Victor Ponta despre zvonurile privind plecarea din PSD: Eu in tara la alta echipa nu ma tenteaza un transfer

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 26 august 2016, 19:42 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: Hotnews
Fostul premier Victor Ponta a infirmat vineri speculatiile potrivit carora ar urma sa plece din PSD pentru a se inscrie in alt partid, afirmand, in termeni fotbalistici, ca nu se va "transfera" la alta echipa din tara.

Iata mai jos postarea publicata de Victor Ponta, care a anexat o captura de ecran de la Antena 3, in care se afirma ca fostul sef al PSD, refuzat de ALDE, se indreapta spre Partidul Romania Unite:

"De dimineata Antena 3 ma tot transfera la alt Partid / au vazut ca ieri m-a transferat RTV / si acum citesc la un mare "analizator" ca de fapt ma mut la Iohannis!

Evident ca doar nu o sa strice stirea si sa ma intrebe si pe mine daca e adevarat sau nu! Si de fapt ce conteaza ce spun eu?!?

Asa ca o sa explic pe intelesul microbistilor - eu in tara la alta echipa nu ma tenteaza un transfer / dar daca am o oferta de la o echipa mare din Europa care joaca si in Champions League nu zic nu / sa vedem cat cere PSD la transfer ( ca doar nu ma dau asa liber de contract)!"












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, va majora, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa va ajunge la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
890 vizualizari
  • +4 (6 voturi)    
    in tara nu s-ar transfera... (Vineri, 26 august 2016, 19:47)

    press_to_reset_the_world [utilizator]

    dar in turcia de exemplu s-ar transfera la echipa AKP....
  • +4 (6 voturi)    
    Problema (Vineri, 26 august 2016, 19:51)

    IonescuIonel1 [anonim]

    e ca tocmai si-a pierdut licenta (doctoratul) de jucator. Si in afara, fara, nu te ia nimeni decat la frectie de picioare. Sau poate se duce undeva in afara sa se ocupe de 'transferuri'....
  • +4 (4 voturi)    
    Besiktas poate? (Vineri, 26 august 2016, 20:09)

    CHOSTELPAGUBOSU [utilizator]

    ...cre ca tu vrei sa te transferi la Besiktas Istambul, nu-i asa?
    ...cat despre PSD s-ar putea sa dea ei bani ca sa scape de tine...
  • +4 (4 voturi)    
    Doua transferuri is posibile (Vineri, 26 august 2016, 20:22)

    Locke Lamora [utilizator]

    1. La zuhaus Jilava
    2. La MosCow, dar pt asta trebuie sa dea inapoi shpaga Kaimunaz Gaz.
  • +4 (4 voturi)    
    Antena 3. (Vineri, 26 august 2016, 20:26)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Dana Grecu facea clabuci. Daca erai presedinte. il gratiai pe Varan! Acum ai ramas rezerva, si rezerva vei fi! Poate o sa joci in echipa de la Rahova!
  • +5 (5 voturi)    
    Operat la genunchi si la "doctorat"e bun la kazahi (Vineri, 26 august 2016, 20:35)

    Plagarus [utilizator]

    Daca scapa de echipa justitiei,poate sa se transfere la Astana / Tirana / Ankara / Phenian,in rol de clovn
  • +4 (4 voturi)    
    S-a exprimat perfect pt microbisti (Vineri, 26 august 2016, 20:45)

    marianmarian [utilizator]

    Poate, acum cu ocazia studierii rolului ghilimelelor, ajungi neica si la acuzativ vs nominativ - "eu (...) nu ma tenteaza un transfer". Din ciclul "sunt un om care ma mandresc cu mine si realizarile mele".
  • +1 (1 vot)    
    Totusi (Vineri, 26 august 2016, 21:59)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    In echipa de la Rahova ar fi un transfer reusit. Cu zeghe Armani, of course
  • +1 (1 vot)    
    Sau (Sâmbătă, 27 august 2016, 9:23)

    vasile-roaita [utilizator]

    Un transfer la circ intr-o cusca unde te poti maimutarii in voie acolo.