

    ...
  • +8 (10 voturi)    
    Treaba e ca, (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:29)

    gigifisiune [utilizator]

    in continuare, cu toate ca e cinic, nu toti ar trebui sa voteze. Pcr-ul, Fsn-ul, Pdsr-ul, Psd-ul au tinut oamenii in bezna, needucati, le-a dat show-uri tv, in colaborare cu antenenele, de 2 lei si i-a invatat sa voteze "pentru cine trebuie" pentru 2 galeti de faina.

    Ar trebui un examen simplu, ca sa ai drept de vot, gen:

    1. Stiti ca politicienii corupti va fura din buzunar si va dau, o data la 4 ani, o sticla de ulei?

    2. Va convine?

    3. Stiti ca muriti prin spitale din cauza politicienilor corupti, la fel si copii dvs.?

    4. va convine?
  • +10 (10 voturi)    
    onorbil... (Vineri, 28 octombrie 2016, 16:58)

    astronaut [utilizator]

    ar fi fost sa-ti fi dat demisia imediat dupa ce ai fost condamnat ca infractor , acum degeaba nu impresionezi pe nimeni !!!
  • +1 (1 vot)    
    rugaminte (Vineri, 28 octombrie 2016, 19:47)

    asada [utilizator]

    bai nea bel-mustata ,fa si tu un gest de curaj si dati-o bai de acum. Mergi bai inapoi in teleorman si fai fericiti pe poporeni aratandu-le cum si ce sa mai ciordeasca !!!