Lista de candidati ai PSD Gorj pentru alegerile parlamentare: Victor Ponta - pe primul loc pentru Camera Deputatilor

de CP     HotNews.ro
Luni, 3 octombrie 2016, 16:19 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Facebook
PSD Gorj a finalizat listele cu cei care vor candida la alegerile parlamentare din decembrie, potrivit unor surse politice. Pe primul loc pentru Camera Deputatilor se afla fostul premier Victor Ponta, actual deputat de Gorj. Ponta este trimis in judecata in dosarul Turceni-Rovinari. De asemenea, este plasat sub control judiciar in dosarul aducerii lui Tony Blair in Romania  Pentru Senat, pe primul loc se afla Ion Calinoiu, fostul presedinte al Consiliului Judetean Gorj, declarat incompatibil de ANI. Vezi cine se mai afla pe liste.

Pe lista pentru Camera Deputatilor, pe un loc eligibil, se mai afla primarul din Bustuchin, Ion Ciocea. Si acesta a avut probleme cu Agentia Nationala de Intergritate, fiind gasit incompatibil. In luna septembrie a pierdut procesul cu ANI, decizia fiind in prima instanta. Pe locul trei se afla Alin Vacaru, fost prefect de Gorj, in perioada Guvernarii Ponta. De altfel a fost si seful de cabinet parlamentar al deputatului Ponta.

Pe locul patru pentru Camera Deputatilor se afla Laurentiu Ciurel, fostul sef al Complexului Energetic Oltenia. Si Ciurel este trimis in judecata in dosarul Turceni- Rovinari, alaturi de Victor Ponta.

Potrivit ziarului Pandurul, pe locul cinci la Camera Deputatilor se afla actualul deputat Mihai Weber, iar pe sase Bebe Ionica. De asemenea, la Senat, pe locul doi este Claudiu Manta, iar pe trei Andrei Maioreanu.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
5715 vizualizari
  • +28 (32 voturi)    
    portret Robot P$D GJ - Plagiator/Mitoman (Luni, 3 octombrie 2016, 16:28)

    un domn [utilizator]

    pupator de Sutana Sovietica !!!! Brancusi se rasuceste in mormant ce a ajuns Gorjul !!!
    • +11 (15 voturi)    
      E bine asa....... (Luni, 3 octombrie 2016, 16:58)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Daca asta o sa voteze.....inseamna cu adevarat ca ....asta merita oltenasii !!!!:))
    • +8 (10 voturi)    
      si m-am intors.. (Luni, 3 octombrie 2016, 17:06)

      rochiri [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ..si v-am gasit si mai..si mai ..si mai...
    • +10 (14 voturi)    
      iarta-i pe romani (Luni, 3 octombrie 2016, 17:33)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sunt prosti si le plac hotii, ii invidiaza de fapt
  • +8 (18 voturi)    
    R.I.P. PRU :)) (Luni, 3 octombrie 2016, 16:29)

    stefansb [utilizator]

    Asta e actul de deces al PRU. Daca nu cumva fac alianta preelectorala. Fara Ponta nu fac nici 1%.
  • +21 (27 voturi)    
    Partid cu sef penal (Luni, 3 octombrie 2016, 16:34)

    Locke Lamora [utilizator]

    si cu candidati penali....culmea e ca o sa fie votati, de majoritate.
    • +1 (3 voturi)    
      Votati de cei cu o mnima educatie ! (Luni, 3 octombrie 2016, 19:46)

      ana-pat [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      A facut cineva socoteala citi oameni chiar de buna credinta DAR cu o minima educatie bazata indeosebi pe lipsa de informare avem in Romania ? Plus manipularea ordinara facuta de mai marii satelor si comunelor si deasemeni de antene rezulta majoritatea de care vorbesti. De ce crezi ca le este frica de DIASPORA ? De ce nu vor sa faca un recensamint serios ?
  • +22 (26 voturi)    
    Dl. Ponta a declarat public ca nu va mai candida (Luni, 3 octombrie 2016, 16:44)

    Un cititor [utilizator]

    dacă nu va se va realiza autostrada Comarnic - Brasov in timpul mandatului sau de premier. S-a răzgîndit cumva?
    • +13 (17 voturi)    
      Nu, doar a mintit, as usual (Luni, 3 octombrie 2016, 16:59)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      Doar a fost si e, PM, Prim Mitomanul tarii.
    • +5 (9 voturi)    
      e realizata (Luni, 3 octombrie 2016, 17:02)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      numai ca nu se vede
    • +5 (7 voturi)    
      poftim? (Luni, 3 octombrie 2016, 17:33)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      Dar s-a tinut de cuvat individul asta, vorba lui nenea Iancu "ca alt fel nu pot sa-i spun", vre-odata !?
    • +1 (1 vot)    
      sau (Luni, 3 octombrie 2016, 19:37)

      zigot [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      s-a finalizat autostrada, dar nu a avut timp sa taie panglica
  • +26 (28 voturi)    
    obiceiul PSD-ului (Luni, 3 octombrie 2016, 16:47)

    tropotaru [utilizator]

    este sa puna in fruntea listei pe cel mai cinstit candidat.
  • +15 (19 voturi)    
    O insulta (Luni, 3 octombrie 2016, 16:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    O palma pe obeazul nostru si o rusine pentru Romania..De la un partid de hoti condus de un condamnat penal, la ce ne-am fi putut astepta?
  • +13 (17 voturi)    
    plagiatorul penal (Luni, 3 octombrie 2016, 17:13)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Nu pot sa cred ca alegatorii din Gorj sunt atat de idioti incat sa-l mai voteze pe acest ipochimen !
  • +12 (16 voturi)    
    iar ma umplu de nervi! (Luni, 3 octombrie 2016, 17:28)

    george.c [utilizator]

    Trebuie sa mai fac o data 650+650 km ca sa ma duc la vot, ca in 2014, cu gandul ca oameni peste 60 ani, cu tot respectul, nu inteleg ca viitorul nu este al lor, ci al copiilor si nepotilor lor.
    Macar sa anulez unul din voturile pesediste, dezinformate, manipulate.
    Da Doamne o iarna atat de grea...
  • +14 (16 voturi)    
    Merita,caci si Gorjul are mare nevoie de "doctori" (Luni, 3 octombrie 2016, 17:30)

    Plagarus [utilizator]

    Un sfert dintre parlamentarii în funcţie sunt doctori sau doctoranzi. În total, 30.000 de români au obţinut titlul de doctor în ştiinţe ori arte, în ultimii 11 ani.
    • +2 (2 voturi)    
      nu uitati de nea Mischie ! (Marţi, 4 octombrie 2016, 10:12)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      ce Om Mare ! http://www.radioinfinit.ro/2016/05/06/nicolae-mischie-despre-ponta-carciumaru-%C8%99i-psd-gorj/
  • +1 (1 vot)    
    Topul penalilor (Luni, 3 octombrie 2016, 19:55)

    anonim3 [utilizator]

    Sunt curios pe cine vor pune partidele concurente la Gorj. Daca au sange-n instalatie si nu au blatuit, ar avea o paine de mancat.
  • +3 (3 voturi)    
    pai, nu zicea Dragnea ca nu le va impune (Luni, 3 octombrie 2016, 20:24)

    dbdb [utilizator]

    filialelor candidati de la Bucuresti? ca nu mai merge? sau Ponta sta in Gorj si a activat in Gorj, vreodata?
  • +2 (2 voturi)    
    pentru binele alegatorilor, nu-i asa? (Luni, 3 octombrie 2016, 22:37)

    Enofereus [utilizator]

    ma intreb ce v-ati face daca nu ati mai avea functii si sinecuri...