Monica Macovei: PRU e doar o smecherie politica care va duce la crearea unui bloc penal in Parlament, impreuna cu PSD si ALDE. Ii rog pe oameni sa nu se lase pacaliti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 11 septembrie 2016, 20:08 Actualitate | Politic

Monica Macovei
Foto: Parlamentul European
Europarlamentarul Monica Macovei a declarat duminica, la Realitatea Tv, ca "Personajul Ponta si-a incheiat cariera si cred ca ar fi cazul sa o incheie si in mod formal". Despre Partidul Romania Unita, condus de Bogdan Diaconu, Macovei spune ca "Acest PRU incearca sa pacaleasca lumea ca e un nou partid. Ca nu e PSD, ca nu e ALDE. Se vor uni si vor crea un mare bloc al penalilor in Parlamentul Romaniei. PRU nu este altceva, e doar o smecherie politica care va duce la crearea unui bloc penal impreuna cu PSD si ALDE."

Monica Macovei despre PRU:


Acest PRU incearca sa pacaleasca lumea ca e un nou partid, ca nu e PSD, ca nu e ALDE.

PRM a fost creat de cineva din PSD.

Tot ei au creat acest partid (PRU - n.red.).

Se vor uni si vor crea un mare bloc al penalilor in Parlamentul Romaniei.

Ii rog pe oameni sa nu se lase pacaliti.

PRU nu este altceva, e doar o smecherie politica care va duce la crearea unui bloc penal impreuna cu PSD si ALDE.










3552 vizualizari
  • -21 (43 voturi)    
    Cand ai 2% (Duminică, 11 septembrie 2016, 20:23)

    terkos [utilizator]

    ... e mare frustrarea.

    Sunt anti-PSD, anti-PNL, anti-Tariceanu, anti-PMP (cu tot cu Basescu). Sper ca in toamna/iarna chiar sa existe oportunitatea de a putea vota pe cineva cu principii.

    Dar aceasta doamna este de de o josnicie si o frustrare cum greu poti intalni in politica romaneasca. Succesul ei nu poate exista decat daca toti ceilalti s-ar retrage de buna-voie din politica.
    N-a intalesc ca voturile se aduna prin ceea ce esti, nu prin ceea ce nu ar trebui sa fie ceilalti.

    Penibila!
    • -12 (26 voturi)    
      Motto-ul Macovei (Duminică, 11 septembrie 2016, 21:22)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui terkos

      „Votați-mă pe mine ca să nu iasă ei”.
      • +10 (16 voturi)    
        Corect! (Luni, 12 septembrie 2016, 2:19)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Spre deosebire de celelalte partide care au ca "motto": Votati-i pe ceilalti, ca sa nu ies eu!"

        Fina observatia si nici nu asteptam ceva mai putin de la tine, mai ales la nivelul tau moral ...
      • +3 (3 voturi)    
        Va e frica, ai? (Luni, 12 septembrie 2016, 14:09)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        Altfel nu-mi dau seama de postati atat de rapid, si mai va si raspundeti unu' altuia.
    • +16 (24 voturi)    
      exista (Duminică, 11 septembrie 2016, 22:19)

      Dan-T [utilizator] i-a raspuns lui terkos

      Ti-o va servi ca solutie tot Antena 3 dupa ce vei ajunge sa crezi ca exista pericolul ca Romania sa fie sparta in bucati...

      http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radio_tv-21283336-antena-3-apasa-pedala-nationalista-asteptarea-campaniei-electorale-dezbatere-tema-unui-presupus-plan-secret-rupere-romaniei.htm

      Asa cum zice Macovei in articol are de castigat tandemul PSD ALDE partidele care au fost mereu sprijinite de mizeria asta de canal..
    • -8 (14 voturi)    
      Daca Norica Nicolai este rusoaica, (Duminică, 11 septembrie 2016, 22:45)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui terkos

      de ce n-ar fi si Monica Macovei ucrainianca ??
      Daca isi fac amandoua o poza ,,selfie'' cu caschete sovietice pe cap , chiar asa arata !!
      Cei mai multi politicieni ucrainieni isi doresc ca PSD sa fie la putere in Romania !. Acest lucru mentine o Romanie slabita, fara influenta in Basarabia si Bucovina, si fara ,,idei de unire'' cu Basarabia !!.
      Asa ca, un scor de 2 % in decembrie ar fi o mare victorie pentru Macovei !
      Inseamna 2 % mai putin, scosi din voturile dreptei ! , iar Basarabia va ramane cat mai departe posibil de unirea cu Romania !
      • 0 (2 voturi)    
        Esti prost. (Luni, 12 septembrie 2016, 14:11)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

        Ucraina isi doreste o Romanie puternica si puternic afiliata NATO - o Romanie care la o adica sa poata constitui un sprijin in fata amenintarii rusesti, macar in plan diplomatic si economic, daca nu militar. Cu PSD la guvernare, sansele unei asemenea Romanii sunt minime.
      • -1 (3 voturi)    
        In Basarabia s-au declarat romani 23% in 2014, (Luni, 12 septembrie 2016, 16:37)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

        la recensamant ! Despre ce sa vorbim ? Daca sunt la inghesuiala ii luam noi "pe sus " dupa practica sovietica ? Sau ati alunecat pe plesnitorile dlui Basescu ?!!
        • +2 (2 voturi)    
          Fals ! (Luni, 12 septembrie 2016, 18:05)

          Carpi [utilizator] i-a raspuns lui deval

          Faci propaganda mincinoasa ruseasca !
          S-au declarat o parte romani.
          Alta parte mai mare s-a declarat: MOLDOVENI ! , si nu rusi sau ucrainieni !
          Iar moldovenii nu sunt un popor slav !.
          Iar daca moldovenii nu sunt slavi, atunci ce sunt ? extraterestrii?.
          ,,Palarie intr-un picior, ghici ciuperca ce-i ?"

          Moldovenii sunt similar cu multi americani, care, desi originari din Anglia acum 200-300 de ani, nici nu vor sa auda sa le spui ca sunt englezi !
          • 0 (0 voturi)    
            1.Pai daca nici "nu vor sa auda" ca sunt (Joi, 15 septembrie 2016, 11:00)

            deval [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

            romani -caci asta e ideea pentru care mentionam doar procentul celor declarati in 2014 ca si romani- intreb : despre ce vorbim ?
            2.Ca am spus e public si logic sau de frica de a nu fi stampilata de tine ca o vita trebuia sa tac sau sa mint ?
            p.s. Ce sunt cei care se declara moldoveni si care zic ca vorbesc limba moldoveneasca ? Cumva unionisti ?!!
    • +13 (15 voturi)    
      Care este josnicia? (Luni, 12 septembrie 2016, 2:03)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui terkos

      A spus ceva ce nu este adevarat?
  • -18 (34 voturi)    
    ... (Duminică, 11 septembrie 2016, 20:42)

    vitan.sandu [utilizator]

    Propunere de luat in seama. Daca nu ar veni de la macovei, cea cu 2,5 milioane de voturi furate. Numai aceasta aberatie a macoveii si vorbele ei nu mai au nici o valoare. "Penalitate'a mai mare decat sa iti tradezi poporul (care a votat cavarsitor) nu cred ca exista.
  • -20 (36 voturi)    
    Monica Macovei: acest geniu al Carpatilor ! (Duminică, 11 septembrie 2016, 20:46)

    Carpi [utilizator]

    (parca este nascuta in jud Vrancea !)
    Daca nu spunea,,smecheria” cu PRU, lumea ramanea proasta si nu-si dadea seama !
    Mai bine spune-ne de,,smecheria ta” prin care favorizezi PSD-ul cu partidul tau M10 !. Care partid o sa smulga 1 % degeaba din electoratul de dreapta la alegerile din decambrie !
    Tocmai sa satisfaca mofturile tale de ,,mare politician” independent !!
    De fapt, foarte probabil interesele Monicai Macovei este ca dreapta sa nu ajunga la putere in decembrie !!.
    Ca sa arate ea mai cu ,,mot” intre membrii opozitiei !
    • -10 (18 voturi)    
      corect (Duminică, 11 septembrie 2016, 23:12)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

      Alt specimen tip Nicu Shordan care mai rupe ceva pe partea dreapta si dupa aia se mira gushterii ca a iesit firea.
      • +11 (13 voturi)    
        Deci .. (Luni, 12 septembrie 2016, 2:23)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        .. trebuie ca in tara asta sa ramana doar PSD si PNL, eventual sa fuzioneze si sa formeze USL, astfel sa conduca linistiti tara, spre linistea voastra. Nimeni nu mai are voie sa infiinteze partide, sau sa aleaga sa candideze, ca iau din "dreapta" USL-ului. Mare, mare pierdere, domnule!

        P.S.: ma scuzi ca te-am jignit cu "domnule", a fost o scapare. Pe viitor am sa ma controlez mai bine.

        .
      • 0 (0 voturi)    
        Care dreapta ? Care stanga ? (Luni, 12 septembrie 2016, 15:37)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Ia ceva "radicali"de la psd, unde isi are si originea !
    • +1 (3 voturi)    
      idotenie.... (Luni, 12 septembrie 2016, 9:44)

      TRABI [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

      Ce minte scurta , vai de voi ! Veti trai in mizerie in continuare .
    • +3 (3 voturi)    
      Dreapta daca exista intre electori voteaza doar (Luni, 12 septembrie 2016, 15:51)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

      M10 sau USR !! Eu nu o sa am nici o secunda sentimentul, (ca si in vara) ca am rupt... ceva dreptei !!! Adica votez singurul partid clar de dreapta(M10) sau USB (chiar daca nu se defineste) in functie de cat de bine acopera programul fiecaruia asteptarile mele ! Mie existenta Monicai Macovei si a USR imi dau un minim sentiment de confort (sub aspectul supravietuirii in Romania), unirea lor cumva m-ar determina chiar sa pun umarul si as vota cu ei si daca as fi singura ! Din pacate sau din fericire nu cunosc pe nimeni care sa voteze psd/pnl asa ca chiar singura nu o sa fiu ...
  • +24 (28 voturi)    
    PRU sau ce naste din pisica (Duminică, 11 septembrie 2016, 20:52)

    ty [utilizator]

    soareci mananca.
  • -1 (21 voturi)    
    Partidul russia unita (Duminică, 11 septembrie 2016, 20:52)

    un domn [utilizator]

    Este falanga violenta usebe sau usere ?
  • -10 (18 voturi)    
    AOLEU (Duminică, 11 septembrie 2016, 21:26)

    EmilNae [anonim]

    s-a trezit si moartea pasiunii din mahmureala.La-o jos si spune faceti 1% in alegeri.Cu votul familiei si a citorva priteni" competenti" ca pruna si guset nu o sa intri in parlament decit poate intr-o viata viitoare.
  • -10 (22 voturi)    
    Monica Macovei (Duminică, 11 septembrie 2016, 22:05)

    Hegel [utilizator]

    Nu vă lăsați păcăliți de PSD, ALDE, PRU etc. Lăsați-vă păcăliți de Monica Macovei!
  • +16 (26 voturi)    
    citind comentariile de mai sus (Duminică, 11 septembrie 2016, 22:36)

    AliKimiku [utilizator]

    Mi-am dat seama ca singura persoana mai urata decat Basescu de coalitia penalilor este Monica Macovei.
    Mi se pare corect cata vreme Basescu in ultima vreme a luat-o invers pe carare.
    Pe de alta parte ura cretinilor impotriva Dnei Macovei si tot discursul si parcursul ei profesional mi se par motive suficiente sa o votez pe ea, partidul ei, etc cate zile voi avea.
    Toti va dati patrioti si recitati din Eminescu versurile cu tepele dar cand vine cucoana asta si incepe sa va bage la beci politicienii hoti(ca teapa nu se mai practica de vreo 600 de ani) sariti pe ea ca si cum ar fi fiica cuplului Hitler-Ceausescu.
    • -14 (18 voturi)    
      aha (Duminică, 11 septembrie 2016, 23:19)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Deci tii cu ea ca a ajutat mineriada anchetand niste demonstranti. In afara de asta, a mai "securizat" justitia in dependenta impreuna cu daniletz, sortand un pic arhiva SIPA inainte sa o secretizeze. Cam astea-s faptele reale ale duoamnei, restul fiind gargara pentru fraieri.
      • +6 (20 voturi)    
        Fireste. (Luni, 12 septembrie 2016, 2:06)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        Aia din PRU, mai les Ghita, au facut mai mult pentru Romania, de aceea si o sa ia partidul respectiv mai mult decat Macovei, q.e.d.

        In rest aia cu anchetarea demonstrantilor, se vede clar ca rahatul aruncat de latrine este gustat din plin de catre unii "oameni de bine" si mari "anali-sti" de pe-aici de pe forum. Spor la molfait in continuare.
        • -10 (12 voturi)    
          shhhh (Luni, 12 septembrie 2016, 4:38)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          Treci la tzutzarit la base/udrea/macovei... micule mancurt.

          Nu stii cum ajungi sa pupi si prupupucaca, la cum face base aliantele :)))))) momentan molfaie unpr, enteresul national =))))))))
          • +6 (10 voturi)    
            Mda. (Luni, 12 septembrie 2016, 8:38)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            Atata poti, atata arati. Te prezinti frumos, in toata splendoarea ta morala si intelectuala. N-ai ce sa discuti cu latrinistii, al caror mentor este este gadele, de unde au ce invata injuraturi si alte mizerii. Voteaza-ti hotii in continuare fai, ca astia au facut mult pentru tara. Ca si tine.
          • 0 (0 voturi)    
            Ce sa zic, ... (Luni, 12 septembrie 2016, 14:15)

            Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            ... dupa limbaj e evident de ce va numeste lumea latrinisti.
    • -9 (13 voturi)    
      asa e/// 2 in 1 (Luni, 12 septembrie 2016, 2:30)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Macoveica e si mai urita si si mai urita decit Basescu.
    • +2 (4 voturi)    
      Cred ca e frica, nu ura (Luni, 12 septembrie 2016, 14:14)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Cand a fost ea ministru al justitiei a inceput curatarea justitiei de influente politice. Procesul e inca abia la inceput, ca de-atunci nici un alt ministru de justitie sau guvern nu si-a asumat riscul politic de a coaliza generalizat penalii impotriva sa. Le e frica ca daca Macovei ajunge in parlament curatenia o sa devina mai rapida.
  • +8 (10 voturi)    
    Hopa! (Luni, 12 septembrie 2016, 7:50)

    R.Stoian [utilizator]

    Postacii cretini au program de lucru 24/7.