Diana Tusa a demisionat din PNL

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 18 august 2016, 19:13 Actualitate | Politic

Deputatul liberal Diana Tusa a anuntat joi ca demisioneaza din Partidul National Liberal (PNL), anunta Agerpres.

"M-am saturat de atata ipocrizie. M-am saturat sa ne facem ca schimbam, dar nu facem nimic si nu spunem lucrurilor pe nume. (...) Am ascultat vorbindu-se de opozitia care trebuie facuta, dar oamenii au nevoie de proiecte. (...) Constientizand ca PNL in forma din 2016 nu are nevoie de oameni ca mine, nici de idei, nici de proiecte va anunt ca eu astazi imi dau demisia din PNL", a spus Tusa la Adunarea Generala de alegeri a PNL sector 1.

Ea a sustinut ca Organizatia PNL sector 1 a avut de-a lungul timpului rezultate bune pentru ca deciziile nu au fost luate de la centru.

'Cu tot respectul fata de colegul meu Alex Nazare, nu avea cum sa castige (n.r. - alegerile locale), insa stia de cand s-a luat decizia ca este mult in spate in sondaje, putea sa faca orice, la fel si dl Misu Voicu putea sa faca orice, decizia nu i-a apartinut, a trebuit sa o preia. Mi se pare impropriu sa vorbim astazi despre schimbare, dar sa ne intoarcem la Caragiale: 'Dar sa nu se modifice nimic'', a adaugat Tusa, precizand ca este membru al PNL din 1998.

Dupa anunt, presedintele PNL Bucuresti, Cristian Busoi, a precizat ca se ia act de aceasta decizie.












[P] Tu ce mananci azi la birou? Preparate culinare delicioase, care iti asigura energia necesara pentru intreaga zi

In intelepciunea populara se spune ca "toamna se numara bobocii". Adaptata la secolul vitezei, aceasta zicala arata ca toamna se numara proiectele, care vin pe banda rulanta si trebuie finalizate cu brio in cel mai scurt timp. Iar intr-o perioada plina de task-uri solicitante la birou, masa de pranz reprezinta singura perioada in care va puteti incarca cu energia necesara pentru a le duce la bun sfarsit. Cum, de multe ori, programul nu va permite sa gatiti acasa preparatele culinare preferate, foodpanda.ro, cea mai mare platforma de comenzi de mancare din Romania, va intampina cu cea mai variata gama de mancaruri gustoase, pline de vitamine si proteine sanatoase, care va dau energie pentru intreaga zi.
2201 vizualizari
  • +9 (11 voturi)    
    penele egal P$D (Joi, 18 august 2016, 19:26)

    un domn [utilizator]

    Spiritul Bratienilor este in Formol !
  • +3 (7 voturi)    
    .... nu cunosc ..... (Joi, 18 august 2016, 19:26)

    cbogdan [utilizator]

    Nu cunosc activitatea Dianei Tusa dar daca se vorbeste despre intoarcerea lui Crin Antonescu la PNL pare ca are dreptate daca pleaca.
    • 0 (0 voturi)    
      vai de capul nostru cu de-astea (Joi, 18 august 2016, 19:57)

      stefan2008 [utilizator] i-a raspuns lui cbogdan

      http://adevarul.ro/news/societate/uimitoarea-ascensiune-dianei-tusa-deputat-trei-mii-voturi-1_50aee8067c42d5a663a1967c/index.html
  • +1 (1 vot)    
    Manual Politic Dambovitean:,,Manevra Tusei''' (Joi, 18 august 2016, 20:27)

    Carpi [utilizator]

    Dupa ,,amenintari'' pentru a obtine o pozitie mai inalta in sectorul 1, ,,simtind'' ca nu-i iese nimic, Tusa a vrut sa plece, dar nu cu ,,mana goala''.
    Da bine in noul partid unde va merge sa pretinda ca ,,a fost exclusa '' si nu este ,,o traseista'' care pleaca ,,dupa cum are cheful''. Si ca atare a inceput sa arunce cu ,,noroi si blesteme'' peste sefii din sectorul 1 care sunt in masura sa o dea afara. Noroc ca sefii ei avut ,,nervi mai tari'' si au facut ,,manevra asteptarii''.
    ,,Satula'' ca nu i-a iesit nimic si din ,,miscarea'' asta isi da in sfarsit demisia . Timpul lucreaza impotriva ei daca vrea sa obtina un loc de parlamentar eligibil la alt partid, asa ca trebuie sa se ,,grabeasca'' !
  • +1 (1 vot)    
    Si-a lasat macar nasul in PNL ? (Joi, 18 august 2016, 20:58)

    Plagarus [utilizator]

    Dansatoare politica prin IRL,PNT-cd....posibil PSD ?
    Cariera de avocat a fost cam peTuşa până la inexistenţă. Din 2003 (anul admiterii în Baroul Bucureşti) şi 2008 (anul de început al deputăţiei) nu a avut nici un client celebru, vreun proces răsunător, vreo victorie zdrobitoare a cucoanei politician.
    Tuşa a intrat în Parlament ca referent la Senat (1998-2000), apoi a revenit în 2004, în calitate de consilier la cabinetul deputatului Bogdan Olteanu !!
    "Pretzuirea " Oltenului B. continua cu Tusa pe val ca director general al cancelariei preşedintelui de Cameră.
    Lipitoare la banet gheseft s-a insurubat in Consiliul de Administraţie (CA) al Conpet Ploieşti şi al ACC Bucureşti. De asemenea, Tuşa Buble era şi membru în Adunarea Generală a Acţionarilor (AGA) BTT Bucureşti.
  • +1 (1 vot)    
    PNL=USL=FSN (Joi, 18 august 2016, 21:20)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    la care se adaugă: mafia portocalie pedelista, impostoarea Gorghiu, infiltrata in PNL spre a-l distruge, haita de hoti a lui Fenechiu, mopsul neo-comunist Bleaga, incompetenta, securistii infiltrati etc etc etc, PNL trebui sa dispara de pe scena politica pentru a face loc unei opozitii REALE. La toamna, isi vor culege roadele.
    • +2 (2 voturi)    
      gang bang politic HD (Joi, 18 august 2016, 23:13)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      de trei decenii fac asta fara "durex"