Nicusor Dan despre discursul lui Liviu Dragnea in Parlament: N-am apreciat deloc ironia de a vedea un condamnat penal vorbind despre integritate, transparenta si buna guvernare

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 19 septembrie 2016, 17:24 Actualitate | Politic

Nicusor Dan
Foto: Facebook - Nicusor Dan
Liderul Uniunii Salvati Romania, Nicusor Dan, a criticat discursul tinut luni de liderul PSD, Liviu Dragnea, in Parlament, cu prilejul prezentarii situatiei economice de catre premierul Dacian Ciolos. "L-am auzit pe domnul Dragnea dand lectii in Parlament despre onestitate, buna guvernare, transparenta, responsabilitate si predictibilitate. N-am apreciat deloc ironia de a vedea un condamnat penal vorbind despre integritate si presedintele unuia dintre cele mai corupte partide din Romania despre transparenta si buna guvernare", scrie Nicusor Dan pe pagina sa de Facebook.

Nicusor Dan adauga ca "Guvernul Ponta-Dragnea nu a plecat nedemocratic, asa cum afirma domnul Dragnea. A demisionat dupa o tragedie si la presiunea unor manifestatii publice - e adevarat, a plecat cu greu de langa banul public - iar apoi PSD a refuzat sa faca o propunere de prim-ministru si a votat Guvernul Ciolos. PSD nu a invatat nimic, desi promitea sa asume lectiile lunii noiembrie 2015. Aceeasi aroganta, aceeasi lipsa de onestitate si mult populism."












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
7081 vizualizari
  • -21 (39 voturi)    
    sunt de acord cu asta INSA (Luni, 19 septembrie 2016, 17:28)

    un domn [utilizator]

    USR de peste 70 de zile Bate Apa in Piua la TEVE si pe internet !
    • +1 (1 vot)    
      ne poti explica? (Marţi, 20 septembrie 2016, 10:09)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ce insemna bate apa in piua? si ce ar trebui sa faca?
      • +1 (3 voturi)    
        a bate apa in piua (Marţi, 20 septembrie 2016, 10:29)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui eu sunt

        este a ne RE-confirma deficeintele din politica si administratie FARA a promova Proiecte Concrete. Un exemplu : Piata Amzei a stat INCHISA in aceasta vara pentru ca P$Distii de la S1 au dormit I npapuci, USR PUTEA sa promoveze radiar Bucurestiului pe 100 km prin flyer si facebook Invitatia de a prelua Piata Amzei pe baza certificatelor de producator agricol, taraba cu taraba..ei bine USR DOAR s-au lamentat ca piata Amzei nu are comercianti cu produs agricole...asta inseamna a bate apa in piua !
        exemplele...pot continua si in Sectorul 3 si unde USR ..doar joc de glezne NU actiune !
  • +26 (34 voturi)    
    Ironia? (Luni, 19 septembrie 2016, 17:29)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    E băfdărănie combinată cu un tupeu nesimțit de ciocoi roșu. De la capul famigliei de crimă organizată numită O$D nu putem să ne așteptăm la altceva
  • +25 (33 voturi)    
    hehe (Luni, 19 septembrie 2016, 17:34)

    liviu_ [utilizator]

    acum inteleg d c tragea dragnea cu dincii de legea aia prin care n-ai voie sa critici :P

    i-a dat-o puscariasului!
  • -29 (43 voturi)    
    Faptul ca dl. D e un impostor (Luni, 19 septembrie 2016, 17:50)

    Un cititor [utilizator]

    nu-l face pe dl. ND mai destept sau mai onest.
    • +11 (13 voturi)    
      Intamplator Nicusor Dan chiar este (Luni, 19 septembrie 2016, 20:13)

      MasP [anonim] i-a raspuns lui Un cititor

      mult mai onest si mult mai destept decat Dragnea. Ca nu are dexteritatea de a minti si de a prosti oamenii in fata asa cum fac Dragnea si Ponta si cum au facut la randul lor Iliescu si Nastase, asta e adevarat. Omul inainte sa vorbeasca mai si gandeste.
    • +2 (2 voturi)    
      e nu.. (Luni, 19 septembrie 2016, 22:49)

      ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      Ba da, prin comparatie...
    • 0 (0 voturi)    
      de ce e impostor? (Marţi, 20 septembrie 2016, 10:08)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      poti da macar 2 motive? sau doar improsti cu kkt?!
  • +24 (38 voturi)    
    nu mai vrem condamnati ..... (Luni, 19 septembrie 2016, 17:51)

    TRABI [utilizator]

    Da , corect , un penal / condamnat . Nu mai avem nevoie de nici o parere a puscariasilor .
    Succes dlui. Nicusor Dan ...... faceti un efort si luati alaturi oameni onesti din toata tara . Sunt multi care au fost verificati pentru integritate si la partidul cu M .
  • +13 (15 voturi)    
    corect (Luni, 19 septembrie 2016, 18:08)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
  • +25 (37 voturi)    
    atentie la toamna (Luni, 19 septembrie 2016, 18:10)

    Francisc 1 [utilizator]

    au inceput deja manipularie menite sa-i descurajeze pe potentialii votanti usr , cum ca nu intra in parlament deci votam degeaba, e vrajeala votati cu incredere USR (eu asa fac , si mi-am convins si apropiatii)
    • -19 (21 voturi)    
      feri bacsi..pe cine votezi ? (Luni, 19 septembrie 2016, 19:33)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      pe frantzuzoiaca iegis cu bechtel ? pe sponsorii pro moscoviti ai lor ? te rog lamureste ma..eu unul nu am stiinta de un Nume USR pentru Parlament...doar multa vrajeala marca U$Lam aka P$D si penle si emantiile fesene..zau asa
      • +4 (6 voturi)    
        pro-moscovit (Luni, 19 septembrie 2016, 20:00)

        cosmin2689 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ce sponsiri moscoviti visezi. p-astia de unde i-ai scos?
      • +3 (3 voturi)    
        Pai asta e si ideea (Luni, 19 septembrie 2016, 20:15)

        MasP [anonim] i-a raspuns lui un domn

        Sa aduca oamenii de care n-ai auzit. Majoritatea celor de care ai auzit sunt cel putin dubiosi.
      • 0 (2 voturi)    
        Pentru UN DOMN (Marţi, 20 septembrie 2016, 6:24)

        anonim tm [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Se vede de la o posta ca esti un postac marca psd, s-au mai rau: esti un indoctrinat atat de jalnic si spalat pe creier incat nu mai ai nici o sansa sa te reabilitezi.
      • +2 (4 voturi)    
        Dar tu pe cine sustii ? (Marţi, 20 septembrie 2016, 9:18)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        pe amicii infractori din psd (scrierea agramata te da de gol ca "admirator" psd).
    • -2 (6 voturi)    
      Promit... (Luni, 19 septembrie 2016, 22:50)

      ismail paine de circ [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      si eu o sa votez numai daca nu apar iar peste tot postacii platiti sa-mi spuna sa votez cu ND.
      • -3 (5 voturi)    
        corect ! (Marţi, 20 septembrie 2016, 6:45)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

        bine spus !
      • +1 (3 voturi)    
        te asigur ca USR (Marţi, 20 septembrie 2016, 10:10)

        eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

        nu are bani nici sa cumpere apa plata la sediu. bani pt a plati postaci sigur nu au. Toti cei care posteza pro USR sunt oameni care vor sa vada si alti oameni la guvernare. cu astia ne-am cam lamurit zic eu. Nu crezi?!
  • 0 (0 voturi)    
    O gura de aer pentru Opozitie (Marţi, 20 septembrie 2016, 9:59)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    ...am respirat, in sfarsit...macar pe o nara... fiindca a trebuit sa aud si discursul lui Dragnea ...

    ....fata de atmosfera de la Condamnarea Comunismului a fost o evolutie...
  • -1 (1 vot)    
    Așa, apreciem și noi (Marţi, 20 septembrie 2016, 11:04)

    stos [utilizator]

    Așa, apreciem și noi, declarațiile unui funcționar care se laudă că are diplomă de matematician.
    • 0 (0 voturi)    
      Asa se intampla (Marţi, 20 septembrie 2016, 14:24)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui stos

      Cand faci studii superioare, iti dai examenele si sustii lucrarea de licenta primesti diploma de studii (in cazul ND de matematician). Importanta mai ales ca apoi lucrezi in cercetare la un prestigios institut din strainatate. Am dat detalii ca sa intelegeti la voi la birt, cat asteptati ajutoarele sociale, ce inseamna o diploma de studii superioare (in speta matematician).