Victor Ponta despre zvonurile privind plecarea din PSD: Eu in tara la alta echipa nu ma tenteaza un transfer

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 26 august 2016, 19:42 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Hotnews
Fostul premier Victor Ponta a infirmat vineri speculatiile potrivit carora ar urma sa plece din PSD pentru a se inscrie in alt partid, afirmand, in termeni fotbalistici, ca nu se va "transfera" la alta echipa din tara.

Iata mai jos postarea publicata de Victor Ponta, care a anexat o captura de ecran de la Antena 3, in care se afirma ca fostul sef al PSD, refuzat de ALDE, se indreapta spre Partidul Romania Unite:

"De dimineata Antena 3 ma tot transfera la alt Partid / au vazut ca ieri m-a transferat RTV / si acum citesc la un mare "analizator" ca de fapt ma mut la Iohannis!

Evident ca doar nu o sa strice stirea si sa ma intrebe si pe mine daca e adevarat sau nu! Si de fapt ce conteaza ce spun eu?!?

Asa ca o sa explic pe intelesul microbistilor - eu in tara la alta echipa nu ma tenteaza un transfer / dar daca am o oferta de la o echipa mare din Europa care joaca si in Champions League nu zic nu / sa vedem cat cere PSD la transfer ( ca doar nu ma dau asa liber de contract)!"
























[P] Tu cum iti protejezi casa in cazul unui INCENDIU?

Riscurile majore precum INCENDIILE, EXPLOZIILE sau FURTUL, ori fenomenele naturale distructive precum CUTREMURELE, INUNDATIILE, ALUNECARILE sau PRABUSIRILE DE TEREN, FURTUNILE sau GRINDINA, pot afecta oricand, din pacate, siguranta casei fiecaruia dintre noi.

912 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    in tara nu s-ar transfera... (Vineri, 26 august 2016, 19:47)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    dar in turcia de exemplu s-ar transfera la echipa AKP....
  • +4 (6 voturi)    
    Problema (Vineri, 26 august 2016, 19:51)

    IonescuIonel1 [anonim]

    e ca tocmai si-a pierdut licenta (doctoratul) de jucator. Si in afara, fara, nu te ia nimeni decat la frectie de picioare. Sau poate se duce undeva in afara sa se ocupe de 'transferuri'....
  • +4 (4 voturi)    
    Besiktas poate? (Vineri, 26 august 2016, 20:09)

    CHOSTELPAGUBOSU [utilizator]

    ...cre ca tu vrei sa te transferi la Besiktas Istambul, nu-i asa?
    ...cat despre PSD s-ar putea sa dea ei bani ca sa scape de tine...
  • +4 (4 voturi)    
    Doua transferuri is posibile (Vineri, 26 august 2016, 20:22)

    Locke Lamora [utilizator]

    1. La zuhaus Jilava
    2. La MosCow, dar pt asta trebuie sa dea inapoi shpaga Kaimunaz Gaz.
  • +4 (4 voturi)    
    Antena 3. (Vineri, 26 august 2016, 20:26)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Dana Grecu facea clabuci. Daca erai presedinte. il gratiai pe Varan! Acum ai ramas rezerva, si rezerva vei fi! Poate o sa joci in echipa de la Rahova!
  • +5 (5 voturi)    
    Operat la genunchi si la "doctorat"e bun la kazahi (Vineri, 26 august 2016, 20:35)

    Plagarus [utilizator]

    Daca scapa de echipa justitiei,poate sa se transfere la Astana / Tirana / Ankara / Phenian,in rol de clovn
  • +4 (4 voturi)    
    S-a exprimat perfect pt microbisti (Vineri, 26 august 2016, 20:45)

    marianmarian [utilizator]

    Poate, acum cu ocazia studierii rolului ghilimelelor, ajungi neica si la acuzativ vs nominativ - "eu (...) nu ma tenteaza un transfer". Din ciclul "sunt un om care ma mandresc cu mine si realizarile mele".
  • +1 (1 vot)    
    Totusi (Vineri, 26 august 2016, 21:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    In echipa de la Rahova ar fi un transfer reusit. Cu zeghe Armani, of course
  • +1 (1 vot)    
    Sau (Sâmbătă, 27 august 2016, 9:23)

    vasile-roaita [utilizator]

    Un transfer la circ intr-o cusca unde te poti maimutarii in voie acolo.