Clotilde Armand: Cel putin trei ministri si secretari de stat vor candida pentru USR

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 15:54 Actualitate | Politic

Nicusor Dan si Clotilde Armand
Foto: Agerpres
Cel putin trei ministri si secretari de stat din actualul Guvern vor candida la alegerile parlamentare pe listele Uniunii Salvati Romania (USR), a anuntat sambata, intr-o conferinta de presa, Clotilde Armand, consilier local al partidului la Sectorul 1 din Bucuresti, transmite Agerpres.

Intrebata cati ministri si secretari de stat din Guvernul Ciolos vor candida pentru USR, Clotilde Armand a declarat: "Nu pot sa va spun, vor fi mai multe persoane. (...) Ministri, secretari de stat vor fi, probabil, cel putin trei. Avem deja unul sigur, care si-a dat demisia, domnul Manuel Costescu, care este din Sibiu".

Clotilde Armand s-a intalnit sambata cu membri si simpatizanti ai USR, intr-o librarie din municipiul Sibiu.

Presedintele USR, Nicusor Dan, l-a prezentat miercuri pe secretarul de stat Manuel Costescu, care a demisionat din functie, ca fiind primul pe lista de candidati ai USR la parlamentare pentru Camera Deputatilor in circumscriptia Diaspora.

Surse: Secretarul de stat Ionut Mosteanu, de la Transporturi, ar urma sa demisioneze pentru a candida la parlamentare pe listele USR


Secretarul de stat in Ministerul Transporturilor Ionut Mosteanu ar urma sa demisioneze saptamana viitoare din Guvern pentru a candida la alegerile parlamentare pe listele USR, au declarat sambata, pentru News.ro, surse oficiale.

Ionut Mosteanu a fost numit secretar de stat in Ministerul Transporturilor la sfasitul lunii mai, printr-o decizie a premierului Dacian Ciolos.

Premierul Dacian Ciolos le-a cerut membrilor Cabinetului care vor sa candideze la alegerile parlamentare din 11 decembrie sa isi dea demisia din Guvern in momentul in care iau aceasta decizie.

Si ministrul Transporturilor, Petru Sorin Buse, ar urma sa demisioneze saptamana viitoare pentru a candida la alegerile parlamentare din partea PNL, au declarat joi, pentru News.ro, surse oficiale.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2537 vizualizari
  • -5 (17 voturi)    
    NU MA INTERESEAZA! (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 16:44)

    Crioan [utilizator]

    nu ma intereseaza ce spune clotilde (pe care din prostie am votat-o la locale)

    dup ca s-a dus la Latrina varanului, pentru mine nu mai exista!
    • +5 (15 voturi)    
      Dar de ce (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 16:54)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Crioan

      sa-i lase prizionieri pe spectatorii " latrinei "?
      Poate ca s-a dus sa le rupa lanturile . Sa vada si altceva . Sa fie LIBERI !
      • -3 (7 voturi)    
        cand trei iti spun ca esti beat ... (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 18:44)

        Crioan [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        Nu unul, nu doua, ci TREI raspunsuri mi-au explicat ca nu este corecta atitudinea mea!

        Scuze, dar imi este extrem de greatza cadn vad ceva la Latrine, ma dezgusta si nu vreau sa am nimic de-a face!

        acum ce fac, lui Clotilde i-am dat nu doar Unfriend, ci si Block!
    • +8 (10 voturi)    
      nu inteleg (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 17:11)

      StefaniR [utilizator] i-a raspuns lui Crioan

      De ce e o problema ca a fost invitata la Antena3? Trebuie sa se adreseze tuturor alegatorilor. Cum sa candidezi la parlamentare si jumatate din electorat sa nici nu stie ca existi? Sau cum vorbesti? Sau cum arati?
    • +3 (9 voturi)    
      nu ma uit la latrine dar foarte bine ca a fost (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 17:12)

      zzztop [utilizator] i-a raspuns lui Crioan

      ce aia cu saraci cu duhul nu au dreptul sa vada si niste oameni inteligenti?
      • 0 (0 voturi)    
        asa (Duminică, 16 octombrie 2016, 19:28)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        ai vazut si tu ?
  • -3 (11 voturi)    
    Banuiesc ca si ministrulica de la Transporturi (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 16:49)

    newlook [utilizator]

    Banuiesc ca si ministrulica de la Transporturi. N-are treaba cu constructia, da' studii de fezabilitate comanda intr-o veselie la Casa Armand. Pai, nu trebuie recompensat?
    • 0 (6 voturi)    
      Ai revenit in țară șmechere? (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 19:55)

      grigoreagape [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Parcă tu nu vroiai să votezi la alegeri .... :)), mare caracter ești.
    • +1 (3 voturi)    
      Pe langa Cap de Peste Shovaila e geniu (Duminică, 16 octombrie 2016, 1:54)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      prin comparatie
  • 0 (4 voturi)    
    Distractiv (Sâmbătă, 15 octombrie 2016, 23:03)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ma distreaza ca in afara de Ciolos PNL-ul i-a considerat pe "tehnocracanati" ca avand notorietate mult prea mica. Dar la notorietatea USR-ului acest criteriu nu este interesant. Nu pe bune, se strang amaratele alea de semnaturi sau nu? Macar atat ...
    • 0 (2 voturi)    
      Erau de mult stranse cele 200k (Duminică, 16 octombrie 2016, 12:48)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Dar au tinut totul in tensiune pentru a implica cat mai mult posibilii votanti in viata partidului. Asa i-a fidelizat. Au o tactica de marketing foarte bine pusa la punct, inca o data Felix Tataru si-a facut treaba.