Alina Gorghiu: Ponta ma ameninta cu puscaria, asa vede el democratia; mai devreme sau mai tarziu am sa vorbesc

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 20:55 Actualitate | Politic

Liderul PNL, Alina Gorghiu, a afirmat sambata ca fostul premier Victor Ponta o ameninta zi de zi cu puscaria, aratand ca, mai devreme sau mai tarziu, ea va vorbi.

Gorghiu a fost intrebata cu privire la afirmatiile lui Ponta in legatura cu o prietenie intre deputatul Sebastian Ghita si procurorul-sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, relateaza Agerpres.

"Habar nu am de nicio relatie de prietenie, dar nu mai pun pret si nu mai dau doi bani pe ce spune Ponta. In fiecare zi - si aici cred ca este o problema care merita discutata - ma ameninta cu puscaria dl. Ponta. In Parlamentul Romaniei l-a amenintat pe Marian Petrache la un moment dat, pe George Scutaru la un moment dat, pe foarte multi lideri ai PNL. Domnia sa asa vede statul si democratia, amenintand liderul unui partid cu puscaria de dimineata, la pranz si seara. Ma intreb daca este nevoie de pastile in cazul acesta sau asa intelege sa duca o campanie electorala", a spus Gorghiu, intr-o conferinta de presa.

Ea a aratat ca, mai devreme sau mai tarziu, va vorbi despre Victor Ponta.

"Eu, mai devreme sau mai tarziu, am sa vorbesc despre tot ce inseamna Victor Ponta: egal Rosia Montana, KazMunaiGaz si alte dosare in care domnia sa ar trebui sa dea socoteala mai devreme sau mai tarziu, dar nu este genul de campanie pe care eu sa-l duc. As vrea sa cred ca Victor Ponta ramane undeva in globul lui si se duce mai pe marginea politicii sau isi rezolva altfel problemele in spatiul public decat frustrarile acestea aruncate de dimineata, la pranz si seara pe masa si facem o politica bazata pe proiecte. Daca il intrebati, si noi am fost prieteni la un moment dat. Va dati seama. A prins o poza in care eram cu el si o sa spuna ce prieteni am fost", a afirmat liderul PNL.

Intrebata daca Rosia Montana sau KazMunaiGaz ar putea fi subiecte ale unor plangeri penale, Gorghiu a raspuns: "Habar nu am. Nu stiu ce este pe rol, dar sigur domnia sa stie mai multe decat mine".
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

2036 vizualizari

  • -2 (6 voturi)    
    are dreptate behecali: s-a furat destul in Romania (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 21:10)

    SkyDan [utilizator]

    ajunge!
    de unde vile, masini, apartamente, bani in cont cand a lucrat doar 3 ani ca si procuror? de la muierea im-pusa ca si parlamentar UE?

    ajunge talharilor!
    • -1 (1 vot)    
      inventar (Duminică, 2 octombrie 2016, 11:22)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui SkyDan

      I-ai facut tu "inventarul" d-nei sau te referi la Ponta?
  • +1 (3 voturi)    
    Alina. (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 21:33)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Dati-va-n gat unii pe altii! Circ avem, mancare mai putin! Nu va lasati, rupeti-va parul, epilati-va, muscati-va de nas, dar mai lasati-ne sa mai traim si noi!
  • +2 (2 voturi)    
    Dar de ce nu vorbesti de-acum ? (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 22:39)

    clint [utilizator]

    Ca oricum altceva mai interesant nu prea ai de spus.
  • +2 (2 voturi)    
    Ala mitoman, tu irelevanta, normal (Sâmbătă, 1 octombrie 2016, 23:27)

    Susufler0 [utilizator]

    ca puteati fi prieteni ! :O)

    Ba chiar, daca atunci cand Ponta a batut la usa PNL oferindu-si serviciile, sefuti de la acea vreme ai Partidului ar fi avut viziune si ar fi intrezarit uriasul potential politic al tanarului Viorel si i-ar fi oferit acestuia tot ce a cerut, adica functii importante fara stagiu de lipire de afise, acum poate ca ei doi Viorel si Alinutza, ar fi fost salvarea pt acest mare partid.

    Asta e, n-a fost sa fie ! Sefii organizatiei PNL Buc.
    au fost obtuzi si zgarciti si l-au refuzat, spre norocul PSD, unde Bombonel, om cu viziune a intrezarit imediat uriasul potential al tanarului Ponta si, drept urmare l-a racolat imediat.

    Si Bombo, bineinteles ca nu s-a inselat : mincinos, plagiator, penal intr-un cuvant, Victor-Viorel nu a inselat asteptarile Mentorului sau penal.

    Cine a pierdut ? Bineinteles ca istoricul Partid National Liberal, care, uite, acum dupa caderea lui Blaga ramane descoperit, ramane sa apese cu toata povara problemelor lui, umerii plapanzi ai Alinutzei.

    Ei bine, nu mai pot fi inviate glorioasele vremuri trecute ale USL !

    PS. Alinutza, pe chestia asta fii barbata, da-i la gioale lui Ponta cu Rosia Montana si cu KaiMunaiGas si castiga alegerile pt noi !!! Fii prim ministra noastra... Arunca-l cat colo pe Mugur si pune-l in loc pe sotul tau, nu pt ca ti-e sot , ci pur si simplu pt ca e cel mai potrivit sa conduca destinele BNR.

    PPS. Evident ca Post scriptum-ul evoca un scenariu de cosmar putin probabil a se derula cu adevarat, pt ca Alinutza nu e politiciana de-adevaratelea. Dar doar n-o fi tralala sa munceasca pe bune. E prea greu, nu e de ea !
  • 0 (0 voturi)    
    cand ne indreptam si noi? (Luni, 3 octombrie 2016, 18:32)

    Popescu1 [utilizator]

    Este regretabil cum numele unor companii serioase este târât în dispute politice sterile! Păi Rompetrol (Kazmunai) a investit în România 1,6 miliarde de dolari în perioada 2007-2015, a contribuit cu 3% la bugetul de stat şi asigură 44,6% din capacitatea de rafinare a ţării. Rompetrol este una dintre cele mai mari companii din țară - are circa 5.000 de angajați în România, peste 50.000 de persoane depind de activități și operațiuni. Dar politicienii români își bat joc de toate aceste rezultate bune!
  • 0 (0 voturi)    
    se mai vindeca Romania oare? (Luni, 3 octombrie 2016, 18:33)

    Ilie22 [utilizator]

    Procesele din trecut au aratat ca decizia de a converti datorii in obligatiuni în cazul Rompetrol este legala – cum este peste tot in lume. Pe acesta tema acuzatiile sunt stupide! Dar asistam la hartuieli politice. Politicienii se bat cu caramida in piept ca vor sa apere tara - ar apara-o mai bine daca ar sustine investitorii!