Liviu Dragnea: De cand e Gabi Firea primar nu s-a taiat niciun pom

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 10 iulie 2016, 22:20 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat duminica seara, la Romania Tv, ca Gabriela Firea este in continuare sustinuta de partid si sustine ca de cand aceasta este primarul Capitalei nu s-a taiat niciun copac pe bulevardul Kiseleff, potrivit Agerpres.

"Gabi Firea este sprijinita de partid, a fost sprijinita sa castige alegerile, este si acum. Am vazut o stire ca Gabi Firea a taiat pomii pe Kiseleff. Nu exista asa ceva. Nu s-a taiat niciun pom. Vreau sa va spun ceva, e foarte simplu, daca pe Kiseleff s-ar taia o crenguta toate televiziunile ar fi acolo, ca e Kiseleff. Alea erau poze de nu stiu cand. Nu avea cum ca sa se taie un pom pe Kiseleff, ca sa se taie un pom trebuie sa fie blocat Kiselefful. De cand e Gabi Firea primar nu s-a taiat niciun pom", a afirmat Dragnea, la Romania TV.

El a adaugat ca PSD o sustine pe Firea si in privinta organizarii de evenimente artistice in centrul Bucurestiului: "Nu suntem de acord ca Piata Constitutiei, de exemplu, sa fie blocata in permanenta si tot orasul sa fie blocat, dar ceea ce a spus Gabi Firea, numai ca cei care au vrut sa o critice nu au observat, a spus ca atunci cand vom gasi solutii alternative, si la asta lucreaza acum Primaria Capitalei, sigur ca acele spectacole se vor organiza in acele locatii. Nici nu-si putea permite sa opreasca orice eveniment in Bucuresti pentru ca se blocheaza. Dar asta nu se poate face deodata."










5550 vizualizari
  • +46 (46 voturi)    
    DRAGNEA MINTE: LUNI 4 iulie sa taiau pomi (Duminică, 10 iulie 2016, 22:54)

    septimiu. [utilizator]

    Micinosul asta poate sa ceara inregistrarile de la camerele video de pe Kiseleff de marti 5 iulie. La ora 8:00 erau copaci taiati pe tot bulevardul intre Piata presei si arcul de triumf. Un micinos execrabil. Nu discutam daca trebuiau sau nu taiati, dar sa minti cu atat nerusinare cand pe bulevardul ala la ora aia trec sute de masini insemna ca esti si micinos si prost.
    • +21 (21 voturi)    
      Exact! (Duminică, 10 iulie 2016, 23:59)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui septimiu.

      Am trecut si eu pe langa ei. Si mi-au atras atentia alte doua lucruri - ca tot zicea Madame ca erau uscati si putreziti - lemnul se vedea a fi perfect sanatos, fara putregai in interior, iar pe margine erau si crengi infrunzite.
      Nu zic, poate ca erau intr-adevar in mare parte uscati... dar Dragnea minte intr-un mod in care nu l-as fi crezut capabil. Mai exact, bine zis @septimiu, minte prosteste.
      • +14 (14 voturi)    
        MEA CULPA!!! (Luni, 11 iulie 2016, 8:41)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

        S-a lamurit si misterul acestei declaratii!!!
        Nu e vorba de minciuna si prostie, ci de minciuna si PARSIVENIE.
        Dl. Dragnea a dat aceasta declaratie, vad din articol, duminica seara.
        La acea ora domnia sa era absolut sigur ca ordinele fusesera respectate intocmai (nu m-as mira sa fi trecut pe-acolo sa se convinga singur inainte de-a merge la TV) si toate URMELE FUSESERA STERSE CU GRIJA!!!
        Trec pe Kiseleff in fiecare dimineata LUCRATOARE. Vineri lucrurile stateau cum am scris mai sus.
        Astazi insa, inainte de 8am, nu mi-a venit sa-mi cred ochilor. Nu numai ca bulevardul si trotuarele fusesera maturate si spalate cu grija, toate frunzele, crengile si aschiile inlaturate, dar chiar si TOATE CIOTURILE, PANA LA ULTIMUL, AU DISPARUT!!!
        Numai cine n-a taiat niciodata un copac nu stie cata munca e sa scoti buturuga, sa aduci pamant din alta parte in asa fel incat sa nu se mai vada nimic... imi imaginez ce forfota trebuie sa fi fost in noptile de weekend pe-acolo ca sa "rezolve problema" cu cat mai putini martori.
        Urme, totusi, au ramas - si invit pe toata lumea, cu precadere HN, sa mearga sa le fotografieze - pentru ca am convingerea ca, pana-n pranz, dispar si astea. Din loc in loc, acolo unde au fost copacii, in stratul de gazon proaspat tuns exista niste inexplicabile gauri...

        Cazul in sine, pana la urma, este minor. Insa ilustreaza foarte bine pe de o parte parsivenia, nemernicia si lipsa totala de scrupule a acestor oameni, chiar si cand e vorba de maruntisuri, iar pe de alta parte anunta cum va merge treaba in Bucuresti in urmatorii patru ani... In Bucuresti si, daca romanii se vor purta si la toamna ca o turma de oi, in toata Romania.
        • +1 (1 vot)    
          Și de când e penalul dracnea (Luni, 11 iulie 2016, 12:24)

          andreitr [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

          la comenzile pesedeilor, nu s-a furat niciun vot...
    • +14 (14 voturi)    
      conditie (Luni, 11 iulie 2016, 0:14)

      dedytel [utilizator] i-a raspuns lui septimiu.

      "... insemna ca esti si micinos si prost" - sunt doua din conditiile de baza pentru a fi in PSD( a se vedea lideri mai vechi: Nastase si Geoana)
    • +9 (9 voturi)    
      subtilitati (Luni, 11 iulie 2016, 9:42)

      lambda [utilizator] i-a raspuns lui septimiu.

      Dragnea are dreptate: nu s-a taiat niciun pom! Si a avut grija sa precizeze POM de cel putin 5 ori. Bunicul m-a invatat ca pomul e doar acel arbore care face fructe comestibile. Si dexul confirma. Deci pe Kiseleff s-au taiat copaci, nu pomi! Cam la fel cu ce a spus tanti Gabi, ca nu a 'ordonat'!, doar a zis.
      • +4 (4 voturi)    
        dar tot mincinos e.. (Luni, 11 iulie 2016, 12:00)

        akillies [utilizator] i-a raspuns lui lambda

        ..si prin omisiune tot minciuna e..!

        Am observat si eu minciuna asta..prin omisiune (sau cum o fi cnad faci referire la alta planta decat cea taiata)!
    • +7 (7 voturi)    
      Locuiesc la cam 100 de metri de soseaua Kiseleff (Luni, 11 iulie 2016, 11:01)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui septimiu.

      si ma plimb deseori seara pe acolo. Am trecut pe Kiseleff chiar aseara pe la 9:45, in drum spre casa (la meci).

      Confirm - pomii au fost taiati (cu mare grija, sa nu ramina urme !), dar se mai vad inca niste bucati de trunchiuri ramase prin iarba. Lemnul e foarte bun si frumos, sunt sigur ca pomii aceia erau destul de sanatosi.

      Daca mai sunt inca acolo, ma gandesc sa ma duc sa le fac niste poze, daca voi avea timp chiar in seara aceasta.

      Dragnea, esti un mincinos ordinar !
      • 0 (0 voturi)    
        Cred ca e deja prea tarziu... (Luni, 11 iulie 2016, 14:54)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

        ... daca cititi mesajul meu de mai sus. Dar, succes, poate au mai ramas totusi cativa "nerezolvati".
    • +2 (2 voturi)    
      Bucureșteni,să priviți cu ochii lui Dragnea. (Luni, 11 iulie 2016, 14:33)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui septimiu.

      Nu vă este rușine,bucureșteni nerecunoscători?După-ce PSD face eforturi să vă pună o primăriță mai hoață ca Oprescu,îndrăzniți să criticați?Priviți totul prin ochii lui Dragnea și veți fi fericiți.
  • +27 (27 voturi)    
    ... (Duminică, 10 iulie 2016, 23:03)

    ak33 [utilizator]

    Asa e. Copacii s au taiat singuri intre ei,unii chiar si au facut sepooku si harakirri
  • +17 (17 voturi)    
    Dragnea (Duminică, 10 iulie 2016, 23:07)

    valentin99 [utilizator]

    Un infractor!
  • +18 (18 voturi)    
    Copacii. (Duminică, 10 iulie 2016, 23:13)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Tineti-o tot asa, mincinosilior! Se apropie funia de par. Ce n-au distrus comunistii, distrugeti voi, demni urmasi!Ce va trebuie racoarea copacilor, ca la Jilava e umbra si racoare, intrebati-l pe Felix!
  • +13 (15 voturi)    
    intr-adevar... (Duminică, 10 iulie 2016, 23:19)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    nu s-au taiat pomi, ci copaci :)
  • +21 (21 voturi)    
    Doar Ponta il poate depasi (Duminică, 10 iulie 2016, 23:28)

    Ochiana [utilizator]

    Ma gandesc ca un om capabil sa minta atat de sfruntat, e probabil in stare de orice marsavie.
  • +11 (11 voturi)    
    zii zau... (Duminică, 10 iulie 2016, 23:56)

    Sly21 [utilizator]

    vai, sa mori tu, Liviule...?
  • +14 (14 voturi)    
    cum sa declari asa ceva (Duminică, 10 iulie 2016, 23:56)

    daniel1 [utilizator]

    cand o gramada de oameni vad (inclusiv eu, live) de ce sa faci o asemenea delcaratie? trebuie sa existe un motiv dar imi scapa
    • 0 (0 voturi)    
      Păi nu vorbește pentru dumneavoastră și (Luni, 11 iulie 2016, 16:04)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui daniel1

      pentru mine pe fb și pe Hotnews, vorbește la tv România pentru votanții proprii. De noi nu-i pasă, știe că nu-l credem și nu-l votăm...
  • +9 (11 voturi)    
    mucles (Luni, 11 iulie 2016, 0:09)

    raspopitu [utilizator]

    cine n-a iesit la vot sa se abtina de la comentarii razboinice, etc.
  • +11 (11 voturi)    
    kiseleff (Luni, 11 iulie 2016, 4:30)

    BalaFlorin [anonim]

    mucles... pai se poate...??? a zis omu' ca nu s-a taiat nimic... ce va mai trebuie...??? nerusinatilor...
    deci...ramane ca nu s-a taiat nimic, e clar...???

    si daca s-ar fi taiat, sa stiti ca sigur vi s-a parut...
  • +8 (8 voturi)    
    haha (Luni, 11 iulie 2016, 8:24)

    toxx [utilizator]

    de cand e gabi firea nu s-a facut nimic, deci nu s-au taiat nici pomi nici copaci, o gaura in pamant sub o intersectie dureaza 4 ani de zile , etc. dar la cincinal o sa iesim cu productie 200%
  • +8 (8 voturi)    
    PSD sunteti penibili (Luni, 11 iulie 2016, 8:43)

    healthycity [utilizator]

    SI de cand a fost aleasa doamna ///primar zilnic va faceti de ras.
    Tineti-o tot asa.
    Tata Firea crede ca numai sa vorbesti conteaza....nu si ce spui.

    Mult succes in a va face de ras
  • +3 (3 voturi)    
    Un vot ... (Luni, 11 iulie 2016, 9:55)

    cadian [utilizator]

    schimba tot
  • +3 (3 voturi)    
    Si cand te gandesti ca (Luni, 11 iulie 2016, 10:57)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    ///are toate sansele ca peste 3 ani sa ajunga chiar Presedinta Romaniei!!! (Dac la vor vor merge ca turma doar pesedistii).
  • +1 (1 vot)    
    fiti foarte atenti la acest sarpe.. (Luni, 11 iulie 2016, 11:50)

    akillies [utilizator]

    ..e foarte smecher si demonstreaza ca in psd sunt scoli de perfectionare a minciunii.

    Normal ca nu s-au taiat pomi in mandatul firei, deoarece s-au taiat copaci! Aici e smecheria declaratiei lui... de parca Bucurestiul e o livada,..

    In rest.. nimic nou, aceeasi mincinosi, aceeasi hoti, aceleasi metehne..!
  • +3 (3 voturi)    
    Cat de nesimtit sa fii (Luni, 11 iulie 2016, 12:54)

    MarinaPenea [anonim]

    Si eu locuiesc aproape de Kiseleff. Si eu pot confirma ca s-au taiat copaci in nesimtire, fara a fi putrezi sau mai stiu eu ce alte aberatii. Iar ca sa imi spui mie, si altor sute de oameni care au vazut cu ochii lor adevarul, ca nu s-au taiat copaci este CULMEA NESIMTIRII.
    • 0 (0 voturi)    
      O poamă la primărie! (Luni, 11 iulie 2016, 18:57)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui MarinaPenea

      Cum să înțeleagă Dragnea că Firea a tăiat pomii?El știe că a pus o poamă la primărie și nu vrea să o taie.
  • +1 (1 vot)    
    vizita dlui dragnea pe Kiseleff (Luni, 11 iulie 2016, 15:38)

    manon [utilizator]

    Pai a fost sa vada cu ochii lui povestea numai ca din viteza "gipanului" nu a putut vedea cioatele ascunse in iarba si apoi a dat declaratia ca primaru'.