Actorul Mihai Malaimare a plecat din UNPR, dupa fuziunea cu PMP: "Am fost un dobitoc"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 15 iulie 2016, 12:30 Actualitate | Politic

Mihai Malaimare, Director Teatrul Masca
Foto: Hotnews
Actorul Mihai Malaimare, directorul Teatrului Masca, a anuntat ca a demisionat din UNPR, dupa ce acest partid a fost absorbit de PMP, afirmand ca a fost "un dobitoc" ca s-a inscris in partid.

Ce a scris Malaimare pe pagina sa de Facebook:

"In urma cu ceva timp, din motive pe care nu are rost sa le mai explic am intrat in UNPR. Aveam eu niste explicatii, nu mai are rost sa mi le amintesc. Cand am intrat nici nu ajunsesem bine acasa ca au si chemat jurnalistii si au dat un comunicat strasnic, iata ce achizitie au facut, bla, bla, bla...

Aud ca au batut mana cu alde Basescu si nu oricum ci prin absorbtie, adica au recunoscut ca de fapt sunt un partid oarecare.

Le-am trimis demisia mea prin posta electronica dar niciun comunicat nu am auzit sa fi dat, adica iata cine ne-a parasit, asta este, mergem inainte. Nimic. Adevarul este ca in politica romaneasca asa merg treburile, chiar nu are rost sa mai vorbim. La urma urmelor, vorba lui Caramitru: "ba, ce bip te-ai bagat in partidul asta?" lucru absolut corect si pentru care declar in gura mare, precum celebrul clasic de acum: am fost un dobitoc!"

Malaimare s-a inscris in partidul condus atunci de Gabriel Oprea pe 20 octombrie anul trecut, la cateva zile dupa inscrierea altor actori - Alexandru Arsinel si Vasile Muraru.


Citeste mai multe despre   









7442 vizualizari
  • -20 (28 voturi)    
    Si este abia inceputul,cine oare se (Vineri, 15 iulie 2016, 12:39)

    xrogo [utilizator]

    mai alatura acestui individ care in 10 ani a facut praf tot ce se putea face praf in Romania !!!
    • +20 (24 voturi)    
      Cine? (Vineri, 15 iulie 2016, 14:55)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Probabil acelasi gen de oameni care s-au inscris intr-un partid condus de un izmenar cu "doctorat".
      • +8 (8 voturi)    
        din pacate .. (Vineri, 15 iulie 2016, 23:56)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Alius

        tot poporul roman este "un dobitoc" indiferent de partidul in care este inscris..
    • +5 (5 voturi)    
      Malaiul mare ''dospit " in PSD,acrit in UNPR (Sâmbătă, 16 iulie 2016, 15:00)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Fost membru al PCR, PDSR, PNL si UNPR omul soparla perfect camulflat in privinta cacterului :
      Mostra de oportunism :
      " Singurul politician care ar putea ASTAZI sa redreseze Romania este de departe Calin Popescu Tariceanu.
      Iliescu va ramane pentru multa vreme singurul politician lucid, chiar daca personal ii pot aduce unele reprosuri, dar forta sa aduca iar pacea in aceasta tara nefericita o are doar Tariceanu.
      Ceausescu va ramane pentru multi dintre noi reperul fata de care constiinta noastra are ceva sa ne spuna intre patru ochi" (Malaimare dec. 2010 !!!)
      • +4 (4 voturi)    
        deci (Sâmbătă, 16 iulie 2016, 17:40)

        gear six [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

        nu trebuia sa spuna " am fost un dobitoc", ci "am fost un oportunist".
    • +2 (2 voturi)    
      A facut praf praful lui Ilici si Nascase (Sâmbătă, 16 iulie 2016, 17:49)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Asa ca mai lasa-ne nene penseonar psdist.
  • +8 (30 voturi)    
    Plin de dobitoci (Vineri, 15 iulie 2016, 12:42)

    Sani [utilizator]

    Eu cred ca dobitoci au mai fost urmatorii:
    1. cei care au votat cu PNL ani de zile (eu de exemplu)
    2. cei care au crezut la un moment dat in PMP (tot eu, dupa 2012)

    Altii...si mai mari:
    3. Care voteaza in continuare cu PNL ...ca cica-s de dreapta
    4. Care cred si acum in PMP ...cand Basescu se intoarce la matca FSN

    La superlativ:
    5. Restul...Malai Mare printre ei....
    • +15 (15 voturi)    
      Cei care au votat PSD au fost nebuni (Vineri, 15 iulie 2016, 16:19)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      si-au inchipuit ca aia doar dau si nu isi si iau . . .
  • +19 (19 voturi)    
    ești încă... (Vineri, 15 iulie 2016, 12:44)

    Confuzu [utilizator]

    la fel ca toți ceilalți oportuniști care s-au îngrămădit la ciolan...
    Să voteze proștii cu partidele corupte pentru că văd acolo niște fețe cunoscute. Care evident că n-au nicio legătură cu politica, administrația etc.
    Normal că nu-ți amintești motivele, poate ți s-a făcut rușine între timp.
    Poți însă să capeți un pic de demnitate plecând din politică.
  • +24 (24 voturi)    
    o, da (Vineri, 15 iulie 2016, 12:44)

    gica pantalon [utilizator]

    inainte de fuziune UNPR era un exemplu de verticalitate. de abia dupa si-a dat seama cum stau lucrurile. deci sa intelegem ca Malaimare juca intr-o comedie fara sa stie?
    • -4 (12 voturi)    
      Iti amintesti vreun artist care sa fi facut ceva (Vineri, 15 iulie 2016, 16:23)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

      in politica noastra? Poate Mircea Diaconu?
      • +13 (13 voturi)    
        si ce-a (Vineri, 15 iulie 2016, 17:37)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui ty

        facut mircea diaconu?
        cu exceptia postului caldut de europarlamentar, unde face ce a facut si aici. adica nimic.
        • +9 (9 voturi)    
          ar fi fost bine sa faca "nimic" (Vineri, 15 iulie 2016, 22:04)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          din pacate, ne face de ras. pe langa faptul ca este un inutil care nu face nimic in parlamentul UE, nici macar nu se duce la munca. e pe locul 693 (din 750) la prezenta.. http://www.votewatch.eu/en/term8-mircea-diaconu-2.html
    • +1 (1 vot)    
      banuiala (Sâmbătă, 16 iulie 2016, 10:48)

      Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

      Banuiesc ca ai uitat ghilimelele la "exemplu de verticalitate", altfel nu prea are inteles.
  • +15 (17 voturi)    
    "un partid oarecare" (Vineri, 15 iulie 2016, 12:46)

    fdaniel [utilizator]

    Deci ilustrul om de arte, in idealismul si puritatea sa, a crezut pana acum ca MS Oprea pastoreste flacara vie a natiunii, farul calauzitor al legii si moralitatii, falanga puritatii morale si deabia acum (cand, ce coincidenta, nu mai sunt posturi de impartit) si-a dat dansul seama in ce lucratura josnica a fost tras.

    Rusine Basescu! .....

    Pe de alta parte sunt de acord cu diagnosticul pe care si-l pune dar cu aplicare de mult mai lunga durata.
  • +35 (35 voturi)    
    Cine nu s-ar fi inscris ? (Vineri, 15 iulie 2016, 13:02)

    math_2 [utilizator]

    In 20 octombrie 2015 gabriel oprea era aproape cel mai iubit fiu al poporului. Toti oamenii de mare caracter s-au gandit ca da bine la CV sa fii membru in partidul generalilor UNPR. Cei mai seriosi, mai doctori, mai competenti, mai onesti pe care i-a vazut Parisul. Muraru, Arsinel, Malaimare.... ce vreti mai mult. De Niro si Kevin Costner nu au voie, nefiind cetateni UE. Desi se pare ca au contactat si ei partidul, printr-un alt geniu (anti)carpatic, generalul intelectual Ilie Nastase.
  • +36 (36 voturi)    
    mare dreptate ai (Vineri, 15 iulie 2016, 13:17)

    deville2010 [utilizator]

    ai fost ,esti si vei raman un dobitoc
    • +6 (8 voturi)    
      De acord (Vineri, 15 iulie 2016, 17:04)

      inganduratul [utilizator] i-a raspuns lui deville2010

      Dar dobitocenia si-a manifestat-o cand lingea la Ilici si compania, apoi la USL.
      De fapt nu a fost si nici nu e decat un amarat de fripturist!
  • +34 (34 voturi)    
    Eh (Vineri, 15 iulie 2016, 13:17)

    mitg [utilizator]

    Si tu, si Cezara Dafinescu (si altii) v-ati gandit ca numa bine v-ar prinde un mandat in Parlament, asa ca repede v-ati inscris in UNPR in vremea cand parea pe valuri.

    Iaca s-a intors roata. Ghinion.
  • +24 (24 voturi)    
    A fost un... (Vineri, 15 iulie 2016, 13:27)

    Stefan85 [utilizator]

    ... un Malai Mare, un fel de ca_cat pt ca s-a inscris in partid de la inceput.
  • +28 (30 voturi)    
    esti (Vineri, 15 iulie 2016, 13:28)

    Siddha [utilizator]

    Ai fost si ESTI un dobitoc !
  • +42 (42 voturi)    
    Pai, dle Malaimare... (Vineri, 15 iulie 2016, 13:37)

    Andradda [utilizator]

    Faptul ca acum recunosti ca ai fost de fapt un malaimic atunci cand te-ai inscris in UNPR nu schimba absolut nimic. Cand te-ai inscris in acel partid, anul trecut, erai vacinat, erai major (aveai 65 de ani) si aveai absolut toate detaliile despre partidul respectiv, din cine este format si, mai ales, de cine este condus.
    In afara de asta, nu ai demisionat din UNPR nici dupa moartea politistului Gigina, nici dupa trimiterea in judecata a lui Oprea, nici dupa dezvaluirile legate de doctoratele pe banda rulanta oferite cadou de acelasi Oprea.
    Te-ai luminat abia acum!?
    Adica nu te-a deranjat deloc faptul ca acel partid era format din lichele traseiste si era condus de Oprea, devenit intre timp un simbol al imposturii, al lacomiei si al grandomaniei si un reprezentant al lichelismului politic romanesc.
    Ei bine, toate astea nu te-au deranjat deloc, in schimb te declari oripilat acum pt ca UNPR a ajuns sa fie condus de Basescu?
    Ti-as spune un banc , care sper sa treaca de cenzura, dar care ti se potriveste de minune.
    Cica Bula a fost snopit in bataie de un cetatea care l-a invitat la el acasa. La interogatoriu a fost intrebat cum s-a intamplat?
    Pai sa vedeti, a avenit la mine acasa si am mancat am baut, iar am mancat iar am baut si, la un moment dat, mi-a regulat nevasta.
    - Si atunci l-ati lovit?
    - Pai nu, ca am zis ca, asta e...
    - Mai departe, am baut iar si la un moment dat mi-a regulat si fiica
    - Inseamna ca atunci l-ati snopit in bataie.
    - Nu. nici atunci.
    - Pai cum?
    Pai uite-asa, am trecut si peste asta, dar dupa ce a terminat cu fata si am vazut ca-si sterge sula de perdea n-am mai rezistat si l-am snopit in bataie.
    Cam asa ai reactionat si matale, ca cetateanul enervat la culme ca Bula i-a murdarit perdeaua.
    Nu pot sa nu-ti dau dreptate in ceea ce afirmi despre tine insuti, doar as corecta ca "nu AI FOST un dobi-toc", ci ESTI in continuare!
    • +6 (6 voturi)    
      buna! (Vineri, 15 iulie 2016, 21:30)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      ar putea-o trece un repertoriul propriu!
      Parca l-as mai ierta......(NOT!)
  • -14 (20 voturi)    
    Dobitoc,nedobitoc,bine macar ca s-a trezit (Vineri, 15 iulie 2016, 13:46)

    xrogo [utilizator]

    in ceasul al 12-lea,absorbirea de catre PMP si ramanerea in formatiunea rezultata, formata de Basescu chiar era o dobitocie !!!
    • +6 (10 voturi)    
      sa (Vineri, 15 iulie 2016, 17:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      intelegem ca-l asteptati cu bratele deschise in psd-ul vostru condus de penalul dragnea, viitorul puscarias (daca e condamnat pt. smecheria cu bombonica lui scumpa).
  • -13 (17 voturi)    
    E bine ca ti-ai dat demisia (Vineri, 15 iulie 2016, 13:58)

    jackalphonse [utilizator]

    macar ai luat atitudine.
    Chiar asa, de ce naiba ai putut sa te inscrii intr un partid ca ala?
    Asa e in politica, azi te crezi uneperist, maine devii basist:))
    • +10 (14 voturi)    
      Mai bine basist decat uneperist (Vineri, 15 iulie 2016, 16:38)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Una din marile realizari ale acestei Uniuni Nationale pentru Progresul Romaniei a fost cresterea indemnizatiei pentru inaltii nostri demnitari prin ordonanta. Deh "înţeleaptă, cu bătaie lungă" Şeful statului mai crede că această măsură s-ar putea încadra la categoria "prevenirea corupţiei"
  • +7 (13 voturi)    
    Saracul, a crezut ca a tradat psd !! Esti tot in (Vineri, 15 iulie 2016, 14:18)

    deval [utilizator]

    Marea adunatura nationala , si nu ti-ai parasit credinta gorbaciovnalisto-iliesciana de revenire in contextul necesar (oricare) a acelorasi pramatii !! Tu nu ai fost sedus de unii sau de altii ci te-ai manifestat public , din prima , alaturi de haita psd !!!!
  • +16 (18 voturi)    
    Esti ! (Vineri, 15 iulie 2016, 14:28)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Cu mana intinsa dupa pomana politica pe la toti puternicii zilei
  • +15 (15 voturi)    
    Lasa, ca stim noi (Vineri, 15 iulie 2016, 14:51)

    zum-zuum [utilizator]

    "aveam eu niste explicatii, nu mai are rost sa mi le amintesc"...
    Pentru unul care a fost membru PSD, apoi PNL, apoi UNPR, "niste explicatii" e prea mult spus. De fapt, e una singura: oportunismul de cea mai joasa speta, la nivel de lichea (sau jagardea). Hai sa lasam deoparte joaca de-a intelectualul macinat de dileme existentiale.
    Aviz si altor actorasi, nostalgici ai vremurilor comuniste si ai filmelor in care gentlemeni ecvestri sarutau, de pe cal, mana duoamnelor intalnite la plaja.
  • +16 (16 voturi)    
    Si cu coada pe sus! (Vineri, 15 iulie 2016, 15:57)

    Andradda [utilizator]

    Malaiu' este indignat ca absolut nimeni din UNPR nu i-a remarcat plecarea
    "Le-am trimis demisia mea prin posta electronica dar niciun comunicat nu am auzit sa fi dat, adica iata cine ne-a parasit"
    Ca actor de comedie, este normal sa faci publicul sa rada.
    De data asta, insa, a ajuns de rasul lumii.
  • +7 (7 voturi)    
    Sobolanii parasesc corabia UNPR. (Vineri, 15 iulie 2016, 22:01)

    quietguy58 [utilizator]

    Sobolanii parasesc corabia UNPR.
  • +7 (7 voturi)    
    Nu inteleg de ce se considera un dobitoc. (Vineri, 15 iulie 2016, 22:21)

    quietguy58 [utilizator]

    Nu inteleg de ce se considera un dobitoc, era doar o companie "selecta" nu de alta dar toata lumea stie UNPR-ul era plin de "doctori" si "doctoranzi".

    Sau nu este asa?