Dragnea anunta ca Ponta nu pleaca la PRU si candideaza din partea PSD: "A venit la mine acasa, va lupta alaturi de mine si de colegii de partid"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 9 septembrie 2016, 19:42 Actualitate | Politic

Dragnea si Ponta
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Liviu Dragnea a anuntat vineri seara ca Victor Ponta va candida la alegerile parlamentare din partea PSD, punand capat speculatiilor ca fostul premier ar putea pleca la Partidul Romania Unita a lui Bogdan Diaconu, in care s-a inscris Sebastian Ghita. Dragnea a scris pe Facebook, alaturi de o fotografie cu el si Ponta, ca acesta a venit joi seara la el acasa.

"Victor Ponta a venit aseara la mine acasa. Am vorbit despre Romania, despre PSD si despre viitor. Va lupta alaturi de mine si de colegii din partid pentru ca familiile din Romania sa aiba o viata mai buna. Victoria din decembrie o sa fie victoria romanilor!" a scris Dragnea pe pagina sa de Facebook.

Despre apropierea dintre Ponta si PRU, mai multe aici
.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, va majora, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa va ajunge la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2352 vizualizari
  • +24 (24 voturi)    
    OOOOO! (Vineri, 9 septembrie 2016, 19:56)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Ce veste minunata! La care casa a venit?
    • +9 (9 voturi)    
      ! (Vineri, 9 septembrie 2016, 22:21)

      CTGOnline [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      A zis bine ma Dragnea. Penalul ramane acasa....acolo intre ei...in Partidul Hotilor. Logic, nu?
    • +8 (8 voturi)    
      La Casa Poporului (Vineri, 9 septembrie 2016, 22:35)

      Procuratorul [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      Ca toate casele lui Dragnea sunt furate din bani publici, carevasazica ai poporului.
      Cu el in parnaie si copiii in strada, atunci mai respiram si noi usurati.
    • +4 (4 voturi)    
      La casa PENALA...la BOMBONICA (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 0:25)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui MirceaGeorgescu1

      albanezul mongoloid i-a jurat credinta noului DON al PSD. in Cosa Nostra e ceva normal ca mafiotii sa se viziteze acasa
  • +24 (24 voturi)    
    ..... ce emotie ...... (Vineri, 9 septembrie 2016, 20:02)

    cbogdan [utilizator]

    Nu mi-am putut stapani emotia si o lacrima.
    • +2 (2 voturi)    
      În clandestinitate, la Rahova, (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 1:10)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      acolo ar trebui să lupte împreună Ponta și Dragnea. Și li se poate alătura și Ghiță, chiar dacă e acum în alt partid. Acolo nu se fac discriminări pe criterii politice :)
    • +3 (3 voturi)    
      da' cu cine (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 12:26)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      zice dragnea ca se vor lupta?
      cu poporul roman?
  • +19 (19 voturi)    
    Ce bine ca convorbirea este ascultate ! (Vineri, 9 septembrie 2016, 20:06)

    JohnDreptate [anonim]

    "Victor Ponta a venit aseara de la DNA la mine acasa. Am vorbit despre Hotie si Coruptie , despre PSD si despre viitorul membrilor PSD la Jilava . Va lupta alaturi de mine si de colegii din partid pentru ca familiile de Baroni PSD din Romania sa aiba o viata mai buna. Victoria din decembrie o sa fie victoria romanilor daca VOTEAZA PNL si LUPTA ANTICORUPTIE ! " a scris Dragnea pe pagina sa de Facebook.
  • +26 (26 voturi)    
    Dl. Ponta a anuntat public (Vineri, 9 septembrie 2016, 20:28)

    Un cititor [utilizator]

    că nu mai candidează dacă nu se finalizează autostrada Brașov - Comarnic în timpul madatului său de prim ministru. S-a răzgândit cumva?
    • +8 (10 voturi)    
      Autostarada Cormanic Brasov a garantat PSD SPAGA ! (Vineri, 9 septembrie 2016, 20:57)

      JohnDreptate [anonim] i-a raspuns lui Un cititor

      Ion Rus(PSD) a pregatit Projectul de 8.7 miliarde de Euro pntru o Autostarda care coste doar 1.7 miliarde de Euro .

      Venitul anul garantat al PSD este asigurat timp de 30 de ani !
    • +2 (2 voturi)    
      pai, (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 12:28)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Un cititor

      hautostrada ai nici macar nu a inceput, asa ca ce sa se termine/
      deci nu se pune la socoteala. poate sa candindeze alaturi de hotul sef penal.
  • +14 (14 voturi)    
    O stire importanta pt. tzara.Habemus "doctor" (Vineri, 9 septembrie 2016, 21:23)

    Plagarus [utilizator]

    Ce facem cu Ponta Viorel ?
    Ce valoare mai are acest arivist in viata politica romaneasca ?
    Chiar la ce se pricepe oare " dansul " ?
    Doar cAstana - KMG - stie mai bine !!!
  • +5 (5 voturi)    
    O veste buna (Vineri, 9 septembrie 2016, 22:00)

    benicio [utilizator]

    Ponta Victor Viorel este o piatra de moara. Si e bine ca PSD a ales sa si-o lege de gat.
    • +5 (5 voturi)    
      Din pacate (Vineri, 9 septembrie 2016, 23:19)

      talos [utilizator] i-a raspuns lui benicio

      nu e asa! Jigodia are inca priza la o patura mult prea larga de alegatori amatori de pomeni electorale. Galetusa, slapii si micii (litalsii :) cantaresc mult mai mult decat CV-ul penal al catindatului...
  • +11 (11 voturi)    
    Astia doi chiar se cred isteti iar pe noi ne cred (Vineri, 9 septembrie 2016, 22:21)

    Susufler0 [utilizator]

    prosti !

    Pai tot romanul stia ca nimeni nu o sa plece de niciunde ! :))))

    Daca s-ar fi dus Ponta la partidul lui Diaconu stia apoi ca portile PSD ii sunt inchise pe vecie. Or el isi vede viitorul alaturi de acest partid care este singurul ce poate sa-i ofere ceea ce-si doreste . puterea !

    Asa ca dupa ce au jucat comedia plecarii, acum joaca comedia concordiei.

    PS. Amandoi cunosc vorba aceea inteleapta : "tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape."
  • +7 (7 voturi)    
    Oare cat o sa-l mai pomenim pe Caragiale: (Vineri, 9 septembrie 2016, 23:10)

    talos [utilizator]

    " SCENA III
    Zoe, Tipătescu, Dandanache

    Dandanache: Cum îţi spui, să nu m-aleg, puicusorule, nu merdzea... Eu, familia mea, de la patuzsopt... luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă... si eu mă-nţeledzi tocmai acuma să remâi pe dinafară... fără coledzi!... Şi cât p-aţi, neicusorule, să nu m-aleg...

    Zoe: Să nu te-alegi d-ta, cu meritele d-tale! Era peste putinţă...

    Tipătescu: Peste putinţă...

    Dandanache: Ei, uite asa, cu meritele mele, coniţă, vezi! Era cât p-aţi, dar stii, cât p-aţi... Întreabă-mă, neicusorule, să-ţi spui: nu vrea comitetul ţentral si paţe; ziţea că nu sunt marcant. Auzi, eu să nu fiu marcant... Am avut noroc, mare noroc am avut. Să vedeţi. Într-o seară... ţinevas - nu spui ţine... persoană însemnată... da' becher - vine si zoacă la mine cărţi... si când pleacă îsi uită pardesiul la mine... A doua zi, voi să-l îmbrac... gândeam că-i al meu... văz că nu-i al meu; îl caut prin buzunare si dau... peste ţe te gândesti?......"
  • +4 (4 voturi)    
    Oh, ce perspective! (Vineri, 9 septembrie 2016, 23:14)

    Sani [utilizator]

    Daca castiga PSD, vom avea autostrazi, invatamant, armata, sanatate,...tot ce n-a putut sa faca Ponta din cauza tehnocratilor!

    Pai doar a dovedit in particular Ponta cate poate face in cei 3 ani, iar in general PSD-ul & friends (aici includ PNL , UDMR, PNTCD, ....) in cei 26 de ani.

    Pe scurt:
    PSD = PRADA (Partidul Romanilor cu Alzheimer si Dementa Absoluta)....or fi 38% ....Brrrrr!
  • -4 (6 voturi)    
    Chiar asa de naiv e Dragnea?! (Vineri, 9 septembrie 2016, 23:28)

    Lucky1 [utilizator]

    Cum sa nu-si dea seama ca, de fapt, Ponta vrea sa obtina un loc in Parlament pe lista PSD si sa dea astfel posibilitatea altora din PRU sa se claseze pe locuri eligibile, dupa care sa vireze in stilull sau impertinent spre PRU.
  • +1 (5 voturi)    
    Ok nu are decat sa lupte (Vineri, 9 septembrie 2016, 23:57)

    MoemBius [utilizator]

    DA IMPOTRIVA CUI?
    Pentru ca eu unu ma simt direct amenintat
    ISI BATE joc de mine
    PE CINE reprezinta?
    Hai s.........tir
  • +3 (3 voturi)    
    Victorie . . . (Sâmbătă, 10 septembrie 2016, 9:51)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .hip, hip ura. Ne ramane Alba ca zapada in familie.Asa poate ca isi va tine gura inchisa!