Clotilde Armand: Nu sunt interesata de o functie in Parlament; probabil voi fi obligata sa particip, pentru ca sunt cineva care trage

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 5 august 2016, 12:02 Actualitate | Politic

Clotilde Armand
Foto: Facebook.com
Clotilde Armand, consilier local USB, a declarat vineri, la o conferinta de presa sustinuta la Bistrita, ca nu isi doreste o functie de parlamentar, dar ca, cel mai probabil, va fi "obligata" sa intre in cursa electorala pentru a aduna voturi pentru noua formatiune creata, Uniunea Salvati Romania, transmite Agerpers.

"Eu, de exemplu, nu sunt interesata de o functie in Parlament. Probabil voi fi obligata sa particip, pentru ca sunt cineva care trage, dar eu, personal, as prefera sa ma ocup de meseria mea si de copiii mei. In plus, castig de trei ori mai mult, asa ca va spun sincer atunci, daca fac asta, cand sunt mii de oameni care ma cunosc, in niciun caz nu as vrea sa fie o pata pe reputatia mea, mai ales ca reputatia mea pe partea profesionala ar suferi foarte, foarte mult. Adica daca as face ceva ce nu ar fi dezinteresat, cum spun eu, ceva care ar fi in interesul meu propriu, ar fi o pata pentru viata mea si pentru Franta si pentru familia mea", a declarat Armand, care se afla intr-un turneu prin tara pentru a contribui la infiintarea filialelor USR.

Armand a ajuns la Bistrita venind din judetul Suceava, in incercarea de a sta de vorba cu cei interesati sa faca parte din noul partid politic. Potrivit acesteia, se cauta in special oameni care au activat in cadrul unor ONG-uri si care au o reputatie buna in comunitate.

"Nu ne grabim asa tare, preferam sa stim exact cine sunt oamenii", a precizat Armand.

Intrebata despre potentialul USR de a intra in viitorul Parlament, Clotilde Armand a dat ca exemplu unele filiale unde este increzatoare ca vor fi obtinute voturi suficiente.

"Sunt niste orase unde stim clar deja ca va fi in regula. Un exemplu este Cluj, altul este Iasi, unde avem deja 500 de oameni si aceasta alianta pentru Iasi e bine si nu vor fi probleme. La Bacau este un grup foarte bun de oameni, la Ploiesti la fel", a mai spus Armand.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2647 vizualizari
  • -12 (26 voturi)    
    Mai multa modestie (Vineri, 5 august 2016, 12:34)

    Tambrian [utilizator]

    Doamna Clotilde,
    Mai multa modestie nu strica. Vad ca vedeti deja in parlamentul Romaniei cand nici bine nu ati trecut de un sector,fie el cel al bogatilor Romaniei. O cale lunga nu se strabate cu plin de sine...
    Altfel numai de bine
    • -11 (21 voturi)    
      alta pereche de tocuri marca nutzi udrea (Vineri, 5 august 2016, 13:38)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      ))))))) Doamne ce naivi sunt unii ))))
      • -1 (9 voturi)    
        esti un misogin (Vineri, 5 august 2016, 16:07)

        vizirul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        primitiv si frustrat; sau esti cumva o cucoana invidioasa pe naturaletea si onestitatea doamnei
        C.Armand?
        • -1 (5 voturi)    
          Madame clotilde ar trebui evacuată cu avionul (Vineri, 5 august 2016, 23:03)

          andreitr [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

          La fel cum au făcut papagalul galic cu românii de acolo...Rușine franta!
  • -7 (25 voturi)    
    Ce noroc pe Romania!! (Vineri, 5 august 2016, 12:38)

    abisala [utilizator]

    Suntem plini de asa ceva :).
    • +4 (14 voturi)    
      touche (Vineri, 5 august 2016, 13:38)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui abisala

      ma intreb cati au priceput comentariul tau !
  • -6 (12 voturi)    
    Nu inteleg... (Vineri, 5 august 2016, 13:14)

    Gigi Kent [utilizator]

    Ocuparea unei functii publice de parlamentar ar fi o pata pe CV-ul madamei? Si i-ar afecta reputatia profesionala?

    Cucoana, uite cum sta treaba. Sau e din cauza limbii sau esti proasta de bubui. Familia si meseria ta sunt chestii interesate. Ocuparea unei functii publice ar trebui sa fie dezinteresata, pentru a face un bine comunitatii unde evoluezi, oras, tara samd. Faptul ca esti "interesata" sa candidezi nu are conotatii negative. Si nu te astepta sa te roage cineva sa candidezi.

    Auzi la ea ... "o pata pentru Franta". Ba da voi in Franta nu aveti Parlament? Politicieni?
    • +7 (11 voturi)    
      @parzivall cred ca ti ar spune ca te exprimi (Vineri, 5 august 2016, 13:39)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ca un cioben...si nu greseste, INDIFERENT ce crezi Despre O Femeie..comentariul tau nu iti face cinste ! banuiesc ca esti un islamist ne="moderat"
      • +2 (4 voturi)    
        E sluga lui Necromancer (Vineri, 5 august 2016, 16:11)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Acum ca Pisicul este in plin proces de rupere in 4, e mare disperare printre pesedisti.
    • +4 (8 voturi)    
      greu mai inteleg unii (Vineri, 5 august 2016, 13:46)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      femeia a promis niste chestii pentru bucuresti respectiv sect.1. Daca ar renunta la functia de consilier ar trada electoratul (care aproape a facut-o primar). Tot pe acelasi principiu a renuntat la functia de consilier general in favoarea sect.1
    • +1 (3 voturi)    
      tine predica asta (Vineri, 5 august 2016, 16:09)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      PSD-istilor si PNL-istilor, care sunt o pata pentru noi.
      • 0 (2 voturi)    
        ! (Vineri, 5 august 2016, 20:33)

        melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui vizirul

        Nu-l mai luati in seama pe Gigi Kent e un postac platit si... marlan cu o femeie, care-i da clase. E platit de PSD-ul care i-a furat voturile Clotildei la sectorul 1.
  • +1 (1 vot)    
    Marean care Este si Clotilde care trage (Vineri, 5 august 2016, 20:02)

    Alex735 [utilizator]

    Degeaba au facultati daca nu stie sa vorbeste.