Liviu Dragnea spune ca vicepremierul Costin Borc se va retrage din viata publica in decembrie

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 11 iulie 2016, 17:12 Actualitate | Politic

Costin Borc
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a afirmat luni ca vicepremierul Costin Borc se va retrage din viata publica incepand din luna decembrie. Anterior, Dragnea sustinuse ca Borc ar intentiona sa intre in politica, facand referire la PNL. Liviu Dragnea a precizat ca Borc l-a informat luni, cu prilejul unei intalniri avute la sediul central al PSD, ca, din luna decembrie, va parasi viata publica, potrivit Agerpres.

"Domnul vicepremier Borc a tinut sa-mi precizeze ca din decembrie nu vrea sa mai ramana in viata publica in Romania, cel putin asta mi-a zis la aceasta intalnire. Ceea ce l-am sfatuit eu, daca pot numi sfat, mi-am dat o parere, ca ar face foarte bine daca in toate aparitiile publice ar vorbi mai putin de politica, aproape deloc, si mai mult de economie si de domeniul pe care il coordoneaza. Cred ca ar fi mult mai bine", a declarat Liviu Dragnea, intr-o conferinta de presa sustinuta la sediul PSD.

Liderul PSD a mai spus ca "oamenii asteapta de la Guvern sa faca lucruri concrete" si mai putine discutii sau analize politice.

"Oamenii asteapta de la acest Guvern tehnocrat sa faca lucruri, asteapta mai putine discutii, mai putine analize politice, mai putine previziuni politice si sa faca lucruri concrete. Si eu, ca simplu cetatean, am aceleasi asteptari, mai ales ca i-am si votat. Si atunci sugestia mea a fost sa se ocupe mai mult de a face lucruri decat de a vorbi despre politica", a incheiat Liviu Dragnea.


Citeste mai multe despre   











[P] Ultimele zile de inscrieri la conferinta RIUF YouForum

Conferinta YouForum are loc la Bucuresti, la Sala Palatului, in perioada 1-2 octombrie si propune elevilor si studentilor sesiuni de discutii, ateliere, seminarii si prezentari ale universitatilor din Romania si din strainatate care au drept scop informarea si orientarea tinerilor cu privire la viitoarele alegeri educationale.
2777 vizualizari
  • +16 (16 voturi)    
    Un condamnat penal (Luni, 11 iulie 2016, 17:16)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ... nu poate fi crezut. Ciocoiul de Teleorman si partidul sau sunt o gasca de mafioti care mint cu o nesimtire greu de descris.
  • +15 (15 voturi)    
    Nu mai pot cu asta (Luni, 11 iulie 2016, 17:21)

    Mihai2009 [utilizator]

    Ce se intampla in ultima vreme ca toata lumea il da pe Dragnea asta in ziar, la tv, pe net...peste tot. Infractorul asta da lectii la toata lumea, el stie, el stabileste. Ce a facut bun Dragnea pentru tara asta?
  • +15 (15 voturi)    
    Brrrr.... (Luni, 11 iulie 2016, 17:41)

    Andradda [utilizator]

    Chiar toata ziua trebuie sa dati cate 10 "cugetari" de-ale condamnatului Dragnea? Nu mai are nimeni nimic de spus in afara de acest ipochimen de Teleorman?
  • +14 (14 voturi)    
    Mi se pare mie (Luni, 11 iulie 2016, 17:48)

    Mustata lui Dragnea [anonim]

    sau avem prea mult ”dracnea” in ultima vreme pe agenda publică din România . Individul , Intr-o tara cu apă calda curenta.......cu apă curenta... era un simplu puscărias, in Romanistan individul prezice , dă sfaturi guvernului , conduce partide , ameninta cu motiuni de cenzura s.a.m.d.
    Până când ? Cât il mai răbdam ?
  • +6 (6 voturi)    
    Asta spune totul despre Dragnea. (Luni, 11 iulie 2016, 18:01)

    asavreau [utilizator]

    Dragnea a insistat ca Borc să se înscrie în PSD încât,agasat fiind,Borc a spus că nu mai vrea viață publică.Inteligența lui Dragnea a dat alt conținut spuselor lui Borc.Uite că nu dă lumea năvală în partidul condus de un borfaș.
  • +7 (7 voturi)    
    Mult mai trancaneste infractorul Dragnea... (Luni, 11 iulie 2016, 18:07)

    cartofil [utilizator]

    Asteptam si urmatoarele condamnari, sa scapam si de boala asta PSD-ista. Ce tara de cacao, in care un infractor dovedit si condamnat continua sa fie seful unui partid (Partidul hotilor) si sa-si dea cu parerea despre ce se intampla in viata politica si economica. Dragnea si supravietuirea lui (cu sprijinul colegilor penali) sunt echivalente cu hotia de stat si de guvern si eternizarea ei prin PSD.
  • +5 (5 voturi)    
    Mult mai trancaneste infractorul Dragnea... (Luni, 11 iulie 2016, 18:07)

    cartofil [utilizator]

    Asteptam si urmatoarele condamnari, sa scapam si de boala asta PSD-ista. Ce tara de cacao, in care un infractor dovedit si condamnat continua sa fie seful unui partid (Partidul hotilor) si sa-si dea cu parerea despre ce se intampla in viata politica si economica. Dragnea si supravietuirea lui (cu sprijinul colegilor penali) sunt echivalente cu hotia de stat si de guvern si eternizarea ei prin PSD.
  • +5 (7 voturi)    
    da' de ce (Luni, 11 iulie 2016, 18:13)

    Sorrows [utilizator]

    s-o dus Borc la Dragnea? sa-i dea raportul? domnul Borc trebuie sa lamureasca de ce a fost nevoie sa se intalneasca cu un infractor si de ce infractorul discuta in conferinte de presa despre planurile domnului Borc.
  • +9 (9 voturi)    
    Mult putregai in politica romaneasca (Luni, 11 iulie 2016, 18:56)

    benicio [utilizator]

    Eu nu inteleg cum Liviu Dragnea, un condamnat penal, indrazneste sa-i dea lectii lui Costin Borc, un om care a fost discipolul lui Corneliu Coposu. Ma depaseste total, lucrurile o iau tot mai rau pe aratura.
  • +2 (2 voturi)    
    Ar fi mare pacat (Luni, 11 iulie 2016, 20:30)

    Trojan.H [utilizator]

    Doar un fir de par de-al lui Costin Borc face cit tot PSD-ul si satelitii sai din ultimii 26 de ani.