Firea: Am primit la primarie o solicitate a PNL pentru un miting de sustinere a Guvernului cu 50.000 de persoane

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 16 octombrie 2016, 20:38 Actualitate | Politic

Palatul Victoria
Foto: Guvernul Romaniei
Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a anuntat, duminica, la RTV, ca Partidul National Liberal a solicitat autorizatie pentru organizarea unui miting de sustinere a Guvernului tehnocrat, numarul participantilor fiind estimat la 50.000 de persoane", transmite Agerpres.

"Am primit la Primaria Generala a Capitalei o solicitare din partea PNL pentru a organiza un miting pe data de 22 octombrie, deci sambata viitoare, intre orele 8,00 - 14,00, miting pentru sustinerea Guvernului tehnocrat, in Piata Victoriei, perimetru cuprins intre bulevardul Aviatorilor, Parcul Kiseleff, bulevardul Ion Mihalache, Titulescu, Calea Victoriei, Lascar Catargiu", a declarat edilul.

"Probabil ca este batalie intre PNL si USR care sa sustina mai tare un guvern neperformant, un guvern format din ministri recomandati nu de propria competenta, ci de multinationale. Asa scrie aici, uitati, organizatorul adunarii publice: PNL. Obiectul adunarii publice: miting pentru sustinerea Guvernului tehnocrat. Numar participanti: circa 50.000 de persoane din Bucuresti si din provincie. Deci vor veni cu autocarele si vor bloca Bucurestiul sambata viitoare", a spus edilul general", a sustinut Firea.


Citeste mai multe despre   









5427 vizualizari
  • +26 (38 voturi)    
    mda... (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:45)

    liviu_ [utilizator]

    nu pot spune ca-s atat de mare fan al acestu miting...

    dar firea ar fi trebuit sa taca!
    cand blocau autocarele bucurestiul la lansarea demna de un adevarat comunist a lui ponta nu mai zicea nimic...
    • -24 (34 voturi)    
      cine ti-a spus ca Firea era primar atunci? (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:22)

      nu_am [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Si de ce minti ca nu esti mare fan?
      • +23 (31 voturi)    
        deci numai psd are voie sa demonstreze? (Duminică, 16 octombrie 2016, 22:43)

        zzztop [utilizator] i-a raspuns lui nu_am

        mentalitate comunista.

        Si Guvernul Ciolos e de zece ori mai bun de cat orice guvern incropit din corupti de psd pana acum.
        • -6 (8 voturi)    
          foarte bun guvern ! (Luni, 17 octombrie 2016, 9:20)

          vrempeBaselamititica... [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

          curg banii de pe noi de prosperitatea ce ne-a adus-o...
          • +4 (4 voturi)    
            Prosperitatea ti-o aduce munca (Luni, 17 octombrie 2016, 10:05)

            Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui vrempeBaselamititica...

            Nu ajutoarele de la Guvern. Atunci cand astepti bani de la Guvern poti fi sigur ca nu va fi prosperitate!
          • +3 (3 voturi)    
            Esti bugetar? (Luni, 17 octombrie 2016, 17:07)

            TheBlizzard [utilizator] i-a raspuns lui vrempeBaselamititica...

            ...Numai astia se plang de actualul guvern. Si PSDii care nu mai pot fura in liniste.
  • +26 (28 voturi)    
    Madam , nu-i asa ca nu o aprobi ?? (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:53)

    ana-pat [utilizator]

    Sau mai aprobi inca una in paralel > Firea(r) foarfeca si fierul ......
  • +33 (37 voturi)    
    Firea este o țață. (Duminică, 16 octombrie 2016, 20:55)

    asavreau [utilizator]

    Nu poate deschide gura fără să jignească.Prost crescută se face că administrează Bucureștiul.În fapt nu face nimic și Bucureștiul se afundă în mizerie și anarhie.
    • +15 (19 voturi)    
      cei 50 k sunt cei care vor Suspendarea (Duminică, 16 octombrie 2016, 22:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      si Puscaria pentru tov fireaaa
    • -1 (3 voturi)    
      da, dar am votat-o! (Luni, 17 octombrie 2016, 9:32)

      Crioan [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      tzatza, prost-crescuta si mai ales fsara cunostinte elementare de management, desigur

      numai ca uiti un detaliu: noi, majoritatea locuitorilor Capitalei, am votat-o!
  • +21 (29 voturi)    
    Neplacut (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:06)

    ipolitic [utilizator]

    circuli in tot Bucurestul zi si noapte ca in Viena, fara dopuri, fara blocaje si uite vine PNL care submineaza firea neconstipate a capitalei noastre cu minerii lor electorali.
  • +26 (30 voturi)    
    da aprobarea (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:13)

    NWalker [utilizator]

    si taci d***, de tzoapa...
  • +29 (33 voturi)    
    aceasta tzatza de la carma primariei (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:27)

    Enofereus [utilizator]

    ar face bine si sa nu mai comenteze atata. Daca este ilegala adunarea sa o interzica si sa isi motiveze decizia in limitele legii. daca nu are motive, sa o aprobe. It is that f*ing easy!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Sa fim un pic seriosi! (Luni, 17 octombrie 2016, 9:35)

      Crioan [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      "sa isi motiveze decizia in limitele legii" - cerinta asta este basurda, Gabizta este reprezentanta pedesereului, ori partidul lui Ilici nu are nicio treaba cu legalitatea.
      Lor nu are sens sa le vorbesti de respectarea legilor!
  • +18 (26 voturi)    
    Daca esti barbata, (Duminică, 16 octombrie 2016, 21:35)

    rutger [utilizator]

    joitzico, nu le-o da !! Sa vada si ei cine-i jupana Bucurestilor, voluntarilor si pesedeilor !
    • +6 (10 voturi)    
      si (Duminică, 16 octombrie 2016, 22:31)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui rutger

      cine e cu poporul, impotriva ''multinationalelor'' care suge singele aceluiasi popor. Maica.
    • 0 (16 voturi)    
      Asta-i bună (Duminică, 16 octombrie 2016, 22:47)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui rutger

      Păi v-ați ales-o. Bucureștenii au vrut-o, votând după chipul și asemănarea lor.
      • +8 (10 voturi)    
        pai cei 50 k NU o vor ! (Duminică, 16 octombrie 2016, 23:30)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        matracuca Nu pricepe ! desi penele e un P$D mai prost...
      • -3 (9 voturi)    
        pai (Duminică, 16 octombrie 2016, 23:34)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

        daca ai complexe de provincial, n-o sa-ti fie usor se scapi. Incepe cu multa lectura, dar incearca s-o digeri, altfel va fi si mai rau.
  • +1 (5 voturi)    
    Deci ... (Luni, 17 octombrie 2016, 2:21)

    GeorgicaIonescu [anonim]

    ... Firea asta a fost aleasa primar in Bucuresti ... in capitala tarii, nu pe undeva in mediul rural, unde suntem oameni mai naivi, ca sa zic asa ... Mda, wtf, Bucuresti! What's wrong with you!?
  • -7 (11 voturi)    
    luati de cap, luati de membru (Luni, 17 octombrie 2016, 3:25)

    gazuldebasist [utilizator]

    Vad ca tot natul de pe net o comenteaza pe Firea si nu nastrusnicia peneleului de a planta 50000 de insi pe strazile capitalei ca sa sustina un cabinet ce se autodizolva cu 2 luni inainte de posibila desemnare a unui alt cabinet. Firea lasa capitala in mizerie si anarhie, zice un pitzi netolog, iar Ciolos lasa tara de izbeliste prin dezertare in masa. In loc sa demisioneze pentru incompetenta, ministrii lui Ciolos pleaca de la guvernare sa fie luati de membru (la un oartid).
    • +3 (7 voturi)    
      ai vrea (Luni, 17 octombrie 2016, 8:08)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gazuldebasist

      sa fii emitentul unor idei marete dar care se dovedesc a fi un fasss de gaz basit.
  • +2 (6 voturi)    
    Sa nu ne pierdem cu Firea! (Luni, 17 octombrie 2016, 8:56)

    RaducuDragos [anonim]

    O tampenie cat casa,PNL vrea sa fure de la USR,nu merge,sa sustina guvernul si pace,mitingurile de partid sunt istorie si acestea se transforma intr-un esec colosal care ridica si mai mult PSD-ul si asa ajutat copios de PNL.
  • 0 (6 voturi)    
    parcă era mai simpatic pnl când manifesta... (Luni, 17 octombrie 2016, 9:28)

    vrempeBaselamititica... [utilizator]

    împotriva guvernelor / sistemului...
    chestia cu "susţinem guvernul" era specialitatea fsn...
    dar se pare că din vechiul pnl a mai rămas doar sigla de când a fost invadat de fsn ulterior pd - pdl (iliescişti, apoi băsişti, susţinători ai tuturor tiranilor)...
    jalnică "dreaptă" mai avem...
  • -2 (2 voturi)    
    Nicusor Dan nu este consilier la Bucuresti? (Luni, 17 octombrie 2016, 10:31)

    Miky60 [utilizator]

    Si Nicusor Dan, precum si USB-ul (USR-ul bucurestean) sunt membrii in consiliul Bucurestiului. Ei nu pot sa aprobe? Ba chiar, ce fac acum in consiliu, ca nu vad nimic schimbat...
    • +3 (3 voturi)    
      primarul aproba cererile pentru adunari publice (Luni, 17 octombrie 2016, 12:21)

      b0gdan [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      Cererile pentru adunari publice sunt aprobate de primar, nu de consiliul general. Deci consilierii USB nu au nicio atributie in acest caz.