Klaus Iohannis despre autodenuntul lui Sebastian Ghita: Ciudat. Deocamdata mi se pare ca este un scandal media, daca vom sti mai mult vom discuta mai mult

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 27 septembrie 2016, 19:19 Actualitate | Politic

Klaus Iohannis
Foto: HotNews / DP
Presedintele Klaus Iohannis a fost intrebat, marti, de jurnalisti, cum vede demersul lui Sebastian Ghita, care a depus la Parchetul General o declaratie prin care afirma ca a participat la "redactarea in fals" a Raportului Tehnic de Expertiza intocmit de Comisia Tehnica a Consiliului National de Etica in cazul tezei de doctorat Laurei Codruta Kovesi. Seful statului spune ca gestul lui Sebastian Ghita i se pare "ciudat". Intrebat "de ce in acest moment?", presedintele a raspuns "din cauza campaniei electorale".

"Deocamdata mi se pare ca este un scandal media", a mai spus seful statului.

"Cei insarcinati sa isi faca treaba", a concluzionat Klaus Iohannis, adaugand ca "Daca vom sti mai mult, vom discuta mai mult."





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3162 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Nu e scandal media (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:31)

    Arminius [utilizator]

    E un denunt la Parchetul General.
  • -1 (7 voturi)    
    MRU (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:34)

    xanti [utilizator]

    L-a activat pe Ghita.
  • -1 (15 voturi)    
    ca de obicei (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:41)

    vagabond [utilizator]

    Presedintele absent e depasit de situatie.
  • +8 (8 voturi)    
    Cat de rapid (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:42)

    Astronautul [utilizator]

    Interesant cu cata rapiditate a reactionat Iohannis de data asta... :) Chiar remarcabil
  • +3 (11 voturi)    
    cine tace și face (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:46)

    Mazeta [utilizator]

    Klaus, de obicei molâu, acu a ieșit repede la declarații. Un măcel între copiii lui Băsescu îi convine de minune. Nu vrea succesori la tron.
  • +4 (6 voturi)    
    CORUPTIA & HOTIA ataca din nou DNA si L.C.K. ! (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:52)

    NoimmunityForcorruption [anonim]

    Sebastin Ghita(PSD-ALDE/KGB) stie cat bani a PLATIT la "Black Cube" si trece spre atac preventiv la ADRESA Sigurantei Nationale (DNA) inainte sa intre la PENINTENCIAR cu arest preventiv solicitat de DIICOT in DOSARUL BLACK CUBE !!!
  • +4 (6 voturi)    
    Bravo Klause ! (Marţi, 27 septembrie 2016, 20:19)

    Susufler0 [utilizator]

    Esti pe cale sa devii vorbaret.

    PS. Trebuie doar sa stii "mai multe" !
  • +3 (7 voturi)    
    Mda... (Marţi, 27 septembrie 2016, 22:38)

    Incomod3 [utilizator]

    Lu' ăsta-i sticlesc ochii deja... ghinion Kovesi...
  • -2 (6 voturi)    
    Iohannis (Miercuri, 28 septembrie 2016, 3:04)

    den [utilizator]

    Un om fara emotie, un ambalaj opac prin care nu vedem continutul...perfid si incompetent politic.