Dragnea: Este o presiune a partii liberale din Guvern catre ELCEN, pentru a pedepsi bucurestenii ca au indraznit sa voteze cu PSD

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:44 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Facebook - Liviu Dragnea
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a acuzat miercuri "presiuni ale partii liberale din Guvernul tehnocrat" asupra ELCEN, "pentru a pedepsi bucurestenii ca au indraznit sa voteze cu social-democratii la alegerile locale".

"Sunt deja de notorietate amenintarile de la ELCEN catre Primaria Capitalei, de fapt catre bucuresteni, ca vor fi lasati fara apa calda si caldura. In opinia mea, este o presiune din partea partii liberale din Guvernul tehnocrat catre ELCEN pentru a pedepsi bucurestenii ca au indraznit sa voteze cu PSD la alegerile locale. Se cere Primariei Capitalei sa plateasca in cateva zile o datorie acumulata in zece ani, in conditiile in care doamna primar a avut intalniri cu ministrul Energiei si cu conducerea ELCEN, care au dat asigurari ca nu-si vor permite sau nu se vor gandi sa pedepseasca bucurestenii", a afirmat Dragnea, in debutul sedintei Biroului Permanent National al PSD, la care participa si primarul General al Capitalei, Gabriela Firea, potrivit Agerpres.










2097 vizualizari
  • +4 (6 voturi)    
    Noaptea mintii (Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:47)

    Soljenitin [utilizator]

    Noaptea mintii si teoria conspiratiei :-)
    Problemele ELCEN au la baza proasta guvernare a orasului de catre talharul ala de Oprescu (a propos, ce mai face el, cum ii merge procesul? O puscarie, ceva?).
    Acolo este radacina raului, la Oprescu si actiunile lui criminale.
    Apoi, ca sa inchidem cercul, ghici ce inclinari politice avea Oprescu? Ati ghicit, PSD! ;-)
  • +4 (4 voturi)    
    Pai,, daca nu au platit ... (Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:50)

    CezarN [utilizator]

    Dar o presiune pe cei care nu isi platesc intretinerea cine vrea sa puna? Nu-i normal ca,daca nu platesti, sa nu mai primesti? Sau pentru pesedisti asta este normal ?
  • +2 (2 voturi)    
    mare imbecil (Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:50)

    ..13 [utilizator]

    Cifrele vorbesc mai bine.
    Unii au incercat sa falsifice cifrele si uite unde au ajuns.

    Pe faras - cu toti prostii!
  • +1 (1 vot)    
    Foarte bine (Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:51)

    brifcor [utilizator]

    Sa asume !
  • +2 (2 voturi)    
    Asa, si? Recunoasteti ca va depaseste? (Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:55)

    pedepsitorul [utilizator]

    Firea, daca lasi bucurestenii fara apa calda si caldura, nu este nici-o diferenta intre tine si Ceausescu!

    Sper sa nu patesti la fel!
  • +1 (1 vot)    
    daca e asa.... (Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:58)

    liviu_ [utilizator]

    eu, ca bucurestean, am un motiv sa votez liberalii

    sincer sa fiu si mie imi vine sa-i pedepsesc pe cei ce au votat psd... mai ales ca merg 5 zile din 7 pe la piata sudului!

    acu serios... omu asta s-a controlat la cap?!
    stie ca nu a facut si nu o sa faca nimic parditu lui de hoti... si doar acuza si injura pe toata lumea fara nici un motiv...

    acu pe bune... ajutoarele pentur caldura etc sunt O PROSTIE !!! firmelor NU AR TREBUI sa li se taie si nici o forma datoriile, de asemenea nu ar trebui sa primeasca ajutoare si altele... asta e doar inca o modalitate de a lua de la cei ce muncesc si de a da la pensionari
    ghici ce?! deca romanii sunt la capatul rabdarii... si aia care chiar au salarii mari pot pleca maine in strainatate... daca va mai bateti mult joc infractorilor de noi s-ar putea sa se intample asta... sa vedem cum o sa va descurcati cu tara in faliment si cu oamenii furiosi ca nu au ce manca !

    domnu comndamnat penal nu ar trebui sa aiba dreptul sa vorbeasca! este un infractor cu acte in regula!
  • +1 (3 voturi)    
    DESI ESTE O PEDEAPSA (Miercuri, 7 septembrie 2016, 11:59)

    pointless man [utilizator]

    nu are legatura directa cu PSD-ul, ci cu prostia. Cind ma uit cum se zvircoleste Bucurestiul in capcana escrocheriei comuniste numita "incalzire centralizata" (in timp ce orase mult mai sarace au trecut de mult la centralele de apartament) nu ma mai mir de nici un vot dat tocmai celor ce-i chinuie in loc sa rezolve problema. Aicea insusi faimosul Nicusor Dan n-are "guts" sa ia taurul de coarne.
  • +3 (3 voturi)    
    asta a luat o (Miercuri, 7 septembrie 2016, 12:01)

    coloneze [utilizator]

    raznaaaaaaaa
  • +2 (2 voturi)    
    hai (Miercuri, 7 septembrie 2016, 12:07)

    andrei1245 [utilizator]

    ca se vede ca nu mai ai mult!
  • +3 (3 voturi)    
    Apa calda. (Miercuri, 7 septembrie 2016, 12:08)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Dragnea si obiceiurile comuniste, aruncarea pisicii! Toti o saboteazea pe doamna primar. Ai inceput, mai Dragneo, sa ai vise urate, dar stai linistit, ca la Jilava-i numai bine pentru tine!
  • +2 (2 voturi)    
    eu nu cred o vorba (Miercuri, 7 septembrie 2016, 12:13)

    mmmircea [utilizator]

    din ce zice dragnea, de principiu. Daca insa liberalii fac treaba asta, va iesi la iveala, iar la parlamentare nu vor mai lua nici cat au luat la locale in Bucuresti.
  • +2 (2 voturi)    
    La o presune a partii liberale... (Miercuri, 7 septembrie 2016, 12:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dragnea raspunde cu o presiune a partii penale din PSD: Ma rog, in masura in care acest partid nu e penak in integritatea sa, ca nu cred ca un cetatean poate fi cinstiti si psdist in acelasi timp.
  • +2 (2 voturi)    
    votati penalii (Miercuri, 7 septembrie 2016, 12:29)

    m1ha1 [utilizator]

    Cred ca bucurestenii sunt deja pedepsiti pana la a 4-a generatie ca au votat P$D-ul. Probabil doar asa gandesc ei ca va pot scoate din politica, votandu-va. Asa au facut cu Oprescu si speram ca Firea sa nu fie ca Ridzi, Bica, Udrea sau alte femei din politica ce au fost usor influentabile.
  • +1 (1 vot)    
    dragnea (Miercuri, 7 septembrie 2016, 12:46)

    zigot [utilizator]

    nastase, dan ioan popescu, mitrea, sultanoiu, vanghelie, ponta si o multime de alti psd isti, pe care slava domnului, i-am uitat, au avut si au acelasi scop politic si material in dauna romanilor si a Romaniei