Victor Ponta despre zvonurile privind plecarea din PSD: Eu in tara la alta echipa nu ma tenteaza un transfer

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 26 august 2016, 19:42 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Hotnews
Fostul premier Victor Ponta a infirmat vineri speculatiile potrivit carora ar urma sa plece din PSD pentru a se inscrie in alt partid, afirmand, in termeni fotbalistici, ca nu se va "transfera" la alta echipa din tara.

Iata mai jos postarea publicata de Victor Ponta, care a anexat o captura de ecran de la Antena 3, in care se afirma ca fostul sef al PSD, refuzat de ALDE, se indreapta spre Partidul Romania Unite:

"De dimineata Antena 3 ma tot transfera la alt Partid / au vazut ca ieri m-a transferat RTV / si acum citesc la un mare "analizator" ca de fapt ma mut la Iohannis!

Evident ca doar nu o sa strice stirea si sa ma intrebe si pe mine daca e adevarat sau nu! Si de fapt ce conteaza ce spun eu?!?

Asa ca o sa explic pe intelesul microbistilor - eu in tara la alta echipa nu ma tenteaza un transfer / dar daca am o oferta de la o echipa mare din Europa care joaca si in Champions League nu zic nu / sa vedem cat cere PSD la transfer ( ca doar nu ma dau asa liber de contract)!"












Material sustinut de Provident

​INTERVIU Stefan Liiceanu - trecerea de la carti la produse japoneze traditionale via piata financiara

Dupa 17 ani petrecuti in Japonia, timp in care a lucrat in domeniul financiar, Stefan Liiceanu a decis sa deschida in locul fostei Librarii Humanitas din Fundul Curtii, Takumi - un magazin in care sunt comercializate produse japoneze traditionale. In cadrul, proiectului "10 ani", Provident vrea sa arate cum se vede Romania ultimilor 10 ani, dar si Romania urmatorilor 10 ani, prin ochii unor tineri care au avut succes. "Cred ca cel mai important este sa faci ce iti place. Productivitatea se vede atunci cand faci ceva cu pasiune, nu cand faci ceva pentru ca trebuie."
870 vizualizari
  • +4 (6 voturi)    
    in tara nu s-ar transfera... (Vineri, 26 august 2016, 19:47)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    dar in turcia de exemplu s-ar transfera la echipa AKP....
  • +4 (6 voturi)    
    Problema (Vineri, 26 august 2016, 19:51)

    IonescuIonel1 [anonim]

    e ca tocmai si-a pierdut licenta (doctoratul) de jucator. Si in afara, fara, nu te ia nimeni decat la frectie de picioare. Sau poate se duce undeva in afara sa se ocupe de 'transferuri'....
  • +4 (4 voturi)    
    Besiktas poate? (Vineri, 26 august 2016, 20:09)

    CHOSTELPAGUBOSU [utilizator]

    ...cre ca tu vrei sa te transferi la Besiktas Istambul, nu-i asa?
    ...cat despre PSD s-ar putea sa dea ei bani ca sa scape de tine...
  • +4 (4 voturi)    
    Doua transferuri is posibile (Vineri, 26 august 2016, 20:22)

    Locke Lamora [utilizator]

    1. La zuhaus Jilava
    2. La MosCow, dar pt asta trebuie sa dea inapoi shpaga Kaimunaz Gaz.
  • +4 (4 voturi)    
    Antena 3. (Vineri, 26 august 2016, 20:26)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Dana Grecu facea clabuci. Daca erai presedinte. il gratiai pe Varan! Acum ai ramas rezerva, si rezerva vei fi! Poate o sa joci in echipa de la Rahova!
  • +5 (5 voturi)    
    Operat la genunchi si la "doctorat"e bun la kazahi (Vineri, 26 august 2016, 20:35)

    Plagarus [utilizator]

    Daca scapa de echipa justitiei,poate sa se transfere la Astana / Tirana / Ankara / Phenian,in rol de clovn
  • +4 (4 voturi)    
    S-a exprimat perfect pt microbisti (Vineri, 26 august 2016, 20:45)

    marianmarian [utilizator]

    Poate, acum cu ocazia studierii rolului ghilimelelor, ajungi neica si la acuzativ vs nominativ - "eu (...) nu ma tenteaza un transfer". Din ciclul "sunt un om care ma mandresc cu mine si realizarile mele".
  • +1 (1 vot)    
    Totusi (Vineri, 26 august 2016, 21:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    In echipa de la Rahova ar fi un transfer reusit. Cu zeghe Armani, of course
  • +1 (1 vot)    
    Sau (Sâmbătă, 27 august 2016, 9:23)

    vasile-roaita [utilizator]

    Un transfer la circ intr-o cusca unde te poti maimutarii in voie acolo.