Marian Munteanu candideaza la parlamentare in Bucuresti: partidul "Alianta Noastra" a strans pana acum 110.000 semnaturi

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 3 octombrie 2016, 13:44 Actualitate | Politic

Marian Munteanu
Foto: Agerpres
Marian Munteanu, fostul lider al studentilor din Piata Universitatii si fost candidat la Primaria Capitalei din partea PNL, si-a lansat candidatura la alegerile parlamentare, afirmand ca partidul pe care il conduce, Alianta Noastra Romania, a strans deja 110.000 de semnaturi si isi propune un scor electoral de 8-12%, transmite Mediafax.

"In acest loc, personal, imi voi incepe in curand actiunea pentru Bucuresti. Voi candida in acest oras, vreau sa-i asigur pe toti ca daca acum sase luni, in timpul campaniei pentru Primarie, s-au coalizat toti impotriva mea pentru a ma opri de la candidatura, de data asta nu mai au nicio sansa", a declarat Munteanu, in Piata Universitatii.

El a afirmat ca partidul sau a strans deja putin peste 110.000 de semnaturi, precizand ca nu are dubii ca va ajunge la numarul impus de lege.

Munteanu a sustiut ca Alianta Noastra Romania isi propune sa obtina un scor de 8-12% cu scopul declarat de a opri "instrainarea pamantului", defrisarile, jaful si incercarea de modificare a Constitutiei pentru a permite casatoria intre persoanele de acelasi sex.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
4623 vizualizari
  • -7 (27 voturi)    
    succes! (Luni, 3 octombrie 2016, 13:48)

    jackalphonse [utilizator]

    sper sa ia si mai mult.
    • +1 (15 voturi)    
      Alianta Noastra ? (Luni, 3 octombrie 2016, 13:57)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      De ce nu ii zice "Alianta Mea"
      • 0 (10 voturi)    
        Alianta lor (Luni, 3 octombrie 2016, 15:08)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

        Pt ca nu e chiar singur singurel, mai sunt niste acoperiti in jurul lui.
    • -1 (5 voturi)    
      Cum adica "speri"? (Luni, 3 octombrie 2016, 15:30)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Du-te, implica-te, bate din usa in usa si convinge oamenii sa ti-l voteze pe MM.

      Hai, la munca, nu mai sta pe net sa "speri"! Ia-l si pe Magureanu cu tine, ca e bine pentru "imagine".
      • 0 (4 voturi)    
        las munca de postac pentru tine (Luni, 3 octombrie 2016, 18:29)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        Eu am o bere rece in frigider si astept ziua de vot.
    • +1 (1 vot)    
      "Merituos " baietul! O noua "sageata"in locul l'u? (Luni, 3 octombrie 2016, 21:01)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Ghitza este deja,un cal de bataie gata de abatorizare!
  • +13 (25 voturi)    
    Da sigur (Luni, 3 octombrie 2016, 13:51)

    mitg [utilizator]

    Din alea 110000, oare cate sunt "pe bune"?

    Sper sa va ia Autoritatea Electorala la puricat.
    • 0 (8 voturi)    
      Cred ca (Luni, 3 octombrie 2016, 15:09)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Or fi semnaturile alea pe care le tot recicla Oprescu, si acum le-a mostenit Munteanu din aceleasi dulapuri...
  • +11 (19 voturi)    
    Bravo lui (Luni, 3 octombrie 2016, 13:58)

    CosminMaricari [utilizator]

    E minunat că mai are energie, la vârsta lui, să semneze de atâtea ori. Bine, probabil l-a ajutat şi celălalt membru al partidului. Dar oricum, asta înseamnă mai mult de 50k semnături per capita.

    ...propun să strângem fonduri şi să le cumpărăm un tub de Voltaren, că probabil au brobleme mari la încheieturi, sărmanii. :(
  • +6 (14 voturi)    
    ok (Luni, 3 octombrie 2016, 14:23)

    Adicj [utilizator]

    Asta e impins din spate de servicii. 110 000 de semnaturi ? Serios ?

    Mariane dupa 25 de ani nu mai esti relevant.
  • +7 (15 voturi)    
    8-12%? (Luni, 3 octombrie 2016, 14:31)

    AnderT [utilizator]

    habar nu are lumea de el... el crede ca poate deveni un pseudo PRM. Vai de capul lor !!! si 110.000 semnaturi... de unde? cine il finanteaza?
  • +4 (8 voturi)    
    Da daaa.... (Luni, 3 octombrie 2016, 15:01)

    qwertyuiop [utilizator]

    Nu e ma, 8-12%.
    A vrut sa zica 0,8-1,2% dar nu s-a reprezentat virgula.
    O sa-l voteze rudele si vreo 2 pastilati care pun stampila unde le dicteaza zeul tunetului.
  • +4 (6 voturi)    
    AEP ... (Luni, 3 octombrie 2016, 15:04)

    dagenia [utilizator]

    ... cineva se autosesizeaza ?!?!?!
  • +7 (11 voturi)    
    Semnaturi false sau cumparate (Luni, 3 octombrie 2016, 16:08)

    Comentatorul-x [utilizator]

    Este imposibil ca un astfel de partid, fara niciun fel de notorietate si fara filiale nationale, sa poata strange atat de repede 110.000 de semnaturi. Nu am vazut corturi sau persoane care sa stranga semnaturi pentru ei in Bucuresti.
    Ar trebui verificate foarte amanuntit aceste semnaturi, eu cred ca sunt documente copiate sau sustrase de la alte partide.
    USR se chinuieste efectiv de ceva timp sa stranga semnaturi si abia, abia au ajuns la 45.000.
    • -4 (8 voturi)    
      USR nu strange (Luni, 3 octombrie 2016, 16:38)

      CristianG [utilizator] i-a raspuns lui Comentatorul-x

      pentru ca semnaturile de pe FB nu se pun.
      MM sustine petitia semnata de 3mil romani.
      Mi se pare normal sa ia 3 mil voturi.
      Poate isi dau seama si alte partide de treaba asta, inainte sa fie prea tarziu.
    • +3 (3 voturi)    
      Pai dupa scandalul de acum 2 luni, (Luni, 3 octombrie 2016, 17:43)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui Comentatorul-x

      cum ca MM ar fi colaborat cu Securitatea, n-ar fi de mirare ca securistii l-au ajutat sa stranga 110.000 de semnaturi !!! .(doar o gluma!!!)
      Sper sa nu fie adevarata treaba cu turnatoriile la securitate pentru MM !!. L-am apreciat mult in 1990 pe MM !!!
  • +3 (5 voturi)    
    Marian Munteanu (Luni, 3 octombrie 2016, 16:40)

    Leul in iarna [utilizator]

    și-a murdărit chipul pe care l-a avut în 1990 în balconul Pieței Universității. Și zic asta, deși am fost dintre cei care l-au însoțit atunci seară de seară, ba am și participat la marșul cămășilor albe pentru eliberarea lui din închisoare. Nu prea îmi pot imagina cine sunt cei 110.000 care au semnat pe lista partidului înființat de el.
  • +4 (4 voturi)    
    Dragi AEP + SRI (Luni, 3 octombrie 2016, 17:25)

    _CK_ [utilizator]

    Exista sisteme OCR pentru CNP + Nume.

    Bagati frumos la scan toate listele când ajung la AEP.

    E primul pas ca să combateți semnăturile false. Apoi luați la întrebări, random, oamenii de pe liste și întrebați-i dacă au semnat pe bune. E caz penal !!!!

    Eu sunt convins că ăsta nu a strâns 110.000 semnături pe bune. Imposibil. Mai mult de 6000-7000 semnături n-ar strânge pe bune.

    Dacă este vreo autoritate competentă care citește pe aici, vă rog să îi luați la puricat. Și pe el și pe PSD / PNL / PRU ! / ALDE ! / PMP și alții.

    Eu mă uit la USR, cât de greu reușesc să strângă semnături. Nu pot să îmi imaginez că acele 110.000 semnături ale lui Munteanu sunt pe bune.
  • -3 (3 voturi)    
    marian munteanu are cea mai buna oferta politica (Luni, 3 octombrie 2016, 19:11)

    dodorita [utilizator]

    De unde atata mirare? Momentan MM este singurul candidat care m-a convins. Alianta Noastra este singurul partid care are ca obiectiv Interesul National. Am semnat pentru el, am foarte mulți prieteni care il susțin si au semnat pentru el.
    Cui nu ii convine sa susțină in continuare infractorii din PSD + PNL si minciunica USR... pentru ca întotdeauna este loc de mai rau. Foarte multi oameni se trezesc si aleg cinstea, coresctitudinea, interesele concrete ale romanilor.
    • -1 (1 vot)    
      lol (Miercuri, 5 octombrie 2016, 13:17)

      AnderT [utilizator] i-a raspuns lui dodorita

      de cand nu mai iei pastile?
  • +2 (2 voturi)    
    In gradina lui Ion,scheletii mai misca ?! (Luni, 3 octombrie 2016, 21:17)

    Plagarus [utilizator]

    A dorit să candideze la președinție în 2000 din partea partidului lui Măgureanu și a PUNR.
    In 1991-1993,aliasul Ion a făcut mai multe vizite legionarilor din exil convingându-i să sponsorizeze o mișcare politică naționalistă și creștină, precum și editarea unui ziar. Munteanu a contactat în special codreniștii din exil, sar și simiștii din Spania și Franța.
    Fondurile stranse au facilitat infiintarea Mișcari pentru România, care grupa oameni apropiați fostei Securități.
    In 1994, în paginile revistei „Mişcarea” Munteanu vorbea de „militarizarea sectorială” , adică, „să se instituie măcar un dram de ordine în aparatul administrativ al Statului Român„.