Comisia juridica a Camerei Deputatilor a aprobat cererea de incuviintare a urmaririi penale a Elenei Udrea

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 17 octombrie 2016, 16:26 Actualitate | Politic

Elena Udrea
Foto: Agerpres
Comisia juridica a Camerei Deputatilor a aprobat, luni, cererea procurorului general privind incuviintarea urmaririi penale a deputatului Elena Udrea, a anuntat presedintele comisiei Ciprian Nica, citat de Agerpres.

Potrivit lui Nica, s-au inregistrat 14 voturi in favoarea cererii justitiei, 2 impotriva si 3 abtineri.

La sedinta a fost prezenta si Elena Udrea.

Procurorul general Augustin Lazar a trimis saptamana trecuta Camerei Deputatilor solicitarea DNA de incepere a urmaririi penale pe numele fostului ministru Elena Udrea, pentru doua infractiuni de instigare la luare de mita privind campania electorala pentru alegerile prezidentiale din 2009.

Votul in plen cu privire la aceasta cerere urmeaza sa fie dat marti.


Citeste mai multe despre   









1161 vizualizari
  • +2 (6 voturi)    
    iar si iar (Luni, 17 octombrie 2016, 16:37)

    vodatepes [utilizator]

    Iar Udrea va fi la beciul domnesc fara sutien, etc parca asa a spus in parlament Udrea.
    • +2 (6 voturi)    
      hmm (Luni, 17 octombrie 2016, 17:01)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      De ce o faci maturareasa? :D
      • 0 (0 voturi)    
        In sfârșit mafioata blonda udrisor (Luni, 17 octombrie 2016, 23:19)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        va sta unde trebuie. Sa nu uitam ca udrisor care obișnuia să care banii cu sacoșa de la minister a aruncat si arunca cu noroi în instituțiile României, singurele care i-au apărarea omului simplu în fața corupților care la fura banii. Hai DNA!
  • +2 (6 voturi)    
    O taranca, (Luni, 17 octombrie 2016, 17:17)

    Blackball [utilizator]

    plina de fitze, cu aere de mare doamna si apucaturi fanariote. Punct!
    • 0 (8 voturi)    
      O FI! (Luni, 17 octombrie 2016, 17:36)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Blackball

      Dar de un an incoace, vad ca toate nenorocirile acestei tari au fost facute de Udrea!
      Apropos: Nastase ce mi face? Dar Sova?, Dar tata socru? Dar ginerele lu'tata socru? Si cati altii!
      Si parca mai are si dracnea ceva restante....
      • +2 (2 voturi)    
        Well .. fiti fara frica, este loc pentru toti (Luni, 17 octombrie 2016, 21:37)

        MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui schroedinger

        Well .. fitzi fara frica, este loc pentru toti.

        In vara acesta a renovat "garsonierele" - am zugravit frumos, am lustuit mozaicul, am vopsit in doua straturi gratiile subtzirele de un tzol de la fereastra si am uns atat broastele cat si balamalele de la usi.

        De o saptamana avem si agent termic, deci caldura ... numai buna pentru sejur prelungit.

        Am imbunatatit si menu-ul, am facut provizii de varza pentru ciorba de cotor, si am luat si vreo doua sute de dovleci pentru placintele de la desert.

        In luna iunie am inaugurat noua palestra, cu ganterele proaspat cromate si lustruite.
        Ne cerem scuze pentru intarziere, insa la Atelierele Grivita Rosie a fost nevoie de o noua baie galvanica in care sa intre boghiurile CF pe care le reutilizam la ora de educatie fizica pe post de haltere.

        Popicaria este din nou functionala ! am adus hartie alba A4 si creioane Koh-I-Noor, numai bune pentru scris din "memorie si amintiri" denunturi noi, despre hotzii vechi.

        "Patria si Dreptul Meu!"
        .
  • +1 (1 vot)    
    Roata morii se-nvarteste... (Luni, 17 octombrie 2016, 22:54)

    Miky113 [utilizator]

    Odata ce pensiunea 5 lalele e pregatita(inclusiv cu popicarie),
    doar ce trebuie sa asteptam exersarea simptului de mama, si sa asteptam minunea !
    "...a nascut un barbat..."(Pacala)

    Adica o sa-i vina in vizite regulate: un oarecare Cristy Bocea.