Victor Ponta: Cozile din diaspora din 2014 erau formate de cei care se puneau de 2, 3, 4 ori la rand, sa se arate la televizor

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 21 august 2016, 21:33 Actualitate | Politic

Victor Ponta
Foto: AGERPRES
Fostul premier PSD Victor Ponta a declarat, duminica seara, la Romania TV, ca in 2014, la alegerile prezidentiale, cozile din diaspora erau formate de cetateni romani care "se puneau si de patru ori la rand, sa se arate la televizor", iar acum observa ca la alegeri s-au inscris doar 8.000 de romani, cat ar intra in "cateva blocuri din Drumul Taberei", potrivit News.ro.

"Acum daca ii intrebati pe cei care stateau la coada, am vazut ca s-au inscris 8.000 de oameni sa voteze in diaspora. 8.000 sunt in cateva blocuri in Drumul Taberei. Si noi, toata tara, tot Guvernul, munceste numai pentru cei 8.000", a declarat Ponta.

Fostul premier PSD spune ca romanii trebuiau sa voteze in strainatate si confirma ca existau cozi, insa afirma ca are informatii potrivit carora acele cozi erau formate de cetateni care "se puneau de mai multe ori la rand".

"Imi pare rau pentru acele cozi, pe care insa ulterior am aflat ca nu le-am facut eu, ci cei care se asezau de doua ori, de trei ori, de patru ori la rand, ca sa fie cozi, sa se arate la televizor", a spus deputatul PSD.

Ponta s-a aratat deranjat ca Dacian Ciolos guverneaza doar "ca sa nu se supere cei 8.000", in loc sa ii considere pe toti romanii egali.

Un numar de 6.081 de romani cu domiciliul sau resedinta in strainatate s-au inscris, pana in data de 16 august, in Registrul electoral, pentru a putea vota la alegerile parlamentare, informeaza AEP, numarul de inscrieri fiind in crestere in ultima luna, de aproximativ 1.000 pe saptamana.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
17838 vizualizari
  • +94 (100 voturi)    
    niste laturi (Duminică, 21 august 2016, 21:40)

    mache [utilizator]

    ... aruncate de o porcina la o groapa de balegar...
    • +38 (42 voturi)    
      " Se puneau" bey dottore ? (Duminică, 21 august 2016, 22:39)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui mache

      Cel mai mare "intelectual " romano-albanez ?
      • +4 (4 voturi)    
        ... (Luni, 22 august 2016, 18:30)

        Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

        Imi place la nebunie . Puiemontistul e clar marcat de eveniment . Din aproape presedinte a ajuns acum nimeni . Il roade . Un smecheras vulgar de cartier care s-a invartit pe unde trebuie si "a facut" pe cine trebuie .

        Bai puie , te-am facut la alegeri ca la carte, cat oi fi tu de smecher . Si te-am facut cu stil , da prietene , noi astia multi si prosti , muritorii de rand . Ti-am dat o puie sora cu moartea , bai monta! Si o sa iti mai dam apoi una cand ajungi la parnaie , aia o sa fie fie puia finala din partea noastra dupa care preiau stacheta baietii din celula. Ti-as zice sa inghiti in sec , dar dupa atata puie ma-indoiesc .

        PS. visul meu in viata e ca che guevara asta de gorj sa citeasca Hotnews si sa ne vada comentariile . atat si pot sa mor fericit

        PSS . disclaimer pt moderatori , daca ceva pare prea vulgar in ce am scris eu , ei bine nu e . asa ca "allow comment"

        Recomand amuritiliescu.ro , bestial site :)) .
    • +48 (50 voturi)    
      A luat-o mental pe urma lui Adrian Nastase! (Duminică, 21 august 2016, 22:58)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui mache

      Urmeaza si fizic sa-si urmeze mentorul. La puscarie!
      • +1 (1 vot)    
        ... (Luni, 22 august 2016, 18:45)

        Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Ma gandeam la o chestie , ii tot uram puie lu` monta , sa ii aratam cat il iubim si in ce fel , dar in nepasarea noastra am uitat sa le uram puie si celor 40% de zapaciti care l-au votat . Puie si voua !
    • +50 (50 voturi)    
      S-a meritat, va spun eu (Duminică, 21 august 2016, 23:22)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui mache

      Am stat 2 ore la o astfel de coada de la 7 dimineata. S-a meritat, va spun eu. Cel putin pentru a nu trebui sa auzim declaratii nesimtite ca cea de sus zilnic si in numele guvernului Romaniei.

      Ofticul lui Ponta se simte. Pacat ca nu a invatat nimic. Se poate repeta pe viitor. Muahahaha
      • -27 (33 voturi)    
        Am castigat si fara voi cei din "diaspora" (Luni, 22 august 2016, 9:47)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

        Nu va mai laudati atata, ca am castigat si fara voi. Noi, cei din tara l-am dat jos pe Puie Monta si pe cei din ciuma rosie psd, a fost diferenta si fara voi. Asa ca nu va mai umflati in pene si duceti-va sa culegeti capsuni in continuare, ca ne descurcam si fara voi!
        • +15 (17 voturi)    
          Ai castigat (Luni, 22 august 2016, 11:24)

          schumi [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          Ai castigat pe naiba...s-a vazut la locale ce ai fara diaspora si fara indicatiile trimise familiilor.
          In cazul in care se intreaba lumea de ce sunt asa putin pentru ca nimeni nu stie de aceasta nevoie a inscrierii pe niste liste. Informarea MAE este inexistenta. Am vizitat un prieten in weekend in Belgia si habar nu avea de aparitia acestor liste.
          Iar simplul fapt ca au ales posta romana pentru trimiterea voturilor acasa e dorinta clara ca se doreste pierderea acestor voturi.
          Eu am aflat intamplator pe facebook ca trebuie sa trimit acte sa ma inscriu...de parca MAE nu are liste cu persoanele care lucreaza in strainatate (le excludem pe alea care lucreaza la negru)
        • +12 (12 voturi)    
          diaspora (Luni, 22 august 2016, 13:15)

          AnderT [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          este o resursa pentru toti. cine face diferente este puiul cretinismului post-decembrist.
        • +3 (3 voturi)    
          Fara catalizator din afara o ai pe Fierea (Luni, 22 august 2016, 16:37)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          primare....asta a castigat Bucurestii, de ex.
        • +1 (1 vot)    
          da ? (Luni, 22 august 2016, 20:17)

          uzu [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

          vai de tine.
      • +11 (11 voturi)    
        Nu-ti fa probleme, ... (Luni, 22 august 2016, 11:49)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

        ... stie si el ca minte de ingheata apele. Doar ca in conceptia lui despre viata si lume sa-ti bati joc de lume si sa minti cum respiri inseamna sa faci politica.
      • +4 (4 voturi)    
        dar ce ne facem? (Luni, 22 august 2016, 15:55)

        Cristioan [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

        Precum vedeti, Copy Paste spune in continuare tampenii!
        Este drept ca declaratiile nesimtite nu mai sunt in numele Guvernului, dar tot deranjeaza mult ....
    • +48 (48 voturi)    
      Mare mincinos (Duminică, 21 august 2016, 23:46)

      cchris [utilizator] i-a raspuns lui mache

      Hai sa ne inscriem si sa votam cum se cuvine. Nu avem nimic de pierdut iar banditii astia trebuiesc tinuti in frau.

      Am stat mai mult de 12 ore cu 2 copii dupa mine ca sa votez, doar ca gunoiul asta sa nu ajunga presedintele tarii mele, chiar daca tara mea de adoptie e mult mai putin corupta si putea sa nu imi pese.
    • 0 (0 voturi)    
      iata teza lui Ponta (Marţi, 23 august 2016, 18:05)

      TerryButeica [anonim] i-a raspuns lui mache

      Cam asta este teza de doctorat a lui Ponta ! Intr-o rece si umeda duminica de noiembrie, romanul ingrat plecat din tara unde Ponta si PSD au desavarsit SSMD, unde autostrazile s-au prabusit, nu din cauza traficului, ci din cauza viiturilor de lapte si miere abatute asupra norocosilor care au ales sa ramana sa se bucure de guvernarea Carmaciului Doctor si a Marelui Partid- diasporeanul a lasat asternutul si nevasta (in cazul casatoriilor mixte) calde, si-a scos bani de pe card, a cumparat bilet de avion, tren sau vapor,a mers sute sau mii de km- in cazul celor din Canada, SUA etc- pentru ca a auzit el ca daca stai la coada te filmeaza si afla ai tai ca esti in viata. Avem exemplul clar al lui Vasile din Vancouver ce s-a dus 4000 km sa voteze la Montreal, si care a stat de sase ori la coada ! Prima data si-a dat seama ca nu va fi recunoscut din cauza glugii de pe cap, erau -20 * C. A doua oara filmau numai cei de la PRO TV, il vedea fratele, dar nu-l vedea bunica care se uita numai la Antene, a treia oara ca sa-l filmeze Romania Tv - la care se uitau parintii, a patra oara sa-l vada si nepotii la Cartoon Network si tot asa pana, a sasea oara, l-a filmat si TVR- pentru ca cealalta bunica nu are cablu Spre seara, obosit si infrigurat, a plecat spre aeroport. A ajuns acasa la patru dimineata, cand a sunat telefonul si o voce i-a spus pe un ton conspirativ sa mearga in parc la un cos de gunoi sa ridice un plic cu 100.000 $ din partea lui Soros. Fericit, a deschis SKYPE si a vorbit cu toata familia. In tot acest timp in tara se vota disciplinat, fara cozi. In Teleorman si multe judete din Oltenia si Moldova, la indemnul lui Dragnea, milioane de morti voiau sa-si dea 'duhul' inca odata PSD-ului si lui Victor Ponta. Unul dintre ei, Panait, chiar se lauda ca pe el Ponta l-a convins sa-si dea duhul cand a venit la el acasa si i-a spus ce sa faca cu procurorul Lele. Nu inteleg de ce se revolta lumea ca PSD da de la buget banul/ortul(valuta bisericii) pentru catedrale, masini si
  • +100 (102 voturi)    
    Fabulos (Duminică, 21 august 2016, 21:41)

    floyd [utilizator]

    Nesimtirea astuia nu are limite
    • +51 (53 voturi)    
      aia 50.000 sunt 8.000 (Duminică, 21 august 2016, 22:24)

      zzztop [utilizator] i-a raspuns lui floyd

      daca s-au inscris 8000 poate ca spera ca indivizi ca monta nu or sa mai aiba tupeul sa nu-i lase sa voteze. dar voturile din afara sunt de la zeci de mii de romani..ce te poti astepta de la unul care e definitia nesimtirii?
      • +11 (11 voturi)    
        aia 50.000 sunt dezinformati.. (Luni, 22 august 2016, 9:23)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        pot vota doar cei care se inscriu.
        sa speram ca Ciolos va reusi sa modifice aceasta prevedere din lege..
        • +3 (3 voturi)    
          Esti 100% sigur? (Luni, 22 august 2016, 14:25)

          antrax [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          Credeam ca aia inregistrati sunt pentru ca:
          1) Guvernul sa poata face sectiile de votare necesare in functie de populatie?
          2) Sa poata vota prin corespondenta?
          De exemplu eu nu ma inregistrez, si ma duc sa votez la Ambasada. Da, stau la coada ca si data trecuta. Ca oricum aici nu or sa faca alta sectie.
          • +2 (2 voturi)    
            nu mai e valabil (Luni, 22 august 2016, 15:33)

            StefaniR [utilizator] i-a raspuns lui antrax

            Fara inregistrare nu se mai poate vota. Nici macar la ambasada! Deci atentie, inregistrati-va!
            • +1 (1 vot)    
              Gresit! (Luni, 22 august 2016, 18:21)

              antrax [utilizator] i-a raspuns lui StefaniR

              Stimate domn, este RECOMANDATA inscrierea, si are 2 scopuri:
              1) Vrei sa votezi prin corespondenta
              2) Esti intr-o zona unde nu exista ambasada/consulat si prin asta vrei sa ceri infiintarea unei sectii
              La a 2-a optiune e o smekerie, ca doar aia inregistrati vor putea vota la o astfel de sectie ceea ce e mare KKT; adica 100 cer sectie se infiinteaza si doar aia 100 vor putea vota, nu si alti 200 care stau in zona dar nu s-au inregistrat.

              In rest daca esti rezident sau ai domiciliu in strainatate esti liber sa te prezinti la vot la una din sectiile care vor fii infiintate la ambasata/consulat si sa stai la eterna coada. Iar pe site-ul MAE specifica clar ca pentru asta NU E NEVOIE SA TE INREGISTREZI.

              Uite citatul de pe site (http://www.mae.ro/node/35931):
              MAE încurajează cetăţenii români cu DOMICILIUL sau REŞEDINŢA în străinătate să se înscrie în Registrul Electoral pentru a vota simplu, comod şi sigur, de acasă
              • +1 (1 vot)    
                corect (Luni, 22 august 2016, 18:55)

                StefaniR [utilizator] i-a raspuns lui antrax

                Aveti dreptate, am citit acum in ghidul alegatorului. Insa, votul se poate exercita numai însoţit de un document oficial emis de statul străin privind stabilirea
                reşedinţei in strainatate (pagina 24 si 25 din ghid). Pana acum se putea vota numai pe baza pasaportului sau a cartii de identitate romanesti. In cazul meu inseamana o schimbare semnificativa.
                • +2 (4 voturi)    
                  Da, e o schimbare (Luni, 22 august 2016, 19:07)

                  antrax [utilizator] i-a raspuns lui StefaniR

                  Aparent turistii sau cei aflati din intamplare in strainatate in alta tara decat cea de rezidenta nu vor putea vota. Dar cu un permis de rezidenta n-ar trebui sa fie problema.

                  Ca vezi dom-le astia sunt aia de votau de 2 ori, zburand de la un consulat la altul. Nu neica-nimeni din comune plimbati cu autocarele prin eu mai stiu ce judete.

                  Pe de alta parte absolut intamplator la ultimele 2 voturi am fost in Ro (turul 2 la prezidentiale dupa un tur 1 unde n-am rezistat la coada si locale din primavara). Banuiesc ca odata inregistrat ca fiind in strainatate adio astfel de votari din RO. Daca ar fi permis si votul la locale prin inregistrare m-ar fi convins sa ma inscriu.
              • +2 (4 voturi)    
                teoria ca teoria, dar practica... (Luni, 22 august 2016, 19:56)

                pehash [utilizator] i-a raspuns lui antrax

                da, poti vota daca nu te inscrii, dar teoretic MAE nu are nici un motiv sa deschisa sectii de votare acolo unde alegatorii nu s-au inscris, deci in tari ca Italia si Spania, unde sunt cateva milioane de romani, ar trebui sa fie doar 13 sectii de votare. deci vom avea o sectie de votare la mai mult de 100.000 de romani. poti vota? eu cred ca nu...
  • +96 (98 voturi)    
    Vezi, Tontule? (Duminică, 21 august 2016, 21:46)

    mitg [utilizator]

    De asta ai pierdut alegerile si ti-ai luat m vietii tale.
    • +23 (23 voturi)    
      +1 (Duminică, 21 august 2016, 22:51)

      AG [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      :)
    • +36 (36 voturi)    
      ! (Duminică, 21 august 2016, 23:33)

      karula [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Avem ocazia sa i mai dam! Sa i dam pana scapam!
  • +85 (87 voturi)    
    Incredibil.... (Duminică, 21 august 2016, 21:47)

    IonescuIonel1 [anonim]

    Cine era tampit sa stea toata ziua asa la coada de nebun. Sute de mii de romani sa o fi luat-o razna? stau o zi intreaga la coada numai ca sa se vada la televizor... Doamne fereste... Omu e dus cu pluta rau de tot.
    • +1 (1 vot)    
      ce pluta d-le !? (Luni, 22 august 2016, 17:15)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui IonescuIonel1

      la prostia astuia si pluta a ramas in urma !
      cum naiba a fost asta m.p. ?
  • +74 (76 voturi)    
    Adevarul este ca... (Duminică, 21 august 2016, 21:48)

    JestersTear [utilizator]

    ... toata diaspora s-a cam plictisit si avea timp de pierdut in ziua alegerilor.
    Toti au dat dovada de un auto-masochism sarguincios si au suportat stoic si iterativ ore in sir la cozi, asa de amorul artei.

    Ii pot recomanda lui Ponta un psihiatru bun.

    PS Daca se intoarce musiu Ponta in vreun post de conducere important, suntem "haliti".
    • +18 (18 voturi)    
      responsabil cu Mopul la brutarie (Luni, 22 august 2016, 8:17)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      sheful lui fiind varanul
  • +82 (84 voturi)    
    De-aia (Duminică, 21 august 2016, 21:48)

    war4peace [utilizator]

    De-aia te urăşte populaţia inteligentă, Victoraş. Din cauza declaraţiilor de genul ăsta.
    • +8 (8 voturi)    
      Din nefericire ... (Luni, 22 august 2016, 11:51)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

      ... lui nu-i pasa de populatia inteligenta. Aia e o minoritate. El cu declaratii de genul astora spera sa castige voturi de pe urma alora care chiar cred ca inainte de '89 curgea lapte si miere in Romania.
  • +24 (38 voturi)    
    părere (Duminică, 21 august 2016, 21:53)

    Arl [utilizator]

    Constat o voluptoasă sete a unor serioase posturi tv sau siteuri de stiri de a prelua si repeta gogomaniile cetateanului Ponta. Care ma determina sa nu le mai iau in serios...
  • +33 (39 voturi)    
    Iata (Duminică, 21 august 2016, 21:53)

    ipolitic [utilizator]

    ce poate face din om lipsa de activitate. Nu avem un loc vacant de ambasador, undeva, departe? Ala din Coreea de Nord e ocupat, dar Kiribati, Tongo sau Vanuatu?
    • +35 (35 voturi)    
      Sînt mai multe locuri libere (Duminică, 21 august 2016, 22:36)

      aac [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Poarta Albă, Jilava, Aiud, etc. Individul nu se poate hotărî.
    • +19 (19 voturi)    
      :) (Duminică, 21 august 2016, 23:36)

      karula [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Cred ca i liber in...Congo! N am mai plecat noi ...ca am scapat de Nastase! ;)
  • +24 (24 voturi)    
    asta e masochism :D (Duminică, 21 august 2016, 21:56)

    simur [utilizator]

    stai ca vine .... sa vezi ce mai vine .... in loc de anticarcel, antisughitz
  • +61 (63 voturi)    
    Prostanul (Duminică, 21 august 2016, 21:58)

    AurelSandu [anonim]

    In 2014 am votat la Birmingham si nu am stat 5 ore la coada sa fac poze{fotografii} ci din convingere ca votul meu poate schimba ceva in bine pentru tara mea.Tupeul tau de oltean este peste ceace isi poate imagina un om cu bun simt.
    • +23 (25 voturi)    
      Ce treaba au oltenii (Duminică, 21 august 2016, 23:10)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui AurelSandu

      cu Ponta ?? El este albanez (sau italian din Nordul Italiei) dupa tata si evreu dupa mama.
      • +6 (8 voturi)    
        De ce jignesti? (Luni, 22 august 2016, 13:27)

        provest [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

        Evreii si albanejii?
        Asta e un nesimtit de roman get beget.
        • +2 (2 voturi)    
          Conceptul de ,,adevar'' (Luni, 22 august 2016, 18:44)

          Carpi [utilizator] i-a raspuns lui provest

          nu este niciodata ,,rasist'' !!
          Nici nu are cum sa fie asa pentru ca in fata lui Dumnezeu nu poti sa-L pacalesti ca apartii unei alte etnii !!
          (cu atat mai mult ca Dumnezeu a creat popoarele --scrie asta chiar si in Vechiul Testament sau Talmud scris chiar de evrei.!!)

          Tu de ce jignesti romanii ca Ponta este roman ????? .Cu atat mai mult sunt jigniti Oltenii !!!
          Daca poti dovedii ca Ponta este roman, dai drumul , cine te opreste???
          Ponta are legatura cu romanii pentru ca a reusit sa-i pacaleasca.....Asta este cu totul altceva !!!!
          Dar ce, Petre Roman nu a reusit la fel ??
    • +5 (9 voturi)    
      Destept esti... (Luni, 22 august 2016, 11:10)

      Ciprian1979c [utilizator] i-a raspuns lui AurelSandu

      Prietene, Ponta e nascut si trait in Bucuresti; a fost trimis de Nastase in 2004, sa candideze la Gorj, cand era seful corpul de control al guvernului si seful TSD. Nastase, cica promova tineri..si nu mai accepta candidatura lui Mischie. Cam asta e singura lui legatura cu Oltenia. Dar, na...datul cu parerea si generalizatul sunt sporturi nationale
  • +63 (65 voturi)    
    Nu dle Ponta (Duminică, 21 august 2016, 21:59)

    darksider [utilizator]

    Nu s-au pus de 2-3 ori la rand. Au mers sa voteze impotriva dvs. pentru ca au realizat ce dezastru ar fi pentru Romania daca ar fi iesit un bandit, mincinos, hot si manipulator presedinte. Stiu, pentru ca am fost printre ei.
    Electoratul de peste tot s-a mobilizat pentru a evita un dezastru, asa cum a facut-o in '96 ca sa evite alegerea lui Vadim ca presedinte. Sunteti noul Vadim al Romaniei, mai putin talentul literar (vezi asa zisa teza de doctorat a dvs.).
    • +6 (6 voturi)    
      2000 (Luni, 22 august 2016, 7:55)

      Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui darksider

      ilici vs vadim
      • +4 (4 voturi)    
        Asa este. (Luni, 22 august 2016, 10:39)

        darksider [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

        Multumesc pt. rectificare
  • +54 (54 voturi)    
    hahaha (Duminică, 21 august 2016, 22:00)

    john70 [utilizator]

    In 2012, la turul 2, numărul total al alegătorilor care s-au prezentat la urne în străinătate a fost de 379.116. 89.73% nu au votat cu Ponta.
  • +52 (54 voturi)    
    Baiatul asta (Duminică, 21 august 2016, 22:01)

    R.Stoian [utilizator]

    a luat-o rau de tot pe campii. Asa e m1z3rabile, am stat nu de 4 ori, ci de 10 ori ca sa votez impotriva ta.
  • +74 (76 voturi)    
    Domnule Ponta, (Duminică, 21 august 2016, 22:05)

    alexro [utilizator]

    Din cauza acestor tipuri de declaratii vei ramane un ordinar, urat de catre toti si in cel mai bun caz uitat de istorie. Ai ajuns sa te uram aproape la fel de mult ca pe Iliescu (pentru cei dintre noi ce-si amintesc anii '90).

    Reprezinti tot ce este mai imputit, mocirlos si inselator in Romania.

    Esti, fara nici o urma de indoiala, in cei mai absoluti termeni, si din toate punctele de vedere, dezgustator.

    Fara stima,
    Un cetatean roman ce a stat la acele cozi (o singura data, dar o zi intreaga)
  • -55 (63 voturi)    
    Poate ca are dreptate (Duminică, 21 august 2016, 22:06)

    newlook [utilizator]

    Poate ca are dreptate...dar "ciocul mic". A fost un bun administrator, dar un catastrofal om politic. Basescu avea dreptate cand ii zicea "pisicut".
    Acum trebuie sa aiba "ciocul mic". N-a fost in stare sa gestioneze imensa putere pe care i-au dat-o voturile poporului...bye, bye.
    Altul, mai barbat, capabil sa apere increderea ce i-o da populatia !
    • +41 (43 voturi)    
      Bun administrator? (Duminică, 21 august 2016, 22:21)

      alexpro [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Hahaha hahahahahahaha haha
    • +30 (30 voturi)    
      administrator al (Duminică, 21 august 2016, 22:44)

      loveparade [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      afacerilor lui Ghita, sau?poate detaliati...
    • +27 (27 voturi)    
      Da, da, excelent adm pt averea personala (Duminică, 21 august 2016, 23:00)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      mai ales cand dintr-o iscalitura a dat 600 mil la kazaci. Asa administra Phonta, din condei de se speriau moroii prin TeleOlt.
      • -21 (27 voturi)    
        Eh, legende urbane (Luni, 22 august 2016, 3:55)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

        Eh, legende urbane. Nici macar basistii aia spalati pe creier de la scoala de vara a Lenutei nu le mai vehiculeaza, da' matale o tii danga-langa. Te cred vreo trei hotnauci, te cred celelalte nickuri ale tale (domn, etc), dar atat.
        Alegerile de orice tip o dovedesc; o vor dovedi si in toamna.
        Asta nu inseamna ca ii tin partea lui Ponta; este un om politic ce a avut doua sanse majore si si-a batut joc de vointa populatiei, de votul oamenilor. Duca-se !
        Dar una-i una si alta-i alta. Statisticile o spun raspicat: guvernarea lui Ponta a fost de departe mult mai buna decat cea a basistilor anteriori, tariceanu y compris. Urlaturile din PU nu pot schimba matematica. Din fericire !
        • +6 (8 voturi)    
          Rugaminte (Luni, 22 august 2016, 12:22)

          UnObservator [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          Esti amabil sa ma indrepti si pe mine catre statisticile astea, care arata competenta guvernarii Ponta? Multumesc.

          Ps. Stii, de fapt, ce dovedesc alegerile? De fiecare data? Daca stai tu asa sa te plimbi printre votanti, sa aduni o masa reprezentativa, si intrebi despre motivatia din spatele votului, ajungi invariabil la unica concluzie : incultura, ignoranta, lene si eventual prostie.
          • -6 (10 voturi)    
            Institutul national de statistica (Luni, 22 august 2016, 14:49)

            newlook [utilizator] i-a raspuns lui UnObservator

            Institutul national de statistica. (stiu ca si asta iti pute, ca si poporul din care te tragi si care te hraneste, dar asta e realitatea, pokemoane). Nu e ca in feisbuc, pokemon go si tuitar.

            Apropos, in viata asta ai facut si tu ceva util pentru semenii tai? In afara "sa constati la concetatenii tai incultura, ignoranta, lene si eventuala prostie" la fiecare runda de alegeri?
            • +3 (5 voturi)    
              Nivelul de trai niulice, ala conteaza (Luni, 22 august 2016, 16:39)

              Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui newlook

              nu cifre din creon pontalesti.
              ps: ca tu te multumesti doar cu barabule la masa e irelevant.
            • +3 (5 voturi)    
              Pastreaza-ti vrajelile (Luni, 22 august 2016, 16:57)

              UnObservator [utilizator] i-a raspuns lui newlook

              Gogule, eu nu am pretentia sa stiu cine esti, ce ai facut, daca e util sau nu samd.

              Pokemon sa-ti numesti prietenii, cei cu care te tragi de sireturi. Nu am facut armata impreuna, bine? Pastreaza un ton de bun-simt, asa cum am facut-o si eu. Daca nu poti, mai bine abtine-te de la raspunsuri.

              Faptul ca 23 de oameni au un loc de munca stabil ma gandesc ca intra la categoria "ceva util", nu? Asta ca sa-ti satisfac curiozitatea. Nu amesteca poporul aici, ca nu are ce sa caute. De mancare imi dau singur, altii cauta doar sa mai stoarca niste bani sau sa puna niste bete in roate.

              Eu te-am intrebat de la obraz de statistici, deoarece pe domeniul infrastructurii (adica MT) cunosc cifrele si "baietii" sunt pe undeva prin "șanț" comparativ cu cei care i-au precedat. Am zis sa ma informez corespunzator si pentru celelalte domenii.

              Atitudinea aroganta si superioara ma lasa rece. In final, te-as ruga sa-mi spui cum i-ai caracteriza tu pe cei care voteaza intr-o anumita directie bazat pe "atentii" in ziua votului, sau pe cei care nu stiu ce reprezinta votul lor, sau functia pentru care se desfasoara scrutinul, sau macar cateva idei din Constitutie, sau niste atributii ale presedinetelui, guvernului, parlamentului samd, sau pe cei care habar nu au pe cine sa traga la raspundere prin vot cand ceva e gresit, sau, si mai bine, pe cei care stau acasa si apoi se vaita pe retele de socializare?
        • 0 (0 voturi)    
          RR in loc de RO (Luni, 22 august 2016, 14:56)

          ator2050 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          In anii '20 ponta va fi presedintele RRomaniei.
    • +23 (23 voturi)    
      mai carnat (Duminică, 21 august 2016, 23:06)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Daca administratorului blocului minte locatarii ca sa i se prelungeasca contractul poate sa faca si autostrada pe verticala in loc de lift fiindca e un prost(administrator)
      Dar stai administratorul tau nu facut autostrazi ci a daramat autostrazi, si nu pe Valea Oltului ci pe pe un versant de deal.
      Plimba administratorul mai incolo, recomandarea e sa inceapa cu un bloc mai de 2 scari prin Ploiestiul lui Ghita si dupa aia sa o ia incet. Doar e licentiat in Drept!
    • +22 (22 voturi)    
      cum sa aibe mitomanul dreptate ? (Duminică, 21 august 2016, 23:15)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      nu realizezi aberatia? si tu crezi ca la cozi stateau cate 2,3, sau 4 clone?
      • -18 (22 voturi)    
        Trage concluzii gresite (Luni, 22 august 2016, 4:03)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

        Trage concluzii gresite, asta i-a terminat cariera, dar ramane un fapt ca atunci cand se cere responsabilitate votacilor diasporei, din milioanele presupuse si vehiculate in mass-media raman cateva biete mii de suflete.
        PS: am vazut destula tiganie romaneasca ca sa inteleg care era de fapt mobilul votacilor de diaspora. Se vede si acum: cei carora intr-adevar le pasa sunt doar cateva mii.
        PPS: apropos de tiganie, statistic vorbind, cati dintre aia asezati la coada prin Iuropa erau hoti, cersetori, gainari, fugiti de legea din Romania?
        • +12 (14 voturi)    
          ce motiv au avut sa ajunga acolo ? (Luni, 22 august 2016, 8:20)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          in Romania P$D ul fura tot, atunci ei s-au mutat in alta parte...
        • 0 (0 voturi)    
          si cati ai vrea sa fie daca sicanele (Luni, 22 august 2016, 17:24)

          kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          guvernului condus de mitoman au ajuns lege cu ajutorul celuilalt partid, coleg de alianta uslista. oamenii sunt pusi pe drumuri in loc sa se tina cont de CNP din C.I., aaa! dar asa nu mai pot vota mortii.
    • +16 (16 voturi)    
      Da fai, ... (Luni, 22 august 2016, 0:07)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      ...are dreptate: 8000 de romani in toata lumea asta s-au asezat la coada la vot de nspe ori, ca sa iasa socoteala la vot - 161.054.

      Asta e un semn: sa ajungi sa spui ca Tonta are dreptate si mai ales intr-o situatia ca asta (in 2009 nu s-au mai asezat la coada de multe ori 8000 de votanti, ci numai acum, cand Tonta a pierdut alegerile, ca tot trebuia sa se gaseasca o vina: nu Tonta a pierdut alegerile, ci cei 8000 de romani care s-au asezat la coada de multe ori, l-au dat jos pe Tonta; bine si asa!), este echivalentul unui strigat de disperare dupa ajutor psihic. Camasa de forta si pilulele in prima faza. Cand te vei crede Napoleon, o sa fie si alte metode. Asa am citit...

      P.S.: voturile "poporului" nu i-au dat, i-au luat puterea pusa in brate de PSD (nu de altcineva). Stii tu, poporul = "8000 de votanti" ...
  • +47 (49 voturi)    
    Pontalashul tot golanash a ramas (Duminică, 21 august 2016, 22:06)

    Locke Lamora [utilizator]

    cat tupeu pe el sa declare asemenea aberatii.
  • +39 (41 voturi)    
    Hai sictir! (Duminică, 21 august 2016, 22:22)

    _tudor_ [utilizator]

    Jegule...
  • +40 (40 voturi)    
    Draga Pinochio (Duminică, 21 august 2016, 22:23)

    Milka Man [utilizator]

    Romanii din diaspora nu au avut nimic de facut in 2014, asa ca au stat de 10 ori la coada doar ca sa te dea poe tine jos? Nu sta nici in 2, nici in 4 picioare pentru simplu motiv ca e al naibii de complicat sa mobilizezi zeci de mii de oameni din toate colturile Europei, mai ales cand nu ii ai la mana cu ajutoare sociale si alte metode de santaj...

    In legatura cu votul prin corespondenta, eu unul nu am de gand sa informez statul roman despre adresa mea din strainatate doar din simplu motiv ca mai multi membri PSD au mieunat in ultimii ani despre dubla impozitare dupa sistemul american, asa ca, prefer sa le platesc eu pensiile parintilor mei decat sa ii fac cadou unor hoti...Da, da, am vazut ca legislatia actuala mentioneaza ca aceste date nu vor fi folosite in alte scopuri, dar cine mai are incredere in politicienii prinsi cu minciuna de atatea ori?
    • +22 (22 voturi)    
      Nu (Duminică, 21 august 2016, 23:25)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui Milka Man

      "e al naibii de complicat sa mobilizezi zeci de mii de oameni din toate colturile Europei,"

      ba e foarte simplu. Îi organizează ponta de fiecare dată când candidează... îi organizează prin simpla prezenţă... împotriva lui!
  • +50 (52 voturi)    
    Mincinos (Duminică, 21 august 2016, 22:23)

    Raju [utilizator]

    Am fost si eu la coada la ambasada din Berna, Elvetia. Am gasit acolo multe cunostiinte si prieteni care au stat ore in sir la coada. Nici unul nu a fost de mai multe ori. Ponta stie doar sa minta si sa fure, noi romanii nu suntem chiar asa de prosti cum ne crede. Singurul care ar fi avut o asemenea Idee ar fi fost doar ...Dragnea!
  • +20 (20 voturi)    
    Papagalule (ponta) (Duminică, 21 august 2016, 22:28)

    CodrutzaN [utilizator]

    Ramane cum am stabilit (PUIE)
  • +24 (24 voturi)    
    Nu inteleg (Duminică, 21 august 2016, 22:34)

    talos [utilizator]

    de ce mai este bagat in seama acest mitoman tembel. Orice mizerie varsa pe facebook este instantaneu preluata de presa. Chiar asa de mare e criza de subiecte in media romaneasca? Atata timp cat va fi bagata in seama aceasta mizerie umana va continua sa se distreze debitand minciuni sfruntate, enormitati si dejectii. Ne miram ca acest zero barat este inca in carti in sondaje dar cine sunt cei care se straduiesc sa ii ranflueaze epava politica prin metoda copy-paste (atat de draga lui), preluind cu harnicie aberatiile de pe pagina de facebook? Putina decenta si salubritate nu ar strica in alegerea subiectelor publicate. Acest parazit veninos trebuie pur si simplu ignorat, lasat sa alunece pe toboganul uitalii acolo unde ii este locul: lada de gunoi a istoriei.
    Parerea mea!
  • +12 (14 voturi)    
    Monta in albaneza inseamna Tiran(a) ? (Duminică, 21 august 2016, 22:37)

    Plagarus [utilizator]

    Sa-l facem iarasi "doctor" si sa-l punem de garda la Astana !
  • +15 (15 voturi)    
    patologic (Duminică, 21 august 2016, 22:38)

    tenere [utilizator]

    monta nu mai iese din cercul asta vicios/kk cios pe care si l-a creat, cred ca o sa se duca chiar mai jos decat mos fular si la mai multi ani decat profesorul lui in nimic
  • +17 (17 voturi)    
    Zi-le Ponta, (Duminică, 21 august 2016, 22:41)

    loveparade [utilizator]

    ca zici bine! sigur au si votat de 3-4 ori aia fiecare!tu iesi in fiecare zi cu cate o pastila de inteligenta si ei vor face ce au facut si in 2014! pacalici penibil ce esti...
  • +17 (17 voturi)    
    Bai "dotore" (Duminică, 21 august 2016, 22:43)

    un_expat [utilizator]

    Esti mai departe de realitatile societatii romanesti decat Terra de urmatoarea galaxie, si dovedesti asta prin fiecare declaratie pe care ai ocazia sa o faci publica. Tovarasul tau Dragnea nu pare sa fie nici el departe in multe ocazii. Totusi, cred ca stii foarte bine ce fel de fecale mananci cand dai astfel de declaratii, si asta pentru ca iti face o deosebita placere. La fel ca atunci cand ai mintit poporul cu doctoratul tau, si, sa nu crezi ca am uitat, cu "masteratul" tau transformat de la tine putere, din curs de perfectionare (“Corso di Formazione Avanzata in Cooperazione Giudiziaria e Spazio Giuridico Europeo in Materia Penale”)
    Asa ca , dottore di mangiare merda, sa ai pofta!
  • +16 (16 voturi)    
    nu mai e nevoie de dovada pt plagiat (Duminică, 21 august 2016, 22:44)

    ampersand [utilizator]

    Deci, conform intelectului pontac, pe listele de vot din 2014 din diaspora au figurat doar 8000 de alegatori :D
  • +19 (19 voturi)    
    Chestiile spuse de Ponta aduc si avantaje ! (Duminică, 21 august 2016, 22:51)

    Susufler0 [utilizator]

    Care sunt alea ? Simplu : poti sa-l insulti. De exemplu poti sa-l faci linistit "dobitoc" si "cretin", fara teama ca te va cenzura HN, deoarece, a devenit de notorietate ca Plagiatorul Mitoman, scoate de la o vreme pe gura, numai dobitocisme si cretinisme.
    Pai ce altceva poate sa insemne chestia cu asezatul romanilor de cate trei-patru ori la coada la sectiile de votare din strainatate, doar pt a crea impresia falsa a unor cozii ce urmau sa fie filmate si apoi difuzate de TV de stiri ?

    PS. Se poate spune, de fapt, ca Ponta e un veritabil ambuscat politic care insa de cate ori apare la TV, sau scrie vreun mesaj pe FB isi mai trage cate un glont in picior, in asa fel incat de cat s-a auto ciuruit pana acum, de cat s-a automutilat, in curand va deveni un mutilat politic, ori mai bine zis, un handicapat politic.

    PPS. Unii oameni au vocatia ratarii in gene.
    Luati aminte la ADN-ul Felcerului in Drept Victor Viorel.
  • +24 (24 voturi)    
    9 ore la coada in Paris degeaba. (Duminică, 21 august 2016, 22:59)

    dkz [utilizator]

    am stat 9 ore la coada in Paris si tot n-am apucat sa votez. ce zice Ponta e alta minciuna sfruntata.
    toata lumea statea la coada ca sa voteze odata.
    Mi-am luat si niste gaz lacrimogen in ochi, asa, la spartul targului.

    ar trebui data in judecata acest magar pt ca ne-a luat dreptul la vot.
    • +10 (10 voturi)    
      Ratarea prezidentialelor dauneaza grav sanatatii ! (Luni, 22 august 2016, 10:05)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui dkz

      De domeniul patologicului ! Si eu am stat pe telefon toata ziua cu o cunostinta care a votat la Paris dupa 8 ore ! S-a imbolnavit, a racit ....In primul tur a stat o ora. Afirmatia sarmanului plagiator e "buna" sa aminteasca votantilor de ce efortul lor -eroic in unele cazuri-a fost cu totul justificat !!!! Si daca doarme continuu 5 ani Iohannis la Cotroceni e mai bun, fie si numai pentru ca e SANATOS la cap !!
  • +19 (19 voturi)    
    nu ati invatat nimic... (Duminică, 21 august 2016, 23:05)

    liviu_ [utilizator]

    ponta ai o mentalitate de comunist batran...
    nu ai invatat nimic din alegerile pierdute si faci aceleasi greseli!

    esti un prost!
  • +19 (21 voturi)    
    Teapa Ponta (Duminică, 21 august 2016, 23:31)

    pitchblack [utilizator]

    Cea mai mare si singura calitate a lui Johanis este ca nu este Ponta....
  • +3 (11 voturi)    
    Posibila strategie (Duminică, 21 august 2016, 23:37)

    n.dumiritu [utilizator]

    Poate diaspora intra in strategia de campanie?
    - diaspora a profitat de munca unor politicieni - cu toate minusurile lor - care au dus Romania in UE si pot astfel sa munceasca, calatoreasca, sa-si faca un viitor in UE;
    - diaspora stau la distanta si adapost de dificultatile prin care trece tara, dificultati pe care politicienii - cu toate minusurile lor - le stiu cel mai bine;
    - diaspora se iluzioneaza ca fac un bine tarii daca pun o presiune nefireasca pe politicieni care, bietii - cu toate minusurile lor - , fac tot ce pot in conditiile precare etc. etc.
    - diaspora se implica doar la ocazii, e mai mult vocala pe internet, asta nu tine loc de participare zi de zi la gasirea de solutii;

    Concluzie: diaspora e ultra-mofturoasa si nu pune osul.
    Consecinta: critica venita de la diaspora este distructiva, anarhista, frivola, gratuita.
    Silogism: diaspora are ca distractie principala critica politicienilor care - cu toate minusurile lor - lupta aici pentru binele poporului constituit din romani mindri, asa cum bine stim; rezulta critica politicienilor a venit si vine mai ales dinspre diaspora;

    DISCURS de campanie: critica politicienilor este compromisa masiv de aceasta parte care se manifesta dinspre diaspora. Sigur, o critica a politicienilor este necesara si benefica, dar ea trebuie sa vina de la acei romani mindri si nu de la cei care de la adapostul confortului vitupereaza pe facebook. Sigur, am cedat, am facut o concesie acestor voci agresive, nu le-am inteles jocul si placerile sadice de la inceput, ocupati fiind cu binele poporului, dar acum, stiind cine ne vrea raul cu pretul placerii lor de a ne vedea suferind, vazindu-le rautatea insatiabila, nu mai vrem sa le facem pe plac si va povatuim si pe voi, dragi romani mindri, sa nu mai intoarceti urechea spre aceste cobe cu sufletul otravit si va invitam sa ne votati pe noi - cu toate minusurile noastre - caci noi va stim si durerile, si nevoile, si doar noi va vrem binele etc. etc.
    • +7 (9 voturi)    
      Bun comentariu (Duminică, 21 august 2016, 23:58)

      Pe7ryk [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      Sa constientizam tactica lor ca sa o putem contracara.
    • +11 (13 voturi)    
      Nu am avut rabdarea sa citesc tot (Luni, 22 august 2016, 1:11)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      Insa chestia cu luptatul pt binele poporului nu e valabila de dupa 89 incoace? Si atunci va intreb: daca se lupta atat de bine - cu toate minusurile - de ce draq au plecat atatia oameni?

      Nu vi se pare ciudat ca in PSD (partid SOCIALIST) sunt unii din cei mai bogati oameni din tara? Cum draq vine asta: bogat si socialist?

      Sa va explic: omul politic actual vrea sa distribuie pierderile si sa capitalizeze castigurile. Pai si atunci cum lupta el pt binele poporului?!?!?

      In rest textul e scris bine. Aduce un pic a Sofocle cu iz carpato-danubiano-Pontic. Got it?
    • 0 (2 voturi)    
      initial am vrut sa dau minus.... (Luni, 22 august 2016, 12:09)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      ....dar am realizat apoi ca asemenea idei, la modul serios, doar Monta ar putea avea
      PLUS domnule, cu felicitari !!!

      PS: cativa au muscat-o ;)
    • +1 (3 voturi)    
      Parere (Luni, 22 august 2016, 14:40)

      Mihai1985 [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      Au fost si cum a zis Ponta, dar au fost si cum a zis presa. Eu cunosc diaspora, sunt printre ei si intelectuali, dar sunt si, in mare majoritate, oameni idoelnici, care si-au lasat familia din Romania, si traiesc in concubinaj de serviciu, de deplasare! Nu cred ca unii dintre comentatori, dar mai ales postaci, ar dori sa se alfle in astfel de posturi! Diapora este, in mare, o lume compromisului pentru un loc de munca, un trai mai bun; dar din punct de vedere social exista durere si neputinte mari, familii dezbinate partial sau total, copii crescuti de bunci, si , reiau, munca de jos, umilitoare si epuizatoare...
  • +15 (17 voturi)    
    O JIGODIE DE OM. (Duminică, 21 august 2016, 23:40)

    /./ [utilizator]

    Si-ar vinde-o si pe masa pentru bani.
    • +3 (5 voturi)    
      Naiva afirmatie !! (Luni, 22 august 2016, 10:09)

      Carpi [utilizator] i-a raspuns lui /./

      Tocmai mama lui Ponta l-a ,,educat'' si ,,pregatit'' pentru a intra in ,,marea politica'' !!!!!!
    • +1 (1 vot)    
      ... (Luni, 22 august 2016, 18:52)

      Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui /./

      Nici vorba . Nu ar vinde-o pe a lui , in schimb ar vinde-o cu certitudine pe a noastra ,
  • +9 (11 voturi)    
    Ponta (Duminică, 21 august 2016, 23:57)

    Danamol [utilizator]

    Nu pot sa cred ce poate spune omul asta ! O minte
    perversa .Sa inventeze asa ceva!
  • +13 (15 voturi)    
    Azi Neagu Djuvara (Luni, 22 august 2016, 0:04)

    SkyDan [utilizator]

    "Nu-mi place de Ponta, nu arata a roman"
  • +15 (19 voturi)    
    Te uiti la Fierea, Phonta and company (Luni, 22 august 2016, 0:05)

    Locke Lamora [utilizator]

    Aripa tanara a buhnitzelor din psd si te infiori. Te infiori si cand vezi cati sustinatori au. Innegurate vremuri or sa vina pt tara daca iau astia puterea.
  • +14 (16 voturi)    
    BRAVO Puie Monta! (Luni, 22 august 2016, 0:14)

    Klaus_ [utilizator]

    BRAVO PONTA! Te rugam sa tot iesi cu astfel de mitocanii, cat de des poti tu (si stim ca poti!), pana la alegeri. Tu esti singura noastra sansa sa scapam de PSD. Altfel uitam sa mergem la vot sine trezim ca iar avem sute de hoti in Parlamentul Romaniei.
    • +5 (7 voturi)    
      Are o capacitate de a starni ce e mai urat/rau (Luni, 22 august 2016, 11:27)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_

      in om, incredibila !
      Cei care ii mai dau o sansa in politica sunt ca el ... Cine il mai critica pentru orice pe Iohannis pana la alegeri e ca el ! Deasemenea cine il ataca pe Ciolos si guvernul strazii si ideea de tehnocrat adoptata intr-un moment in care politienii erau ascunsi sub pat, tara fierbea- este daca nu ambuscat, adept al mafiei politice !!!
      Vad in aripa Monta a psd (care ne imparte in discurs si azi in basisti si anti basisti desi Basescu nu mai are nimic in comun cu ce l-a consacrat) RAUL SUPREM pentru mine, ca si cetatean, dar si pentru Romania !
  • +16 (18 voturi)    
    O dată şi semnificaţia ei. (Luni, 22 august 2016, 0:47)

    Sorin.Borodi [utilizator]

    Cariera politică a lui Ponta s-a încheiat la 18.06.2012. A fost ziua în care „Nature” a publicat dovada incontestabilă a plagiatului. Tot ce a urmat a fost doar o agonie ruşinoasă.
    Sesizează cineva duhoarea de hoit politic ?
  • +17 (19 voturi)    
    Ponta ocoleste problema (Luni, 22 august 2016, 0:55)

    Metec [utilizator]

    Ponta, tu trebuie sa mai vorbesti numai despre cateva lucruri:
    - plagiatul si doctoratul luat prin frauda,
    - dosarele tale la DNA,
    - lipsa oricaror investitii in infrastructura timp de aproape 4 ani, din dispozitia ta,
    - risipa a peste 20% din bugetul de stat pe ajutoare sociale si pensii special, care ne va costa pe toti in viitor, pe durata nedeterminata.
    Dupa ce clarifici lucrurile astea, pe urma mai vorbim. Lasa subiectul diaspora si celelalte, ca te depasesc!
  • +11 (13 voturi)    
    Puie Monta (Luni, 22 august 2016, 1:07)

    josusl [utilizator]

    si punctum.
  • +14 (16 voturi)    
    opt ore in picioare, frig si ploaie pentru un vot (Luni, 22 august 2016, 1:12)

    grunespferd [utilizator]

    si sa citesc despre lepra asta ca spune acum aproape ca nu eu nici macar nu exist!

    Domnule Ponta nu stiu ce e mai stupefiant la dumneavoastra, ticalosia ori prostia? Va rog, fugiti undeva departe, ati face Romaniei si... sincer, chiar omenirii intregi, un pustiu de bine!
    • +6 (8 voturi)    
      Diaspora sa trimita acest link la restaurante (Luni, 22 august 2016, 8:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui grunespferd

      se gaseste un roman vrednic sa ii puna chocolax in mancare...chiar si la Dubai unde merge cu Ghitza...in China
  • +12 (14 voturi)    
    Da mai Monta ... (Luni, 22 august 2016, 1:32)

    trilulilu [utilizator]

    Aia 8.000 din Drumul Tanerei de fapt sunt PSD-istii vostri din diaspora, DISPERATI.

    Restul nu au pus botul la masurile voastre fiscale de a identifica romanasii care nu contribuie cu 200 oiro la buget. Asaaa ... ca sa stiti si voi cam cati sunt.

    In rest cam disperata situatia: 8.000 de PSD-isti la vreo 5-600.000 alegatori din diaspora.
    Nici nu ma mir ca aberezi in halul asta, profitand de situatie.

    Doar ca nu ati inteles ceva, voi psd-istii:
    Jumate din astia plus cei din tzara daca vin acasa si fac o infatzisare pt CNN si BBC, ati rupt cuiul!!!!
    :-)) :-))
  • +14 (18 voturi)    
    <br> (Luni, 22 august 2016, 1:35)

    trilulilu [utilizator]

    Iarasi ma culc nervos din cauza lu idiotul asta.

    Daca imi aduc aminte de el chiar cand vreau sa adorm, am pus-o vreo 2 ore.
    :-((
  • +14 (16 voturi)    
    Victoras (Luni, 22 august 2016, 6:16)

    Cosanzeana9 [utilizator]

    draga, nici acum nu ti-a trecut oftica?
  • +12 (12 voturi)    
    Gunoiule ! (Luni, 22 august 2016, 8:04)

    PetruLuca [utilizator]

    Ca sa vezi ,inca odata, cati voteaza in diaspora ,incearca si mai candideaza ....!.
    Esti un gunoi de politician !
  • +11 (13 voturi)    
    Da-i inainte asa... (Luni, 22 august 2016, 8:46)

    astronaut [utilizator]

    s-ai sa te uiti ca ''milogu'n traista''la toamna , asta-i una s-alta e ca ai o parere foarte proasta fata de romanasii plecati de ''atat binete'' ce le-ati facut VOI in special PSD-eii de 25 de ani !!
  • +2 (4 voturi)    
    un JEG (Luni, 22 august 2016, 9:11)

    george_13 [utilizator]

    Handicapatul asta mai are curaj sa vorbeasca? Ar fi trebuit ca el si gasca lui sa fie de mult la parnaie. Daca ii dadeau cu ceva in cap, scapam de cretini ca astia. Numai ranjetul ala merita sa ii dam in gura pana ii dispare rasul
  • +4 (6 voturi)    
    aurolac (Luni, 22 august 2016, 9:16)

    CristianDirnu [anonim]

    tzaranu se umfla in pene. Probabil ca vrea sa ne faca sa ne inregistram toti sa le mai dam o data peste nas.Nu avem timp de pierdut pe mizerii mah , asta e motivul pentru care nu ma inregistrez nicaieri.Credeti ca nu ne-am prins ca ati introdus metoda asta ca sa mai diminuati din numarul de votanti?Niste milogi care nu sunt constienti ca si asta se va intoarce impotriva lor.
  • +3 (5 voturi)    
    succes (Luni, 22 august 2016, 10:32)

    napocanul [utilizator]

    Secretul succesului in viata depinde de cinste si de decenta. Daca nu ai aceste calitati, succesul este garantat. "Bey" ponta, de aceea ai avut "succes". O vreme.
  • +4 (6 voturi)    
    Dezinformare si manipulare (Luni, 22 august 2016, 10:46)

    red.herring [utilizator]

    Ponta ori e dezinformat, ori e rau intentionat, ori amindoua. Traiesc intr-o capitala europeana. In 2014 am votat la Ambasada, si voi vota si acum. Dar asta nu inseamna ca sint inscrisa intre cei 8000.

    Vreau sa corectez o dezinformare grosolana, care este vehiculata de Ponta cu scopul clasic al manipularii multimilor (in cazul de fata, si cu scopul aditional de a denigra diaspora). Nevoia "inregistrarii pe liste electorale" este in scopul crearii de sectii de votare aditionale, pentru a nu fi nevoiti toti romanii din Franta, de exemplu, sa mearga la Paris, sau cei din Anglia sa se deplaseze pina la Londra.

    Eu locuind in capitala, nu a trebuit sa ma inregistrez, pentru ca in orasul meu exista deja sectie de votare, la Consulat. Dar, daca, locuiam la 300 km distanta, m-as fi inscris fie pentru a solicita o sectie aditionala in orasul meu, fie pentru a cere vot prin corespondenta. Asa cum este cazul insa, nu am nevoie de aceasta inregistrare, de aceea nu sint intre cei 8000. Si ca mine sint sute de mii de alti romani.

    Ma gindisem la un moment dat sa cer vot prin corespondenta anul asta, doar pentru a verifica daca functioneaza sistemul. Mai apoi insa m-am razgindit, din doua motive: unul este exact asta, ca ma tem ca sistemul nu functioneaza, si "sacul" cu voturi prin corespondenta se va pierde in mod spectaculos. Al doilea motiv este ca, la nivelul in care Romania a ajuns sa fie condusa de Servicii, ma tem ca optiunea mea electorala sa fie inregistrata undeva electronic, intrind pe o "lista", alaturi de toate datele mele de identificare.

    Si probabil la fel ca mine judeca foarte multi romani din diaspora. In plus, probabil mult se gindesc ca mine si ca Cetateanul Turmentat "vorba e, eu cu cine votez"?
  • +7 (9 voturi)    
    Sper ca URA psd fata de diaspora sa fie reciproca! (Luni, 22 august 2016, 11:03)

    deval [utilizator]

    Si daca doarme continuu 5 ani Iohannis la Cotroceni e infinit mai bun, fie si numai pentru ca
    1 nu e plagiator ;
    2 e SANATOS la cap ;
    3 nu-i plac gentile negre;
    4 viziteaza orice altceva decat Dubai si Baku ;
    5 nu va semna nicicand memorandumuri ;
    6 nu va scoate steagurile UE de nicaieri cata vreme avem semnat un acord cu ei ;
    7 nu regizeaza inaugurari de autostrazi scufundate, sectii de spital fantomatice, conducte de gaz neproiectate ;
    8 nu merge cu barca trasa de boi ;
    9 nu va spune cuiva "fa";
    10 nu-si va numi in functii nasi, fini, veri, cumnati, socrii ;
    11 nu va patrona o minciuna ucigatoare ca cea legata de Colectiv;
    12 nu ar face in viata lui o alaturare erdoganista a revoltei de dupa Colectiv, din strada cu o tentativa de puci !
    Nu am facut doctorului in minciuna/manipulare "inventarul" si acum ....pe noi !
  • +5 (7 voturi)    
    nu mai tace? (Luni, 22 august 2016, 11:06)

    603 [utilizator]

    Nu tace ? Cum indrazneste sa mai ridice glasul.Tupeu de psd-ist
  • +3 (5 voturi)    
    hohohohohoho (Luni, 22 august 2016, 12:23)

    ..13 [utilizator]

    Imi pare rau ca nu am o banda cu rasul lui Basescu sa o pun de fiecare data cand Puie Monta abereaza!!!

    Se cere mai multa racoare pentru golashul asta, la beci!
  • +5 (7 voturi)    
    NU-L UITATI ! (Luni, 22 august 2016, 12:38)

    Francisc 1 [utilizator]

    La toamna si el si partidul de lepre din care face parte trebuie sa ia un sut in bot !
  • +4 (6 voturi)    
    Da mai monto... (Luni, 22 august 2016, 12:53)

    strelka [utilizator]

    Datorita lor acu` in loc sa stai cu punga de popcorn in brate si sa ii scuipi in cap pe cei care trec pe sub fereastrele Cotrocenilor sufli in deshte ca un mascarici gretos . La mult ani !
  • +4 (4 voturi)    
    Am stat la coada (Luni, 22 august 2016, 14:36)

    vasile-roaita [utilizator]

    Ore intregi la Copenhaga nu ca sa votez cu momiia de Kiolhannis, ci doar ca sa votez impotriva mitomanului-maimutoi-mongoloido-albanez-mascarici.
  • +1 (1 vot)    
    Dom' Semaca! (Luni, 22 august 2016, 14:37)

    antrax [utilizator]

    Aaa, ma scuzati, Pinocchio.

    La un calcul sumar o scara de bloc de 9 etaje are 40 apartamente cu o medie de 3 persoane pe apt reies cam 67 scari de populat. Oricum 8000 sunt mai multi decat locuitorii multor orase fantoma create de guvernele RO ca sa umfle administratia locala.

    Si de ce m-as inscrie, ma rog? Ca sa stie cineva ca votul meu la locale poate fi furat dupa aia?
  • +3 (3 voturi)    
    Cine il crede are drept de vot. (Luni, 22 august 2016, 17:51)

    FlaviuAmarandei [anonim]

    Problema nu e ca abereaza, ci ca sunt unii care chiar cred povestile astea.
  • +1 (3 voturi)    
    erdogan de Romania, (Luni, 22 august 2016, 18:22)

    yellowdog [utilizator]

    acest caracter psihopat ponta