Fostul presedinte al Curtii Constitutionale Augustin Zegrean: Am acceptat sa candidez sustinut de PNL, lista nu este definitiva

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 14:30 Actualitate | Politic

Augustin Zegrean
Foto: Agerpres
Fostul presedinte al Curtii Constitutionale Augustin Zegrean a declarat sambata, pentru Mediafax, ca a acceptat sa candideze la alegerile parlamentare pe listele organizatiei PNL Bistrita Nasaud, precizand ca lista nu este definitiva.

"Da, am acceptat (sa candidez pe listele PNL-n.r.), dar lista nu este inca definitiva", a declarat pentru Mediafax Augustin Zegrean.

In luna iunie, fostul presedinte al Curtii Constitutionale Augustin Zegrean a fost luat in calcul pentru a prelua conducerea organizatiei PNL Bistrita Nasaud in cadrul unor discutii informale purtate in interiorul filialei, potrivit senatorului liberal Dorin Dobra.

Surse din PNL au declarat pentru Mediafax ca fostul presedinte al CCR ar putea candida pe lista pe care PNL o va depune pentru Senat.


Citeste mai multe despre   









1415 vizualizari
  • -4 (8 voturi)    
    Saracul! (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 15:03)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Nu-i ajunge pensia, sau preventiv, vrea si imunitate? O sa stea cu sotia la hotel? Ca atunci cand aparea cu vanatai, spunea ca fiind sigur, se lovea de mobile.
  • +3 (5 voturi)    
    Base si-o fi exercitat dreptul de preemptiune (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 15:23)

    Susufler0 [utilizator]

    in ceea ce-l priveste pe Zegrean, sau a renuntat in favoarea aripii PDL Transilvania din cadrul PNL ? :)

    Greu de crezut asa ceva, cunoscandu-l pe Marinar cat de pragmatic este. :))

    PS. Mai curand am avut de-a face cu un nou episod din serialul "Recunostinta la romani". :)))
  • 0 (8 voturi)    
    Zegrean? (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 15:46)

    Gustav555 [utilizator]

    Asa de rau sta PNL-ul cu rezerva de cadre?
    • 0 (4 voturi)    
      mda (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 20:59)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Gustav555

      Iar oferta de rahat ca la locale, iar votez scriind cu pixul felicitari pe buletinul de vot. Retardati....
  • -4 (6 voturi)    
    L-am apreciat pe Zegrean la CCR (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 21:21)

    ty [utilizator]

    Parlamentul nostru are nevoie de astfel de oameni chiar daca va candida pe listele PNL
    • 0 (2 voturi)    
      in cazul asta, (Duminică, 11 septembrie 2016, 19:48)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui ty

      De ce nu candideaza pe lista PMP (Partidul Marii Prostitutii)?
      • -1 (1 vot)    
        Se pare ca nici dumneata nu apreciezi un om care (Duminică, 11 septembrie 2016, 21:56)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        si-a facut corect treaba in pozitia de conducere pe care o avea in statul roman. Am auzit cotestarea acestei posibile canditaturi exprimata de un moderator la antena 3 cea ce pentru mine reprezinta o confirmare ca omul este corect si merita votat.
        • 0 (0 voturi)    
          mi se falfaie de el (Duminică, 11 septembrie 2016, 23:09)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Stiai ca are si certificat de hadicapat permanent? nerevizuibil. Cica nu vede bine. Mda...

          Marele jurist de autobaza sa candideze la partidul marii prostitutii si-l poti vota linistit. Nu vad de ce nu ar candida. In tara asta candideaza orice lepra, una in plus chiar nu face diferenta.
  • 0 (2 voturi)    
    unul cu pensie speciala, e Liberal ? (Duminică, 11 septembrie 2016, 21:08)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    fost bugetar ...
    vai de Liberalismul vostru de fatada.