Gabriel Oprea nu si-a depus pana acum demisia din Senat, este asteptat pana la ora 18.00

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Luni, 26 septembrie 2016, 14:21 Actualitate | Politic

Gabriel Oprea nu a depus pana la aceasta ora demisia din Senat, a anuntat presedintele forului legislativ Calin Popescu-Tariceanu, care a precizat ca, intrucat a aflat din spatiul public de intentia lui Oprea, va astepta pana la ora 18.00 ca acest act sa ajunga. In caz contrar, marti se va discuta cererea de reluare a votului in cazul cererii DNA, intrucat aceasta a ajuns la Senat si procedural trebuie sa fie dezbatuta si solutionata.
 
"Am luat cunostinta din spatiul public (de intentia de a isi da demisia). Asteptam pana la ora 18.00", a spus Tariceanu la finalul sedintei Biroului Permanent al Senatului.

Oprea trebuie sa isi anunte demisia in plenul Senatului, sedinta fiind programata luni de la ora 16.00 pana la 18.00, iar actul trebuie semnat de presedintele forului legislativ.

Oprea a anuntat vineri dupa-amiaza ca luni isi va depune demisia din Senat.


Citeste mai multe despre   









1105 vizualizari
  • +10 (10 voturi)    
    Manualul de diversiune! (Luni, 26 septembrie 2016, 14:27)

    pedepsitorul [utilizator]

    A observant cineva diversiunile lui Oprea?

    Joi 22 septembrie ora 15:00 -facebook
    - Oprea difuzeaza'' o cerere de repetare a votului!
    Procedura imposibila!

    Vineri 23 septembrie 16:11 - facebook
    - Oprea anunta ca demisioneaza!
    Dar nu se incrie nici-o demisie la Senat!

    Vineri 23 septembrie ora 20:00 B1TV
    - Sebastian Ghita lanseaz teoria teroristilor care participau la mitingul anti-Oprea

    Aceste actiuni, fix inaintea inceperii protestelor au rolul de a atenua amploarea manifestatiilor!

    Observa cineva ca Oprea este protejat de manualul de diversiuni al Academiei de Informatii?

    Va castiga Oprea?
    • +6 (8 voturi)    
      Well .. Oprea este un misel ! (Luni, 26 septembrie 2016, 14:39)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

      In fond nu conteaza asa mult data demisiei - a facut rau, din cauza lui a murit un om si de acum incolo nici totii banii furati de toti parlamentarii din Romania nu vor putea intoarce istoria.

      Am luat nota de miselia lui Oprea si a senatorilor care au votat pentru imunitatea lui, am luat nota de adunarile din strada si iata vin .... ALEGERILE !

      Politicianul nu este niciodata mai aproape de om - decat la ALEGERI.

      Eu mi-am notat o serie de cinci nume - pe care sa nu le votez (doi sunt parlamentarii actuali din colegiul meu, unul este lautar, celalalt condamnat penal).

      Le-am mai adaugat inca trei nume. Nu voi vota nicio lista pe care apare unul dintre aceste nume.

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
      • +2 (2 voturi)    
        e naspa rau, (Luni, 26 septembrie 2016, 15:01)

        nesuferitu [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

        ca si eu mi-am propus acelasi lucru, numai ca din start n-am ce cauta la vot ca listele tuturor contin ''esente''
        • +4 (4 voturi)    
          Well .. Oprea a invatat..."demisionez in cinci.." (Luni, 26 septembrie 2016, 15:25)

          MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui nesuferitu

          Well .. Oprea a invatat..."demisionez in cinci.... milimorenute..."

          Adica Oprea demisioneaza in urmatoarele cinci minute, precum al cunoscut politician.

          "Patria si Dreptul Meu!"
          .
  • +11 (11 voturi)    
    meet me (Luni, 26 septembrie 2016, 14:42)

    The Great Cornholio [utilizator]

    ne vedem in strada. iar!!!
    • +3 (3 voturi)    
      din Izmenele Lui facem un steag (Luni, 26 septembrie 2016, 15:08)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui The Great Cornholio

      si il depunem in ..berna....
      • +2 (2 voturi)    
        ideea e geniala (Luni, 26 septembrie 2016, 17:16)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Nu se intra la manifestatie fara o pereche de izmene din alea jenante albe. Daca sunt putin rupte, peticite, e un bonus.
        Ca sa ne putem deosebi noi teroristii sorosisti de patriotii lui Ghuita TV.
  • +3 (3 voturi)    
    Metafora (Luni, 26 septembrie 2016, 15:16)

    V. Veroiu [utilizator]

    Si demisia asta
  • -7 (7 voturi)    
    De data aceasta... (Luni, 26 septembrie 2016, 15:37)

    Gigi Kent [utilizator]

    Oprea - Soros 1:0

    Astept finalul meciului poate se lasa cu egalare si prelungiri.
    • +2 (2 voturi)    
      Problema este alta (Luni, 26 septembrie 2016, 17:17)

      math_2 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Cine a proiectat izmenele nu s-a gandit sa acopere si creierul. Iar aici in Romania, iarna e foarte frig.
  • -4 (4 voturi)    
    ce stres! (Luni, 26 septembrie 2016, 15:50)

    simur [utilizator]

    sa-l sune obama, domne'!
  • +2 (2 voturi)    
    Era inchis (Luni, 26 septembrie 2016, 16:55)

    rutger [utilizator]

    pentru INVENTAR la Registratura !! Plus ca joi,vineri, sambata, duminica si luni nu se lucreaza cu publicu', mai gutzulanilor !! Pa si pu...la toti muritorii de rand !!
  • 0 (0 voturi)    
    om serios.... (Luni, 26 septembrie 2016, 17:48)

    TRABI [utilizator]

    Probabil ca o sa ajunga . Nu repeta el la nesfarsit ca este om serios ?