Klaus Iohannis despre autodenuntul lui Sebastian Ghita: Ciudat. Deocamdata mi se pare ca este un scandal media, daca vom sti mai mult vom discuta mai mult

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 27 septembrie 2016, 19:19 Actualitate | Politic

Klaus Iohannis
Foto: HotNews / DP
Presedintele Klaus Iohannis a fost intrebat, marti, de jurnalisti, cum vede demersul lui Sebastian Ghita, care a depus la Parchetul General o declaratie prin care afirma ca a participat la "redactarea in fals" a Raportului Tehnic de Expertiza intocmit de Comisia Tehnica a Consiliului National de Etica in cazul tezei de doctorat Laurei Codruta Kovesi. Seful statului spune ca gestul lui Sebastian Ghita i se pare "ciudat". Intrebat "de ce in acest moment?", presedintele a raspuns "din cauza campaniei electorale".

"Deocamdata mi se pare ca este un scandal media", a mai spus seful statului.

"Cei insarcinati sa isi faca treaba", a concluzionat Klaus Iohannis, adaugand ca "Daca vom sti mai mult, vom discuta mai mult."










3070 vizualizari
  • +9 (11 voturi)    
    Nu e scandal media (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:31)

    Arminius [utilizator]

    E un denunt la Parchetul General.
  • -1 (7 voturi)    
    MRU (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:34)

    xanti [utilizator]

    L-a activat pe Ghita.
  • -1 (15 voturi)    
    ca de obicei (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:41)

    vagabond [utilizator]

    Presedintele absent e depasit de situatie.
  • +8 (8 voturi)    
    Cat de rapid (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:42)

    Astronautul [utilizator]

    Interesant cu cata rapiditate a reactionat Iohannis de data asta... :) Chiar remarcabil
  • +3 (11 voturi)    
    cine tace și face (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:46)

    Mazeta [utilizator]

    Klaus, de obicei molâu, acu a ieșit repede la declarații. Un măcel între copiii lui Băsescu îi convine de minune. Nu vrea succesori la tron.
  • +4 (6 voturi)    
    CORUPTIA & HOTIA ataca din nou DNA si L.C.K. ! (Marţi, 27 septembrie 2016, 19:52)

    NoimmunityForcorruption [anonim]

    Sebastin Ghita(PSD-ALDE/KGB) stie cat bani a PLATIT la "Black Cube" si trece spre atac preventiv la ADRESA Sigurantei Nationale (DNA) inainte sa intre la PENINTENCIAR cu arest preventiv solicitat de DIICOT in DOSARUL BLACK CUBE !!!
  • +4 (6 voturi)    
    Bravo Klause ! (Marţi, 27 septembrie 2016, 20:19)

    Susufler0 [utilizator]

    Esti pe cale sa devii vorbaret.

    PS. Trebuie doar sa stii "mai multe" !
  • +3 (7 voturi)    
    Mda... (Marţi, 27 septembrie 2016, 22:38)

    Incomod3 [utilizator]

    Lu' ăsta-i sticlesc ochii deja... ghinion Kovesi...
  • -2 (6 voturi)    
    Iohannis (Miercuri, 28 septembrie 2016, 3:04)

    den [utilizator]

    Un om fara emotie, un ambalaj opac prin care nu vedem continutul...perfid si incompetent politic.