Bogdan Diaconu: Avocatul Lucian Bolcas s-a inscris in PRU si va candida la un post de senator pe listele partidului

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 20:42 Actualitate | Politic

Lucian Bolcas
Foto: Agerpres
Avocatul Lucian Bolcas, care l-a reprezentat, printre altii, pe Adrian Nastase, s-a inscris in Partidul Romania Unita si va candida pentru un post de senator pe listele partidului, a declarat, sambata, pentru Agerpres, presedintele PRU, deputatul Bogdan Diaconu.

"Da, s-a inscris in PRU. Domnul avocat Bolcas este un jurist de exceptie, este un om politic remarcabil, un formator de opinie cu mare influenta in societatea romaneasca si ne bucuram ca-l avem alaturi. Va ocupa functia de presedinte al Senatului PRU. Partidul Romania Unita are, prin Statut, un for consultativ care se numeste Senatul PRU, un fel de sfat al inteleptilor, al seniorilor. Si va candida din partea PRU la un post de senator", a precizat Bogdan Diaconu.


Citeste mai multe despre   









1968 vizualizari
  • +20 (26 voturi)    
    eu zic sa-l puna si pe Vadim pe lista (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 21:00)

    AliKimiku [utilizator]

    Mortii lui Dragnea si votantii semi-mortificati ai Romaniei il vot vota oricum.
    • +1 (3 voturi)    
      Râmaru cred ca va deveni si el membru PRU (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 23:19)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      ...
    • +2 (2 voturi)    
      @alikimiku (Duminică, 25 septembrie 2016, 7:02)

      MariusDumitrescu [anonim] i-a raspuns lui AliKimiku

      chiar si pe tutankamon !!!!
  • +22 (26 voturi)    
    lol (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 21:06)

    CRMS [utilizator]

    L-ati recuperat pe Bolcas de la PRM, asteptam sa ne-o prezentati si pe Zavoranca ca mare formatoare de opinie fiind la fel de reprezentativa pentru voi PRU.
  • +18 (22 voturi)    
    Cine, (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 21:20)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    are nevoie de un tradator, si un vajnic bautor? Suparat pe PSD, ca nu i-a sustinut canditatura la Cutrea Constitutionala, pe motiv ca este o epava, esuata in Marea Alcoolica, fuge la PRU!
  • +21 (25 voturi)    
    Da (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 21:37)

    mitg [utilizator]

    "un formator de opinie cu mare influenta in societatea romaneasca "

    Mare formator de opinie, PRM-ist iar mai apoi PSD-ist. Un erudit!
  • +18 (20 voturi)    
    astia au senat (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 21:53)

    loveparade [utilizator]

    inainte de Senat. faceti si o camera a deputatilor. faceti chiar si o tara separata si drum bun...
  • +3 (5 voturi)    
    aha (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 22:50)

    Nevermind [utilizator]

    o tanara speranta
  • +3 (7 voturi)    
    Un partid ... (Sâmbătă, 24 septembrie 2016, 23:35)

    math_2 [utilizator]

    ... nascut din bunici tenismeni, cu ideile lui Ponta si Bolcas nu are cum sa nu infranga in orice alegeri, la orice ora.
    Poporul nostru harnic, educat si inteligent intelege foarte precis ca fara PSD-ALDE-PRU tara va fi distrusa de imperialisti, sorosisti, fascisti sau chiar de popoarele migratoare care stau la panda.
  • +1 (3 voturi)    
    PRU o mare dezamagire (Duminică, 25 septembrie 2016, 1:58)

    martel55 [utilizator]

    si uite asa a murit si speranta ca acest partid chiar ar putea fi o solutie la politica tradatoare a celor doua mari partide si a lui johanis in privinta acceptarii de migranti adepti ai religiei pacii....pana la urma s-a dovedit a fi pomu laudat, acum cateva zile voiau sa il puna presedinte pe ponta, tocmai cel care a semnat rusinosul act pentru constructia mega moscheii cu sultanul, acum aduc toti /// sa candideze,,,in loc sa fie un adevarat partid patriotic, care sa se opuna politicii distrugatoare in privinta migratiei promovata de MErkel si ciracii ei din Europa, se dovedeste a fi de fapt doar o unealta de reciclare pentru brogasii si hotii din PSD/PRM....sinucidere usoara PRU
  • +4 (4 voturi)    
    domnul diaconu (Duminică, 25 septembrie 2016, 8:24)

    zigot [utilizator]

    va rog sa precizati cum, cand si unde pot vota eminentele candidaturi pe care le propuneti; dar a-ti omis un alt "eminent" :dl PETRE ROMAN; recuperati-l
    de la pnl ca este mare lupta pentru candidatura sa, iar ca sa le faceti in ciuda ploiestenilor, aruncati-l in alt judet
  • +3 (3 voturi)    
    Si va mirati de ce ............ (Duminică, 25 septembrie 2016, 9:01)

    polonyca [utilizator]

    ............... parlamentul este complet discreditat ????? Cu asa epave la bord......ce ne poate oferi noua parlamentul nou ???? ^///
  • +5 (5 voturi)    
    De la... (Duminică, 25 septembrie 2016, 10:40)

    Gladiatorul [utilizator]

    ...Vadim - Napoleon la Diaconu - Tepes. In loc sa-si vada de batranetea cam inaintata, tataie nu. Si da-i si lupta! Vrea loc eligibi, n'asa?
  • +4 (4 voturi)    
    Senilitatea si senectutea,unite pt.tzarisoara (Duminică, 25 septembrie 2016, 10:41)

    Plagarus [utilizator]

    Bolcaş primea propunerea de a fi judecător constituţional direct de la fostul preşedintele PSD,Ponta.Viorel. A fost exclus în 2010 de Corneliu Vadim Tudor, care l-a acuzat de trădarea intereselor partidului. Bolcaş l-a apărat pe Năstase Adrian, în dosarul „Trofeul Calităţii”, în care fostul premier PSD a fost condamnat, în iunie 2012, la doi ani de închisoare cu executare.
  • +3 (3 voturi)    
    De ce? (Duminică, 25 septembrie 2016, 10:51)

    AdiSto [utilizator]

    Inca nu are anii de pensie?
  • 0 (0 voturi)    
    psd+pdl+pnl aceeasi mizerie! (Vineri, 21 octombrie 2016, 23:13)

    ZahSorel [anonim]

    pru este diversiunea mizerabila a psd pentru a frauda voturi, un fel de pmp, unpr, png, ppdd sau daca va mai amintiti de pld. "partide" create artificial. e grav daca acesti sarlatani defuncti isi permit sa murdareasca pana si imaginea lui Vlad Tepes.